"Ni Srbija ni Hrvatska neće biti krive za genocid"

Па видим да нешто мутиш!
Ако наставиш тако са ,,пилотима'', заменићеш ти шаховницу за српску тробојку. Нека се зна која је боља.

eeeee,bre majore,znas i sam da ja imam kockasta crvena i bijela krvna zrnaca..:hahaha:
nego ne reče mi na konto čega si dobio čin majora..u borbama nisi bio(tako kažeš)nesto posebno nisi bistar..cenim preko veze ..ono srbenda si..a službovao si u maršalki u ZG-u(tako si rekao)..ajde gukni..da te čujemo...:per:
 
Poslednja izmena:
eeeee,bre majore,znas i sam da ja imam kockasta crvena i bijela krvna zrnaca..:hahaha:
nego ne reče mi na konto čega si dobio čin majora..u borbama nisi bio(tako kažeš)nesto posebno nisi bistar..cenim preko veze ..ono srbenda si..a službovao si umaršaliki(tako si rekao)..ajde gukni..da te čujemo...:per:
За главу (и оно у њој) знам, али за крвна зрнца нисам знао.
Како видим твоји се пајташи не појављују на српском форуму, очигледно да им је нешто неугодно.
Ајд' доста је зезања!
 
За главу (и оно у њој) знам, али за крвна зрнца нисам знао.
Како видим твоји се пајташи не појављују на српском форуму, очигледно да им је нешто неугодно.
Ајд' доста је зезања!

živ bio, idem nesto ubaciti u kljun..lijepo vrijeme vani ..malo provozati motor..otići na cugu u Baranju..čujemo se..;)
 
eeeee,bre majore,znas i sam da ja imam kockasta crvena i bijela krvna zrnaca..:hahaha:
nego ne reče mi na konto čega si dobio čin majora..u borbama nisi bio(tako kažeš)nesto posebno nisi bistar..cenim preko veze ..ono srbenda si..a službovao si u maršalki u ZG-u(tako si rekao)..ajde gukni..da te čujemo...:per:

Еее, и ја сам био у "маршалки", па на Боронгају, па на Лењиновом тргу - у команди армије и то баш када је била У-ниверзијада. Било је ћирилично У, тада сте се правили да се ограђујете од латиничног U због ујкица. Сада више не морате да се правите. Сећам се да је србо-ћетнићки био веома популаран међу Загребчанкама. Ви ваљда нисте стизали, спремали сте се да постанете бранитељи.
 
eeeee,bre majore,znas i sam da ja imam kockasta crvena i bijela krvna zrnaca..:hahaha:
nego ne reče mi na konto čega si dobio čin majora..u borbama nisi bio(tako kažeš)nesto posebno nisi bistar..cenim preko veze ..ono srbenda si..a službovao si u maršalki u ZG-u(tako si rekao)..ajde gukni..da te čujemo...:per:
Šta tebi vrede borbe,kad si išao u pljačku i slučajno ostao živ?
 
Tako i treba, potpuno ispravno

Treba upoznati sud sa genocidnim genom u hrvata, jer su dogadjaji iz 90-ih samo nastavak onog sto se desavalo 40-ih

A drugo, mnoge hrvatske vojne jedinice su 90-ih imala ustaska obelezja, a sud treba dobro upoznati ko su i sta su ustase

Samo nacist može pisati o "genocidnom genu" nekog naroda. Tebe bi prvog trebalo upoznat s nekim sudom, a potom sa zatvorom.
 
NDH svakako ima veze sa procesom, Tuđman je samo nastavio vašu dugu i negovanu tradiciju fašizma, što njegove legendarne izjave i razmatranja potvrđuju. Ti si mi beše nekakav istoričar? Kakva istorija takvi i istoričari - šprdnja, šklopocija i šaka jada.

Gotovo priznanje? Nije mi poznata ova terminologija? To što ti nazivaš administrativnim razlogom će verovatno doprineti obaranju tužbalice. Koliko sam sam uspeo primetiti i pročitati iz komentara brojne raje, dokazi su vam prilično bajati. Kako bilo, u slučaju da bude očekivani scenario "mir, mir, niko nije kriv" luzeraj će biti sa hrvatske strane.

Nema sile na ovome svijetu koja bi dokazala pravnu vezu između današnje RH i ustaške NDH.

Naravno da nitko nece bit osuđen. Bilo je teških ratnih zločina i etničkog čišćenja na obje strane, ali genocid nije počinjen.
 
1. Upravo tako. Dokaziv je kontinuitet političkih tendencija, i to međunarodno-pravno krivičnih političkih tendencija NDH i današnje Hrvatske (etničko čišćenje Srba u akciji "Oluja" i u akciji "Oduzimanje stanarskih prava Srbima", Tuđmanov predizborni planpriključenja BiH Hrvatskoj obnarodovan 1990. , prisustvo vojske R. Hrvatske u BiH, pokrštavanje velikog broja Srba). Takođe je dokaziv kontinuitet državnih simbola (Pavelićevi stihovi u himni Lijepa naša, zastava, državna moneta).

2. Taj međunarodni sud u Hagu sudi kao na dražbi - ko da više. Pola sudija za, pola protiv, " tesna većina" itd. Pravda se (i tamo) kupuje novcem i uslugama.

Mrkalj, pišeš gluposti. Državna zastava, grb i himna nisu ustaški simbol. Po tvojoj nakaradnoj logici trebalo bi zabraniti upotrebu rijeci "Hrvat" i "Hrvatska", jer su bile u službenoj upotrebi za vrijeme tkz. NDH.
 
Komunizam je bio totalitarni sistem, zar ne? Frankovski klerofašizam takođe.

Pa i da je vladala demokratija i sloboda mišljenja, i da se tekovine komunizma mogu smatrati demokratskim, "Sinje more" došlo je direktno iz Pavelićevog pera u 1990.

Da je Tuđman ostvario ono što je u sklopu predizbornog programa Televiziji Zagreb najavio u aprilu 1990. SR Hrvatskoj bi bila priključena SR BiH, pa bi znak jednakosti bio gotovo opravdan. Ovako govorimo o kontinuitetu i elementima kontinuiteta države - državne politike i simbola NDH.

:lol: Samo ti piskaraj gluposti. Drugo nista ne mozes. Mozes nam samo sa svim tim :navodnik: dokazima, puhat pod prkno. :kez:
 
Ради се о овом члану Устава СРХ из 1974:

Član 138.

U Socijalističkoj Republici Hrvatskoj u javnoj je upotrebi hrvatski književni jezik – standardni oblik narodnog jezika Hrvata i Srba u Hrvatskoj, koji se naziva hrvatski ili srpski.
Zakonom, statutima društveno-političkih organizacija udruženog rada te drugih samoupravnih organizacija i zajednica osigurava se u javnom životu ostvarivanje ravnopravnosti jezika i pisama naroda i narodnosti na područjima na kojima žive i utvrđuju se način i uvjeti primjenjivanja te ravnopravnosti.
Pripadnici naroda i narodnosti imaju pravo na upotrebu svojeg jezika i pisma u ostvarivanju svojih prava i dužnosti te u postupku pred državnim organima i organizacijama koje obavljaju javna ovlaštenja.


Уставни суд СФРЈ је оборио ову одредбу Устава јер се Србима негира право на српски језик, имаш о томе нешто мало и на хрватској википедији:

U Hrvatskoj je ustavnim amandmanima 1972. proglašeno pomalo dvosmisleno rješenje po kojem je službeni jezik u SR Hrvatskoj hrvatski književni jezik koji se naziva hrvatski ili srpski. Ustavni sud SFRJ je, prije raspada države, poništio tu odluku, no na to se tada više nitko nije obazirao

http://hr.wikipedia.org/wiki/Povijest_hrvatskoga_jezika_u_SFRJ

Mogao je tako Ustavni sud SFRJ 2013. smijenit Josipovića. :lol:
 
1. Upravo tako. Dokaziv je kontinuitet političkih tendencija, i to međunarodno-pravno krivičnih političkih tendencija NDH i današnje Hrvatske (etničko čišćenje Srba u akciji "Oluja" i u akciji "Oduzimanje stanarskih prava Srbima", Tuđmanov predizborni planpriključenja BiH Hrvatskoj obnarodovan 1990. , prisustvo vojske R. Hrvatske u BiH, pokrštavanje velikog broja Srba). Takođe je dokaziv kontinuitet državnih simbola (Pavelićevi stihovi u himni Lijepa naša, zastava, državna moneta).
...

Na stranu ostale mitomanske budalaštine, ali uvijek me nanovo razveseli ta fantazija o pokrštavanju. :lol:

Kanader napunimo svetom vodicom, ispustimo sadržaj nad srpskim općinama i - eto hrpe katolika
 
Oluja je posle Drugog svetskog rata nesto najblize genocidu sto se desilo u Evropi

Mda. :roll: Očekuješ li presudu u tom smjeru, grdno ćeš se razočarati.

- - - - - - - - - -

I vrapci na grani znaju da ce sud doneti nekakvu istumbanu odluku, da niko nije kriv za genocid bla bla

Ako neko misli da ovaj sud sudi pravedno taj se grdno vara

Medjutim sve ovo je nama dobro doslo da bi upoznali svet sa vasim zlocinima, i ogromnim spinovanjem jer ste najveci zlocinci koji su ikada ziveli na Balkanu, a sebe prikazujete kao zrtvu

Nisam znao da se ratovalo na teritoriju Srbije.
 
Netačno. Sadašnja Hrvatska je Velika Hrvatska. Stvorena je od Slavonije, Dalmacije, Istre i Hrvatske.

Po istom ključu, i vi imate Veliku Srbiju stvorenu od Vojvodine, Timočke krajine, Srbije, Sandžaka i Kosova. Zar ne? ;)

- - - - - - - - - -

Na stranu ostale mitomanske budalaštine, ali uvijek me nanovo razveseli ta fantazija o pokrštavanju. :lol:

Kanader napunimo svetom vodicom, ispustimo sadržaj nad srpskim općinama i - eto hrpe katolika

Srbi naprosto obožavaju gusle i epski deseterac. Nemoguće ih je usmjeriti prema stvarnosti. Draža im je fantazija.

- - - - - - - - - -

Splico,ako nemas neki pametan odgovor,ponekad je bolje da sutis,da ne ispadnes glup u drustvu...

Glup komentar zahtjeva jednako glup odgovor. Srećom po tebe, ne držim se uvijek toga pa sam tebi replicirao pametnim odgovorom.
 
Po istom ključu, i vi imate Veliku Srbiju stvorenu od Vojvodine, Timočke krajine, Srbije, Sandžaka i Kosova. Zar ne? ;)

- - - - - - - - - -



Srbi naprosto obožavaju gusle i epski deseterac. Nemoguće ih je usmjeriti prema stvarnosti. Draža im je fantazija.

- - - - - - - - - -



Glup komentar zahtjeva jednako glup odgovor. Srećom po tebe, ne držim se uvijek toga pa sam tebi replicirao pametnim odgovorom.
To ti mislis..
 
Ma šta mi napriča!

Evo da ti pripomognem: nismo sprečili ni genocid u Ruandi, niti smo ikoga osudili za to, te nas, po tvojoj logici, slobodno možeš smatrati odgovornim...:per:

Ako, podnećemo mi i to breme, ipak smo mi ozbiljan narod...:per:

Srbiji je pravomoćno presuđeno da nije učinila sve što je mogla da spriječi genocid u Srebrenici, a ti to tumači kako te volja. Ja znam što to znači.
 

Back
Top