Prevario me je... ima drugu...

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.095

Prevarene smo?
Ovo je najvažnije šta treba da zapamtimo:

Screenshot_57.png


Prevara je jedna od najgorih stvari koja se može dogoditi u vezi ili braku i u većini slučajeva označava kraj ljubavi.
Naravno, ima i onih parova koji su spremni da daju još jednu šansu i zato pre nego što bilo šta odlučimo, hajde da
se podsetimo nekih važnih stvari...

Nemojmo se upoređivati sa drugom ženom
Zašto bismo se uopšte spuštali na nivo ljubavnice? Treba da zapamtimo da ni u mislima ne treba da se upoređujemo sa njom
i time joj damo na značaju. Budimo dostojanstvene i cenimo sebe - kada već dotični gospodin to nije umeo.

Ne pokušavajmo da pronađemo njegovu kopiju
Prevario nas je, povredio…i zašto bismo u nekoj budućnosti želeli da sličnu osobu imamo pored sebe? Nama je potrebna
njegova suprotnost i neko ko će umeti da nas ceni i tretira kao princezu, a ne kao nešto što može da se zameni.

Nije naša krivica
Ništa na ovom svetu ne postoji što bi sprečilo varalicu da nas prevari. Nemojmo pokušavati da pronađemo opravdanje da je
to uradio zbog nedostatka našeg razumevanja ili seksa… Svi problemi u vezi najpre treba da pokušaju da se reše, a ukoliko
je to nemoguće, uvek je bolji raskid umesto besramnog varanja.

Opet ćemo biti srećne i zaljubljene
Ne vraćajmo se u prošlost i ne žalimo za vremenom koje smo potrošile, već budimo zahvalne što smo ostale bez takve osobe
u svom životu. Ako je neko na gubitku, to je onda samo on, a nama se otvaraju nova vrata.

:heart::heart:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mislim da je krivica za prevaru,obostrana,ali ne uvek.Zena mi je bila ljubomorna dok smo bili mladji,ali sam je polako uverio da nema potrebe da bude,jer se desavalo da ponekad zaglavim sa drustvom u kafanu,ali iskljucivo zbog muzike,nikada zbog konobarice,ili pevaljke.Kada sam je ubedio da jednostavno volim tu boemsku muziku,ljubomora je nestala,ali sam ja posle ubrzo presta i da pijem,pa i da se druzim sa starim drustvom,ali je muzika ostala i dan danas.
 
Covek nije monogamno bice po svojoj biologiji.
Ali monogamija je i stvar odluke.
Sad, u celoj toj prici, najpostenije je reci: jel mozes da budes monogaman, da odlucis i sprovedes odluku, ili ne mozes.
Kazes to u startu, i nema brige.
Vazi za obe strane.

Vazna napomena: monogamija se ne podrazumeva jer to nije prirodno stanje, tako da ako se ne izjasne partneri u startu, nema posle kukanja 😁
 
Covek nije monogamno bice po svojoj biologiji.
Ali monogamija je i stvar odluke.
Sad, u celoj toj prici, najpostenije je reci: jel mozes da budes monogaman, da odlucis i sprovedes odluku, ili ne mozes.
Kazes to u startu, i nema brige.
Vazi za obe strane.

Vazna napomena: monogamija se ne podrazumeva jer to nije prirodno stanje, tako da ako se ne izjasne partneri u startu, nema posle kukanja 😁
Ovo se odnosi isključivo na muškarce... možda na mali procenat nezadovoljnih žena
 

Screenshot_65.png

Zašto muškarci imaju ljubavnice a ipak „vole“ svoje žene!?​

Zašto muškarci imaju ljubavnice i kako razumeti da se to dogodilo?

Zašto muškarci imaju ljubavnice ali ne napuštaju svoje supruge?
Ako muškarac vara, da li to znači da se odljubio?
Koji su glavni uzroci muškog neverstva?


Neki psiholozi uveravaju: čak i muškarac koji voli svoju ženu, sposoban je za izdaju i veze sa strane.
Razlog za to je nisko samopoštovanje i želja da se drugima dokaže njihova vrednost i značaj.

Zašto muškarci imaju ljubavnice?
Primer iz života – Pokloni za usamljenost​

„Moja prijateljica je već deset godina u vezi sa oženjenim muškarcem koji je smatra svojom drugom ženom“.
Ona od njega redovno dobija skupe poklone i prati ga na službenim putovanjima u zemlji i inostranstvu.
Ali evo problema: Svake Nove godine, svakog 8. marta ona je sama i nikada ne dolazi na Slavu kod njenih
roditelja.

Njen ljubavnik, uzoran porodičan čovek i brižan muž, ove praznike provodi sa svojom zakonitom suprugom,
a na slavu im ne dolazi jer bi bilo sumnjivo da na tako nešto ide sam. Mi je kao prijateljicu često pitamo da li
je uvređena što je po strani, a ona se samo smeši i mazi poklonjene skupocene minđuše. Za takve poklone
ona je spremna sve da izdrži

On je mali dečak u duši​

Nevernog muža takođe ne muči kajanje. Većini od njih je drago da izdržava dve ili čak i više žena odjednom.
To mu daje osećaj kao da je pravi muškarac, heroj-ljubavnik, onaj koji obezbeđuje i štiti.

Ali to nije slučaj samo kod bogatih. Muškarci imaju ljubavnice i ponašaju se isto bez obzira na platu. A poenta
ovde uopšte nije prirodna poligamija ili povećan libido, inače verni muškarci ne bi postojali u prirodi. Suština je
da se radi o niskom ličnom samopoštovanju.


Muškarci koji „vole“ svoje žene, ali i dalje imaju ljubavnice, psihički su nezreli i slabi. Zato i ne napuštaju svoje
supruge: One im daju osećaj samopouzdanja i stabilnosti. A prisustvo više žena u isto vreme povećava njihovo
mišljenje o sebi.
„Ja sam muškarac! Konačno da sam sebi važan! Ja sam pobednik!“ Misli neverni muž. I radi to što radi.

Ljubav je kao baterija​

A takvi muškarci imaju i nedostatak unutrašnje energije, pa im je, kao i vampirima, uvek potrebna „sveža krv“,
dodatna ishrana. Za ovo su žene na strani, služe kao „baterija“.

Kada pitate nečiju ljubavnicu „Šta nije u redu sa ženom njenog ljubavnika“ često možete dobiti začuđujuć odogovor.
Uglavnom se misli da će vam reći da je postala frigidna, ogorčena ali ljubavnice često imaju reči hvale i za izgled i
za ponašanje prevarene žene.

I zaista je tako, jer negovane seksi lepotice su takođe prevarene! Setite se mnogih domaćih zvezda i svetskih lepotica
koje su u jednom trenutku prevarili muževi. Dakle problem je uglavnom u mušakarcu.

Bekstvo od problema​

Drugi razlog zašto muškarci imaju ljubavnice je strah i nespremnost da rešavaju probleme u porodici. Nekima je lakše
da odu od kuće na par dana i zaborave u zagrljaju druge žene porodične probleme, nego da zrelo razgovaraju o njima...

Sa ljubavnicom, ne morate razmišljati o roditeljskim sastancima, kupovini novog frižidera i drugim prozaičnim stvarima.
Biti ljubavnik bar u početku je praznik i bezbrižnost, izvor emocija, makar i na nekoliko dana. I, iako kućni poslovi ne
nestaju nigde, zahvaljujući izletu do ljubavnice, sve teže odluke mogu da se odlože na neodređeno vreme.

Muškarci jasno dele seks, emocije i odnose.​

U svetu muškaraca, može biti da se dve komponente ne mogu kombinovati u jedno... Muškarci pate, osećaju se krivim,
ali nastavljaju da žive u ovome iznova i iznova.

Ali nije sve crno belo. Često razlog za muško neverstvo je i neslaganje u braku, to jest nesposobnost obe osobe da se
suoče sa problemom i da čuju kritiku ili dobronamernu sugestiju.
(Na primer muškarac nije zadovoljan izgledom svoje žene, ali ne može to da kaže naglas, jer je to praćeno ženskim
ogorčenjem, suzama i negativizmom. To onda dovodi da je bolje prećutati a nakon toga i potražiti ono što mu se sviđa.)

U velikom broju porodica nije uobičajeno da se razgovara o delikatnim temama, a taj lažni mir se prenosi i na odnose.
Žene se onda žale na nedostatak pažnje muškaraca. I sva ova ćutanja dovode do toga da bračni parovi žive kao komšije.
Imaju sve – zajednički život, podizanje dece, letovanja, zimovanja, kupovina bele tehnike - ali… Ne postoji jedna stvar
– seks između muža i žene...

A to znači da nema flertovanja. Ne postoji privlačnost jedno prema drugom. Nakon toga i naklonost i ljubaznost nestaju.
Ostaju samo obaveze, ljubav prema čoveku, prema ženi, prema majci svoje dece. Nestaje ljubav prema ženi i prema
mušakrcu.

Kao po pravilu ljubavnica se najčešće nalazi na poslu. On ni ne traži ništa nego se ona nađe tu aktivna, društvena i
veoma vesela. Uvek je raspoložena, oči joj gore. Ona flertuje sa njim, nagoveštava, izgleda lepo, pokušava da mu ugodi.
A onda se on nakon posla vrati kući i ne sme da kaže ženi da mu se više sviđala njena prethodna frizura.

Zašto muškarci imaju ljubavnice? – PORUKA ZA LJUBAVNICE​

Ako ste ljubavnica, vaš voljeni vanzemaljski „muž“ uopšte nije ono što pokušava da izgleda.
Kada prođe romantika i on će uveče da leži na kauču, čačka nos, pije pivo i gleda fudabal na TVu.
Nalazićete njegove prljave čarape na neočekivanim mestima i stalno brisati umokrenu toaletnu dasku.
Sem toga, ako je ostavio ženu, neće ostaviti pijane drugare i ljutitu rodbinu koji dolaze u paketu sa njim.
Mislite o tome...
Izvor: Lepota i zdravlje
 
Misliš da jeste krivica prevarene osobe?
Hm...
Pa razmisli?

Da je poštuje ne bi je prevario.
Da bi bila poštovana nije samo do njega, već i njenog izbora s kim će da se poštuje...

Može da se omakne tako nešto?
Skoro pa nemoguće...

Kakva je ona takav je i on, ili pak se poznaju i poštuju nedovoljno da (ne) bi bili prevareni...

Nakon 20 godina veze, ako bi da prevari i ukaže mu se prilika, ko je kriv?
Nakon 20 dana veze, ako bi da prevari i ukaže joj se prilika, ko je kriv?
Samo taj koji je nedovoljan. Bilo u ovom ili onom formatu(k(l)itić)...
 

Back
Top