Nešto mi jede parket!!!!

Jel ga pojelo do sada? :lol:

Radio je na tome... mislim crv...
Prilog slika...
Al mu dodjosmo glave, posle duge i bespostedne borbe...
ne zaleci da u njoj damo i svoj... znate vec ona njesra...

Ovo je mouth-piece made by tzrv...
 

Prilozi

  • crv 1.jpg
    crv 1.jpg
    16,9 KB · Pregleda: 379
Poslednja izmena:
Da li i moj parket jede zizak? Nista se ne cuje, tipa suskanje i sl. ali na dve plocice ili kako vec, na dva razlicita mesta ima rupica, rupica, rupica.. i i nekakav belicasti prah(izmet?) koji je izbacen iz tih rupica. Ima li ko takvo iskustvo?
 
Potrebna pomoc oko resavanja zizska u parketu... nazalost stan nije moj a finansijska sredstva su poprilicno restriktivna (ogranicena) tako da zamena ili hoblovanje ne dolaze u obzir... jel imate neko jeftinije a efikasno resenje za moj problem????? :(
 
Da li i moj parket jede zizak? Nista se ne cuje, tipa suskanje i sl. ali na dve plocice ili kako vec, na dva razlicita mesta ima rupica, rupica, rupica.. i i nekakav belicasti prah(izmet?) koji je izbacen iz tih rupica. Ima li ko takvo iskustvo?

I ja imam probleme sa zizkom.Taj prah je prasina,nemaju oni toliko izmeta :zper:
Mi promenimo dascicu i za sada je to to:roll:
Jedino resenje je skinuti parket.
 
ja moram da vam ispricam moj slucaj.moji roditelji imaju kucu pored novog sada.a njihove komsije svinje.(komsije nisu svinje,nego imaju svinje,da se razumemo)ovo ja mislim da je bitno u celoj prici,a mozda i nije...
kad dodje leto,u toj kuci ne bude niko,jer svi idemo na more ,sada kad su deca velika samo koliko je raspust,a ranije od aprija do novembra.i tako par puta dodjem ja kuci,recimo zbog ispita usred leta i mene celu prekriju buve ...haos.MI BUVE NEMAMO.ali svako leto tako.pod je brodski pod,buve ga nisu jele,dal su one od komsijskih svinja,dal su one ukapirale da je gajba prazna...eto toliko od mene...i da kad su komsije pojele sve svinje i odlucile da nam vise ne smrdu sa doticnim i buve su nestale...
 
Mi smo ga imali u decijoj kolevci.Cim sam cula da nesto grebucka odmah smo je izbacili napolje.Cula sam da moze iz jednog komada namestaja da predje u drugi.Ako je namestaj manjih dimenzija ili moze da se rastavi na delove,moze da se stavi u zamrzivac i on se jednostavno smrzne.......
 
I meni nesto jede i busi parket a ne menja mi se novim. Pa se razmisljam, koliko varikina moze da posluzi kao otrov. Da se izbuse rupe u parketu i da se brizga varikina ? Insekticide necu stavljati zbog toga sto je to ipak prostorija u kojoj se boravi.
 
Bas sam iznenadjen totalnim nepoznavanjem sipca, ili kako nazvase zizka....
Naleti parce drveta sa njihovom larvom, kao oni indonezanski crvi sto se jedu....(ovo zato sto vam je poznatiji termit koji inace nije sa ovih stanista nego sipac koji je oduvek na ovim stanistima).
Retko kad je u parketu vise od tri komada, a vazno je reci, posto niko nije rekao da aktiviranje larve moze biti kasnije...tj da bukvalno krene posle par godina, a ne sledece godine..
Nije potrebno vaditi plocicu, ako osetite tacno u kojoj je plocici ili vidite rupu gde je izasao na vazduh...Naravno da ce da se primiri kad oseti vase kretanje...
Uzmete otrov i spricom i iglom ubacite u tu rupicu sto dublje mozete.To je 1-2ml, vise imate u kilo paradajsa od nesavesnih ili nenaucenih poljoprivrednika..ili u jabukama

Sto pre reagujete bolje.

Kasnije stavite dopunu i ismirglate i lakirate...


Naravno , sipac se mnozi i prelazi iz drveta u drvo, zato se i inace odmah izbacuje sipljivo drvo...neki komad namestaja koji je debelo zarazen jer je stojao negde na tavanu ili na otvorenom...
Iako postoji verovanje da kad izadje na vazduh, sipac umire, to i nije bas istina...

Postoje i ose drvenarke, ali one su uglavnom solo, vole camovinu, jer je meksa, nema zvukova, ne hrane se drvetom vec im je to leglo...
I vracaju se ponovo, ako mogu....a obicno mogu....tesko ces spreciti osu da udje u stan...ali je mozes spreciti da izadje iz stana, jer ih zezne svetlost i staklo...kao i svaku osu...
 

Back
Top