Najznacajnija licnost u istoriji?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
teardrop:
Mislim da je Master_Chief u pravu. Djavola bi svi mi bili ovde, da nema struje ;)
Pa ne bi bilo ovako kako je sad sasvim sigurno, ali bilo bi nekako drugacije i bili bi ovde, samo bi nas neke druge okolnosti okruzivale. Naravno, ovim ne zelim da umanjim znacaj Nikole Tesle, ali samo hocu da kazem da se pogresan zakljucak izvodi na osnovu takvog nacina razmisljanja. Licno, Tesla je jedan i od mojih favorita. ;)
 
исус христ, дефинитивно...мислим, по страни да л` неко верује у бога или не, али човек и дан данас има утицаја на милионе људи широм света, оставио је траг дубок 2000 година и његов утицај се осећа и данас.:roll:

а личност број 2 је сигурно александар Б.Ј.Р. македонски! за 33 године колико је живео и за својих 13 година колико је владао - нико га никад неће надмашити...
"and when alexander saw the breadth of his domain he wept, for there were no more worlds to conquer." (моћно, а? 8-) )
 
па не ради се о томе ко је најкориснија личност...исус није сигурно :idea:
само кажем да се већ 2000 година меша у наше животе, универзално мерење времена почиње његовим рођењем, творац је једне од највећих религија на планети (ако не и највеће), и тако то...
мени можда исус ништа не значи, али велики број људи које познајем верује у њега и њима је јако значајан. успут, успео је да нађе следбенике и да се одржи кроз векове и кроз добар део људске историје. према томе најзначајнија личност јесте, али најкориснија никако није.
 
zmajodbraj:
Ni za jednog od njih se ne bi nikad culo da nije bilo malenkosti obicnog coveka, velikog u svojoj anonimnosti. Upravo su oni jedino zasluzni za svetsku istoriju. Ko bi danas cuo za Napoleona da nije bilo obicnih ljudi koji su ga sledili.

S postovanjem,
zmajodbraj


Pa upravo to sto je uspeo da kontrolise misli obicnih malih ljudi svrstava ga u red velikih. Sigurno je da su neophodni obicni smrtnici koji uvek odigraju glavnu ulogu u svemu.
 
Soffy, можеш ли у кратким цртама описати CHE GUEVARU. Да га претставиш нама којима је он велика непознаница. Ајде да нешто научимо на овом форуму. Чуо сам за њега да је био велики баја..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top