Ninjutsu

Ne znam kako se radi u svetu ali kod nas se ninjitsu radi ocajno.Ranije se radilo tragi-komicno a danas se radi jako lose.
Od svih vestina/sportova koji se mogu trenirati kod nas ubedljivo najgori izbor je ninjutsu.

Ubedljivo najveca glupost ikada koju sam video u zivotu je kada se neki majstor ninjutsua prilikom demonstracije tehnike provukao kroz noge(prethodno je rastavio noge rukama) i prilikom provlacenja zadao udarac nogomu stomak!?!?!?!
 
Dobro ljudi, Stiv Dzenumu se definitivno nista ne moze zameriti, tip je inace policajac, zvanicno se pojavio kao predstavnik ninjutsu-a, ali je bilo ocigledno da je trenirao i druge borilacke vestine.
Tadasnji format UFC-a bio je da se u glavnom turniru bori 8 boraca, da bi neko osvojio turnir trebalo je u istoj veceri da pobedi 3 protivnika! Turniru su prethodile 2 borbe gde bi se od 4 kandidata odredili jos 2 zamene za turnir. Ako se ne varam, u to vreme jos nisu bila uvedena vremenska ogranicenja (borba je trajala dok se ne zavrsi!!!), a npr. udarci u jaja ili cupanje kose su bili dozvoljeni. U takvim uslovima, pobednici borbi cesto nisu mogli da nastave, pa bi uskakale zamene.
Na UFC 3, favoriti su bili Royce Gracie i Ken Shamrock. Royce nije imao snage da nastavi nakon pobede nad Leopoldom Kimom u prvom krugu; Ken je morao da odustane zbog povrede noge u svojoj drugoj borbi te veceri,koju je pobedio. Jennum je tako, kao druga zamena, dobio priliku da se bori u finalu protiv Harolda Howarda i pobedio ground'n'poundom.
Jennum je nastupio i na UFC 4, gde se u prvom kolu borio protiv nekog boksera, koga je pobedio polugom na ruci, ali nakon borbe nije imao snage da nastavi, pa je umesto njega uskochila zamena.
 
CyberPatuljak:
Da ste videli Blazu u improvizaciji protiv desetak protivnika (pre jedno 15 godina), imali biste sasvim drugacije misljenje. Nikada do tada, ni u filmovima, nisam video tako nesto.


Ako govorimo o istom coveku, on je pre 15 godina bio klinac, i teski pocetnik u ninjutsuu. Danas je verovatno, druga situacija, ali onda...?
 
djoni1980:
r. udarci u jaja ili cupanje kose su bili dozvoljeni. U takvim uslovima, pobednici borbi cesto nisu mogli da nastave, pa bi uskakale zamene.
, dobio priliku da se bori u finalu protiv Harolda Howarda i pobedio ground'n'poundom.
Jennum je nastupio i na UFC 4, gde se u prvom kolu borio protiv nekog boksera, koga je pobedio polugom na ruci, ali nakon borbe nije imao snage da nastavi, pa je umesto njega uskochila zamena.

O tomei ja pricam, pobedio g'n'p-om, pa nije to ninjicu tehnika! nema takvih stvari na treninzima ninjitsu-a. Macevi, sunjanje, maciji hod i slicna sranja oni "treniraju: (trcanje po vodi, dimne bombe, bacanje magije?)
Da udarci u jaja, jadan Joe Son < Keith Hackney.

P.S. jel neko gledao FIGHTSIENCE na Nat. Georgr. ? Kao "dim Mak" ninja udarac iz jednog poteza zaustavi srce?! Bring the puke bag. ja sam vristao od smeha i neverice kad sam gledao. Doveli Riksona Gracie-a, i u kadru je samo 5 minuta kad demonstrira kimuru na nekoj crash test dummie..a emisija traje 2 sata...uzas....ne gledati....
 
https://video.google.com/videoplay?docid=-3264220248175313159&q=ninjutsu

uostalom sta se raspravljate uverite se sami :D.Mozda u ringu bi ninja izgubio ali verujem da ovaj lik sto je pukao u ringu bio je mnogo samouveren da ce ga pobediti.Zaleteo se nije nista ni razmisljao i plas ovaj ga iznenadio.Ali josh + da ne zaboravimo to je u ringu.Ali pogledajte sta bi se desilo kada bi bio na nekoj ulicnoj tuci.Pogledajte ovaj filmic pa onda nesto pricajte.Pogledajte koja brzina lik ga juri stapom ne moze mu nista.Pogledajte 100 puta bolje nego macka.

Josh + da kazem.Treniram ninjutsu vec mesec dana i nisam skoro nista naucio.Ali ono sto sam primetio je da sam srecniji,samouveren mnogo vishe.Pre kada hodam kroz skolu ne smem nikom nista ni da odgovorim sada me boli kita.Onda josh plus za ovih mesec dana sam naucio tako dobre tacke gde se covek jednostavno paralizuje.Ne moze nista.Naucio sam tako dobre zahvate da nemam reci.A tek treniram mesec dana.Ne znam josh nista.Zamislite sta ce biti za godinu dana.
 
To ti je lazan osecaj samouverenosti, mesec dana je malo za bilo koju vestinu. Sad mislis znam ja koju tacku, znam koji zahvat niko mi nista ne moze. Kad dodje do frke tek onda iskusis pravu stvar. I ovo sam napisao u najboljoj nameri, znam ja par likova koji su tako krenuli da treniraju neku vestinu, onda se popale, pomisle da su najjaci, a onda dobiju po pi***.
 
P_R_E_D_A_T_O_R:
https://video.google.com/videoplay?docid=-3264220248175313159&q=ninjutsu

uostalom sta se raspravljate uverite se sami :D.Mozda u ringu bi ninja izgubio ali verujem da ovaj lik sto je pukao u ringu bio je mnogo samouveren da ce ga pobediti.Zaleteo se nije nista ni razmisljao i plas ovaj ga iznenadio.Ali josh + da ne zaboravimo to je u ringu.Ali pogledajte sta bi se desilo kada bi bio na nekoj ulicnoj tuci.Pogledajte ovaj filmic pa onda nesto pricajte.Pogledajte koja brzina lik ga juri stapom ne moze mu nista.Pogledajte 100 puta bolje nego macka.

Josh + da kazem.Treniram ninjutsu vec mesec dana i nisam skoro nista naucio.Ali ono sto sam primetio je da sam srecniji,samouveren mnogo vishe.Pre kada hodam kroz skolu ne smem nikom nista ni da odgovorim sada me boli kita.Onda josh plus za ovih mesec dana sam naucio tako dobre tacke gde se covek jednostavno paralizuje.Ne moze nista.Naucio sam tako dobre zahvate da nemam reci.A tek treniram mesec dana.Ne znam josh nista.Zamislite sta ce biti za godinu dana.


Druze, sto se tice utiska da ti se samopouzdanje podiglo od kada treniras ninjitsu - to je super! Sport, borilacke ves. i sluze za licni rast, kako duhovni, tako i fizicki. ali, ova prica o tackama paralisanja coveka, "Ki" udarci, i slicno - nemoj nikad pokusavati da isprobas u realnosti, jer stvarno za tim nema potrebe (verovatno presamouvereno izvuci ces deblji kraj). Sport pre svega treba da je human i za jacanje duha!
Sto se tice video linka; to je lepa demonstarcija gimnastike, gipkosti, agilnosti, ali nema nikakve efektnosti u real life situations.
 
Mateja_Bg:
To ti je lazan osecaj samouverenosti, mesec dana je malo za bilo koju vestinu. Sad mislis znam ja koju tacku, znam koji zahvat niko mi nista ne moze. Kad dodje do frke tek onda iskusis pravu stvar. I ovo sam napisao u najboljoj nameri, znam ja par likova koji su tako krenuli da treniraju neku vestinu, onda se popale, pomisle da su najjaci, a onda dobiju po pi***.

znam to.Ali samo kazem za sta je dobar.Dobijas samouverenost a to je kljucna stvar u bilo cemu.Naravno ne valja bash ni prevelika.Nisam se nikad tukao niti nadam se da cu ikad.Ali samo hocu da kazem da je vestina odlicna.
 
Packe:
Druze, sto se tice utiska da ti se samopouzdanje podiglo od kada treniras ninjitsu - to je super! Sport, borilacke ves. i sluze za licni rast, kako duhovni, tako i fizicki. ali, ova prica o tackama paralisanja coveka, "Ki" udarci, i slicno - nemoj nikad pokusavati da isprobas u realnosti, jer stvarno za tim nema potrebe (verovatno presamouvereno izvuci ces deblji kraj). Sport pre svega treba da je human i za jacanje duha!
Sto se tice video linka; to je lepa demonstarcija gimnastike, gipkosti, agilnosti, ali nema nikakve efektnosti u real life situations.

Kako to mislish da nema potrebe naravno da ima!!! :D :D

Salu na stranu.

Naravno da ovo nikad necu ni isprobati kao sto napisah u gornjem postu.Nikada se nisam tukao nadam se da ni necu.Nego samo kazem.Naravno da bih to uradio kada bi mi neko stavio noz pod vrat ili pistolj na celo.Tek bi u tim situacijama ovo iskoristio.Ili ako mi neko predstavlja pretnju da je stariji od mene neki manijak :D .Ali ovako u skoli nema chance da nesto od ovoga upotrebim bre da ubijem nekog.
 
Pazi, da se ljudi tako lako ubijaju, svi bi se ubijali medjusobno, a kad ti neko stavi noz pod grlo ili pistolj na celo to je sasvim druga situacija i ne mozes da znas kako ces da reagujes dok ti se ne desi stvarno.
 
3 stvari sam zakljucio o odredjenim MMA poklonicima, Ultimate fighterima i sl.

1. Niste osetili realnost na svojoj kozi.

2. Pljujete recima a argumenti su vam neki snimci slike ljudi koji su ili bili indisponirani ili nisu pravi predstavnici vestine o kojoj raspravljate.

3. Vas ego je probio stratosferu. :evil:

Da je manje takvih ljudi svet bi bio mnogo lepse mesto, :twisted: cast izuzecima.
 
Stone Dog:
3 stvari sam zakljucio o odredjenim MMA poklonicima, Ultimate fighterima i sl.

1. Niste osetili realnost na svojoj kozi.

2. Pljujete recima a argumenti su vam neki snimci slike ljudi koji su ili bili indisponirani ili nisu pravi predstavnici vestine o kojoj raspravljate.

3. Vas ego je probio stratosferu. :evil:

Da je manje takvih ljudi svet bi bio mnogo lepse mesto, :twisted: cast izuzecima.

Momcino citajuci tvoj post zakljucio sam:

1. Da si klinac. Imas potrebu da branis to sto volis, ali radis to na pogresan nacin, lozis se.

2. u zivotu nisi imao ozbiljan sparing, mec, jer ne bi pricao gluposti.

3. zasto ne izadjes na mec, evo kod nas skoro bio ultimate fight no Limit, pa daj pokazi kako ti je zajebana borilacka vestina, ovaj keybord warrior fazon ti ne pije vodu.
 
Packe:
Momcino citajuci tvoj post zakljucio sam:

1. Da si klinac. Imas potrebu da branis to sto volis, ali radis to na pogresan nacin, lozis se.

2. u zivotu nisi imao ozbiljan sparing, mec, jer ne bi pricao gluposti.

3. zasto ne izadjes na mec, evo kod nas skoro bio ultimate fight no Limit, pa daj pokazi kako ti je zajebana borilacka vestina, ovaj keybord warrior fazon ti ne pije vodu.

Slazem se
 
Znate sta, vecina vas umisljenih likova sa borilista niste nista drugo do gomila bildera sa dve mozdane celije i viskom negativne energije koji samo idu okolo i s**u drugima o njihovim vestinama a sami se ne zapitaju da li njihovo nacelo radi. :twisted:

Kad naucite da postujete tudje misljenje i da ga ne pljujete i ne pokusavate nasilno da ga promenite tek tada zasluzujete postovanje. :evil:

djoni 1980 je jedini izuzetak koji sam do sada sreo, nego idite vi dalje od kompa i udarajte vrecu malo vise, mozda se i setite da i drugi imaju pravo na misljenje. :x
 
Stone Dog:
Znate sta, vecina vas umisljenih likova sa borilista niste nista drugo do gomila bildera sa dve mozdane celije i viskom negativne energije koji samo idu okolo i s**u drugima o njihovim vestinama a sami se ne zapitaju da li njihovo nacelo radi. :twisted:

Kad naucite da postujete tudje misljenje i da ga ne pljujete i ne pokusavate nasilno da ga promenite tek tada zasluzujete postovanje. :evil:

djoni 1980 je jedini izuzetak koji sam do sada sreo, nego idite vi dalje od kompa i udarajte vrecu malo vise, mozda se i setite da i drugi imaju pravo na misljenje. :x

vidi, jel citas ti malo svoje postove? Kad izneses nesto u Kung fu-u usput SVAKI PUt dodas u fazonu, "vi MMa fanovi nemate pojma, ne znate u realnosti nista da primenite, 99% udaraca vam je sranje, to ne valja...". I onda pizdis kad ti neko RACIONALNO odgovori. Ma sta je pisem ovo je......WASTELAND......
 
Evo RACIONALNO:

Vidim da ti uvek smeta to sto borci vezbaju na dzaku. Zato sto vi to nemate na treningu. Razlika izmedju tradicionalnih bor. vestina kod nas u Srbiji npr. karate, aikido, Kung Fu, Ninjitsu i vestina koje se masovno koriste u MMA (Muay thai, Box, BJJ) u smislu nacina treninga je NEBO i ZEMLJA. U boxu, kick boxu obicno je trening izdeljen na: vezbalje tehnika (kombinacije, lak sparing), udaraca (Vreca i pad-ovi, fokuseri, medicine ball), prakticna primena (sparing sa 50-70 posto snage), kardio & footwork (trcanje, vijaca, shadow-box). Nema mistike, apstraktne filozofije, koliko das od sebe, toliko dobijes.
Tradicionalne bor. vestine sam imao prilike da vidim kroz par trening koje sam posmatrao, drug koji trenira aikido (tradicionalni) i Kung Fu (u Novom Sadu, skola). 90 % treninga se sastoji od mase koja stoji kao sardine u kolonama i masu rukama kroz zrak. Pa onda rade kate. "Sparing" je hilarious, posto ga prakticno i nema. Kod trad. aikida (Partizan na Telepu) ljudi kao rade neka bacanja, poluge u stand up-u, a ovaj kolega na kome se vrsi poluga nikad cuo za sprawl, rvanje u klincu, nego se sam namesta i pada naglaseno kako to trener zeli. Pa u cemu je onda fora? Kako ces to primeniti u realnosti? dali si ikad dobio low kick cevanicom u list, nogu? Jel znas kako to boli ako nisi utreniran na heavy bag-u(tvrda vreca)? Kako ces izdrzati fight ako ti je kardio ocajan? Evo razmisli samo o ovome sto sam za pocetak izneo.
 
Stone Dog:
3 stvari sam zakljucio o odredjenim MMA poklonicima, Ultimate fighterima i sl.

1. Niste osetili realnost na svojoj kozi.

2. Pljujete recima a argumenti su vam neki snimci slike ljudi koji su ili bili indisponirani ili nisu pravi predstavnici vestine o kojoj raspravljate.

3. Vas ego je probio stratosferu. :evil:

Da je manje takvih ljudi svet bi bio mnogo lepse mesto, :twisted: cast izuzecima.

Interesantan post !!!

1. "Realnost na svojoj kozi"- ako se secas, moderni MMA je zapoceo svoj razoj sa prvim UFC-om, a on je organizovan da bi se utvrdilo koje vestine prednjace i koje su efikasnije i realnije.U pocetku je tu bilo boraca iz svih vestina, ali se kroz praksu pokazalo da borci iz Ninjutsu-a,Kung-fu-a, aikido-a, karate-a stvarno tu nemaju sta da traze.
Odajem veliko postovanje borcima iz tih vestina koji su u pocetku razvoja ovog sporta bili hrabri i usli u oktagon.To su oni koji su zeleli da "OSETE REALNOST NA SVOJOJ KOZI".
U modernom MMA koji se razvio u zaseban sport borci obicno dolaza iz BJJ,rvanja,Judo-a Muay Thai ili kick boxa.To su borci koji iza sebe imaju puno amaterskih ili profi nastupa,oni koji su "osetili puno realnosti" i zele da kroz MMA unaprede sebe i svoj nacin borenja.
2. Nisam primetio da ovde neko "pljuje" vec samo pokusava da objasni i upucuje na to da se snimci pogledaju,jer "slika govori kao 1000 reci".Ako je hiljadu reci malo, onda je svako slovo ovde napisano uzalud.
3. Mislim da je ego apsolutno na normali. Svoju salu delim sa ljudima koji treniraju Realni aikido i imamo odlicnu saradnju i uzajmno postovanje, nijedni ni drugi nismo nikada izdizali sebe iznad ostalih i nikada nismo upadali u ovakve rasprave.

Sto se tice "lepseg sveta" , mislim da bi najbolje bilo da sa mi upoznamo licno, organizujemo zajednicki trening, pricamo o dosadasnjim temama a mozemo da odradimo i poneki sparing, onda ce mozda neko od nas promeniti misljenje.
 
Packe:
ninja bi se vratio s utakmice ili diskoteke takodje u kovcegu...

ninjitsu je veština koja upotrebljava oružje u borbi, oni su se specijalizirali za gerilsko ratovanje, sada ti pusti jednog MMA borca u džunglu da se bori protiv naoružanog nindže ŠTA MISLIŠ KO ĆE POBEDITI ? i nemoj da kažeš da nije fer jer nindžitsu nije veština za ring i logično je da će jedan kickboxer ili MMA borac pobediti u ringu jer su se zato specijalizirali ...
 
sintagma:
ninjitsu je veština koja upotrebljava oružje u borbi, oni su se specijalizirali za gerilsko ratovanje, sada ti pusti jednog MMA borca u džunglu da se bori protiv naoružanog nindže ŠTA MISLIŠ KO ĆE POBEDITI ? i nemoj da kažeš da nije fer jer nindžitsu nije veština za ring i logično je da će jedan kickboxer ili MMA borac pobediti u ringu jer su se zato specijalizirali ...

Pazi tvoja konstatacija pije vodu, nema tu rasprave imao sam to u vidu kad sam pisao reply. ali zar ne misis da je vid gerilskog rata i tehnika toliko unapredjen danas u vojne svrhe da je ninjitsu time obsolete u modernom vremenu. Mislim vojska svake nacije je obucenija i modernije opremljena od za danas prastarih ninja tehnika. u ringu ninja bi pobedio tako sto bi sabotirao i zatrovao cijanidom vodu iz flasice koju pije protivnik ili injekciju adrenalina sto dobiju pre metcha da za manji bleeding. :-) ali sve je to rekla-kazala. Da se nadju na sirokoj ulici, nema u blizini stapova, nozeva, MMA borac i ninja - nema izglede ovaj drugi.
Posto je filozofija MMA koriscenje onog sto funkcionise, zamisli MMA borac koji prodje neki CIA kurs ili dril KRAV-MAGE i to implementira u svoj arsenal. Sta mislis ko bi pobedio?
 

Back
Top