Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma ....nego s čim da povezujem, yebpote, kad sam nervoznjikava :lol:
E, danas sam išla u najlepše mesto u centru Beograda - Monteko Body Shop. I uzela šampon ud žlafije (odličn!) i eliksir tj. ulje mešavinu lavande i limuna. Limun navodno otklanja depresiju (citrusi) a lavanda ša radi lavanda? Šta god, miriše na majkin ormar,te je ok :D
Heh....kristal aromatrerapija, to mi treba, tako me opušta....welness - da saznate ko ste :)
Šetala sam sa malom rođakicom Barbikicom gradom, išle smo u Kralja Petra da vidi kako je drvo proždralo ogradu 8)
Sve u svemu, divno je biti nepušač :D Što se više budem odmicala od perioda pušačštva, to će mi divnije biti što sam, ponovo, nepušač :P Te krize...to sve kratko traje, tri do 5 dana i ćao.
 
Meni je bilo mnogo tesko da se naviknem i na samu cinjenicu da nisam pusac..Kada bi me neko pitao da li sam pusac - u prvom momentu bi se zbunila :D
Betty, veruj mi - sve je stvar navike - kako se naviknes na cinjenicu da si pusac, tako se i naviknes na cinjenicu da nisi..i postane ti sasvim normalno..:D..ali vremenom...a VREDI !
Samopouzdanje..pa,cini mi se da cigarete postanu sastavni deo licnosti, na neki nacin..uzas :|
Kad preguras tu "nikotinsku krizu" - preguraces i ovo..
Casti sebe svaki dan nekom sitnicom..ugadjaj samoj sebi :D
Trazi na netu pusacka pluca, ako nista ne pomaze...:D
 
tok tu ju :P to je dobra ideja :P
ma..ne treba se plašiti promena, bar ne ove -. ova je dobra! Mada mislim da su generalno promene - dobre.
Shvatila sam ovo kao jedan manji projekat u okviru većeg - unaprediti sebe :D No pain no gain :P
A ondaK idemo dalje....

nego sam nervozna ko pas sam nervozna samo bih se svađala
imam pri tom jop jedan problem -. izgledam MLAĐE za ovih nekoliko dana dtox :shock: Ne primećuju me ljudi, guraju me laktom u pekari, yebote !!! Ko kad sam imala 6 godina pa te mune kako ko stigne :? Poštovanje NULA. A dok sam pušila sklanjali su mi se s puta :P :P :P Mislim, nisu, ali me nisu ni ugnjetavali.
Eto...to valjda nema veze sa duvanom nego sa samopouzdanjem.
Ja sam šokirana prostaklukom, kako to ranije nisam primećivala? Ili se sad samo više nerviram? :roll: Mnogo sam osetljiva. :neutral:
Mislim da sam se nikotinom u stvari STONDIRALA i postajala, tako to sad vidim, neosetljiva. Znači bolje sam funkcionisala u društvu. Ybg, baš loše. Kad se samo setim: propušili smo jer smo hteli da izgeldamo starije i da nas ozbiljnije shvate drugi. Sad kad sam ostavila, paradoksalno, osećam se ko neko bespomoćno dete, again!!! :lol:

Sad kad nema toxina vraća se dinamika....i treba se izboriti sa osetljivošću. Kako? Spavaj, jedi, seksaj se, druži se, skači, trči...i najbolji recept svih vremena - ništa ne uspeva tako kao USPEH :) Dakle, uspevaj pa ćeš da uspeš : Ako smo u nečemu inertni (inercija je osobina tela da ostane u stanju u kome se već nalazi) onda treba u ovome da budemo - uspeh dakle :P Ne mrdam ni makac. Neću odstupiti. Pucajte, ovo su grudi forumaške itd :lol:

pikax je srce što me čita :D
 
mesaj mesaj....:lol:

al će jednog dana biti zanimljivo dA pročitam ovo :lol:
nego.,..taksista danas, mrtav ozbiljan me pito
"Pa zar se danas ipak išlo u školu???!" :shock: :lol:
hehehehehe...odavno mi niko nije rekao da izgledam mlađe nego što jesam, a kapiram oće baya da mi da komplimenAt,m ali nisam sigurna (kriza, kriza! :P ) pa kažem
"Jel ja vama izgledam toliko ozbiljno? " 8)
M?
"Mislim, kao profesorica u školi? " :P

:lol: :lol: :lol:
(ma jok, ozbiljnija sam, ali prosto nisam mogla da prihvatim da oće MENI na pragu treće decenije da udeli kompliment da izgledam 10 godina mlađa!!!! ). Ah, i rekla sam mu da to stvarno odavnO nisam čula i da verovatno ima veze a ostavljanjem cigara :lol: OndaK je potvrdio da DEFINTIVNO izgledam kao, hehehe, srednjoškoljka :P



i tako...insitistiro čovek da mu kažem u čemu je trik.
Rekla sam mu (morala sam da razmislim, bio je vrlo ozbiljan) - ostati optimista i biti spreman da se promeniš!

....da li sam u pravu.....treba biti radoznao. :D
 
heh, tek sad videh ovu temu pa rekoh da pomenem da sam ja ostavila cigarete u oktobru pretprosle godine i od tada nisam ni jednu zapalila. sad mi je prosto cudno da sam nekad pusila. i prvih mesec dana je bilo cupavo. ali ja sam i izlazila i nisam izbegavala pusace i nekako sam se trudila da uvek imam cigare kod sebe ali da necu! da zapalim. mislim da jos imam par komada negde... i nisam koristila nikakva sredstva, eto imala sam jaku zelju da prestanem! naucis da se smiris, da se opustis... samo polako day by day! budi srecna i ponosna na sebe jer imas razloga!
poz
 
Ja sam na Zaybanu, meni pomaze....vec 16-ti dan kako ne pusim, cak i nemam neke velike krize koje su ovde pomenute. Ipak sam pusila 15 god, i u poslednje vreme cak do 2 paklice.........u ebote kad samo pomislim...brrrrr
Nadam se da ce ti ovo makar malo pomoci..........mada ja i dalje savetujem Zyban ;-)

Šta kaže telo

Iako sve činite za njegovo dobro, vaše telo ponaša se gore nego vaše dete. Buni se i pravi vam svakojake probleme, samo zato što ste odlučili da ga lišite nikotina. Evo šta će vam se sve događati i kako sa ovim problemima možete izaći na kraj. Izvor je internet sajt www.quitnet.org

Siptom Uzrok Trajanje Pomoć
Iritiranost Telo traži nikotin 2-4 nedelje Šetnja, topla kupka, vežbe za relaksaciju
Malaksalost Nikotin je stimulativan 2-4 nedelje Dremnite tu i tamo, nemojte se naprezati

Nesanica Nikotin ugrožava neke moždane funkcije 2-4 nedelje Izbegnite kofein posle šest popodne, relaksirajte se

Kašalj, suvo grlo, promuklost Telo se oslobađa naslaga koje su blokirale normalan dotok vazduha u pluća Nekoliko dana Pijte dosta tečnosti, uzmite malo sirupa protiv kašlja

Nesvestica Telo dobija više kiseonika 1 do 2 dana Budite pažljiviji, oprezno se krećite

Nedostatak koncentracije Telu je potrebno vreme da se prilagodi nedostatku nikotinskog stimulansa Nekoliko nedelja Planirajte rad, izbegavajte dodatni stres

Stezanje u grudima Napetost zbog telesne potrebe za nikotinom ili bol u mišićima zbog kašljanja. Nekoliko dana Dišite duboko, topla kupka, relaksiranje

Zatvor, gasovi, bol u stomaku Varenje se usporava jedno kraće vreme 1-2 nedelje Pijte puno tečnosti, jedite sveže voće i povrće, cerealije

Glad Potreba za cigaretom može se pobrkati potrebom za hranom Nekoliko nedelja Pijte vodu ili niskokalorična pića, pojedite nešto niskokalorično

Kriziranje za cigaretom “Skidanje” sa nikotina, droge koja izaziva zavisnost Najčešće traje prvih nekoliko dana, ali može trajati i nekoliko meseci pa i godina Istrpite. Krize traju tek nekoliko minuta, skrenite misli na nešto drugo, vežbajte

Glavobolje Višak kiseonika i manjak ugljen-monoksida u telu 1-2 nedelje Pijte vodu, primenite tehnike opuštanja
 
e a sta je zayban?
ja imam mali problem sto bez cigara ne mogu da uchim i ne mogu uveche da izadjem..u neki klub..
kad sam ostavio na 5 dana,provalio sam a me ljudi sa kojima se druzim smaraju:confused:..a inache,su super likovi...i probelm je sto najbolji drug i drugarica toliko strasno pushe i drze pljuge,da ne mogu da ih gledam,a da ne zapalim..jedino da presanem da se druzim sa njima...:)
meni bre treba neka hemija da me odvikne...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top