Ne volim ljude, ali volim životinje..

To su poremecene i bolesne osobe.I ti tu ne mozes nista.Niti mozes da promenis te ljude niti da ih zaustavis.Danas ,sutra mozemo i ti i ja da dobijemo poremeceno dete i sta onda?Koje resenje postoji?.I to su necija deca i nemoj da mislis da ti roditelji normalno zive.Razapeti su izmedju svoje dece i njihovih dela.

Isto kao i gej osobe,oni to nose u sebi i ne mogu da pobegnu od toga.Lako je osudjivati a tesko razumeti.Dok je sveta bice i svega ovoga.

ja još nikad nisam čuo da se ijedna beba rodila kao psihopata...:eek:
 
Razočarenje u raznim segmentima, jakog inzenziteta... ljudi ubijaju nekada zbog toga, a da neće i ovo da rade. Individualac je svoja ćud, svako različito reaguje.
Ostavljale su cure muškarce, neki se ubiju neki ne, većina ne... tako je i sa ovim slično.
Nemoš po sebi suditi to je poenta, a ti to radiš, oš budeš pametan ovde a ispadne kontra.
Aj ne prdi više u ladnu vodu leba ti.
 
Meni jedna jako draga osoba pre nekoliko meseci, ušavši u jednu ljubavnu vezu koja je jako diskutabilna, na moje pitanje .....kako je došlo do spoja, kakav je kao čovek i znate ono klasika...ona meni reče..."Privuklo me je kod njega (između ostalog) što oboje ne volimo ljude, ali zato volimo životinje"....inače imaju nekih pet pasa...za pohvalu svakako...
Ja ostadoh šokirana.... razumem....teška vremena...nemaština....gramzivost....razočarenja u prijatelje, porodicu....
Ako iole voliš sebe, (ne na negativan način), ako veruješ sebi, valjda veruješ i drugima....ne propagiram naivnost....ali ne voleti ljude, a pritom si LJUD....mi nekao dođe zastrašujuće...ili ja preterujem....
Bilo bi dobro da upita te svoje životinje za ljudski savet,oni sigurno znaju da postoji neki razlog osim dobrog tretmana, zašto voleti ljude.:lol:
Uglavnom teoriju-ne volim ljude, volim životinje- zastupaju osobe koje nisu umele neku selekciju tokom godina da izgrade, a još verovatnije je da se služe poštapalicom, bez nekog dubljeg razmišljanja.
Recimo, ja bih se zabrinula da sam u vezi sa osobom koja tvrdi da ne voli ljude, da li mene samim tim smatra za kućnog ljubimca? :))))))))))))))
 
Meni jedna jako draga osoba pre nekoliko meseci, ušavši u jednu ljubavnu vezu koja je jako diskutabilna, na moje pitanje .....kako je došlo do spoja, kakav je kao čovek i znate ono klasika...ona meni reče..."Privuklo me je kod njega (između ostalog) što oboje ne volimo ljude, ali zato volimo životinje"....inače imaju nekih pet pasa...za pohvalu svakako...
Ja ostadoh šokirana.... razumem....teška vremena...nemaština....gramzivost....razočarenja u prijatelje, porodicu....
Ako iole voliš sebe, (ne na negativan način), ako veruješ sebi, valjda veruješ i drugima....ne propagiram naivnost....ali ne voleti ljude, a pritom si LJUD....mi nekao dođe zastrašujuće...ili ja preterujem....

I jeste zastrasujuce, zabrinjavajuce,,, hmm ufff jako velika oblast da o tome kad bi pocela pisati ,,, ukratko ufff koje crno ukratko :) ovde se verovatno misli i odnosi na citat, izrecen,,ne volim ljude....na tome ce mo se malo zaustaviti, ne kaze da mrzi ljude,,, ali ih ne voli,,za razliku od zivotinja u ovom slucaju... to je dusevni problem tih osoba,,, kako ne voleti ljude, ne ciniti im dobro?? bez obzira ako imaju negativna iskustva kako ne voleti ljude?? savet moj tim osobama je ispovest svesteniku, jer ce to ih dovesti do ljubavi prema Bogu, prema dr, ljudima, prema samima sebi. To je moj savet i nacin kako da te osobe se povrate u normalan zivot. :)
 
Bilo bi dobro da upita te svoje životinje za ljudski savet,oni sigurno znaju da postoji neki razlog osim dobrog tretmana, zašto voleti ljude.:lol:
Uglavnom teoriju-ne volim ljude, volim životinje- zastupaju osobe koje nisu umele neku selekciju tokom godina da izgrade, a još verovatnije je da se služe poštapalicom, bez nekog dubljeg razmišljanja.
Recimo, ja bih se zabrinula da sam u vezi sa osobom koja tvrdi da ne voli ljude, da li mene samim tim smatra za kućnog ljubimca? :))))))))))))))



Ovo boldovano....mi se jako dopada.....
 
Meni jedna jako draga osoba pre nekoliko meseci, ušavši u jednu ljubavnu vezu koja je jako diskutabilna, na moje pitanje .....kako je došlo do spoja, kakav je kao čovek i znate ono klasika...ona meni reče..."Privuklo me je kod njega (između ostalog) što oboje ne volimo ljude, ali zato volimo životinje"....inače imaju nekih pet pasa...za pohvalu svakako...
Ja ostadoh šokirana.... razumem....teška vremena...nemaština....gramzivost....razočarenja u prijatelje, porodicu....
Ako iole voliš sebe, (ne na negativan način), ako veruješ sebi, valjda veruješ i drugima....ne propagiram naivnost....ali ne voleti ljude, a pritom si LJUD....mi nekao dođe zastrašujuće...ili ja preterujem....

Ljudi koji su usamljeni ili ljudi koji ne umeju sa ljudima. Tu su zivotinjice koje masu repicima, koje zavise od njih, slusaju ih, ne uzvracaju, oni su u ulozi vrhovnog komandanta ( sto im ne uspeva da budu i u drustvu pripadnika svoje vrste i td. ) . Meni je to isto uvrnuto, a u poslednje vreme takvo ponasanje postaje i moderno. Volim zivotinje ali su mi ljudi drazi.
 
I jeste zastrasujuce, zabrinjavajuce,,, hmm ufff jako velika oblast da o tome kad bi pocela pisati ,,, ukratko ufff koje crno ukratko :) ovde se verovatno misli i odnosi na citat, izrecen,,ne volim ljude....na tome ce mo se malo zaustaviti, ne kaze da mrzi ljude,,, ali ih ne voli,,za razliku od zivotinja u ovom slucaju... to je dusevni problem tih osoba,,, kako ne voleti ljude, ne ciniti im dobro?? bez obzira ako imaju negativna iskustva kako ne voleti ljude?? savet moj tim osobama je ispovest svesteniku, jer ce to ih dovesti do ljubavi prema Bogu, prema dr, ljudima, prema samima sebi. To je moj savet i nacin kako da te osobe se povrate u normalan zivot. :)

Nisam videla tvoj post danas ....odgovorila bih ti ranije iz poštovanja....mada mislim da je tema odslužila svoje.
Umalo ne padoh sa stolice na tvoje komentar........da idu na ispovest kod Boga.....ako iko govori o Bogu, o sveštenicima, o poznanstvima sa vrha sveštenstva (verski snobizam, moj termin za takve ljude, možda otvorim temu na religiji), o manastirima, o Bogu.....to su upravo oni.....

- - - - - - - - - -

Ljudi koji su usamljeni ili ljudi koji ne umeju sa ljudima. Tu su zivotinjice koje masu repicima, koje zavise od njih, slusaju ih, ne uzvracaju, oni su u ulozi vrhovnog komandanta ( sto im ne uspeva da budu i u drustvu pripadnika svoje vrste i td. ) . Meni je to isto uvrnuto, a u poslednje vreme takvo ponasanje postaje i moderno. Volim zivotinje ali su mi ljudi drazi.

Upravo...
 
Nisam videla tvoj post danas ....odgovorila bih ti ranije iz poštovanja....mada mislim da je tema odslužila svoje.
Umalo ne padoh sa stolice na tvoje komentar........da idu na ispovest kod Boga.....ako iko govori o Bogu, o sveštenicima, o poznanstvima sa vrha sveštenstva (verski snobizam, moj termin za takve ljude, možda otvorim temu na religiji), o manastirima, o Bogu.....to su upravo oni.....

- - - - - - - - - -



Upravo...

hmm, moje iskustvo je u suprotnosti sa tvojim tvrdnjama...nikad nisam čuo takve ljude da pričaju o Bogu, i prilično sam siguran da je ogroman broj njih ateističkog pogleda na svijet...
 
hmm, moje iskustvo je u suprotnosti sa tvojim tvrdnjama...nikad nisam čuo takve ljude da pričaju o Bogu, i prilično sam siguran da je ogroman broj njih ateističkog pogleda na svijet...

Savim moguće...da je tvoje iskustvo takvo....par je neobičan na svoj način....po meni oni bi trebalo da gaje ljubav prem svemu što ima veze i sa ljudima i sa životinjama i sa biljkama....jer to hrišćastvo propagira.......prema svemu što je etički i ispravno
A pošto smo svi ljudi i živa bića...i oni imaju pravo da ne prihvataju ljude u svojoj okolini (ali ne sve), koji se ne uklapaju u njihove standarde, imaju pravo i da pogreše...
Njihov način života i filozofija ne idu nikako jedno sa drugim...
Ponavljam zaista ne znam, da li ljudi koji jako vole životinje su u velikoj meri ateisti.....i da jesu sasvim je u redu...
 
Poslednja izmena:
Ljudi koji su usamljeni ili ljudi koji ne umeju sa ljudima. Tu su zivotinjice koje masu repicima, koje zavise od njih, slusaju ih, ne uzvracaju, oni su u ulozi vrhovnog komandanta ( sto im ne uspeva da budu i u drustvu pripadnika svoje vrste i td. ) .

Ljudi drze zivotinje koje masu repovima jer ne mogu da komanduju ljudima. Ne mozes ni ti komandovati pa ne drzis zivotinje koje masu repovima. Ili drzis?
 
Ljudi drze zivotinje koje masu repovima jer ne mogu da komanduju ljudima. Ne mozes ni ti komandovati pa ne drzis zivotinje koje masu repovima. Ili drzis?

Ne drzim vise. U nekoliko navrata sam cuvala kuce koje su drugi bacali na ulicu, male stence. Jedno mi je uginulo od starosti, jedno mi je ujela zmija, a trece mi je neko otrovao. Vise ne cuvam, jer sam propatila zbog njih. Cuvala sam ih jer mi je bilo zao da uginu negde tako mali i nemocni. Pored toga sto sam ih cuvala nisam zaboravila da imam dobre ljude oko sebe. Kad sam napisala "komanduju ljudima", mislila sam na grupu ljudi , a ne generalno. Postoje ljudi koji posto poto zele da se njihova jede, a kad uvide da takvo ponasanje ne pije vodu postaju ogorceni na ceo svet. Sklone se od ljudi , nadju kucnog ljubimca i tu su u svom kraljevstvu - kraljevi. Hoces da kazes da ne postoje i takvi ljudi?
 
Komanduje se svim ljudima, a do povlacenja u svoje gnezdo koje se deli sa psima i mackama mislim da ipak dolazi prvenstveno zbog emotivnog ranjavanja. Kao kod prostrelne rane, jedan se zaleci, drugi izdahne.

Kako god okrenes i jeste "emotivno ranjavanje" , samo sto svako na uzroke i posledice ranjavanja drugacije gleda i drugacije se nosi sa tim. Imas one pokvarene koji namerno povredjuju druge , a pri tome ih ne zanima kako se taj neko oseca. Pa kad mu svi okrenu ledja ostane sam, ranjen. Kuka nad svojom sudbinom - covek sa totalnim odsustvom empatije, slep kad sebe treba da vidi u ogledalu.
 

Back
Top