Najznacajnija licnost u istoriji?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tesla sigurno! Ali Tesla nije izmislio struju vec je osmislio nekoliko stvari koje su olaksale prenos struje na visoke daljine i njeno lakse iskoristvanje.

Uzgred, za sta su zasluzni: John Lennon, Jack Nicholson, Mahatma Gandi, Andy Warhol i Edgar Allan Poe ???
Dzon Lenon - Uvrnuti trubadur sa bolesnim idejama
Dzek Nikolson - dobar glumac, ali sta jos?
Mahatma Gandi - zena bivseg indijskog predsednika, sta god da je bio
Andi Vorhol - no comment
Edgar Alan Po - nesrecni pesnik koji je pisao mracne pesme....
 
Wieczeslaw:
Tesla sigurno! Ali Tesla nije izmislio struju vec je osmislio nekoliko stvari koje su olaksale prenos struje na visoke daljine i njeno lakse iskoristvanje.

Uzgred, za sta su zasluzni: John Lennon, Jack Nicholson, Mahatma Gandi, Andy Warhol i Edgar Allan Poe ???
Dzon Lenon - Uvrnuti trubadur sa bolesnim idejama
Dzek Nikolson - dobar glumac, ali sta jos?
Mahatma Gandi - zena bivseg indijskog predsednika, sta god da je bio
Andi Vorhol - no comment
Edgar Alan Po - nesrecni pesnik koji je pisao mracne pesme....
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 
Zbog cega je Mahatma toliko vazna? Sta je ona uradila a zbog cega ja danas zivim bolje? Borila se za prava Indijaca i sta? Kakve veze ceo svet ima sa Indijom? Jos gore, sta je uradio Dzon Lenon ili Endi Vorhol??? Ddva kvazi-intelektualca koji su svoje bljuvotine prodavali ostalim kvazi i wannabe intelektualcima!!!!! Mozemo sada ovde da se gadjamo licnostima k'o tramvajima ali sta su ove TRI licnosti uradile da zasluzuju da budu najznacajnije u povesti???

Jedna od najznacajnijih licnosti treba po mom misljenju da bude licnost koja je pruzila nesto opipljivo celom svetu, koja je doprinela da svi ljudi BOLjE zive. Ja smatram da to treba da bude Nikola Tesla, ali hajde moze to biti i neki drugi covek. Mislim da je neumesno mesati onih nekoliko licnosti sa spiska sa recimo Teslom, Njutnom, Gausom ili Lajbnicom.....

Hajde vi malo knjige u sake pa vidite sta su uradila potonja cetiri coveka....
 
Moja greska, pisite mi minus iz poznavanja indijske kulture i istorije. Iskreno, nikada me Indija i istok nisu preterano zanimali, ali to n moze biti izgovor za ono sto sam lupio. Pomesao sam Indiru sa Mahatmom (zboig toga sto ovo potonje ime zvuci kao zensko). Sve u svemu, pogresio sam, zao mi je, ali opet ne vidim zasto bi gorepomenuti trebao da se nadje medju najznacajnijim licnostima u povesti.
 
Wieczeslaw:
Jos gore, sta je uradio Dzon Lenon ili Endi Vorhol??? Ddva kvazi-intelektualca koji su svoje bljuvotine prodavali ostalim kvazi i wannabe intelektualcima!!!!! Mozemo sada ovde da se gadjamo licnostima k'o tramvajima ali sta su ove TRI licnosti uradile da zasluzuju da budu najznacajnije u povesti???
Wieczeslaw:
Jedna od najznacajnijih licnosti treba po mom misljenju da bude licnost koja je pruzila nesto opipljivo celom svetu, koja je doprinela da svi ljudi BOLjE zive.

mislis da Lenon svojom muzikom nije doprineo ljudima da zive bolje.
ja bolje zivim zbog Lenonovih pesama i Vorholovih slika, prija mi da ih gledam/slusam, i stvarno ne znam da li bih ziveo da nije bilo Bitlsa i grupa koje im slede i sigurno da se 1/5 planete slaze sa mnom. mislim...glup/a si mnogo. ne samo zato sto ne znas kog je pola Mahatma Gandi vec to sto su tebi bljuvotine, nekad je pevala cela planeta (sad malo manje), malo postovanja ipak....

a da nije bilo Tesle, pojavio bi se neko drugi (cak i vise ljudi) u to doba ko bi otkrio struju i motore sa naizmenicnom strujom, jer to su zakoni fizike, ne mogu da izmaknu. sve je to isto, makar ga otkrio Tesla, Pupin, Miki Maus ili Indijana Dzons, ali Bitlsi bez Lenona ne bi postojali, i sve bi teklo drugacije (ne kazem da ne bi bilo rock-a, ali niko ne bi smislio recimo Yesterday identican onakav kakav je). ili pop-art bez Vorhola, ista prica. svet bi bio totalno drugaciji.



napominjem da nemam nameru da omalovazam Nikolu Teslu jer on zaista jeste genije i svakako jedan od 10 najvecih naucnika modernog doba
 
Hahahahahahahaha................to sto tebi prija da slusas Lenona i gledas "slike" Endija Vorhola....to ne znaci da su one najznacajnije licnosti u povesti. Sta su to oni doprineli covecanstvu??? Svet bi bio u mnogome drugaciji da se neki ljudi nisu dosetili nkih stvari i naprednijom tehnikom omogucili dvojici gorenavedenih da naprave sta su napravili....

Ja ne vidim vezu izmedju dogadjanja u Indiji i zivota na Islandu ili u krajnjem slucaju Srbiji.... Takodje ne vidim ni vezu izmedju Vorholovih slika i Lenonovih pesama sa danasnjim napretkom. Ucinili su nesto na polju "kulture" i sta jos? Mislim da su mnogo vise ucinili Bah, Betoven, Cajkovski, Rahmanjinov ili recimo Pikaso, Van Gogh, M.C. Escher od svih njih.

Ta vrsta new-age forme izrazavanja mi je u najblazem smislu OGAVNA sto opet ne znaci da sam ja u pravu, vec da mi se ne svidjaju. Za sve licnosti koje sam pobrojao ja mogu da kazem sta su uradili i to su bili UMOVI. Ovi drugi su bili sam NABEDjENI umovi ("veliki" umetnici) itd itd da ne nabrajam dalje.

To oko Tesle.....heheheheheheh, stvar fizike. Pa da nije bilo Tesle ne bi ti cuo za Vorhola vec bi ti Edisonova sijalica u centru grada bila zanimljivija od biskopa.

Ma sta da vam kazem, Vorhol, Lenon.....TRICARIJE!
 
Wieczeslaw:
Moja greska, [b/pisite mi minus iz poznavanja indijske kulture i istorije[/b]. Iskreno, nikada me Indija i istok nisu preterano zanimali, ali to n moze biti izgovor za ono sto sam lupio. Pomesao sam Indiru sa Mahatmom (zboig toga sto ovo potonje ime zvuci kao zensko). Sve u svemu, pogresio sam, zao mi je, ali opet ne vidim zasto bi gorepomenuti trebao da se nadje medju najznacajnijim licnostima u povesti.
Evo ti minus... Za dalje, potrazi pod "gandizam"...

Btw. Indira Gandi bila je kcerka Dzavaharlala Pandita Nehrua...
A, detalj zajednicki i Mahatmi i njoj jeste da su oboje ubijeni u atentatima... Uostalom, kao i Indirin sin Radziv, koji je nakon njene smrti takodje bio premijer Indije...
 
Wieczeslaw:
To oko Tesle.....heheheheheheh, stvar fizike. Pa da nije bilo Tesle ne bi ti cuo za Vorhola vec bi ti Edisonova sijalica u centru grada bila zanimljivija od biskopa.

pa kako ne kontas. ako odredjeni zakoni postoje, mora i da se dodje do njih. sad možda to ne bi bilo kraj 19. ali sigurno do 20-tih godina 20. veka bi neko provalio taj motor. stvoreni su uslovi za to i otrkilo bi se. sad Tesla jeste genije, prvenstveno zbog nekih drugih stvari
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top