Nekome ko će razumeti ostavite poruku

zorica-markovic.gif
 
Dosadna je ova nasa sredina, cak i cela drzava tj zemlja u kojoj zivimo i ne mogu da nadjem jos uvek svoje mesto u njoj i svoj mir.

Vlada neka kultura u koju se ja ne uklapam tj kultura pinka i turbo folk muzike gde pripada ogromna vecina a meni to smeta i ne zelim takve osobe pored mene dugo i nikako za devojku i partnerku.Autotjun reperi i gaseri ne, ne uklapam se tu iritantni su mi kao i dizelasi kratko osisani kojima su argumenti agresija.Pankeri i turbo folk pankeri ne dosta mi je te dreke i takozvanog laznog bunta i nazovi muzike, hejtuju sve zivo i samo se deru i svadjaju sa mikrofonom...Dead metalci teska disharmonija i vristanje i likovi koji sve takodje hejtuju tj bilo koju drugu vrstu muzike i muzicare...Goticharke filozofi kojima nista ne odgovara i misle da su mracne neshvacene lepotice iz nekog horor filma i niko im nije do kolena, ne sme nesto da ih ne daj boze iskritikujes, imaju "drugare" a skoro nijednu drugaricu ne i pune su toksicnog filozofskog shvatanja i ako je ne postujes kao svoju devojku nisi joj "drug".(Ima tu i tamo koje su ok ali je uvek vecinom znam ovakve)

Niko iskreno ne voli prirodu, izlaske u istu, druzenje kroz neobavezno sviranje, muziku koja sadrzi umetnost i osecaj za lepo, harmoniju, emociju, sliku i dozivljaj.Svi pricaju o nekim skupim putovanjima, novcu, pumpaju izokola svoj ego, vacaju neku toksicnu modernu filozofiju sa drustvenih mreza ili filozofiraju na svaku tvoju rec, salu i izjavu da te zaboli glava.

Ne znam zabolela me je glava i nervi su mi oopustili te sam se udaljio od svih tih ljudi i osecam se sada ponekad usamljeno ali sa druge strane manje nervoze imam u sebi i negative...

Ne nudi ova nasa zemlja mogucnosti, sanse i sve to ide nekako na silu umesto spontano za bilo sta.

Kazu gledaj koliko ljudi i devojaka okolo ti ne mozes da nadjes svoje mesto i drustvo za sviranje i to sto volis oa ako ne ovde gledaj koliki je svet 8 biliona stanovnika ej.
E sad da sve to da srusim: kad svedes starosnu granicu ljudi s kojima mozes da saradjujes tu se opcije suzavaju, kad se izvrse sustina tj ocigledna kultura i stepen obrazovanja i navin zivota i ponasanja tu se opcije suzavaju, kad vidis koliko imas para i mogucnosti da saradjujes sa ljudima iz drugih zemalja tu se opcije suzavaju, jezicie barijere opcije se suzavaju, sveden si na okolne zemlje ok opet trazi odricanje i novac opcije se suzavaju, sveden si na svoju zemlju gde je vecina stanovnistva staro, opcije se suzavaju, vecina su muskarci, opcije se suzavaju, turbo folkeri i svi iznad navedeni, opcije se suzavaju, sveden si u svoj mali grad ili tebi bliski sto dovodi opet ako nemas dovoljno para za put gubis bliskost opcije se suzavaju...I na kraju ostanes na to da se dese neke sanse na bilo kom polju sa ljudima itd otprilike jedva 10 i to je to to moras da iskoristis...

Sve u svemu sve je moguce ali uvek nesto fali i ne stima do kraja kod mene nekako nikako ono da klikne na mesto i da se kockice sloze a i kad se sloze i onih malih 10% sto nisu povucu stvari sve da propadne i opet sve ispocetka, ima para ali nema se vremena i motivacije za nesto drugo, nema para ima se vremena ali si ogranicen i bez oara te niko ne postuje, nadji nesto sa strane ono daljina ubija otudjuje, i sve neki kamencici u cipeli koji stvaraju zuljeve i nikako komotno da se koraca i sve nesto sitno i periodicno kroz zivot nikako uz jedan ritam i neke malo vece duze celine nego sve na kasicicu da se proba i okusi gde vremenom skoro zabiravis ukus i ostane samo miris i zelja za to jelo dok se vrtis u krug jeduci ono sto ti je sudbina servirala...
 

Noc se skrati stize prolece
procvetali zuti neveni
a u meni vreme stalo je
tuzniji sam ti od jeseni

Ref.
Moje noci traju danima
i da svane koga zanima
otkad si mi ziva rana
casa mi se puni sama
sunce si od mene sakrila


Moje nebo tvoja oka dva
pa mi dusa puna oblaka
uzalud se hvalim svima
da u kuci svega ima
kada nema tvojih koraka

Oko mene prah i pepeo
sanjao sam da te ne volim
samo jedno sam pozeleo
da se vratis kad te prebolim
 

Ovom srcu nista ne treba sto nije tvoje
tu si da procvjetas svaku noc u ono moje
rukama da vatru nosim
nogama da hodam bosim
sve da dodjem do tebe

Toliko je proslo godina, toliko zena
ostala si mi za dusu ti pripijena
rukama da vatru nosim
nogama da hodam bosim
sve da dodjem do tebe


Ref. 2x
Vidim snegove u prolece kao tvoje oci
to me pokida i polomi skoro svake noci
toliko ti toga dugujem, a premalo je tvoje
zivote duse moje

Koliko je proslo godina, toliko zena
ostala si mi za dusu ti pripijena
rukama da vatru nosim
nogama da hodam bosim
sve da dodjem to tebe
 
najbelja kosulja se kopca na ledjima :mrgreen:
Jedan jedini i neponovljivi yojim, sada @krompir 2.1. :super:
Nekada daaavno jedan od mojih naaajboljih drugara ovde... :zag:
E, za ovo je vredelo privremeno ovde progovoriti. ;)

P.S. Nikada se ne obraćam meni nebitnim ljudima, te stoga ne pronalazite se neki u mojim porukama ovde. Onaj kome je i upućena, razumeo je prethodnu poruku...
Da, da... Svaka batina ima dva kraja, jedan "laki" a drugi teži, čvornovati, kada me već, ničim izazvani, "lakim" krajem besomučno šibate danima već.
Samo nastavite, slobodno.
Moglo bi biti konstruktivnije, inspirativnije, da se nasmejem bar.
Ovako je i dalje tužno.
 
xy pojavo, ako očekuješ da postavim sliku, muziku koja tebi čuči, soriška.
Bogu hvala obraz mi je čist i nos nije žut od duvkanja u "sedalni deo".

Bez nekog većeg poštovanja,

Moja malenkost
Nadam se da se i u tvojoj poruci nije pronašla neka z pojava, kao što se u mojoj pronašao neko ko veze sa tom porukom nema. :lol:

P.S.1 A onom ko treba da razume: Evo, neću više pričati, ostavljam prostor "pametnijima".

"Ja bih da pevam još malo,
jer je život samo jedan
i do njega mi je stalo,
meni je vredan..."

 
Poslednja izmena:

Back
Top