Нестају платани из Булевара краља Александра

AKCIJA ZAVRŠENA ZA TRI NEDELJE

Đilas: Prikupljen sav novac za kupovinu platana


Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas izjavio je danas da je za samo tri nedelje sakupljen sav novac za kupovinu platana koji će biti zasađeni nakon rekonstrukcije u Bulevaru kralja Aleksandra i zahvalio svim donatorima koji su pomogli u tome.


"Stari" platani na Bulevaru kralja Aleksandra
Đilas je u izjavi za agenciju Beta naveo da je novac prikupljen u akciji "Dar za Bulevar" koja je počela pre tri nedelje, i da će Bulevar na jesen dobiti 483 stabla, čak 60 više nego što ih je bilo.


"Koristim ovu priliku da se zahvalim svim donatorima, a njih je puno, od naših sugrađana preko pojedinaca iz inostranstva, do firmi koje posluju u Beogradu i regionu, što su prepoznali našu ideju da zajednički učestvujemo u ulepšavanju Beograda", kazao je gradonačelnik.

Đilas je naveo da će novac iz gradskog budžeta koji bi inače bio usmeren na kupovinu platana, grad sada moći da preusmeri u neke druge projekte koji će u vremenu teške krize, Beograđanima omogućiti kvalitetniji život.

"Sadićemo prvi put u našem gradu, što je inače praksa svuda u Evropi, zrela stabla, prečnika 15 centimetara i visine trospratnice. Kao gradonačenik Beograda ponosan sam na sve koji su podržali ovu akciju i svima im poručujem - hvala za Bulevar. Posebno kompanijama i pojedincima koji su kroz nju odlučili da obeleže svoje poslovne i privatne jubileje", rekao je Đilas.

Gradonačelnik je najavio da će zbog velikog interesovanja, grad pripremiti nekoliko projekata po predlogu ljudi koji su se javljali i koji bi da doniraju sredstva Beogradu kako bi ga učinili lepšim.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/194...povinu-platana
__________________
 
Već tradicionalna Đilasova bahatost kombinovana sa poremećenom mržnjom prema svemu što mu ne donosi lični profit – ovog je petka, na beogradskom Bulevaru, postala vrsta lične osvete, patološkog dokazivanja da je on, Drvosek, gospodar života i smrti, jedini vlasnik Beograda kojim će vladati sve dok mu se prohte


http://www.e-novine.com/srbija/vesti/38625-ilas-uklonio-sve-tragove-zloina.html
 
Злотвори какве свет одавно није видео:


Jutros je iznenada posečen "poslednji" od više od 300 platana predviđenih za seču na Bulevaru kralja Aleksandra. Platan se nalazio na uglu Bulevara kralja Aleksandra i Ulice Vatroslava Jagića.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/195456/Posecen-platan-drvenog-advokata

Već tradicionalna Đilasova bahatost kombinovana sa poremećenom mržnjom prema svemu što mu ne donosi lični profit – ovog je petka, na beogradskom Bulevaru, postala vrsta lične osvete, patološkog dokazivanja da je on, Drvosek, gospodar života i smrti, jedini vlasnik Beograda kojim će vladati sve dok mu se prohte


http://www.e-novine.com/srbija/vesti/38625-ilas-uklonio-sve-tragove-zloina.html

:confused:

Šta mu je smetao taj jedan jedini platan? Zar je dotle došlo, pošto poto, al da bude po njegovom? :confused:
 
Изданак од посеченог платана:

29999_1446735042392_1053635362_31301199_2696745_n.jpg


(Ето, колико је "истина" да су били трули... :roll: :evil: )

daa, ovo je zaista najbolji dokaz bolesti i truleži.
 
http://p198.wordpress.com/2010/06/17/i-zvanicno/

ĐILASOVI LAŽOVI

U sredu, 16. juna 2010. godine, u Gradskoj skupštini Beograda je održan sastanak između gradskog menadžera Aleksandra Bijelića, generalnog direktora JKP „Zelenilo Beograd“ Radovana Draškića, Vladimira Živanovića i prof. dr Vesne Jevremović.

Tema sastanka je bilo uređenje prostora oko platana broj 198. Aleksandar Bijelić je rekao da on lično ne podržava akciju za očuvanje platana broj 198, ali da njegov lični stav u ovome nije bitan budući da je odlučeno da će platan broj 198 biti ostavljen, te da treba završiti projekat uređenja prostora oko drveta da bi se uklopili sa dinamikom ostalih radova na Bulevaru.

Posle analize predloga projekta, prihvaćeno je da džepni park oko platana broj 198 ne predstavlja smetnju pešačkoj saobraćajnici na toj deonici, a Bijelić je rekao da prihvata rešenje o izgradnji džepnog parka, koji će biti finansiran iz gradskog budžeta.

Po završenom sastanku, Radovan Draškić je rekao da će platan broj 198 biti unesen u postojeći projekat drvoreda „Zelenila Beograd“. Projektanti „Zelenila“ napraviće, pored dorade postojećeg predloga projekta još par predloga za džepni park, sa istim gabaritima (3,5 x 12 m) i sadržajima (zelenilo, klupe za odmor) od kojih će biti napravljen konačni izbor, i već od nedelje će moći da se pristupi realizaciji projekta. Jedino je česma kod platana ostala za neku sledeću priliku, ali najvažnije je da je status Drveta rešen.

Nije dugo potrajalo, čitavih devet dana. U međuvremenu je Đilas shvatio, uprkos odluci gradskih vlasti, da mu je srcu ipak bliže Konačno Rešenje.
 
Prevarili građane!

Iako je gradska vlast obećala da neće seći platan broj 198 u Bulevaru kralja Aleksandra, juče, bez prethodne najave, ekipe "Zelenila Beograd" srušile stablo uz asistenciju policije
1
Ekipe JKP "Zelenilo-Beograd" posekle su juče ujutru platan broj 198, koji se nalazio na uglu Bulevara kralja Aleksandra i ulice Vatroslava Jagića. Iako je posle peticije i skupljenih 3.000 potpisa gradska vlast obećala da stablo koje bi trebalo da podseća na stari drvored neće oboriti, to je ipak učinjeno uz asistenciju velikog broja policajaca.

http://pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/123207/Prevarili+građane!.html
 
Zato što je pokupio odsečene grančice, čuvao drvo koje su isekli.....?

Svašta će se napraviti od toga....luuda zemlja

Kako smo saznali ovo je razlog:
Ok, obzirom da je policija doshla da hapsi "drvenog advokata" Vladimira Zivanovica zbog objavljivanja sluzbenog mobilnog telefona "valjevskog" kadra Radovana Draskica i objavljivanja linka gospodina koordinatora seche , izvesnog Darka Glavasa, clana rotarijanskog drushtva, hajde da malo obnovimo ...gradivo
RadovanDrashki............0648813006
Darko Glavash https://www.facebook.com/profile.php?id=744688712&ref=search
Molim sve chlanove ove uvazene grupe da sve ovo iskopiraju i ponovo okache na stranicu,pa nek nas uhapse, svih 15500otpor tiraniji, otpor diktaturi!

izvor:
SACUVAJMO BEOGRADSKE PLATANE

Dakle, razlog za privođenje drvenog advokata je to što je na sajt stavio broj službenog telefona Draškića, koji nije u funkciji i što je postavio link na javni profil člana Rotari kluba. :dash: :dontunderstand: :dash: :dontunderstand:
 
Ravnoteža straha, korupcije i kontrole
Zašto više ne pišem u novinama?

Piše: Velimir Ćurgus Kazimir


Odgovor na pitanje iz naslova, ukoliko bude odštampan u novinama, sam po sebi predstavlja paradoks. Paradoks je, međutim, nešto na šta smo se, valjda, za poslednjih dvadesetak godina prilično navikli. U stvari, osećam potrebu da na ovaj način odgovorim mnogim prijateljima i poznanicima koji mi često postavljaju to pitanje. Najčešće se izvlačim na vreme i zauzetost

Pre nekih nedelju dana sreo samna raskopanom Bulevaru (kralja Aleksandra, ranije Revolucije) Vladimira Mijanovića, poznatijeg kao Vlada Revolucija. Žuri peške prema Cvetku. Vlada se Ovde vratio pre oko dve godine. Živeo u Americi duže od dvadeset i pet godina bez ijednog papira. U Americi mu ostalo troje dece. Pitam ga da li ima adresu, a on mi kao Pitija: adresu nemam, što znači da sam nigde i svugde. Onda Vlada pita mene: zar ti se ne čini da je oko nas ona ista Služba koja je i u naše vreme vladala? Zar ne vodi Služba ne samo tajkune i državu nego i nevladine organizacije? Oko tajkuna sam se složio, s tim da više ne znam ko koga vodi i ko kome služi, što se Vlade tiče, ona je po svojoj prirodi srasla sa Službom. Samo mi je malo čudno bilo to oko nevladinih organizacija, jer ih ima veoma mnogo i veoma različitih.

Vlada se sve vreme okretao oko sebe kao da i tog časa neko vreba i prati šta radimo i o čemu pričamo. Onda mi otkri tajnu svoga puta. Krenuo u jednu radnju na Bulevaru gde se prodaju lepljive trake u raznim bojama. Hoće da kupi nekoliko koturova traka i da ih pokloni ljudima koji brane Poslednji Platan na Bulevaru, onaj kod Jagićeve. - Oni su tako sami, kaže Vlada. Nema nijedne nevladine organizacije da stane sa njima. - A znaš li koliko je platan plemenito drvo? Od njega se prave kundaci!

Onda pokušam da ga ohrabrim da će verovatno poštedeti Poslednji Platan jer se podiglo dosta buke oko njega. Vlada odmahne rukom: mogu da ga iseku kad hoće, nema ko da ga brani osim ljudi koji se tamo okupljaju. (U petak, 25. juna, isekli su i Poslednji Platan. Osvanula je kratka vest o neophodnosti tog čina. Možda je to zaista bilo neophodno, ali zašto to nisu odmah rekli već su odložili akciju do „prave“ prilike - kad prestane medijski interes za ovu akciju.)

Kad su sekli platane i vodili besomučnu kampanju o tome koliko je ovo drveće bolesno i koliko ugrožava bezbednost građana nisam rekao ni reč, niti napisao jedno slovo. Obišao sam poprište borbe protiv bolesnog i opasnog drveća i od par stotina stabala video samo dva šuplja i bolesna. Neobična crvena piljevina od pobijenog drveća nije se dugo zadržala. Sečenje i uklanjanje tragova bilo je ekspresno. U isto vreme na televizijama smo mogli da vidimo samo ostatke nekoliko bolesnih stabala. U novinama, osim pisama čitalaca, nijedan novinarski tekst koji bi bar doveo u sumnju brzinu i opravdanost cele akcije. Na televiziji potpuni muk. Ako je seča drvoreda i rekonstrukcija saobraćajnica angažovala toliki marketing i kontrolu medija, šta će se desiti ako se budu donosile odluke od zaista dalekosežnog značaja. Nisam, međutim, zbog osećanja usamljenosti i bespomoćnosti odustao od pisanja o svemu ovome. Pisao sam i govorio u vreme kada sam bio daleko bespomoćniji protiv svega i svačega. A sada?

Nije u pitanju samo to strašno osećanje tihog očajanja, kombinacija starenja, usamljenosti i bespomoćnosti, već nešto mnogo teže: strah da bi moje angažovanje moglo da dovede u opasnost poslove preduzeća na čijem sam čelu. Nije ista odgovornost za sebe i za svoju porodicu kao i odgovornost za pedesetak ljudi i njihovih porodica. Ne smem da se poigravam sa Službom ma kako ona danas izgledala.

Vlada Revolucija, naravno, greši. Nije u pitanju Služba iz vremena Aleksandra Rankovića ili Jovice Stanišića. Nema više ni izvršnih sekretara, ni partijskih ukora pred isključenje. Umesto svega toga: marketing. Onaj ko kontroliše marketing taj kontroliše i medije. Kad mi urednik jednih velikih novina kaže da dve agencije kontrolišu preko sedamdeset odsto oglasnog prostora njegovih novina i da on nije u mogućnosti da pokreće teme koje bi bile kritične prema vlasti i pojedinim političkim strankama, jer to može da ga košta gubitka zarade od oglasa, onda mi je jasno da je moja lična potreba da reagujem na neke stvari potpuno besmislena. Kada se u društvu stvori takva ravnoteža straha, korupcije i kontrole, onda je individualna pobuna preko medija pre odraz panike i očajanja nego stvarni otpor.

Даље на:

http://www.e-novine.com/stav/38810-Z...-novinama.html
 
Текст Владе Живановића, браниоца платана бр. 198:

150554_168489179855853_100000843162124_305855_5454423_n.jpg


Tako kratko i jednostavno – i tako istinito. Jedna reč, ispisana plavim sprejom na mesinganoj ploči. Jedna reč, koju skoro niko neće ni udostojiti pogledom.

Nisam nikada razumevao u potpunosti cinizam Nirnberga. Zločinci, koljači i krvnici dobijaju – pravdu. Njihove su žrtve dobile njihovu (zločinačku) pravdu, a oni, pak, zaslužuju takozvano fer suđenje. Pavelićev kapelan, fra Dionizije Jurčev, mogao je da kaže: „Ja sam u ovim gore krajevima davao očistiti od pileta sve do starca, a ako bude potreba, učinit ću i ovdje, jer danas nije grehota ubiti ni malo dijete od sedam godina, a koje smeta našem ustaškom pokretu“, a ko bi rekao nešto protiv toga, pa, u najboljem slučaju, bio bi brzo pogubljen. Zlo.

Наставак на:
https://www.facebook.com/profile.ph...ts#!/notes/drveni-advokat/zlo/171418216224988


Памтите, Београђани, памтите, Срби!

Ако не будете памтили, ово зло ће вам се и даље догађати.
 
U BULEVARU KRALJA ALEKSANDRA
Pukla vodovodna cev - zemlja progutala novi platan

M. L. | 01. 02. 2011. - 14:32h | Foto: M. Perić | Komentara: 0

Bulevar kralja Aleksandra ostao je bez jednog platana! Sinoć oko pola deset, kod broja 286 u ovoj ulici , pukla je vodovodna cev i nakvasila zemlju, koja je danas za sobom povukla i jedan platan.

Na sreću, mlado drvo preživelo je ovu nezgodu i već za koji dan ponovo će se naći na svojoj "ploči".

- Kada ga je zemlja povukla, platan se nakrivio, ali smo ga na vreme spasili. Danas smo sanirali vodovodnu cev a za dva do tri dana dovešćemo platan i ponovo ga posaditi - rekli su radnici komunalnih službi koje smo zatekli na mestu nezgode.

Stanari koji su se u tom trenutku vraćali iz obližnjeg marketa zabrinuto su gledali gde je "njihov" platan, ali kada su čuli da će ipak biti vraćen mirno su nastavili ka svojim kućama.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/232...la-novi-platan
 
Pa... valjda je ova temperatura od minus nekoliko, vec danima, ucinila svoje. Ne secam se gde sam video, tu negde po centru - izbija voda iz asvalta...
Nije problem u temperaturi, već u tome da su cevi ukopavane veoma plitko, da prolaze kroz tzv. kasete u kojima su platani, i da uopšte nisu zamenjene novim cevima.
Po propagandom pamfletu koji je izdao grad cevi su trebale da budu najvnovije i izuzetnog kvaliteta, da budu ukopane duboko, tako da voda u njima ne može da se smrzne i svakako da ne buud ni blizu korenja platana.
Inače, i pre oko dva meseca, kada su isto bile niske temperature je takođe pukla cev.

Inače, beograska vlast i JKP "Zelenilo-Beograd" stalno objašnjavaju kako su zasadili više nego što su posekli.
Međutim, pre je drvored bio invetarisan i svako drvo je imalo svoj serijski broj i svoju evidenciju.
A posle "rekonstrukcije" bulevara je stanje sledeće:
Koliko ukupno ima starih i novih sadnica u celom bulevaru ne znaju da preciziraju ni u “Zelenilu”, ali kažu da ih sigurno ima više od 700.
izvor:
Pukla vodovodna cev - zemlja progutala platan

Inače je na "Blic" vršen pritisak da navedeni naslov izmeni u "Sklonjeni platan uskoro će biti vraćen", što je klasična primena psihologije u marketingu. Na osnovu naslova, umesto ranije poruke koja je govorila o tome šta se zaista desilo, dobijamo pozitivnu poruku koja nam govori da je sve u redu i treba da zabašuri malverzacije oko pljačke Beograda usled "rekonstrukcije" bulevara.
 
Drvosekov park(ing)

Pripremio: Marko Matić

thumbnail.php

Virtuelni park: Projekat rekonstruisanog Bulevara


Godinu dana nakon neopravdane seče beogradskih platana, na videlo izbijaju rezultati i stvarni motivi tog kriminalnog poduhvata. Nastranoj politici otimanja zelenih površina i njihovog pretvaranja u beton i ekonomski isplativija parking mesta, Drvosekova izopačena vlast je dala svoj puni doprinos i još jedno svedočanstvo koje će za nauk ostati budućim generacijama

Kako bi stišali buru otpora, u pomahnitaloj kampanji kojom je pre više od godinu dana pravdan ekocid nad platanima u Bulevaru Kralaja Aleksandra, Drvosekovi propagandni epigoni poslužili su se gebelsovskim marketinškim trikovima. U papreno plaćenom pamfletu o rekonstrukciji Bulevara koji je deljen uz primerke dnevne štampe, Drvosekovi službenici su, u potrazi za preko potrebnim virtuelnim zelenilom, projektovali nepostojeći park na uglu Golsvortijeve ulice i Bulevara Kralja Aleksandra.

files.php

Drvosekovo delo: Virtuelni park nakon rekonstrukcije
Photo: Milica Jovanović

Mnogobrojni Beograđani koji su virtuelni park doživeli kao obećanje da će se na tom mestu naknadno pojaviti zelena oaza, ovih dana su razočarani saznanjem da je ono što su njegovi službenici gebelsovski bezočno obećali, Drvosek hitlerovski beskrupulozno sproveo u delo.

files.php

Iznajmljivanje na poziv: Umesto parka i klupa, parking mesta
Photo: Milica Jovanović

Umesto parka i zelenila, na tom mestu su nikli omiljeni Đilasovi objekti - parking i beton. Time što je u korenu sasekao i zebtonirao svaku pomisao da bi se na tom mestu moglo naći, po građane izuzetno opasno drveće, beogradski firer je u ime svojih slepih sugrađana odneo još jednu pobedu nad zlim prestoničkim zelenilom. Tako će pored buldožerima proteranih Roma, masakriranih platana i na ulicama nepoželjnih homoseksualaca, Drvosekovu riznicu zločina krasiti još jedan trofej, kao dokaz njegove vrednosne izopačenosti i svedočanstvo jedne beskrupulozne politike koja je opšte dobro podredila sebičnim interesima svojih tvoraca.

http://www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/47601-Drvosekov-parking.html
 

Back
Top