ne voli me njen decko

Normalno je da kad si u vezi, naročito dok je to još sveže, nemaš toliko vremena za prijatelje i da oni pravi iskreni prijatelji to razumeju i da se raduju zbog tebe ali ovo ponašanje njene drugarice i tog famoznog tipusa već ima odlike patologije. Ili si ti taj iz Vranja? :think:

Koje bre patologije?

I jos naslov "ne voli me njen decko" kad je iskrenije "ne volim njenog decka".
 
Prvo, Web uopste nije rekla da je ona zavisna od drugarice, vec da ima puno prijatelja, a ova je ispaljuje kad god se nesto dogovore. Pa bre, ako joj je stalo do druzenja, sta je pogresno u tome sto zeli da se vidja sa njom, nasamo.
NIsta!!!

Imas prijatelja, a onda se pojavi neki smrad, osim sto uptropasti vase druzenje, upropasti zivot osobi do koje ti je stalo. I to je ok. Sta se sekiras. Ako znate sta znaci rec prijatelj, ako si nekom posvecen, normalno da razmisljas o tome sta se nekom desava, Web ocigledno nije povrsna licnost, pa je ovo pogadja.

JA sam inace poznata po tome da sam direktna, ako me nesto pita, ja bih joj sve lepo sasula u lice, "necu da se vidjam sa vama dvoma, nego s tobom, neprijatno mi je i nemam sta da pricam sa njim".
Zna ona sta on radi, ali ta devojka sada nije u stanju da se odupre. Problem samopouzdanja. Osim toga, kako da izadje iz svega, kad je "ispala glupa u drustvu". Meni se cini da je u tome problem.
A ti Web nista nisi duzna da trpis.
 
Ono što bih ja uradila jeste suočavanje sa njom. Pa bih joj rekla šta mislim i da neću da se viđamo kada je on tu.
Kad bih znala da bi bez stida i uzdrzanosti pokucala na moja vrata kasnije, ovo bi za mene bilo idealno resenje! Uz to... ja sam socijalan lik... volim da joj moje okruzenje pokaze drugu stranu medalje. Ne mislim time da je bodemo u oci, ali... sedim s njom i najboljom drugaricom ciji nas decko zove jer se brine gde smo da ne pokisnemo.... tu negde ovu zove decko da proveri s kim je?! Sedim s njom u prisustvu muske osobe, ona nicim izazvana "sta vi muskarci imate protiv dece", lik je bledo gleda i kaze "ja cekam svojih pet minuta". Ja idem na vencanje pre neku nedelju stize mail "hvataj NAM bidermajer" Prosto ona ima potrebu identifikacije... sa mnom, njim ili nekim trecim. Naucila sam i prihvatila je kao takvu.
A te scene... ja sam sigurna da ih negde stronira i poredi. I treba jer je to kontakt sa realnoscu.
Kad zauvek ode od nje,a ti budes imala vremena,snage i volje da je vadis iz blata ti ponovo prihvati da ti bude drugarica.
Ovo je stav najpriblizniji mom.
...da dozivimo nesto nase...
:cmok: bas to...
I nemam ja tu sta da aminujem.
Prema tome - ne svidja ti se? Cutis. Hoces da joj kazes da joj je decko smrda? Nemoj. Neprijatno ti je sa njim? Svejedno se smesis, ili ne ides sa njima. Znas ti sta je najbolje za nju, a on je... ma ne znas, a i da znas, nije bitno ako ona ne zna. A ti joj neces objasniti.
Auuuuuuuuuuu :hahaha:
Net je projekcija nasih zelja i strahova... razmisli o tome.
Ja nit' pomenuh da imam zelju da aminujem, niti objektivno imam tu zelju. Nemam nameru, zelju, volju i sve uz to da joj kazem da joj je decko smrda jer ga zna bolje nego ja. Takodje ni objasnjavanje nije nesto sto pozeleh da joj priustim.
Iz ovoga mogu zakljuciti ili da imas problem koji si izlozila ili da si ego manijak koji odgovara na tudju temu po naslovu, a ne po sadrzini jer svega pobrojanog prosto... nema. :think:
Hmm...:think:Nešto mi je poznat obrazac...da li je ''Biljana'' forumašica sa ''Krste''?;)
Nije :) Ne bih se usudila.
Kraj cele price je bio taj da mi je ona rekla da joj je on slucajno, ali sasvim slucajno bacio tel. imenik i izbrisao sve brojeve telefona iz mob.
E toga se bojim!!!!!! Ne zelim da ostane bez kontakta sa mnom jer je sve ostale on odavno rasterao :dash:
To su oni malogradjanski napadi... recimo... tera je da ide u teretanu u kojoj je neki njen bivsi, da bi je onda vredjao sto je zamisli imala sex sa istim :dash: I kako je to bilo?! :eek:
I ne treba biti ljubomoran nego se treba truditi da ti bude drago jer je njima lepo.
Osmeh je prvo i jedino sto zelim sebi i drugima u zivotu. Ljubomore nemam pa da ga j.b.s, a ti imas opak problem sa projekcijama.... te razmisli gde je.
u danasnje doba vecina veza pukne, pa ce doci i tvojih pet minuta da ga izogovarate i da idete kod kozmeticara ;) Eto.
:eek: Fuj! Ja nisam copava pa da cekam svojih pet minuta, a jos manje se hranim tudjom patnjom i nesrecom kod kozmeticara. Loooooooosa losa osoba viri iz tebe.
Mene zanima nesto sto nisi napisala a to je-sta vas dve imate zajednicko?
Da li je ona imala nekog tipa pre njega,kako se u tim vezama ponasala?
Kako se ponasala pre nego sto je uopste upoznala njega?Kako bi je opisala kao osobu posle svih situacija kroz koje si je ispratila?
Pitam te ovo jer ja nikada ne bih mogla da se druzim na duze vreme sa toliko "metiljavom" osobom koja nema ni malo dostojanstva,svog "JA",koja dozvoljava da je neko prosto "izbrise",da bude kao zombi.
Koliko sam te sretala po nekim drugim pdf,stekla sam(koliko god je to preko neta moguce) o tebi sliku kao o otresitoj,pametnoj devojci koja ume da kaze sta misli.Nije puki kompliment,ovo zaista mislim pa mi nije jasno otkud ti u prici sa ovakvom osobom?
Super su ti ova islednicka pitanja :-)
Ovako obe osobe znam jer sam radila sa njima, provodili smo preko 8h dnevno zajedno u malom prostoru. Nazovi-Biljana je JAKO povucena devojka (nju znam godinu duze nego njega), dok ne zagrebes ispod povrsine. Tamo cuci predobro, jako bistro i moralno stvorenje. Ovo potonje je ono sto me je privuklo i odrzalo jer... imam uzasno jasne stavove u zivotu, prvi principi su mi neke moralne norme i to je... jako opterecujuce. S druge strane kad nadjem takve ljude, prosto se precutno zna sta smes, sta ne smes, sta je dobro, sta je ocekivano a sta se zeli. SVE DRUGO prepustam slucaju jer sam ...potezak karakter, nisam ponosna i naucila sam da prihvatam ljude takve kakvi jesu samo ako ispune taj prvi kriterijum. Prijatelji su mi iskljucivo socijalna margina i apsolutno medjusobno nekompatibilini jer ih nalazim od neta, drugih drzava, razlicitih studija.... Nemam intenzivan kontakt s njima, i sve sto zelim i trazim je da se medjusobno mozemo oslanjati jedni na druge. Rastem kao covek u takvim odnosima :rumenko: Dakle -losa familija => home is where friends are. Za mene je ovo axiom!
U svim odnosima osim sa tipovima ona je osoba sa fantasticnim mentalnim potencijalom. Kod tipova poblentavi jer... dal' ona ima jak majcinski nagon, ili je to samo idealizam i zelja za udajom... ona ide toliko daleko da NIJE SVESNA da tip s kojim je bila ima zenu. Mislim HALO?!?!?! Onda se kao dete od 4-7 godina razocara kad shvati kakva je ispala i onda opet ista prica. Nezna je i nemotivno nedorasla bilo kome >15 ali samo u partnerskim odnosima.
Ne vredi pričati, ništa dok sama ne shvati...još može i da ti se naljuti.
Ma ne pada mi na pamet da lajem. Prosto ja sam svoje rekla u doba kad nisu bili zajedno. I sad... precutan je problem izmedju nas troje jer me znaju... i rec mi je ko' olovo teska a nikad je nisam povukla. Nisam jer mislim tako... on je za mene los covek i tu je kraj. A njoj zelim osmeh na licu pa dal' joj ga on daje il' neko peti aman sto mi svejedno.
Ali problem je vec izrecen.... pri cemu... ona je izrekla gore stvari... ona je ispricala bas tih mnogo malih muciteljskih momenata i sad je sramota jer nema undo poteza... a odnos je ziv i razvija se ...
I jos naslov "ne voli me njen decko" kad je iskrenije "ne volim njenog decka".
Pa ja njega ne volim i to je isto jasno izreceno.
Ali on mene dozivljava kao pretnju... ili kompeticiju... prosto ne razumem zasto. Dal' misli da vrsim pritisak na nju ili ga je strah da ne uradim sta slicno... ali nije mi normalno da neko s kim NIKAD za sve vreme dok smo radili nisam kafu popila sad kopa po mom privatnom zivotu preko nje. Zna svaki razgovor izmedju nas dve, svako mesto na kom smo bile, svaki MOJ (ali bas licni) trenutak koji je samo preko nje mogao da iskopa. Cemu!??!?!?! Da, ne voli me. Sigurno nije uzeo moj telefon jer flertujemo, nego da bi proverio kako se vodim u njenom telefonu, kad sam je pozvala i sl gluposti :sad2:
JA sam inace poznata po tome da sam direktna, ako me nesto pita, ja bih joj sve lepo sasula u lice, "necu da se vidjam sa vama dvoma, nego s tobom, neprijatno mi je i nemam sta da pricam sa njim".
Osetljiva je, a ono sto me je strah, je da ce ostati samo sa njim. Shvatas... brisanje telefona, otudjivanje od prijatelja... sve to se vec desilo. Ona izlazi sa njim, njegovim ortacima, sestrom... i ako razumem tu postojim jos samo ja. Nadam se da gresim, ali... ja ne cuh drugo ime :thumbdown:
Web, a jel si sigurna da se taj i takav tebi ne sviđa??!
Malo mi naslov teme "ne štima" sa celom pričom....
Ma totalno si u pravu, jasno da naslov ne stima jer ga ne volim pa ga ne volim i to se cuje iz svega, ali.... dozivljavam ovo kao maltretiranje. Imala sam OPAKIH problema u zivotu u zadnjih godinu dana. Naravno da moji prijatelji znaju i kakvih i kojih, ali... on mi nije prijatelj. Eto cak razumem i parove koji zive u simbiozi pa je podrazumevano da se informacije prelivaju ali... NEMOJ AMAN KOMENTARISATI. Ja izadjem sa njima (jer drugacije ne postoji) da bih od njega dobila pitanje koje se nadovezuje na nesto sto sam pricala njoj :eek: To nema smisla!!!!! Takodje moj privatan zivot je MOJA stvar. Ja sam uzasno otvorena osoba prema svima koje volim +forum koji je za mene izlet. Ja volEm nju i ocekivati da zato sto ti je ona devojka cemo mi pricati o meni i mom zivotu je... bezobrazno, nenormalno, kako god ali ne prija mi.
Inace verujem da se iz svega da zakljuciti da mi taj i takav nikako ne bi bio na mestu partnera, kres seme il' sta slicno pa bilo il' ne bilo Bilje u prici.
Kad smo radili... najlosiji u ekipi je bio... i znalo se zasto. Sposoban, gazi preko beba da dodje do cilja, nema sramotu da laze big time, skrt do zla boga, neiskren u osecanjima (sedeo na dve stolice sto bi moja baka rekla). Bio i osto' nula za mene, i necu da sam osudjena da se sad "druzimo" tako sto on mene za stolom preispituje. Inace lik na sva pitanja, nije vazno jel' poslovna il' "jel' ides na more" odgovara sa videcemo, cuce se, znace se.... fuj fuj fuj!

Sramota me da pogledam kol'ki je post :rumenko:
 
@Web moguce je da nju jednostavno hvata panika da ce ostati sam i neudata, znam par takvih, skroz su ok, ali kako godine idu pocinje frka i pristale bi na bilo kakvog tipa samo da se udaju, a i sama si rekla da ima potrebu da se indentifikuje sa drugima, a drugi s eudaju i zene. Najverovatnije te posmatra kao pretnju, jer po onome kako pises ovde na forumu otresita si i borbena i moguce je da je on svestan da te se nece tako lako otresti kao ostalih njenih prijatelja i da ces joj ti otvoriti oci i ubediti da ga ostavi.
 
1.Vidi, kad si ti u vezi sa nekim - ne znam dal' jesi, dal' si udata, sta bilo, nije bitno - onda valjda i ti promenis ponasanje, manje vremena imas za drugarice, neko drugi ti je sad bitniji, sa njim ti je najlepse... jel' tako? Ja znam da je tako sa mnom, i znam da je tako kod mojih drugova.

2.I to je prirodno. I ne treba biti ljubomoran nego se treba truditi da ti bude drago jer je njima lepo.

3.I, na kraju krajeva, u danasnje doba vecina veza pukne, pa ce doci i tvojih pet minuta da ga izogovarate i da idete kod kozmeticara ;) Eto.
3.uraaaaaaaaaaa:klap:
ma, uzeli se na kraju...:)
2.zaista pokusavam da se preispitam, ali ipak ne mislim da posesivna i ljubomorna kada su prijatelji u pitanju...to je stvarno bila neuobicajena, simbiotska veza, nigde nisu hteli jedno bez drugog, a bili su vrlo cesto neprijatno i asocijalno drustvo...a sa druge strane, bile smo bas jako vezane od detinjstva...sad kad se setim bude mi tuzno jer mislim da se tako nesto nikada nece vratiti...a onda pomislim - zasto da ne...kad porastemo jos malo...ja se druzim jos uvek...
1.muskarci, svi ste isti!:)
salim se, naravno da si u pravu...kroz izmaglicu se secam da sam i sama bila takva:)

p.s. eto, ovako lepo rasclanjene postove citam otpozadi...k'o novine...posebna car...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro...
opet je njena stvar,,,odrasla osoba, nisi odgovorna za nju.

I ja mislim da je flipflop u pravu...frka...godine, udaja...daj sta das...
:(

steta...sve devojke koje to urade se kaju...ali opet njihova stvar...

Moja drugarica se tako udala nisam je videla skoro 2 godine...niti bilo ko drugi... ne kaje se, valjda...ali ne verujem da je srecna, smao je prihavtila tu izolaciju kao neminonovnost.
Moja najbolja drugarica me otkacila zbog decka, slicna situacija njih dvoje, nikako da se vidimo nas dve...samo sto je ovaj nije maltretirao...sad nisu zajedno,pa je medju anma "kao" ok.

Ako je osetljiva, tim pre treba joj reci, cista si, ako se udaljite, znace da si joj TI prijatelj kad raskinu...ako do toga nekom srecom dodje...
 

Back
Top