Nekome ko će razumeti ostavite poruku

Za mog ličnog stalkera...
Nekada se i iz dečije pesmice više može naučiti nego od ljudi kojima je život uzalud prošao, jer jedino što su dobro naučili da rade jeste copy/paste tuđe kreacije i tumačenja, a iz glave i duše im ne izlazi ništa, osim praznine, sujete i prostote.
Baš mi te je žao.

Pred ogledalom - Andra Franičević

Našao majmun stari
ogledalo neko,
pa video sebe
i ozbiljno rek'o:

-"E, što jeste, jeste,
nema, brate, zbora -
još video nisam
ovakvoga stvora!

Gle kako je smešan,
gle, kako je dlakav!
E, baš svima hvala
što ja nisam takav!"
 
tebi-2-320.jpg
 
Kakve sve debile ova kugla zemaljska drži, majko Božja... :rotf: :rotf: :rotf:
Od dvorske lude se ništa naučiti ne može. Kada to shvatiš, biće ti mnogo lakše. Doduše, ako si kadar shvatiti.
Dvorska luda (on) izigrava budalu samo da bi ispao duhovit i dobio aplauz od okruženja. To mu je najveći domet i uspeh u životu.
Ali ništa osim toga nije i ne može biti do dvorska luda i budala.
Nije tebi lako sa samim sobom. I dalje te žalim, ali baš, onako iskreno.
Jadno je kada dođeš do 60 godina, a i dalje si samo obična praznoglava dvorska luda.
 
Opet sam ostavio poso jer me ubija smenski rad dva dana prva, dva druga, i dva treca gde posle trece imas samo jedan slobodan dan i odma posle u prvu ubija.Plus neprijavljen i svega mi je preko glave za samo mesec dana ovog posla koji sam prihvatio misledi da je ok i koji sam nasao posle 8 meseca pauze.

Plus je problem sto tih 8 sati imam pauzu samo pola sata i ne stajem sa radom i samo jurim i pritom radim 7 stavki uporedo i dok sam na jednoj ostale se gomilaju ako usporim i plus je fizicki poso i ima dosta da se nosi i dize i sve me to iscrpi da mi treba od buke i umora vremena da se umirim i zaspim te samo provedem ta 6 dana jeduci i spavajuci gde neki dan i ne spavam kako treba.

Izgubim sat do posla i od posla takodje a zato sto nisam u svom gradu delim sobu tj mali stan sa cimerom koji je bas neuredan i stan mu je u losem stanju.Nema ves masinu, u kuhinji mu ne funkcionise slavina i sudupera a od nedavno i lavabo u kupatilu te sve peremo u kadi koja se vremenom zapusi od neprimetnih ostatka hrane.Da ne pominjem miris budje i meble u stanu gde su zidovi poprimili crnu boju.Nemam vremena da sve to sredjujem.

On sad radi online i vise je kuci i prica dok radi i zvoni mu stalno telefon te mi dodatno otezava odmor i spavanje.I smeta mi provociranje kakospavam i kako je on mogo godinama u fabrikama a pritom ni ne zna pravu sliku mog posla.Osecam zbog toga i zvocanja put ka svadji u buducnosti i pogorsanju prijateljstva i udaljavanje i zbog svega sam odlucio da se vratim opet kuci drugi put radeci i ziveci tako u tim slicnim uslovima.

Opet me ceka osudjivanje rodbine i okoline kao neradnika koji samo ide na pecanje i svira gitaru a ja niti jurim novac niti mi je potreban vec samo hocu svoj mir i najskromniji moguci zivot da mogu da posle posla pecam, gledam serije i sviram.Odustao sam od zenidbe i braka jer ne zelim da mi zvoca neko zasto se ne trudim oko vise novca i zelim samo mir i novac za te tri stvari.Nisam lenja nisam ni mazohista da se mucim i radim samo za novac i jedan dan u nedelji.

Ne znam da li sam u pravu ali eto vracam se u mod trazenja novog posla tj ovog puta u svom gradu iako ga je tesko naci i online poslovima od kuce pa sad kako mi sudbina servira na tom putu i necu da ga menjam makar propao i crko.

Evo ne znam ja ne mogu ovako i ako neko moze svaka mu cast pa sad vi procenite...
 

Back
Top