Nezalečeni narkoman povratnik iz Crne Reke tuče majku svaki dan

Ако ништа друго,
у Црној Реци су макар били изоловани и без дроге ...
Није се дешавало ово из текста ..

Ајде сад, а да ли та мајка,
која је евидентно погрешила у васпитању,
има право на заштиту ???



Изгледа погрешила не мислећи на последице.

Моја другарица је пре неки дан испратила сина у
Црну реку.
Наиме,сам је све организовао,контактирао с љима и отишао.
Ово је љегов последњи покушај да се спаси од болести.
Иначе је загазио добро с једном ногом у гроб.
Јавио се и каже мајци да се не секира да је добро да
ће остати.
Може одустати кад хоће.
Овај младић има 24 год. и самовољно је отишао и поред
писања и препричавања о догађаима у том манастиру.
 
Vidim ponovo si nadmasio samog sebe.

Oni ih moraju pustiti kad-tad, jer nije to zatvor nego ustanova za lijecenje i kad ih puste, onda se vide rezultati lijecenja, a rezultati su takvi da su popovi od njih napravili vecim bitangama nego sto jesu.

Jednom narkoman, uvijek narkoman.

oni ih puste kada ih zalece i tada vecina njih postanu normalni ljudi. poenta je u tome da ako ih pustis pre vremena, i pre primene cele metode oni se opet vrate narkomaniji i maltretiranju bliznjih.
 
oni ih puste kada ih zalece i tada vecina njih postanu normalni ljudi. poenta je u tome da ako ih pustis pre vremena, i pre primene cele metode oni se opet vrate narkomaniji i maltretiranju bliznjih.

I ovoga su zalijecili i pustili, pa sta bi? Metode lijecenja primjenjuje na svojoj majci?

To je samo rezultat lijecenja, nista drugo.
 
Ma izolacija je najbolja mada Srbija je mala tako da i neke prave izolacije i nema. Prvo sto treba da se uradi jeste da se gradovi ociste od droge. Daj bre danas moze ko god hoce da se drogira sve je bre na dohvat ruke i ti dileri uopste nisu neke licnosti koje se kriju ili tako nesto... Nekome odgovara da ima toliko droge na ulicama. Slobova Jugoslavija je zivela od sverca cigareta, ne bih da donosim konacan zakljucak, ali moguci odgovor je da drzava od ovoga ima veliku korist...
 
narkomani su stvarno bagra bez mrvice saosećanja
samo mi je besmisleno da policija ne interveniše
pa ne može neko tek tako da nekoga mlati i da policija ne reaguje pod izgovorom da je on narkoman od koga su digli ruke

a pošto je kurir, da ne grešim dušu....nek ostane na ovome

narkomanom upravlja droga i to je tako. nisu narkomani losi ljudi nego droga od narkomana napravi zlog i loseg coveka.
 
I ovoga su zalijecili i pustili, pa sta bi? Metode lijecenja primjenjuje na svojoj majci?

To je samo rezultat lijecenja, nista drugo.
Slusaj me pazljivo i jednom za svagda:

BATINE U CRNOJ RECI NISU METOD LECENJA, VEC DISCIPLINSKE MERE UKOLIKO STICENIK PREKRSI NEKO OD JASNO (U NAPRED) DEFINISANIH PRAVILA!

Uocavas li razliku?
nemoj da sedis tu ispred kompa i da kuckas gluposti..nemoj ,bar ne na ovoj temi!
jer nisi upucen niti kompetentan.
A ja jesam...na zalost.
 
Poslednja izmena:
Pakao!
Narkoman N. K., koji se lečio u centru u Crnoj reci, vratio se kući, gde svakodnevno zlostavlja svoju samohranu majku


BEOGRAD - Samohrana S. K., majka tridesetdvogodišnjeg N. K., jednog od narkomana koji se lečio u Centru za prihvat i lečenje zavisnika Crna reka, otkriva da je sin svakodnevno tuče, maltretira i zlostavlja iznuđujući novac za drogu otkako se vratio kući iz prihvatilišta. Prema njenim rečima, N. K. je pre desetak dana napustio centar i vratio se starom načinu života čim je došao kući. Majka, koja čak nije smela da priča pod punim imenom i prezimenom jer se, kako kaže, plaši za svoj život, objašnjava da je prepuštena na milost i nemilost svog sina, a njene muke utoliko su veće jer nama zaštitu policije koja je odavno digla ruke od dugogodišnjih narkomana.

- Moj sin je heroinski zavisnik više od deset godina. Na sve načine pokušavala sam da ga spasim od tog zla, silne pare potrošila na njegovo lečenje, ali ništa nje pomoglo. Išao je u Drajzerovu, u Hrvatskoj sam mu kupovala „suboteks“, lek koji je kod nas zabranjen, čak sam platila deset hiljada maraka za lečenje u Rusiji, gde su mu ugradili blokator. Međutim, sve je bilo uzalud, jer je on pre ili kasnije nastavljao da konzumira drogu. Moj život sa njim liči na pakao. Tuče me, zlostavlja, preti smrću ako mu ne dam novac, više puta mi je razbijao glavu i lomio ruke. Nekoliko puta bila sam očajna do te mere da sam poželela da uzmem pištolj i ubijem njega, potom presudim sebi i tako nam oboma skratim muke - kaže očajna majka.

Prema njenim rečima, tek kada je njen sin 17. jula prošle godine otišao na lečenje u Crnu reku, počeo je da liči na normalnu i zdravu osobu. Kako je njegovo lečenje odlično teklo, jednom je uz saglasnost oca Branislava pušten kući. Međutim, čim je osetio da je slobodan, ponovo je počeo da se drogira.
- Čim se vratio, stupio je u kontakt sa narkodilerima, koji su jedva dočekali da ga vide i opet je počeo da uzima heroin. Odmah sam kontaktirala oca Branislava, koji je poslao ljude po njega kako bi ga vratili u prihvatilište. Došla su četiri momka koja su mu objasnila da mora da se vrati u Crnu reku jer još nije izlečen. On se malo prepirao, ali je na kraju ipak pristao da pođe sa njima. Posle toga sam se nekoliko puta čula sa ljudima iz Crne reke, koji su me uveravali mi je sin veoma napredovao i da nemaju nikakvih problema sa njim, kaže nam nesrećna majka.

Ona takođe naglašava da je sramotno to što u Srbiji trenutno ne postoji nijedna državna institucija koja bi mogla da zameni komune za lečenje zavisnika. Činjenica je da ne postoji alternativa za institucije poput Crne reke, gde su narkomani izolovani, jer u bolnicama kao što je Drajzerova pacijenti dolaze na terapije, ali se posle nekoliko dana vraćaju kući u sredinu u kojoj im je droga ponovo nadohvat ruke.

APEL RODITELJA NARKOMANA
Otkako je otac Branislav Peranović smenjen sa mesta upravnika centra Crna reka, zbog sumnje da je štićenike ovog centra tukao, fizički zlostavljao i primenjivao ostale nedopustive metode lečenja, ogroman broj roditelja obratio se redakciji Kurira tražeći pomoć. Prema rečima očajnih očeva i majki koji su nas kontaktirali, njihova deca, koje je ranije nadzirao otac Branislav, napustila su centar i vratila se kući, gde su nastavila da se svakodnevno drogiraju i iživljavaju nad svojom porodicom tražeći novac za opijate.


http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-21-06-2009/pakao

-----------

Jos jednom bravo za Gwydiona , B92 i njima slicne. Uspeli su da upropaste i uniste nove zivote....

Страшна је та ствар са наркоманима, али што неко овде рече, зар није то случај за полицију? Мада, колико сам
разумела причу, она се обраћа полицији, а полиција не реагује?! :eek:
 
ybg. batina nije vaspitno sredstvo, lopata jos manje. U vecini zapadnih zemalja praktikuju da narkomane osude za nesto sto su uradili pa da im tu kaznu zamene terapijom (Ako je prekinu vracaju se u zatvor) Nije savrseno resenje, ali je neki pocetak, nasa kukavna drzava jednostavno nije u stanju da obezbedi valjanu zdravstvenu zastitu ni onima koji je placaju a kamoli onima kojima je potrebna.
Osim toga niko ne moze da krivi drogu sto je budaletina.
Covek koji je (slucajno) otkrio LSD je prvi put uzeo hiljadostruku kolicinu i nikom nista, proziveo ispunjen zivot uglednog naucnika i dobio hrpu priznaja za svoj rad. Neka dijabola povuce dim dzointa pa skoci sa balkona.
 
ybg. batina nije vaspitno sredstvo, lopata jos manje. U vecini zapadnih zemalja praktikuju da narkomane osude za nesto sto su uradili pa da im tu kaznu zamene terapijom (Ako je prekinu vracaju se u zatvor) Nije savrseno resenje, ali je neki pocetak, nasa kukavna drzava jednostavno nije u stanju da obezbedi valjanu zdravstvenu zastitu ni onima koji je placaju a kamoli onima kojima je potrebna.
Osim toga niko ne moze da krivi drogu sto je budaletina.
Covek koji je (slucajno) otkrio LSD je prvi put uzeo hiljadostruku kolicinu i nikom nista, proziveo ispunjen zivot uglednog naucnika i dobio hrpu priznaja za svoj rad. Neka dijabola povuce dim dzointa pa skoci sa balkona.

se zove Albert Hofmann i umro je u 102. godini. (stodrugojgodini).

Slava mu i milost :worth: :worth: :worth:
srbin.gif
 
dr Hofmann leci sve !


Dobag song :lol: A ko to pjeva/? Prvi put cujem.

'bem ti...ovo je istinita prica
prije desetak godina sjedimo ja, moj kum, jedan vrlo popularan pjevac inace moj prijatelj ispred jedne kafanice i pijuckamo pivo. Tu ispred nekakva rejv zurka ili kako se vec to zove, i ja odem do WC-a da promijenim vodu i vracam se i nastavljam da pijem pivo... Prosao je izvjesan vremenski period kad osjecam da nesto nije u redu sa mojom glavom. Uh, sto li se sa mnom desava... lose mi je, vidim nedefinisane face, odlazim u gomilu i pocinjem da gibam. Ne znam ni sam kako dodjoh kuci...
U glavnom tek nekoliko godina nakon toga mi je kazao sto je uradio. KAKAV MAJMUN u p...ku m..terinu. Neslana sala koja me je mozda mogla kostati i zivota.
'bes li ga. Covjeku treba reci da je tripovao a ne na kvarnjaka.
 
Dobag song :lol: A ko to pjeva/? Prvi put cujem.

'bem ti...ovo je istinita prica
prije desetak godina sjedimo ja, moj kum, jedan vrlo popularan pjevac inace moj prijatelj ispred jedne kafanice i pijuckamo pivo. Tu ispred nekakva rejv zurka ili kako se vec to zove, i ja odem do WC-a da promijenim vodu i vracam se i nastavljam da pijem pivo... Prosao je izvjesan vremenski period kad osjecam da nesto nije u redu sa mojom glavom. Uh, sto li se sa mnom desava... lose mi je, vidim nedefinisane face, odlazim u gomilu i pocinjem da gibam. Ne znam ni sam kako dodjoh kuci...
U glavnom tek nekoliko godina nakon toga mi je kazao sto je uradio. KAKAV MAJMUN u p...ku m..terinu. Neslana sala koja me je mozda mogla kostati i zivota.
'bes li ga. Covjeku treba reci da je tripovao a ne na kvarnjaka.
Goblini ,pank grupa iz Sabca koja je devedestzih bila jako popularna ovde ,meni mozda jedna od najboljih domacih .
 

Back
Top