"Ni Srbija ni Hrvatska neće biti krive za genocid"


Svaka čast.

Ja, na primer, znam da su se Hrvati u Srbiji (iz mog okruženja), a i Mađari, bojali. Nikome iz mog okruženja nije dlaka sa glave falila (niti bi smo mi to dozvolili), ali su se bojali. I to smatram prirodnim.

A vama zaista skidam kapu, kako ste, u državi u kojoj se ratuje, uspeli da sve ostale nacionalne grupe, sem zlih Srba, sačuvate od straha...:per:

Izvini. Ne verujem ti...
 
Većina uopće ne spori da postoji i odgovornost hrvatske strane, ne spori se ni ko je Glavaš i slično.
Više je polemika, vi stalno o ustašama pa dobijete i odgovor.
Ja nemam taj utisak.

Imam utisak da za vas povijest počinje od Slobodana Miloševića, sa malim skokom na period 1918-41. kada ste "stenjali" pod velikosrbskom čizmom.

A na takvo vaše gledanje, šta očekuješ osim potezanja ustaša, od kojih se, realno, nećete oprati dok postojite...
 
Svaka čast.

Ja, na primer, znam da su se Hrvati u Srbiji (iz mog okruženja), a i Mađari, bojali. Nikome iz mog okruženja nije dlaka sa glave falila (niti bi smo mi to dozvolili), ali su se bojali. I to smatram prirodnim.

A vama zaista skidam kapu, kako ste, u državi u kojoj se ratuje, uspeli da sve ostale nacionalne grupe, sem zlih Srba, sačuvate od straha...:per:

Izvini. Ne verujem ti...

pusti osobne strahove, i ja se bojim svoje žene, pa se nebojim ženskog roda...
daj neki proglas, dopis, izjavu predstavnika hrvatskih židova ili bilo koje druge manjine (osim crnogorske) a da su bili na liniji straha neoustastva?
moze oklada:
ja na svaku tvoju, dajem 5 na liniji straha od velikosrpstva?
važi?
 
Ove izjave su mjerodavne za trenutno političko raspoloženje u Srbiji. Odgovor na post pun slika koje trebaju sugerirati nekakvo neoustaštvo u RH.

Koje trenutno? Oni koji su za vreme rata kod vas (HDZ) vrcali od ustašluka (bili na vlasti), uveli su vas u EU. Danas su kod vas ekstremi na margini.

Oni koji su kod nas za vreme rata (SRS i vrlo kratko SPO) vrcali od četnikluka i veljesrbijanstva (a nisu bili na vlasti), danas skidaju gaće da uvedu Srbiju u EU. Izvorni radikali su na margini.

U čemu je tu suštinska razlika'

Za razliku od nekih vaših tada istaknutih političara, kojima je lično učešće u zločinima dokazano, i koji za to robijaju, mi takvih nemamo. Da stvarnih dokaza ima, ne sumnjam da bi se vi za to pobrinuli.
 
pusti osobne strahove, i ja se bojim svoje žene, pa se nebojim ženskog roda...
daj neki proglas, dopis, izjavu predstavnika hrvatskih židova ili bilo koje druge manjine (osim crnogorske) a da su bili na liniji straha neoustastva?
moze oklada:
ja na svaku tvoju, dajem 5 na liniji straha od velikosrpstva?
važi?

Daj odmah 5. Iz tog perioda (1991-92) I nađi mi bilo koju izjavu nekog hrvatskog ili mađarskog udruženja u Srbiji, iz tog perioda u kojoj se ističe strah od velikosrpstva.
 
Srpski pravni tim se totalno pogubio. Više nije ni smiješno čak...

http://www.vecernji.hr/hrvatska/srpska-obrana-na-sudu-u-haagu-je-shizofrena-926729

Ti bi ponekad trebao da pročitaš te članke koje postuješ, čisto da vidiš da imaju jako malo veze sa tendecioznim naslovom...:per:

Eto, za mene je vrlo indikativno što ćete vi pokušati da dokažete da kod vas nije bio isti slučaj kao u BiH, čija je tužba za genocid protiv Srbije propala.

Baš me zanima kako ćete dokazati da je kod vas, kojih je poginulo daleko manje, bez ijednog primera koji je kompatibilan sa Srebrenicom (pošto je, na žalost, za genocidnu karakteristiku ipak ključan broj stradalih), dokazati da je kod vas genocida bilo, a u BiH nije.

Mislim, znam ja da vi sebe smatrate izuzetno posebnim, ali znam i to da vam taj svet na koga se pozivate tu posebnost baš i ne uvažava
 
Ti bi ponekad trebao da pročitaš te članke koje postuješ, čisto da vidiš da imaju jako malo veze sa tendecioznim naslovom...:per:

Eto, za mene je vrlo indikativno što ćete vi pokušati da dokažete da kod vas nije bio isti slučaj kao u BiH, čija je tužba za genocid protiv Srbije propala.

Baš me zanima kako ćete dokazati da je kod vas, kojih je poginulo daleko manje, bez ijednog primera koji je kompatibilan sa Srebrenicom (pošto je, na žalost, za genocidnu karakteristiku ipak ključan broj stradalih), dokazati da je kod vas genocida bilo, a u BiH nije.

Mislim, znam ja da vi sebe smatrate izuzetno posebnim, ali znam i to da vam taj svet na koga se pozivate tu posebnost baš i ne uvažava

BiH je tužila Srbiju za agresiju,što je bila dokaziva tužba.Međutim i kao takva je propala.Šta tek onda očekivati od hrvatske tužbe za genocid?Sama tužba izgleda smešno i mislim da je sud već unapred svestan da će da je obori.Ubeđen sam da se sudije smaraju kao nikada.
 
Ti bi ponekad trebao da pročitaš te članke koje postuješ, čisto da vidiš da imaju jako malo veze sa tendecioznim naslovom...:per:

Eto, za mene je vrlo indikativno što ćete vi pokušati da dokažete da kod vas nije bio isti slučaj kao u BiH, čija je tužba za genocid protiv Srbije propala.

Baš me zanima kako ćete dokazati da je kod vas, kojih je poginulo daleko manje, bez ijednog primera koji je kompatibilan sa Srebrenicom (pošto je, na žalost, za genocidnu karakteristiku ipak ključan broj stradalih), dokazati da je kod vas genocida bilo, a u BiH nije.

Mislim, znam ja da vi sebe smatrate izuzetno posebnim, ali znam i to da vam taj svet na koga se pozivate tu posebnost baš i ne uvažava

Komentar se odnosio općenito na vašu obranu, ne toliko na sam članak, naslov bi se isto mogao gledati kroz cijelu obranu tj. protutužbu. :lol:

Kažu da je Bosanska tužba bila jako loše pripremljena, sad ne znam tocno kolko ima istine u tome...

Pa kako ćete onda tek vi dokazati genocid u Oluji s obzirom na broj poginulih, veličinu područja, broj vojnika koji su sudjelovali u operaciji... ?

- - - - - - - - - -

BiH je tužila Srbiju za agresiju,što je bila dokaziva tužba.Međutim i kao takva je propala.Šta tek onda očekivati od hrvatske tužbe za genocid?Sama tužba izgleda smešno i mislim da je sud već unapred svestan da će da je obori.Ubeđen sam da se sudije smaraju kao nikada.

Zar nije BH tužba također bila za genocid?
 
Poslednja izmena:
Komentar se odnosio općenito na vašu obranu, ne toliko na sam članak.

Kažu da je Bosanska tužba bila jako loše pripremljena, sad ne znam tocno kolko ima istine u tome...

Pa kako ćete onda tek vi dokazati genocid u Oluji s obzirom na broj poginulih, veličinu područja, broj vojnika koji su sudjelovali u operaciji... ?

Dokazivaćemo ga isto kao i vi, indirektnim "dokazima" i različitim izvlačenjima iz konteksta, jer genocida u ratu u Hrvatskoj, ma šta ko mislio, jednostavno nije bilo.

Bilo je jasnog etničkog čišćenja, i zločina bez kojeg čišćenje ne može...

Ali genocida nije bilo.

Zato se i tužakamo čega nije bilo, baš da niko ne bi bio kriv (ili bio približno kriv).

U BiH postoji presuđen genocid. Tužba pala.

U Hrvatskoj ne postoji. Kraj.
 
Zar nije BH tužba također bila za genocid?

Možda.Moguće je.Ne mogu da se setim.Ono što hoću da kažem je da ni Hrvatska ni Srbija ne mogu dokazati genocid.Da je Hrvatska tužila Srbiju za agresiju,ili Srbija Hrvatsku za etničko čišćenje,još bi i bilo neke šanse da tužbe prođu na sudu.Ovako neće da bude ništa.To znaju i srpski i hrvatski pravni timovi.Suđenje je zamajavanje naroda.Eto ti ćeš u narednom periodu čitati izveštaje sa suđenja i radovati se povremenim bravurama vaššeg pravnog tima.Ponosićeš se spremnošću Hrvatske da pritisne Srbiju,a to i jeste bio osnovni cilj i zato tužbe i nisu povučene.Da su povučene,ti bi pljuvao svoju državu,a neko odavde svoju...
 
Dokazivaćemo ga isto kao i vi, indirektnim "dokazima" i različitim izvlačenjima iz konteksta, jer genocida u ratu u Hrvatskoj, ma šta ko mislio, jednostavno nije bilo.

Bilo je jasnog etničkog čišćenja, i zločina bez kojeg čišćenje ne može...

Ali genocida nije bilo.

Zato se i tužakamo čega nije bilo, baš da niko ne bi bio kriv (ili bio približno kriv).


U BiH postoji presuđen genocid. Tužba pala.

U Hrvatskoj ne postoji. Kraj.

Pa dobro, tu se slažemo.

Ali koliko god je Hrvatska tužba možda smiješna, vaša protutužba je još smiješnija...
 
Većina uopće ne spori da postoji i odgovornost hrvatske strane, ne spori se ni ko je Glavaš i slično.
Više je polemika, vi stalno o ustašama pa dobijete i odgovor.
Ja nemam taj utisak.

Imam utisak da za vas povijest počinje od Slobodana Miloševića, sa malim skokom na period 1918-41. kada ste "stenjali" pod velikosrbskom čizmom.

A na takvo vaše gledanje, šta očekuješ osim potezanja ustaša, od kojih se, realno, nećete oprati dok postojite...

Šta se imamo prat?

Svaki normalan Hrvat o ustašama misli daleko lošije nego što to misli prosječni krstin forumaš koji je Srbin. :roll:
 
BiH je tužila Srbiju za agresiju,što je bila dokaziva tužba.Međutim i kao takva je propala.Šta tek onda očekivati od hrvatske tužbe za genocid?Sama tužba izgleda smešno i mislim da je sud već unapred svestan da će da je obori.Ubeđen sam da se sudije smaraju kao nikada.

BiH je tužila nas i Crnu Goru za genocid.

Osuđeni smo da smo prekršili konvenciju o genocidu, jer ga nismo sprečili (????) a oslobođeni optužbe da smo ga izvršili, jer ni organi Srbije, ni zvaničnici Srbije nisu učestvovali u genocidu.

Ako to nije šizofrenija, ne znam šta jeste.
 
Većina uopće ne spori da postoji i odgovornost hrvatske strane, ne spori se ni ko je Glavaš i slično.
Više je polemika, vi stalno o ustašama pa dobijete i odgovor.


Šta se imamo prat?

Svaki normalan Hrvat o ustašama misli daleko lošije nego što to misli prosječni krstin forumaš koji je Srbin. :roll:

Onda smo egal.

Što onda mislite da se mi, u Srbiji, koju je u velikoj većini boleo ****** za Veliku Srbiju, moramo nešto prati za 90-te?

- - - - - - - - - -

Pa dobro, tu se slažemo.

Ali koliko god je Hrvatska tužba možda smiješna, vaša protutužba je još smiješnija...

Vidi, ako tebi to nešto znači, neka tako bude.

Meni je čitava ta stvar odraz gluposti. A glupost je očigledno nadnacionalna karakteristika.
 
pusti osobne strahove, i ja se bojim svoje žene, pa se nebojim ženskog roda...
daj neki proglas, dopis, izjavu predstavnika hrvatskih židova ili bilo koje druge manjine (osim crnogorske) a da su bili na liniji straha neoustastva?
moze oklada:
ja na svaku tvoju, dajem 5 na liniji straha od velikosrpstva?
važi?
Ti si običan lažljivi s*ronja.:hahaha::hahaha:
 
Koje trenutno? Oni koji su za vreme rata kod vas (HDZ) vrcali od ustašluka (bili na vlasti), uveli su vas u EU. Danas su kod vas ekstremi na margini.

Oni koji su kod nas za vreme rata (SRS i vrlo kratko SPO) vrcali od četnikluka i veljesrbijanstva (a nisu bili na vlasti), danas skidaju gaće da uvedu Srbiju u EU. Izvorni radikali su na margini.

U čemu je tu suštinska razlika'

Za razliku od nekih vaših tada istaknutih političara, kojima je lično učešće u zločinima dokazano, i koji za to robijaju, mi takvih nemamo. Da stvarnih dokaza ima, ne sumnjam da bi se vi za to pobrinuli.
Kroz temu se provlači (ne od svih) da su Hrvati proustaški raspoloženi i dan danas. S druge strane u Srbiji su na najvišim državnim položajima ljudi koji su jasno zagovarali veliku Srbiju! Takvo trenutno raspoloženje.
 

Back
Top