Нестају платани из Булевара краља Александра

Nisam za secenje drveca, ne svidja mi se ta pojava... ali ako u novoj ulici drvece mora da bude na drugom mestu, onda mora...

Ne secam se da je bilo ko dao predlog da se bar pokusa preseljenje starog drveca na neko drugo mesto.
Iskreno, bilo je drveca koje je bilo nakrivljeno i koje mi nije izgledalo bas najbolje.

Pre vise decenija je bio i prethodni drvored posadjen... neko je i tada morao da posece sve sto je zatekao i da posadi ovo sto je sada sklonjeno...
 
Nisam za secenje drveca, ne svidja mi se ta pojava... ali ako u novoj ulici drvece mora da bude na drugom mestu, onda mora...

Ne secam se da je bilo ko dao predlog da se bar pokusa preseljenje starog drveca na neko drugo mesto.
Iskreno, bilo je drveca koje je bilo nakrivljeno i koje mi nije izgledalo bas najbolje.

Pre vise decenija je bio i prethodni drvored posadjen... neko je i tada morao da posece sve sto je zatekao i da posadi ovo sto je sada sklonjeno...
Ствар је у том што уопште није морало да се посече толико стабала. По елаборату Шумарског факултета, скривеном од шире јавности, безнадежнно болесно и за сечу је било свега 48 платана. остало је било, или здраво, или су биле потребне само мере лечења, које се иначе примењују код дрвећа.

Сем тога, у осталим папирима, па и по пројектима, се јасно види да су се стабла могла сачувати, и заобићи приликом "реконструкције" Булевара.

Него, њих је, пре свега мрзело да се тиме баве, друго, уградили су се и за нове платане...

Документација, дакле, о свему томе постоји.

о том је, на пример, било речи и на изложби фотографија РЕЗ, Мирјане Бобе Стојадиновић, која је баш до јуче трајала у Дому омладине. Жена је била направила више хиљада снимака оних дана сече, а сакупила је и другу документацију.

О свему томе биће речи и на промоцији мога романа, у наредни четвртак, ево текста позивнице:

Удружење писаца „Поета“ и ауторка Неда Ковачевић имају част позвати Вас на
Представљање романа
„БЕОГРАД ИЗ ДИМЕНЗИЈЕ ИКС“

http://poeta.5forum.info/t223-topic

које ће се одржати у четвртак, 2. јуна 2011. године, у 19 часова у просторијама Удружења „Поета“, Краљице Катарине 74а, Баново Брдо.
Дођите на књижевно дружење, нови сусрет с тајнама Београда, и причу о егзекуцији над 400 недужних платана с Булевара краља Александра, које ће Вам представити
ОДЛОМЦИ из романа
СЛОВО о роману.
и
МУЗИКА из романа,
коју ће малим тамбурашким концертом дочарати
гост вечери, маестро Љубинко Лазић, шеф контрабасиста Београдске филхармоније, члан квинтета „Белтанго“, уз сарадњу чланова Градског тамбурашког оркестра Старе Пазове.
 

Back
Top