Nikolić: Podržaćemo SSP

Malo podsecanja, za sve one koji imaju kraci attention span od jednog dana - evo sta je prethodilo svemu ovome:
Todorović: SSP je štetan za Srbiju

Potpredsjednik SRS-a Dragan Todorović izjavio je juče da ta stranka još nije dobila izveštaj eksperata Demokratske stranke Srbije o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju EU, ali da je stav radikala jasan - SSP je štetan za Srbiju.

- Mi smo i u vreme kada je parafiran prvi sporazum tvrdili da on nanosi ogromnu štetu Srbiji i da je to prvi korak ka posrednom priznavanju nezavisnosti Kosova i Metohije - izjavio je Todorović Tanjug

:rotf::rotf::hahaha::super:
 
Malo podsecanja, za sve one koji imaju kraci attention span od jednog dana - evo sta je prethodilo svemu ovome:

:rotf::rotf::hahaha::super:

I evo sta je Nikolic izjavio jos u maju, dakle cak pre formiranja ove vlade:

Nikolić: Bez poništavanja SSP-a
29.Maj.2008, Izvor: B92

Zamenik predsednika radikala Tomislav Nikolić rekao je, posle sastanaka sa socijalistima i narodnjacima, da neće biti "nekog grubog, brutalnog poništavanja" SSP-a. Nikolić je na konferenciji za novinare rekao da će nova vlada pregovarati o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijom i tražiti da se ubaci amandman sa rečenicom da je Kosovo u Srbiji.
http://www.vesti.rs/Politika/Nikolic-Bez-ponistavanja-SSP-a.html


Dakle Nikolic je u potpunosti ostao potpuno principijelan svojim stavovima. DS je taj koji je morao da se prikloni Radikalima kad su videli da su naisli na tvrdo u Skupstini.
Ocekujem da ce ovako biti i ubuduce - Radikali ce blokirati Skupstinu dok im se ne udovolji.

P.S
posto vidim da te neizmerno zabavljaju smajliji evo par komada :hahaha::rotf::super::klap::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako vi usvajate njihove amandmane, no to je problem tadićevih i narkomanovih glasača, koje su lagali da nema saradnje sa SPS, a sad čak sarađuju i sa SRS, kakvo licemerje.

Ne vidim zašto bi to bio problem tadićevih i čedinih glasača, oni su dobili ono za šta su glasali. Interesuje me kako će toma svojim glasačima da objasni činjenicu da su dobili SSP za koji nisu glasali.
 
I evo sta je Nikolic izjavio jos u maju, dakle cak pre formiranja ove vlade:

Nikolić: Bez poništavanja SSP-a
29.Maj.2008, Izvor: B92

Zamenik predsednika radikala Tomislav Nikolić rekao je, posle sastanaka sa socijalistima i narodnjacima, da neće biti "nekog grubog, brutalnog poništavanja" SSP-a. Nikolić je na konferenciji za novinare rekao da će nova vlada pregovarati o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijom i tražiti da se ubaci amandman sa rečenicom da je Kosovo u Srbiji.
http://www.vesti.rs/Politika/Nikolic-Bez-ponistavanja-SSP-a.html


Dakle Nikolic je u potpunosti ostao potpuno principijelan svojim stavovima. DS je taj koji je morao da se prikloni Radikalima kad su videli da su naisli na tvrdo u Skupstini.
Ocekujem da ce ovako biti i ubuduce - Radikali ce blokirati Skupstinu dok im se ne udovolji.

P.S
posto vidim da te neizmerno zabavljaju smajliji evo par komada :hahaha::rotf::super::klap::hahaha::hahaha:

:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Al si me ubedio...
Prvo oni su TADA trazili da se to KosovojeSrbija ubaci u SSP.
A drugo SADA traze da to bude amandman za unutrasnju upotrebu....

Principijelno nema sta....:rotf::hahaha:

Jer vidis sta kaze Tom ana tvom linku.
Nikolić je na konferenciji za novinare rekao da će nova vlada pregovarati o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijom i tražiti da se ubaci amandman sa rečenicom da je Kosovo u Srbiji.

"Mi smo u kampanji rekli da će se o tome Skupština izjasniti, što je za socijaliste dovoljno, a pročitao sam izjave iz Demokratske stranke Srbije da oni neće ići na poništavanje, već u razgovore o njegovoj delimičnoj izmeni, u skladu sa pravilima koje EU poštuje, kada su u pitanju druge države", rekao je Nikolić.

Jel ti sada jasnije?

P.S. A jel podrzavas SSP i ulazak u EU?
:mrgreen:
 
Prvo oni su TADA trazili da se to KosovojeSrbija ubaci u SSP.
A drugo SADA traze da to bude amandman za unutrasnju upotrebu....

Ponekad ne mogu da provalim da li su tvoji komentari posledica istinske gluposti ili mozda samo glumis glupost kad i sam provalis da si prethodno nesto lupio.

Sta je to "amandman za unutrasnju upotrebu"? Amandman postaje sastavni deo ratifikacije i ogranicava bilo kakvo postupanje po SSP-u koje bi ignorisalo Kosovo kao sastavni deo Srbije.

To sto sam ja licno protiv pristupanja EU, ne znaci da Radikali nemaju pravo na drugacije misljenje. A stav SRS-a je da su oni za pristupanje EU, ako to ne ugrozava status Kosova u Srbiji.
 
Ponekad ne mogu da provalim da li su tvoji komentari posledica istinske gluposti ili mozda samo glumis glupost kad i sam provalis da si prethodno nesto lupio.

Sta je to "amandman za unutrasnju upotrebu"? Amandman postaje sastavni deo ratifikacije i ogranicava bilo kakvo postupanje po SSP-u koje bi ignorisalo Kosovo kao sastavni deo Srbije.

To sto sam ja licno protiv pristupanja EU, ne znaci da Radikali nemaju pravo na drugacije misljenje. A stav SRS-a je da su oni za pristupanje EU, ako to ne ugrozava status Kosova u Srbiji.

Jel to znači da će za koji mjesec biti isto tako za pristupanje NATO-u, ako to ne ugrožava status Kosova u Srbiji?
 
Sta je to "amandman za unutrasnju upotrebu"? Amandman postaje sastavni deo ratifikacije i ogranicava bilo kakvo postupanje po SSP-u koje bi ignorisalo Kosovo kao sastavni deo Srbije

To ti je upravo ovo sto je predlozio SRS, podrzao LDP a kasnije i vlada.

To sto su predlozili nece se naci u SSP-u, sto znaci da ga prihvataju onakvog kakvog su ga na sva zvona pljuvali.
I taj njihov amandman ne obavezuje drugu stranu ni na sta.
 
To ti je upravo ovo sto je predlozio SRS, podrzao LDP a kasnije i vlada.

To sto su predlozili nece se naci u SSP-u, sto znaci da ga prihvataju onakvog kakvog su ga na sva zvona pljuvali.
I taj njihov amandman ne obavezuje drugu stranu ni na sta.

junoso, nece se naci u originalnom dokumentu i ta odluka skupstine srbije ne obavezuje EU ni na sta. Ono sto obavezuje ovaj amandman jeste da obavezuje drzavu Srbiju da RASKINE SSP u slucaju da isti ne vazi za teritoriju Kosova i Metohije. Kapiras?

U slucaju da EU recimo odluci da SSP ne vazi za Kosmet i da Kosmetu ponudi poseban SSP , ugovor izmedju Srbije i EU se ponistava , i Srbija zaustavlja svoj proces pridruzivanja EU. Mislim to je i Tadic tvoj rekao da ce ako bude morao da bira izmedju EU i Kosova izabrati Kosovo .. ako ne laze :)
 
Poslednja izmena:
Ne vidim zašto bi to bio problem tadićevih i čedinih glasača, oni su dobili ono za šta su glasali. Interesuje me kako će toma svojim glasačima da objasni činjenicu da su dobili SSP za koji nisu glasali.
Po toj teoriji i radikali su dobili što su želeli i to izmenu sporazuma, jasno je jedno, da je Srbija jedino izgubila sa ovoliko kvinslinga na vlasti i u opoziciji, šlihtajući se zapadnom smeću koje joj razbija teritoriju.
 
amandman radikala ide u propratni tekst koji je u formi "tumačenja" SSP-a
oni su najavili da će podržati SSP ako u njega uđe amandman, što je bilo i pokazalo se neizvodljivo
sad ko je tu ispao blekac, možda najbolje objašnjava Samardžićevo i Seljno isčuđavanje
a penzionisani general Delić popljuvao Sporazum i dobio veće ovacije od Tome, a glasaće za isti
 
amandman radikala ide u propratni tekst koji je u formi "tumačenja" SSP-a
oni su najavili da će podržati SSP ako u njega uđe amandman, što je bilo i pokazalo se neizvodljivo
sad ko je tu ispao blekac, možda najbolje objašnjava Samardžićevo i Seljno isčuđavanje
a penzionisani general Delić popljuvao Sporazum i dobio veće ovacije od Tome, a glasaće za isti

nije mi jasno dal ti razumes sta donosi ovaj amandman?

donosi da u slucaju da EU ponudi SSP Kosovu , Srbija mora da raskine SSP sa EU , jer pomenuti SSP moze da vazi sto se tice Srbije jedino u slucaju da vazi i za teritoriju Kosova i Metohije sto nece biti slucaj ako EU ponudi slican ugovor i Kosovu.

U tom slucaju sva dalja prica o ulasku Srbije u EU - STAJE i zavrsava se.
 
junoso, nece se naci u originalnom dokumentu i ta odluka skupstine srbije ne obavezuje EU ni na sta. Ono sto obavezuje ovaj amandman jeste da obavezuje drzavu Srbiju da RASKINE SSP u slucaju da isti ne vazi za teritoriju Kosova i Metohije. Kapiras?

Ma kapiram ja, ali ne kapiras ti.
EU ionako stalno kaze da se SSP ne odnosi na Kosovo.

I ovo je potpisano za Srbiju bez Kosova.

"Овај Споразум се примењује, с једне стране, на територије на које се примењују уговори којима се оснивају Европска заједница и Европска заједница за атомску енергију и у складу са условима утврђеним тим уговорима и на територију Србије, с друге стране.
Овај Споразум се не примењује на Косову које је тренутно под међународном управом у складу са Резолуцијом Савета безбедности Уједињених нација 1244 од 10. јуна 1999. године. Ово не доводи у питање садашњи статус Косова нити одређивање његовог коначног положаја према истој Резолуцији".
 
Ma kapiram ja, ali ne kapiras ti.
EU ionako stalno kaze da se SSP ne odnosi na Kosovo.

I ovo je potpisano za Srbiju bez Kosova.


pa statusno je neutralan SSP u vezi kosova, al ako EU ponudi SSP i Kosovu ovaj amandman radikala ce obavezati drzavu Srbiju da raskine svoj SSP sa EU i da odustane od daljih EU integracija. To ce bilo koja vlada morati da ucini jer je na to obavezuje odluka skupstine po kojoj SSP vazi za celu teritoriju Srbije ukljucujuci i Kosovo i Metohiju.
 

Back
Top