НЕ УБИЈАЈТЕ ДЕЦУ!

Lexa:
Hajde, Neno, mani patetiku... Jao, dete je nazvao greškom!!! Pa to je strašno, stvarno!
Misliš li da n.pr. tvoja majka (nemoj sad pogrešno da shvatiš) nije imala nijedno "čišćenje"? Pitaj je, možda ti nikada nije priznala...
To je imao OGROMAN broj UDATIH žena, neke se možda i ovde pojavljuju da popuju deci kako neće da rađaju...
Šta je Inspirion rekao, a da nije u pravu? Konkretno?

Ја сам схватила да се посланица обраћа управо тим женама! Значи не неудатим малолетницама, не жртвама силовања...него удатим женама које остану трудне, имају услова...а ипак абортирају.
Имам пријатељицу која ради на гинекологији и која ми каже да је велики број жена ( међу њима доста образованих ) које већ 6. - 7. пут долазе на киретажу! То се не може назвати случајношћу!

Када сам на некој теми о равноправности између осталих статистичких података навела чињеницу да је 50% жена у Србији имало абортус питали сте ме какве то везе има. То одлично говори о стању свести наше просечне жене, о томе да ма колико ми овде причале како су жене у Србији савремене и еманциповане...оне су у суштини на толико ниском нивоу да не знају, или неће, чак ни саме себе да заштите...А после, у име права да саме располажу својим телом оне убијају друго људско биће! За мене је ТО врхунско лицемерје!
 
Captain Jack Sparrow:
inspirion:
Znaci ako slucajno pukne kondom, a devojka ima npr. 17 godina,da radja? I ako bi mozda vise dece rodila da krene da radja starija a ne mladja.I da bi mozda postala uspesniji clan drustva.

Stvari se dese. Abortus je tu da ispravi.

Da sam ja zensko i da sam rodio nezeljeno dete,sigurno ne bih bio ravnodusan.I tek jos kad bi to sam gajio.Npr. sad da mi se desi.Kraj mog sveta.

Kako ti imas pogresan pogled na svet mozda je tvoja majka trebalo da te abortira kad si se zaceo da " ISPRAVI" gresku?
kakav si ti to covek dete greska ... mozda si za pedofiliju sa nezeljenom decom?
ima li potrebe da pricam o tome kako bi ja sa pedofilima...? :twisted:

Mozda je i moja majka imala abortus.Ne znam.
Ali to je njena odluka.Zato se ja osecam kao zeljeno dete.Jer sam dosao kad trebam.


A nemoj izigravati nekoga preko mog posta.
Siguran sam da će se neka naći što nije sponzoruša.Samo polako.
 
Malopre me zove drugarica, sjajna osoba, i saopštava, između ostalog, kako će imati bebu u avgustu (treću po redu).
Devojčica ima 5, sin nepune tri godine, zdravi su, slatki su, ljudi vole decu i nekako im se učinilo da je pravi trenutak. Baš sam se obradovala. Lep doprinos natalitetu u ovoj zemlji...
Ipak, znam da se ista žena odlučila na abortus kada joj je sinčić imao nekih 7-8 meseci, budući da se "desilo", a da su procenili da je za treće dete ipak prerano. Jel' to greh?!
Pitam sve one koji ovde zastupaju tezu o rađanju po svaku cenu, da li bi ona bila bolja majka i njena deca srećnija da je tad rodila treće dete?!
Ne mislim da je abortus najbolji način za planiranje porodice, ali je besmisleno pozivati žene da to ne rade, vrlo ružno je nazivati ih "čedomorkama", a odluka da li će i kad roditi dete je njihova lična stvar.
 
Hellen:
Lexa:
Hajde, Neno, mani patetiku... Jao, dete je nazvao greškom!!! Pa to je strašno, stvarno!
Misliš li da n.pr. tvoja majka (nemoj sad pogrešno da shvatiš) nije imala nijedno "čišćenje"? Pitaj je, možda ti nikada nije priznala...
To je imao OGROMAN broj UDATIH žena, neke se možda i ovde pojavljuju da popuju deci kako neće da rađaju...
Šta je Inspirion rekao, a da nije u pravu? Konkretno?

Ја сам схватила да се посланица обраћа управо тим женама! Значи не неудатим малолетницама, не жртвама силовања...него удатим женама које остану трудне, имају услова...а ипак абортирају.
Имам пријатељицу која ради на гинекологији и која ми каже да је велики број жена ( међу њима доста образованих ) које већ 6. - 7. пут долазе на киретажу! То се не може назвати случајношћу!

Када сам на некој теми о равноправности између осталих статистичких података навела чињеницу да је 50% жена у Србији имало абортус питали сте ме какве то везе има. То одлично говори о стању свести наше просечне жене, о томе да ма колико ми овде причале како су жене у Србији савремене и еманциповане...оне су у суштини на толико ниском нивоу да не знају, или неће, чак ни саме себе да заштите...А после, у име права да саме располажу својим телом оне убијају друго људско биће! За мене је ТО врхунско лицемерје!
Hellen, tebi veeeeliki respect, a poruka postavljaču ove teme je: greška!!! velika!!! Ko je želeo, umeo i mogao da pročita poslanicu i da je razume taj je to i učinio. Stvarno ne vidim svrhu postavljanja ove teme, jer kao što se moglo i pretpostaviti izazvala je više negativnog no pozitivnog. Žao mi je što se ime Njegove Svetosti ovde pominje u postovima sa nebuloznim i odvratnim porukama. Još jednom veliki pozdrav za Hellen
 
Ipak, znam da se ista žena odlučila na abortus kada joj je sinčić imao nekih 7-8 meseci, budući da se "desilo", a da su procenili da je za treće dete ipak prerano. Jel' to greh?!



Ако не планирате децу онда не би требало да вам се ''деси'''.

Размак између моје двоје деце је 13 месеци! Па ти рачунај да ли је то прерано! :)

А да ли је грех,нисмо ми ти који треба да суде о томе. :roll:
 
Hellen:
Ipak, znam da se ista žena odlučila na abortus kada joj je sinčić imao nekih 7-8 meseci, budući da se "desilo", a da su procenili da je za treće dete ipak prerano. Jel' to greh?!



Ако не планирате децу онда не би требало да вам се ''деси'''.

Размак између моје двоје деце је 13 месеци! Па ти рачунај да ли је то прерано! :)

А да ли је грех,нисмо ми ти који треба да суде о томе. :roll:
Ne preteruj sa strogošću! I najpouzdanije kontraceptivno sredstvo ne garantuje 100% zaštitu! (Ponavljam po ko zna koji put: rođena sam kao posledica nesavršenosti pilule - da sam otkrivena na vreme, ne bi se to desilo!).
Tvoja odluka je da rodiš dvoje dece u razmaku od 13 meseci, neka su oni živi i zdravi, a samo ti si mogla da odrediš da li je prerano ili ne. Poenta je da žena koja želi i planira da ima decu - ona ih i rađa, a smatram da je dobro što ima mogućnost da sama odredi kada će to biti - čak i ako se "desi".
 
ali nekima se ipak desi!
kako to neki ne mogu da razumeju?DESI SE!i sta sad?
da rodim samo zato sto sam bila pijana te veceri?da rodim a tek sam pocela da napredujem na poslu?i onda celog zivota da budem depresivna jer sam syebala karijeru.deci su potrebni zadovoljni roditelji.i treba imati decu zbog sebe a ne zbog drzave.doprinos natalitetu?ma boli me uvo!
 
Lexa:
Hajde, Neno, mani patetiku... Jao, dete je nazvao greškom!!! Pa to je strašno, stvarno!
Misliš li da n.pr. tvoja majka (nemoj sad pogrešno da shvatiš) nije imala nijedno "čišćenje"? Pitaj je, možda ti nikada nije priznala...
To je imao OGROMAN broj UDATIH žena, neke se možda i ovde pojavljuju da popuju deci kako neće da rađaju...
Šta je Inspirion rekao, a da nije u pravu? Konkretno?
:idea: Pogresno shvaceno, moj komentar je bio namenjen "Kapetanu", mrzi me sad da ponavljam sva ova strana imena kojima se "gadjaju" na forumu, a ne "Inspiraciji", sa njim se u potpunosti slazem, uostalom, procitaj ranije postove, videces da sam "skocila" protiv te, krajnje nebulozne u nasim uslovima, Poslanice. Inace da, moja mama je imala dva abortusa i ja znam za njih, imala sam i ja jedan, a imam troje dece i ne osecam se UBICOM!!
 
Je li neko ovde cuo za Kumranske spise? Osim gomile stvari po pitanju vere, tu se moze naci i Hristovo misljenje sto se abortusa tice. Tek kad budemo znali sta je On po tom pitanju naucavao onda cemo moci da razgovaramo o toj temi. Inace, abortus ne odobravam ali ne krivim ni jednu zenu koja se na to odluci jer zena da bi ubila svoje dete mora za to da ima jake razloge, i sigurno joj nije ni najmanje lako.
 
MaryJane:
Je li neko ovde cuo za Kumranske spise? Osim gomile stvari po pitanju vere, tu se moze naci i Hristovo misljenje sto se abortusa tice. Tek kad budemo znali sta je On po tom pitanju naucavao onda cemo moci da razgovaramo o toj temi. Inace, abortus ne odobravam ali ne krivim ni jednu zenu koja se na to odluci jer zena da bi ubila svoje dete mora za to da ima jake razloge, i sigurno joj nije ni najmanje lako.

:( PARDON! Ali ja sam mislila da je ovde bitno nase, a ne Hristovo misljenje o doticnoj temi... I zaista ne znam kakve veze ima sta je On mislio o abortusu - pre 1972-e (ili koju vise) godine! Mislim da se od tada dosta toga promenilo, a ako niste culi, zene su cak i pravo glasa dobile, pa mogu same da odlucuju o svom zivotu i ne moraju, ako to ne zele naravno, da budu MASINE ZA RADJANJE, zato sto je neko shvatio (BINGO!!!) da nam je natalitet katastrofalan i da nas uskoro nece biti. Jos samo da shvate i to da deca imaju uzasan obicaj da jedu i po pet-sest puta dnevno, a i da smo davno izgubili krzno pa, nazalost, moramo kupovati odecu i obucu koja, kad su deca u pitanju, neoprostivo brzo omali... Kad i to shvate ma gde ce nam kraj onda biti!!!
 
WithdrawnWater:
Pa u tom i jeste poenta - ne rece poslanica 'braco i sestre Srbi...' no 'duhovne sestre Srpkinje...'
Pa se pitam nesto - pitaju li se tu stogod i muskarci? Ili je zena samo rasplodni aparat za stancovanje beba? Ako nije ispolitizovan ovaj apel, nego ko sto Hellen kaze samo apel da se abortus ne koristi ko kontracepcija, ne videh nikakav apel tipa 'braco Srbi, koristite kontracepciju i planirajte porodicu, a ne da dolazi do cedomorstva!' za sve one momke (a bogami raspitajte se po svojoj okolini i videcete da ih je vise nego dosta!) koji zagovaraju stav da im je sex sa kondomom kao tusiranje u kisnom mantilu! Neko rece da je po kanonu crkvenom svaki vid kontracepcije jeres (ajde da koristim srednjovekovne termine kad se vec srednjovekovno ponasamo ko zadnji primitivci!). A sto, molicu lepo?! Kad je to Bog i kojom zapovedi odredio da sex mora biti samo radi razmnozavanja?! Rece 'Mnozite se...' no ne secam se da je reko 'Ne uzivajte u sexu!', jos se kroz maglu prisecam 'Postuj (majku i oca svojega...ne ubij...ne ukradi...ne pozeli tudje...' no ne mogu se prisetiti gde rece 'ne upraznjavaj siguran sex!' Pa nigde ta ista Crkva nije apelovala na muskarce da takodje preuzmu odgovornost za tu istu zacetu decu - ko da ona misteriozno dospevaju u zensku utrobu a muskarac nema nista sa tim?! Nego - opa! Duhovne sestre Srpkinje! Ma nije moguce!
Naravno da nisam za kontracepciju abortusom, iako je pitanje abortusa daleko sire i ozbiljnije pitanje i sa fizioloskog, i sa teoloskog i sa etickog aspekta od onog sto mi ovde mozemo i da pojmimo na ovom forumu: medicina i crkva godinama se spore oko toga kada pocinje zivot, i da li je gestacioni mesak sve do nastanka ploda ziv ili nije, da li se ubija zivot, ili se unistava skup zivih celija, da li je zivot povezan sa zacetkom organa i pocetkom jucanja srca, ili sa dusom za koju se ne zna kada nastanjuje telo.....
Svakako nisam za abortus kao metod kontracepcije. No Crkva i drzava trebalo bi da se bave sustinom problema a toje zasto imamo toliko abortusa kolko imamo, i zasto (bez obzira na broj abortuse) ljudi generalno odbijaju da imaju potomstvo u danasnjoj Srbiji (i Srbiji sa kraja 20. og veka). Licemerje institucija pa i same Crkve kao institucije je zapanjujuce po ovom pitanju....
Ovo je cista zamena teza, kao i u mnogim drugim stvarima koje nam se poturaju poslednje dve decenije.
Postujem Patrijarha i njegovu poslanicu, postujem i brigu Crkve za opstanak Srblja, te apel za radjanje i smanjenje broja abortusa - jedino stvarno iritira sto se vazda svi ti apeli upucuju eksplicitno zenama; valjda je celo ovo drustvo - ukljucujuci tu i polno zrele muskarce koji upraznjavaju seksualne odnose, kao i institucije koje treba da brinu o kvalitetu zivota svih nas jer smo ih zato birali, odgovorni za stanje nataliteta u ovoj drzavi??
Ili mislis, Hellen, da treba leciti posledicu a ne sam uzrok?! Sto je ovaj apel za smanjenje abortusa u svojoj sustini - pokusaj da se spreci posledica iza koje stoje brojni uzroci.
:!: :?: Evo ponovo izvlacim tvoj post, pa mozda ga pazljivije procitaju. Ne plavim ja u licu, samo zaista ne volim kada nam se drzava seti radjanja prigodno, jednom godisnje, a gde je ostalih 364 dana?!
 
Dovla:
:shock: Citam komentare i ne mogu da verujem! Pobunjenik kako ti podnosis ovo?

Огуглао сам на свашта, тако да ме скоро ништа више не може изненадити.

Ево, имао сам прилику да сазнам да се у Кумранским рукописима, дакле у Свицима с Мртвог мора, говори о абортусу :!: :?: То није тачно, наравно. Исус јесте дао женама значајну улогу, али им није одобрио да убијају сопствену децу. На крају крајева, абортус, бар у оваквом облику, у то време није ни постојао.
 
Ja cu biti kratka,mislim da svaka zena ima pravo izbora.Videla sam mnogo rasturenih i nesrecnih brakova koji su se odrzavali "samo zbog dece" dok su ta deca vukla zestoke traume zbog stalnih svadja.Cesto nisu ni bila zeljena od pocetka,pa koliko je onda to humano?
 
Pobunjenik:
Dovla:
:shock: Citam komentare i ne mogu da verujem! Pobunjenik kako ti podnosis ovo?

Огуглао сам на свашта, тако да ме скоро ништа више не може изненадити.

Ево, имао сам прилику да сазнам да се у Кумранским рукописима, дакле у Свицима с Мртвог мора, говори о абортусу :!: :?: То није тачно, наравно. Исус јесте дао женама значајну улогу, али им није одобрио да убијају сопствену децу. На крају крајева, абортус, бар у оваквом облику, у то време није ни постојао.


A što malo ne koriguješ muškarce?
Po meni ,dosta žena se odlučuju za manje porodice zbog toga što nisu od muškarca dobile što su želele.Mislim pre svega u braku.I na neku podršku.
 
Pobunjenik:
Dovla:
:shock: Citam komentare i ne mogu da verujem! Pobunjenik kako ti podnosis ovo?

Огуглао сам на свашта, тако да ме скоро ништа више не може изненадити.

Ево, имао сам прилику да сазнам да се у Кумранским рукописима, дакле у Свицима с Мртвог мора, говори о абортусу :!: :?: То није тачно, наравно. Исус јесте дао женама значајну улогу, али им није одобрио да убијају сопствену децу. На крају крајева, абортус, бар у оваквом облику, у то време није ни постојао.
tačno...bio je suroviji i rizičniji po ženu...
 
smeh:
Sam naslov teme je toliko iritirajući da ne možeš da ne otvoriš. Patrijarh može u svojoj poslanici da kaže šta hoće, samo je pitanje kome je to upućeno?!
To je kao sa reklamnim parolama pred izbore...
Normalan čovek koji misli svojom glavom, ima svoje stavove i živi svoj život sigrno ne "naseda" na njih. No, sudeći po tome koliko ih je (i koliki novac se u njih ulaže) - ispada da je većina onih drugih.
Žalosno je ako patrijarh (ili onaj ko mu je to napisao) veruje u to da je većina srpskih žena nesposobna da razmišlja... Još žalosnije ako u tome ima istine.
Da li ću roditi dete ili ne je moja lična stvar i ne vidim da mi za to treba "izgovor" bilo koje vrste.

Indeed
 
Pobunjenik:
Dovla:
:shock: Citam komentare i ne mogu da verujem! Pobunjenik kako ti podnosis ovo?

Огуглао сам на свашта, тако да ме скоро ништа више не може изненадити.

Ево, имао сам прилику да сазнам да се у Кумранским рукописима, дакле у Свицима с Мртвог мора, говори о абортусу :!: :?: То није тачно, наравно. Исус јесте дао женама значајну улогу, али им није одобрио да убијају сопствену децу. На крају крајева, абортус, бар у оваквом облику, у то време није ни постојао.

Kroz praistoriju sve do moderne istorije ljudske civilizacije, abortus je u ovom ili drugim oblicima ali sa istim ciljem, postojao; dakle hiljadama godina pre Isusa, a i posle Isusa, bilo u danasnjoj formi sterlinih uslova operacionog stola, ili ilegalno po kojekakvim supama zicom od vesalice uz pomoc nadrilekara pre vek ili dva, do raznih biljaka i plemenskih vraceva koji su na taj nacin pomagali zenama da pobace plod: citajte literaturu pa se informisite bolje.

I nije uopste poenta u tome da li je ili nije postojao abortus u Isusovo vreme ili pre Isusa, kakva budalastina, kakve to uopste veze ima?! Poenta cele price je u tome da valjda i muskarci - rekoh vec! - imaju nesto da doprinesu trudnoci, ili se varam?! Naravno da je na 'plecima' emancipovane zene (Hellen!) odgovornost za svoje zdravlje, telo, i intervencije na tom telu, ali dozvolicete: odgovornost za (ne)zeljenu trudnocu valjda podjednako sa tom zenom snosi i muskarac koji je oplodio (kad moram ovako banalno da se izrazim!), odnosno odgovornost za eventualni prekid trudnoce snose oba ucesnika u seksualnom cinu (i nosilac jajeta i nosilac sperme!) - pa zasto se poslanica onda odnosi samo i eksplicitno na 'duhovne sestre Srpkinje, molicu?! :shock:


p.s. Inspirion - Rastman : najzad i neki odgovorni muski stav! Hvala! 8)
 
WithdrawnWater:
Hellen:
Ако не планирате децу онда не би требало да вам се ''деси'''.


Mislis - da apstiniramo, sve dok ne odlucimo da rodimo decu? :shock: :shock:

Jer - celibat je jedini sto posto siguran nacin da nece da ti se 'desi' - svi ostali nacini kontracepcije nisu.


Добро, и ја сам мало отишла у крајност... Још ће неко помислити како се ја залажем за забрану абортуса...далеко било...То би тек било контрапродуктивно јер би нас вратило на игле да штрикање...

А и ово што ти кажеш је опет бесмислена крајност. Може сваком да се деси, али када се то једној жени деси 6 пута у животу...не верујем да је у питању случајност него неоговорност...

Не знам да ли жена ипак може баш потпуно мирне савести да каже: моје тело-ја одлучујем о њему, јер се не ради само о њој него и о још једном животу!
 

Back
Top