Navika ili.....

Pazi ako ta tvoja drugarica oseća da joj treba neko pored nje, što bi tebi to smetalo ili bilo kome drugom, ako je njoj to ok, šta ti imaš s tim?! ;)....treba raditi onako kako osećaš da bi trebalo, pa sad bilo to ispravno ili ne pokazaće vreme....zašto bi neko bio sam jedno vreme ako oseća da mu je potreban neko pored njega...ne kapiram?:confused:

Odakle tebi,da to meni smeta?Ja nisam rekla da osudjujem,ali da mi nije posve ok ni takvo ponasanje...Naravno,svako radi kako milsi da treba...Nisam ja stavila nikoga na stub srama,ako milsi drugacije od mene...Naravno,Zvocko..Zivim i pustam druge da zive....samo izlazem svoje misljenje...:)
 
realno mislim da bar polovina ljudi koji su u nekim (duzim?) vezama je u istim iz tzv. navike i što ih mrze da traže drugo, čak i kad mnogo toga ne štima i kad funkcionišu čisto formalno... generalno moja "teorija" je da većina ljudi ide linijom manjeg otpora u svemu...
 
Da li se nekome desilo da bude s nekim samo iz navike jer vas mrzi da tražite nekog drugog i prilagođavate se nekom drugom ili iz nekog straha da će te biti sami ili šta god....i koga onda lažete sebe ili tog drugog?:neutral:

Ljudi se vencavaju zbog toga, doslo vreme, vec smo zajedno, ovo drugo se razgrabilo, gde sad da upoznajem nekog drugog pa sve ispocetka, pa sta ako i taj drugi tj druga nije pravi, ostacu deda-momak ili baba-devojka. Nemaju bas svi srece za happy end, okolnosti nateraju coveka da radi stvari koje nikad nije planirao ni da razmatra kao mogucnosti. Zivot je cudo...a i samoca je strasna stvar.
 
Ljudi se vencavaju zbog toga, doslo vreme, vec smo zajedno, ovo drugo se razgrabilo, gde sad da upoznajem nekog drugog pa sve ispocetka, pa sta ako i taj drugi tj druga nije pravi, ostacu deda-momak ili baba-devojka. Nemaju bas svi srece za happy end, okolnosti nateraju coveka da radi stvari koje nikad nije planirao ni da razmatra kao mogucnosti. Zivot je cudo...a i samoca je strasna stvar.

e da, moja prijateljica....ona je unela pare, poslusnost i zarku zelju za muzem u dil.....ad acta je stavila zelu da pred sebe ima ozbiljnog, zrelog, obrazovanog situiranog muskarca....dobila je neobrazovanog klinca koji nema prebijene.....ali, ona je u godinama, lenja, zivela kao devojka sve do sada i 0 domacica....i eto sretne kombinacije.....kao kupoprodajni ugovor gde je ljubav pride.....zelim ja njima svu srecu, nije on los momak, ali me rastuzuje to sto je zivot toliko realan.....a ja volim bajke.....:)
 
Da li se nekome desilo da bude s nekim samo iz navike jer vas mrzi da tražite nekog drugog i prilagođavate se nekom drugom ili iz nekog straha da će te biti sami ili šta god....i koga onda lažete sebe ili tog drugog?:neutral:
Bila jesam u vezi koja je vremenom postala navika,opetovana,otužna i predvidiva kao slabi titraj dogorjele svijeće...i premda sam bila svjesna da tu ničeg sem sjećanja nema,trebalo mi je vremena da prelomim strah i priznam sebi da se plašim samoće.
Tako sam podgrijavala tu lažnu sigurnost sve dok nisam osjetila da počinjem da se prezirem.Onda sam iz još toplog zagrljaja(onih koji se uvijek tako grle bliskošću,ali ne i ljubavlju) nastavila sama.
Nikad više nisam poželjela da podnosim življenje u takvoj navici..i kad je prepoznam,kad osjetim da ne osjećam više njegov dodir,kad ga nestane iz malenih snova i čežnji,odlazim u samoću i ne plašim se da budem sama.Čak mi i prija.Pronalazim i volim one zaboravljene dijelove sebe,one zaturene malene radosti koje sam potiskivala bivstvujući udvoje,trošeći energiju na spašavanje.
 
Da li se nekome desilo da bude s nekim samo iz navike jer vas mrzi da tražite nekog drugog i prilagođavate se nekom drugom ili iz nekog straha da će te biti sami ili šta god....i koga onda lažete sebe ili tog drugog?:neutral:

Treba doci do tog stadijuma u vezi gde ti veza deluje kao navika..sto znaci da je ljubav postojala a sad je mozda nestala, ili je samo los period? Ne razumem kako od starta biti sa nekim iz navike..kakve navike? Nekad ima perioda u vezi kad nismo sigurni da li je to i dalje ljubav ili navika..mislim da su prirodni ti periodi. Ali ako je stalno tako, onda verovatno ne stima vise i treba imati snage i volje da se izadje iz takve veze...
 

Back
Top