Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
S ovim stavom nista od ostavljanja.. A ti me demantuj..

ma, moze se dogoditi
ko npr meni
da joj toliko pozli, bukvalno, da iduceg jutra batali...

nego, mene zanima jedna druga stvar;
kad ste prestali da pustite...pa ankon nekog vremena
da li ste primjetili promjenu u npr.
zelji da neku hranu pocnete jesti, dok drugu izbjegavate...
npr. ja sam duuuugo mrzila jabuke...sad mi se nesto bas jedu
i kljukala sam se rafiniranim ugljenih hidratima...mozda zato
sto sam slatko, kao jak ukus, osjecala...sad mi se to ne jede (sto ima vez i s tim sto sam ih
izbacila u startu, zajedno s prestabnkom pusenja, a i to je ovisnost...)
sad mi se prijele neke...perverzije tipa crvene paprike...sirove...
pa orasi, pa kesten...
pa neki suptilniji/neutralniji ukusi tipa leca/sociva i tako....
el primjetio to jos neko? : )

ps ne, nisam trudna
 
Ja sam 3 meseca po prestanku pusenja zatrudnela, a da mi se svasta jelo-jeste.
Htedoh da kazem da obicno kad prestanes da pusis, pocnes da zvaces non-stop, i to obicno grickalice, slatkise i tako to, sve nezdravo.
Kod tebe-obrnuto, win-win, em se ne trujes cigaretama, em se ne trujes nezdravom hranom, tako da nije vazno zasto je to tako, cuti i uzivaj! :)
 
Kada sam ranije pokusavala da ostavim cigarete (nekoliko puta) nisam mogla da se zaustavim koliko sam jela. U mojim ranijim postovima mozete videti da sam se zalila kako napredujem nedeljno kao novorodjence. Ovaj put, dan kada sam ostavila cigarete je bio dan kada sam uvela zdravu ishranu, odnosno samo voce, povrce, riba, i pomalo piletine koja nije masna. Izbacila sam kafu, caj pijem samo bez kofeina, ne pomisljam na slatkise, sokove, grickalice. I rezultat sam odmah primetila. Oslabila sam 5kg, ne pusim, mirisem, i super mi je. Da li je hrana mozda uticala da mi se ne trazi cigareta, ne znam, ali na stolu uvek imam sargarepu, celer i razno povrce, tako da kada gledam televizor to grickam. Pokusajte, ako neko ima problema kao sto sam ja imala na pocetku i videcete sve se moze. I ja sam pila skepticna u tom pogledu, jer sam mislila da ne mogu da dobijem bitku na dva fronta, ali ako zacrtamo sebi da nam je zdravlje najvaznije, to ide samo po sebi.
 
auu.... ja se užasavam od same pomisli na sutra....

grozim se zdrave hrane i nepušenja....

nemam blagu šta ću raditi sa rukama i sobom?

ipak, rekoh i neću da poreknem - od sutra ne pušim

nadam se da će danas trajati dugo.....:)

Nemoj kruskice unapred da se "uzasavas" zdrave hrane i zivota bez cigareta. Ti kao da si unapred spremila sebe da neces uspeti. Pocni da se uzasavas smrdljive kose, odece, prostorije, i masne hrane. Sve ce biti dobro, samo budi ovde sa nama i nemoj mnogo da razmisljas o tome. Ti si od sutra nepusac i to je definitivno, pocni da se navikavas na to! Pozdrav!
 
pocni npr. da crtas....pri cemu opce nije bitno kako crtas ili na cemu
vec da nesto radis... : )

hvala, mada priznajem da sam ponovo sve uprskala..... da se ne baci....upravo pušim poslednju cigaretu
ali - posle nje - nema više ili bolje stvarno da odmah isečem onu, već, spominjanu vratnu arteriju

vratiću se Dostojevskom, mada mi ide na nerv što ga trenutno imam samo na engleskom i italijanskom
 
Zapalila bih... tako bih rado zapalila i ne razumijem otkud odjednom ovako jaka želja... ali, eto je, postoji
izjeda me neka nervoza ovih dana i odmah prokletinja stupa na snagu... NEĆU DA ZAPALIM CIGARETU, TAČKA!

: (

I nemoj.

Oteraj tog djavolka sto ti sapuce na uvo.

Ja sam to radila bukvalno, naravno kad me niko ne gleda :rumenka:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top