Ninjutsu

Svaki borac je individua za sebe, i kad dodje u zivotnu opasnost daje sve od sebe. Samim tim sto ima nekog u ringu da zaustavi borbu, nema zivotne opasnosti tj. nema realnosti. Ako je realnost samo ko ce dobiti masnicu, pasti dole i kome ce sudija da broji i dodeli pobedu, to je onda realnost za osmogodisnjake. :-(

+ Vestina koja se bazira samo na sparinzima, snazi i tehnici, nije vestina vec sport. Vestina je iza svega toga fizickog i psihickog, to je duh borca. :idea:

Svakom je potreban sparing, ali on je odraz samo tehnike i fizicke spremnosti. Jer i ti si svestan protivnika i protivnik je svestan tebe + uvek mozes da zaustavis borbu ako zagusti. To nije realna borba.

Ko ce na ulici da se bori jedan na jedan? Sanse za to su 1 :10000000! Vecina ljudi napada u grupama ili sa naoruzanjem. Ne verujem da covek koji samo radi MMA ima puno sanse, jer se navikao na 1 protivnika i na PRAZNE ruke.

Cast onima koji ovo vide, saucesce onima koji to ne vide...
 
https://video.google.com/videoplay?d...3159&q=ninjutsu

uostalom sta se raspravljate uverite se sami .Mozda u ringu bi ninja izgubio ali verujem da ovaj lik sto je pukao u ringu bio je mnogo samouveren da ce ga pobediti.Zaleteo se nije nista ni razmisljao i plas ovaj ga iznenadio.Ali josh + da ne zaboravimo to je u ringu.Ali pogledajte sta bi se desilo kada bi bio na nekoj ulicnoj tuci.Pogledajte ovaj filmic pa onda nesto pricajte.Pogledajte koja brzina lik ga juri stapom ne moze mu nista.Pogledajte 100 puta bolje nego macka.

Snimak je sranje.Ako te zanimaju udarci nogama pogledaj taekwondo mnogo se bolje radi.
Ponavljam ninjutsu je kod nas prilicno ocajan.
Lepo je sto dobijas samopouzdanje ('lazno') ali to dobijas i na drugim sportovima/vestinama
Prosetaj se malo po salama vidi kako se drugde radi pa onda proceni sam.

Te price o nindzama i dzungli...
Pitam se kako bi se tarzan snasao protiv nindze :-)
Rad sa oruzijem je prilicno los.
sve je lose ponavljam najgori izbor kod nas je ninjutsu.
 
Pazi ovako, najbolji majstori ne stavljaju svoje snimke na net. Stoga mislim da govor o dokazima na netu treba da se zanemari.

Predator, samo napred, vestina te ceka. 8)

PS: mi radimo na dzaku i na drvenoj lutci, ali nam to nije osnovno, to je samo usputna stvar, dok se kod vecine to svodi na kompletan trening. + Vreca ne moze da se pomeri ni da ti uzvrati. :idea:
 
Jaooooo ali sto bi voleo da ovako radimo u prirodi kao ovi likovi https://video.google.com/videoplay?docid=3270086469102238490&q=ninjutsu

Mi idemo samo jednom godisnje u prirodu nesto kao fazon Ninja Kamp :(:(:(:(.

@Stone Dog koliko dugo trenirash ninjutsu?Da li mozda znash koliko je efektivno?Da li si se mozda pokacio sa nekim i primenio nesto od zahvata?Jel sto vishe citam od ovih postove gubim nadu sve vishe da cu ista nauciti.
 
Stone Dog:
Pazi ovako, najbolji majstori ne stavljaju svoje snimke na net. Stoga mislim da govor o dokazima na netu treba da se zanemari.

Predator, samo napred, vestina te ceka. 8)

PS: mi radimo na dzaku i na drvenoj lutci, ali nam to nije osnovno, to je samo usputna stvar, dok se kod vecine to svodi na kompletan trening. + Vreca ne moze da se pomeri ni da ti uzvrati. :idea:

Da to se zove sparing. A sta vi vezbate na zivim ljudima? Smrtonosne udarce? Koliko si ubio do sada ljudi na treningu? :-)
PREDOATOR, idi jos par meseci na ninjiytsu, pa onda promeni klub i upisi se na kik-box, pa probaj oba sporta i sam izvuci sta ti bolje lezi i koristi?
 
Predatore, ne treniram ninjutsu, treniram Wing Chun Kung Fu i Tai Chi. :D

Balija znam preko mog društva, koje je nekada kod njega treniralo. Upoznao sam mnoge njegove učenike (uglavnom iz NS i ZR) i veruj mi kad sam ih pitao da mi pokažu neke zahvate u punoj brzini na moj slobodan napad bili su efektni.

Vežao sam sa njima neko vreme i puno mi je pomoglo oko tehnike. Na početku, razmena udaraca je bila izjednačena 50-50 (na prvim vežbanjima sa ninjama). Kasnije sam se malo poboljšao i napredovao. :)

Inače, stil koji ja radim je jako sličan ninjutsu-u (Wing Chun)

Samo vežbaj redovno i radi na opštoj spremnosti i nemoj da brineš, rezultati neće izostati.

Nikad nemoj da sumnjaš u svoju tehniku i ona te neće izdati.

Budi brz i nepredvidiv, i bićeš odlična ninja. ;)

+ Obrati pažnju na svaki detalj na treninzima, naročito na tačke udaraca i stavove u polugama, to su dva mesta na kojima ljudi uvek propuste da vide poentu. 8)
 
Stone Dog:
Predatore, ne treniram ninjutsu, treniram Wing Chun Kung Fu i Tai Chi. :D

Balija znam preko mog društva, koje je nekada kod njega treniralo. Upoznao sam mnoge njegove učenike (uglavnom iz NS i ZR) i veruj mi kad sam ih pitao da mi pokažu neke zahvate u punoj brzini na moj slobodan napad bili su efektni.

Vežao sam sa njima neko vreme i puno mi je pomoglo oko tehnike. Na početku, razmena udaraca je bila izjednačena 50-50 (na prvim vežbanjima sa ninjama). Kasnije sam se malo poboljšao i napredovao. :)

Inače, stil koji ja radim je jako sličan ninjutsu-u (Wing Chun)

Samo vežbaj redovno i radi na opštoj spremnosti i nemoj da brineš, rezultati neće izostati.

Nikad nemoj da sumnjaš u svoju tehniku i ona te neće izdati.

Budi brz i nepredvidiv, i bićeš odlična ninja. ;)

+ Obrati pažnju na svaki detalj na treninzima, naročito na tačke udaraca i stavove u polugama, to su dva mesta na kojima ljudi uvek propuste da vide poentu. 8)

Samo btw musko sam :o :D .

Ok poslusacu te i uradicu kako kazesh.Juce sam dobio svoj prvi kimono 8) .Extra mi stoji! :D.Hvala ti na svemu i sto si me podrzo.juce smo radili extra zahvate kada neko uzme da ti lomi kicmu.Naucio sam par kosi(tako se valjda zove)tacaka :D.Boli samo tako :D
 
Sorry, greška u kucanju. :)

Nema na čemu, uvek gledam da podržim ljude da stvore nešto dobro u svojim životima. :)

Ponavljam pamti zahvate i tačke, ne bi bilo loše i da ih zapišeš, jer ćeš ih preko godina naučiti toliko da posle nećeš moći da se setiš svega što si prešao. Zapisuj i vežbaj kad god možeš.

+ Dodatni savet: posle par meseci nadji nekog ko trenira neki drugi stil i razgovaraj s njim, razmenite iskustva i tehnike. Ispoštuj tuđe, čuvaj svoje. Znam da zvučim kao penzioner koji smara, ali to će ti mnogo poboljšati tehniku. :)
 
Nindjucu je lepa vestina nema sta,...

Isto treniram wing chun kung fu,mada postujem i druge vestine,pa i sportove jer nije ono sto je vestina ispred tebe vec covek :)

no za sebe smatram da mi je najveca efikasnost u wing chunu,...mada mozda treba spomenuti da svaka skola ima svoje specificnosti pa je zgodno pogledati koji trening i ako je moguce popricati malo sa ljudima koji vode treninge tako cete steci i malo vise o karakteru osobe sto je po meni takodje prilicno bitno.

srecno PREDATORU i nadam da bi se nekad pridruzio na nekom nasem letnjem kampu(koji je naravno pun treninga) i takodje bih pozvao vas klub da uradi neku prezentaciju na nasim klubskim zurkama...

moj email je ratnik13@panet.co.yu pa mi javio o tome dal biste dosli,za sada pravimo zurke samo u Pancevu iako radimo i u BG kao i Boru.


pozdrav od Pantera
 
Oj Stone Dog-u,ziv sam,hvala sto pitao nisi :)
(ko razumeo shvatio je)

za PREDATORA, nedeljom smo na bazenu,pa ako zelis da svratis da vidis sta radomo dobrodosao si,skupi se nas par,malo plivamo,malo ronimo,uradimo istezanje i koji sat radimo tehnike,...to nam je tradicija :)

inace na pancevackom smo bazenu,beovoz stize sa vuka do bazena za malo vise od 30 minuta
a bazen radi od 11 do 17 pa se isplati doci...

pozdrav,javi mi se na email ako dolazis :)


pozdrav od
PANTER - a
 
sliku stavis tako sto prvo odes u NAPREDNO ,to ti je odmah dole pored POSALJITE BRZI ODGOVOR,e tamo nadjes gde mozes da atacujes stvari...da menjas boju teksta i slicno...


e da Stone Dogu,videh interesatne stvari,al opusteno,smiri malo situaciju mozda neko od njih dodje i na ratnicko vece...mislim mozda naprave neku demonstraciju il nesto,...

Naravno ako im se svidjaju pravila zurke ;)
 
P_R_E_D_A_T_O_R:
Ah videcu to dal cu doci.U svakom slucaju HVALA!.

Jel zna neko kako se stavlja slika posto nema chance da provalim.

Имаш о овај начин постављања слика!
Одеш на овај линк:
http://img1.imagetitan.com/
затим клик на Browse - учиташ слику коју хоћеш - клик на Upload - и онда имаш 2 солуције:
да копираш линк у оквиру Clickable Thumbnail For Messageboard / Forum за велику слику која ће се приказати у мањој варијанти, али кад се кликне на њу, онда се отвара оригинална величина или
Hotlink Image From A Messageboard / Forum за приказивање слике у правој величини, и затим тај копирани линк стављаш у пост.
 

Back
Top