Ko to izdiže meksičku slikarku Fridu Kalo?

ja bih radije da sam pročitao kako je neka požrtvovana majka uspela da podigne zdravu i uspešnu decu uprkos teškoćama sa kojima je bila suočena.

Frida je htela da bude slikarka jer je jedino to znala da radi (a ni to nije znala kako treba) pa je radila šta je trebalo, recimno da se uda za starijeg debelog poznatog slikara (kod nas se to kaže sponzoruša) i onda se uz njega šlepovala
Izgubila je nekoliko trudnoća :(
Ima i njena slika koja je posvećena toj želji da postane majka
Napatila se prilično na tom polju
 
...i još plus , u filmu je glumila Salma Hayek , u doba svoje najveće popularnosti, ceo svet je saznao za nju, i ko nije znao. I mislim da kad kažu Frida , svi prvo u glavi vide Selmu, iii, ljubav im dođe sama po sebi. 😁

Dijego je mogao da je voli, jer dosta ljudi biva privučeno karakterom drugog,, a ne ambalažom. Pa jel bio onaj fr kralj koji je imao sve ljubavnice nimalo lepe, ali sve su bile žene koje su bile jako inteligentne. Neko se prži na treptanje, neko na mozak.
A možda su i sklopili neki dil, da bi joj pomogao. Zar je bitno. Tek, sponzoruša nije bila, to sigurno.


A sa umetničkim delima je tako, cena skače ako umetnik više nije živ. Konstantno.
Van Gog koji je stvarno bio umetnicki genije za zivota je prodao samo jednu sliku.
 
Verujem, ali ona nije ništa različita od onih terorista-revolucionara iz 70-tih koji su hteli radikalno da promene svet, tipa Black Panthers
Ne znam Miki

Sve više sam u fazonu, pusti druge da žive kako žele. Svačiji nagon ima neku svoju priču i razlog. Ne znači da je automatski dobar ali ko zna šta su sve motivi.


ČeGevaru isto neki dižu u heroja neki nazivaju običnim ubicom i probisvetom.
 
Ne znam Miki

Sve više sam u fazonu, pusti druge da žive kako žele. Svačiji nagon ima neku svoju priču i razlog. Ne znači da je automatski dobar ali ko zna šta su sve motivi.


ČeGevaru isto neki dižu u heroja neki nazivaju običnim ubicom i probisvetom.
Ja poštujem Fridu jer je radila šta je htela a imala je i viziju.

Ono što se čudim je da je društvo izdiže, dakle prave od nje neki uzor
 

Back
Top