Nikolić: Podržaćemo SSP

Sad nešto razmišljam
koje su ono tačke dnevnog reda:D
1 SSP radikali glasaju ZA
2. energetski sporazum radikali glasaju ZA
3. rezolucija o Kosmetu radikali glasaju ZA
4. krediti to još nije čisto
Znači, Tadić u parlamentu ima podršku 220 poslanika
pa toliko ni DOS nije imao "majku ti božju":mrgreen:
 
Mozda. Poenta je da Srbija precizira da potpisivanjem tog sporazuma ne gleda Kosovo kao nezavisnu drzavu.

P.S. Ja sam mislio da je usaglasavanje pozicije i opozicije (bar jednog dijela) dobra stvar, ali ocigledno nije...bar ne za tebe.

Jeste dobra stvar. Najzad malo ozbiljnosti. Ali dokle više da jedna ista "skupina" pravi probleme i opstrukcije, a posle pljune sama sebi u usta i onda kao ništa nije bilo. nadam se da će njihovi birači to prepoznati.
 
Jeste dobra stvar. Najzad malo ozbiljnosti. Ali dokle više da jedna ista "skupina" pravi probleme i opstrukcije, a posle pljune sama sebi u usta i onda kao ništa nije bilo. nadam se da će njihovi birači to prepoznati.

Biraci ce morati dobro da se zamisle kada dodju sledeci izbori, jer su mnoge stranke vukle neke neocekivane poteze.
Pa sama Vlada nam je bila neocekivana.
I naravno, pozdravljam svaki kompromis. Kao sto je vec neko rekao, ocigledno ce SSP biti usvojen ogromnom vecinom.
 
Jeste dobra stvar. Najzad malo ozbiljnosti. Ali dokle više da jedna ista "skupina" pravi probleme i opstrukcije, a posle pljune sama sebi u usta i onda kao ništa nije bilo. nadam se da će njihovi birači to prepoznati.

Pa prepoznaju, zato su prozapadne partije i bile manjina na proteklim izborima, nakon cega su morali da idu u koaliciju sa partijom Slobodana Milosevica.
 
Malo podsecanja, za one koji imaju kraci attention span od jednog dana - evo sta je prethodilo svemu ovome:
http://www.politika.rs/rubrike/Poli...an-SRS-a-radikali-nece-glasati-za-SSP.sr.html
Споразум о стабилизацији и придруживању наше земље Европској унији, ипак, неће добити гласове радикала у српском парламенту, пошто је влада одбацила њихов амандман, којим су они условили своју подршку ССП-у. Суштина амандмана била је да се у закону о ратификацији, не дирајући у садржину ССП-а, наведе да је Космет део Србије. Влада, међутим, одговара да покрајина није основни предмет закључења ССП-а, а усвајањем амандмана би то објективно постала. Влада је одбацила и све амандмане Либерално-демократске партије и Лиге социјалдемократа Војводине на „енергетски споразум” са Русијом, јер би „њиховим прихватањем споразум био поништен”.

Znaci prozapadne partije na vlasti malo su se preracunale kad su naisle na tvrdu, tj. na Radikale u parlamentu i kad su videli da im nema drugog ipak su morali da prihvate amandman SRS-a.
 
Aha. A sad odgovori na pitanje.

kao prvo, B92 navodi sledeće:

Srpska radikalna stranka uputila je juče amandman u kome se traži da se predlog zakona o potvrđivanju sporazuma o Stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijom dopuni odredbom da je Kosovo sastavni deo Srbije.

Vlada Srbije nije prihvatila taj amandman jer, kako je objašnjeno, Kosovo i Metohija nije osnovni predmet sporazuma, a njegovim usvajanjem bi to objektivno postalo.

Danas međutim, nakon dogovora, radikali tvrde da je "predstavnik Vlade" prihvatio njihov amandman, dok u Vladi kažu da o tome danas nisu raspravljali.


kad budem čuo nešto drugo, pa da i raspravljamo. Mada mogu i sad da ti odgovorim. DS-u je bitno da Skupština i Vlada rade, da Srbija ide napred, te su spremni i na pregovore i na ustupke sa bilo kime, da ne bi tapkali u mestu...

A što se radikala tiče, njihovo licemerje i "jedenje *ovana koje su sami izasrali" je taktika koju primenjuju svaki put kad ga izduvaju, a hoće da se malo očešu. Ionako su im pozicije i uticaj veoma slabi, ne sumnjam da bi dali i komplet Kosovo, za par upravnih odbora. Ali o tom, potom...
 
kad budem čuo nešto drugo, pa da i raspravljamo. Mada mogu i sad da ti odgovorim. DS-u je bitno da Skupština i Vlada rade, da Srbija ide napred, te su spremni i na pregovore i na ustupke sa bilo kime, da ne bi tapkali u mestu...

Evo je kompletna vest pa raspravljaj: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=04&nav_id=317017

A kako to Srbija moze da ide napred kad se prihvataju zahtevi i ideje Radikala? I to iste one ideje koje ste prethodno odbili? Tu nesto nije logicno. A zar nas Radikali ne vuku u ambis? Pa kako nas to DS vuce napred, prihvatanjem inicijativa Radikala?
 
Mozda. Poenta je da Srbija precizira da potpisivanjem tog sporazuma ne gleda Kosovo kao nezavisnu drzavu.

P.S. Ja sam mislio da je usaglasavanje pozicije i opozicije (bar jednog dijela) dobra stvar, ali ocigledno nije...bar ne za tebe.

Kad god kradikali dizu rucice za ono sto nas vodi u EU, za mene je super.:super:

Ali ne znam kako mogu da saradjuju sa Judama i izdajnicima?:think:
Mada to i nije moj problem, vec njihovih glasaca, koji uglavnom nisu za EU.:mrgreen::lol:

Sami sebi bacise kletvu izgleda....
:rotf::hahaha::super:
 
Kad god kradikali dizu rucice za ono sto nas vodi u EU, za mene je super.:super:

Ali ne znam kako mogu da saradjuju sa Judama i izdajnicima?:think:
Mada to i nije moj problem, vec njihovih glasaca, koji uglavnom nisu za EU.:mrgreen::lol:

Sami sebi bacise kletvu izgleda....
:rotf::hahaha::super:

Ne znam kako vi usvajate njihove amandmane, no to je problem tadićevih i narkomanovih glasača, koje su lagali da nema saradnje sa SPS, a sad čak sarađuju i sa SRS, kakvo licemerje.
 

Back
Top