Nebeski narod?

Mislim da je uloga nebeskog naroda bila pisana za Judeje...Oni su je iznevjerili i sve što im se dešava sada posledica je njihovog odricanja Hrista koji je NJIMA bio pisan i poslat...
Priče da su Arapi ili Srbi nebeski narod u najmanju ruku su tužne...
 
jedno veliko i pogreshno razmisljanje od strane nase crkve koja ne pije vodu ;)
mladi svahtsa rade rade i matorci,ubijala su se druga bica i ostalo...drrrtralallaLa!..crkva treba da prizna neke svoje greske i da nose minimum nokiu 3410 MTS mrezom at least :lol:
 
Ma ko ti prica o poeziji?

Da Jan Sobjeski nije porazio Turke ti bi sad klanjao Alahu i nikakva SPC te ne bi spasla

Ахам.....
e064.gif
 
Nebeski nrod postoji kao ideja koja treba da ti objasni zašto treba da si to više zadovoljan što ti gore ide. :D
A i da nekako upotrebiš poeziju u desetercu. Da se ne baci
.

Невероватно! Ја огулих тастатуру надајући се да сам подробно објаснио шта значи НЕБЕСКИ НАРОД - али изгледа узалуд.

Када се каже НЕБЕСКИ НАРОД, човече, уопште се не мисли на некакву гордост или уображеност или самохвалисавост или жељу да се тиме докаже да смо бољи или узвишенији од других, већ се мисли на наше НЕБЕСКЕ ВОЈСКЕ, мисли се на чињеницу да су сви наши витезови, хероји, јунаци, велики људи умно и морално НА НЕБУ, ДА СУ ИЗГИНУЛИ У ПРАВЕДНОЈ БОРБИ ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ - А ДА ЈЕ НА ЗЕМЉИ ОСТАО ШКАРТ И БОФЛ што се може и веома добро уочити и по коментарима на овој теми.:cry::cry::cry:

А и када се погледају и саберу жртве кроз историју види се да нас је ВИШЕ НА НЕБУ него НА ЗЕМЉИ.
 
...
А и када се погледају и саберу жртве кроз историју види се да нас је ВИШЕ НА НЕБУ него НА ЗЕМЉИ.

Pa sad, oko ovoga nije trebalo da vičeš baš na mene. :D
Ali, ako baš oćeš:

Blago niščima duhom. Njihovo je carstvo nebesko... :mrgreen:

Ili, što bi reko Lala: "nemojte više da me branite, moliću lepo ..." :D
 
Pa sad, oko ovoga nije trebalo da vičeš baš na mene. :D
Ali, ako baš oćeš:

Blago niščima duhom. Njihovo je carstvo nebesko... :mrgreen:

Ili, što bi reko Lala: "nemojte više da me branite, moliću lepo ..." :D

Добро... у реду ! ОК... ма нема проблема.......





п.с. Не вичем, тако увек пишем... наглашавајући логичке акценте...
icon6.gif
 
Појасни....

Ако треба. У оно време није било разлике тринаест дана у календарима, јер није било ни исправке календара, која је уследила тек у 16-ом веку 5-ог Октобра 1582 који је претворен у 15-ти Октобар. Коме се од тада додаје по један дан сваког века осим 20-ог који је преступан, тако да сада имамо 13 дана разлике. И ондашњи 15-ти Јуни је садашњи 28-ми Јуни. Због тога је погрешно написати 1389-те године 28-ог Јуна. Правилно је 1389-те 15-ог Јуна. У будуће, ако не буде и других исправки, додаваће се по три дана у 400 година; 2100-те2200-те и 2300-те а 2400-та је опет преступни век и дан се не додаје. И тако до друге промене календара.
 
Невероватно! Ја огулих тастатуру надајући се да сам подробно објаснио шта значи НЕБЕСКИ НАРОД - али изгледа узалуд.

Када се каже НЕБЕСКИ НАРОД, човече, уопште се не мисли на некакву гордост или уображеност или самохвалисавост или жељу да се тиме докаже да смо бољи или узвишенији од других, већ се мисли на наше НЕБЕСКЕ ВОЈСКЕ, мисли се на чињеницу да су сви наши витезови, хероји, јунаци, велики људи умно и морално НА НЕБУ, ДА СУ ИЗГИНУЛИ У ПРАВЕДНОЈ БОРБИ ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ - А ДА ЈЕ НА ЗЕМЉИ ОСТАО ШКАРТ И БОФЛ што се може и веома добро уочити и по коментарима на овој теми.:cry::cry::cry:

А и када се погледају и саберу жртве кроз историју види се да нас је ВИШЕ НА НЕБУ него НА ЗЕМЉИ.

Nisu Srbi jedini narod kojega je vise na nebu nego na zemlji..........svih naroda je vise gore nego na zemlji...........pa to ne moze da bude nikakav razlog za postojanje ovakve floskule

Sto se tice NEBESKIH VOJSKI , to zvuci lepo , kao VITEZOVI ASFALTA, ali ne pije vodu.......naime , u vojskama su najcesce upravo oni koji ne bi mogli da se podice ni umom ni moralom............najumniji i najmoralniji se klone ratova ..........

Da je na zemlji skart i bofl.........to je tacno, ali nije specijalitet srpskog naroda.......:think:

Elem,cenim pokusaj da se jedna idiotska floskula o "nebeskom narodu" , tako ishabana kroz dnevnike rtsa , i politicke pamflete Milorada Komrakova , i Dragana Hadzi Struje...........Mirinih i Slobinih medijskih kerbera, logicki objasni..........koliko god ta logika bila glupava i trapava.............ali, ne menja na faktu, da je izraz " nebeski narod" samo zloupotrebljena politikantska kretenska kovanica.........za dnevnopoliticku upotrebu devedesetih dusu dala.........a onda , kao toalet papir bacena na djubriste ......istorije i zdrave pameti...........
 
Ако треба. У оно време није било разлике тринаест дана у календарима, јер није било ни исправке календара, која је уследила тек у 16-ом веку 5-ог Октобра 1582 који је претворен у 15-ти Октобар. Коме се од тада додаје по један дан сваког века осим 20-ог који је преступан, тако да сада имамо 13 дана разлике. И ондашњи 15-ти Јуни је садашњи 28-ми Јуни. Због тога је погрешно написати 1389-те године 28-ог Јуна. Правилно је 1389-те 15-ог Јуна. У будуће, ако не буде и других исправки, додаваће се по три дана у 400 година; 2100-те2200-те и 2300-те а 2400-та је опет преступни век и дан се не додаје. И тако до друге промене календара.

Ovde si u pravu. Bitka je zaista trebalo da se održi 28. juna, ali je knez Lazar umolio Murata da pomere za 15. juni, tako da nakon 600 godina bitka padne na Vidovdan, s obzirom na buduća pomeranja katoličkog kalendara. :D

Ovo je izazvalo pometnju u srpskim redovima, jer mnogi još nisu čuli za kalendar koji će početi da važi od 1582. godine sa naknadnim pomeranjima i dopunama.
Tako su mnogi zakasnili na Kosovo, a naročito Marko, koji je zbog toga ušao u poslovicu "kasno Marko na Kosovo stiže".

Turci, čiji kalendar ionako kasni nekoliko stotina godina, lakše su se prilagodili ovoj promeni plana. Al knezu Lazi nije bilo lako. Sve se osvrtao i mrmljao sebi u bradu: "gde su ovi moji dosad? Nije lepo, dogovorio sam se sa čovekom i sad me čeka bez veze s druge strane poljančeta... A čeka me i nebesko carstvo". :confused:
 
Mislim da je ovu sentencu srbi nebeski narod, prvi put izvalio neko od knjizevnika,
Milovan vitezovic ili Brana Crncevic u predizbornoj kampanji za Slobodana Milosevica ili tako nesto.
Tako da nije potrebno o ovome raspravljati na PDF Religija vec Politika.
 

Back
Top