Najzad neka dobra vest za Srbiju

Mada bi trebalo malo bolje urediti taj zakon o drzavljanstvu i prava koja iz njega proizilaze a osnovno je da se ono moze davati i onima koji zive van Srbije ukoliko im je bas zinulo dupe ali treba ograniciti prava koja iz njega proisticu a to je da se ne dozvoljava pravo glasa niti besplatno koriscenje ustanova drzave Srbije za sve koji ne zive u Srbiji i nemaju prijavljen boravak u njoj .Pogotovo bi trebalo pripaziti na stanovnike BiH i CG posto tu ima najvise potencijalnih parazita koji bi da se okoriste o drzavu Srbiju na neki nacin (glasanje,lecenje,skolovanje) a da za to ne izdvoje ni dinara ,znaci ako bas oce pasos iz nostalgicnih razloga to im treba dati i nista vise od toga .
 
Poslednja izmena:
Mada bi trebalo malo bolje urediti taj zakon o drzavljanstvu i prava koja iz njega proizilaze a osnovno je da se ono moze davati i onima koji zive van Srbije ukoliko im je bas zinulo dupe ali treba ograniciti prava koja iz njega proisticu a to je da se ne dozlovaljava pravo glasa niti besplatno koriscenje ustanova drzave Srbije za sve koji ne zive u Srbiji i nemaju prijavljen boravak u njoj .Pogotovo bi trebalo pripaziti na stanovnike BiH i CG posto tu ima najvise potencijalnih parazita koji bi da se okoriste o drzavu Srbiju na neki nacin (glasanje,lecenje,skolovanje) a da za to ne izdvoje ni dinara ,znaci ako bas oce pasos iz nostalgicnih razloga to im treba dati i nista vise od toga .

Potpuno se slazem.
E kad ovo procitaju nasi ''Srbi'':D
 
ne sjekiraj se, vec studiram pravo u Pg, procitaj prethodne postove da vidis zbog cega sam to pitao.

Ako ćemo pravo, imaju crnogorci dovoljno pameti i neka ona bude primenjena u samostalnoj CG. Srbija će morati da menja kadrove kako god okreneš.

Najnormalnije stvar je da su prvi u svemu gradjani Srbije, zatim mesta popunjavaju svi ostali (ne samo u školstvu, nego inače).

Najgora stvar koju je S.Milošević pre pada sa vlasti izgovorio je (posle NATO bombi) nešto kao:
,,Mi smo danas obezbedili svim prognanim ljudima život u Srbiji dostojan čoveka, na kome mogu DA IM POZAVIDE GRADJANI SRBIJE!,,

Neprirodno. Ako je tako svuda, 'ajmo, birajte, volja ti Švajcarska, Nemačka, Italija...Koliko se čeka državljanstvo i koje uslove moraš da ispuniš? Ma, daj, molim te...

E, stvarno, ovo nigde nema. A sve što je neprirodno mora propasti. Samo da se mirno završi kad za to dodje vreme.
 
Ako ćemo pravo, imaju crnogorci dovoljno pameti i neka ona bude primenjena u samostalnoj CG. Srbija će morati da menja kadrove kako god okreneš.

Najnormalnije stvar je da su prvi u svemu gradjani Srbije, zatim mesta popunjavaju svi ostali (ne samo u školstvu, nego inače).

Najgora stvar koju je S.Milošević pre pada sa vlasti izgovorio je (posle NATO bombi) nešto kao:
,,Mi smo danas obezbedili svim prognanim ljudima život u Srbiji dostojan čoveka, na kome mogu DA IM POZAVIDE GRADJANI SRBIJE!,,

Neprirodno. Ako je tako svuda, 'ajmo, birajte, volja ti Švajcarska, Nemačka, Italija...Koliko se čeka državljanstvo i koje uslove moraš da ispuniš? Ma, daj, molim te...

E, stvarno, ovo nigde nema. A sve što je neprirodno mora propasti. Samo da se mirno završi kad za to dodje vreme.

Jasno je meni sve to, a to bi trebao da objasnis onima koji su bili za SCG i pojurili u Beograd da studaju, posto njima nije.

Ja imam crnogorsko drzavljanstvo i pasos i nista mi od Srbije ne treba.
 
Jasno je meni sve to, a to bi trebao da objasnis onima koji su bili za SCG i pojurili u Beograd da studaju, posto njima nije.

Ja imam crnogorsko drzavljanstvo i pasos i nista mi od Srbije ne treba.
Ajde pokazi pasosh !!!!:D
Nesto ne vjerujem da si ga jos izvadio. Nemas ti tih 40 eura da uplatis, a cini mi se da si i kazxnjavan, te iz Suda ne mozes dobiti potvrdu :rotf:
 
Bogami jesam, izvadio sam ga u Kolasin, tamo je puno manje ljudi pa je i procedura. Mada i cekao sam mjesec dana:D

Sto velish... manje ljudi, a ?
ranting2.gif
dbg_aggressive.gif
threaten.gif

Da imas pasosh ti bi fino slikao i hostovao ga !
:rotf::hahaha:
 
Ko god ne živi u Srbiji on je strani državljanin.....................Za republiku Srpsku to ne važi jer ima potpisan sporazum o specijalnim vezama sa Srbijom koje su garantovane Dejtonskim sporazumom........Te stoga oni imaju povlašćeni status u odnosu na sve ostale koji ne žive u Srbiji.....................

Срби из Републике Српске и треба да студирају овде али када су у питању Црногорци не....фора је да се изјасне да су држављани Србије и онда добијају бенефиције и приликом уписа и остало,ако смо ми браћа онда смо браћа и са Русима па нико из Београда није отишао у Москву да студира о трошку Путина.
 
Срби из Републике Српске и треба да студирају овде али када су у питању Црногорци не....фора је да се изјасне да су држављани Србије и онда добијају бенефиције и приликом уписа и остало,ако смо ми браћа онда смо браћа и са Русима па нико из Београда није отишао у Москву да студира о трошку Путина.

Mogu oni da se izjašnjavaju kao Srbi koliko hoće, ali ako ne žive ovde onda ništa.................Ovo ne važi za RS...................
 
za razliku od crnogoraca od kojih jedni nisu hteli sa srbijom, drugi su hteli al da budu ravnopravni po principu ti daj 95 % ja 5% pa da delimo, SRBI IZ R.S. HOCE SA SRBIJOM .
velika razlika,zar ne?

Срби из Р.С. хоће заједничку државу са нама а ови независну Ц.Г. и заједничку Србију..ту има разлике
 
Срби из Републике Српске и треба да студирају овде али када су у питању Црногорци не....фора је да се изјасне да су држављани Србије и онда добијају бенефиције и приликом уписа и остало,ако смо ми браћа онда смо браћа и са Русима па нико из Београда није отишао у Москву да студира о трошку Путина.
Ne trebaju ni oni ,oni su jos veca opasnost od ovih iz Crne Gore jer ih ima vise ,oko milion i po ,mislim nemam ja nista protiv njih al je imbecilno da gradjaniS rbije placaju studiranje nekog bosanca iz Brckog ili Doboja ,a da on placa porez drzavi BiH i svom entitetu RS , dakle cist gubitak i bacene pare a o tome sto postajemo diskriminisani u sopstvenoj zemlji da i ne govorim.Uopste tu nije poenta dal se oni izjasnjavaju ko Srbi ,crnogorci ili Surinamci nego je poenta da besplatno studiranje treba obezbediti samo gradjanima Srbije koji imaju prijavljen boravak u Srbiji i koji placaju funkcionisanje tih ustanova bilo da je rec o prosveti ili zdravstu i niko drugi .Da je Srbija Norveska ili Holandija pa da imamo tolika sredstva i standard onda bi trebalo da svim Srbima na svetu placamo studiranje ako zele a ovako jadni i bedni nema stvarno svrhe da finansiramo gradjane stranih zemalja kada i nasi sopstveni jedva prezivljavaju .
 
Poslednja izmena:
I na KG univerzitetu se placa. To pravilo vazi za sve.

постоје они који су на буџету и они који плаћају,али се овде ради о тотално различитим стварима,они који живе овде и рођени су овде :arrow:њихови родитељи су плаћали порез и део тога је одлазио за изградњу и одржавање тих установа као и за плате професора,а неко само обичним потписом добије исто право а рођен је у другој држави.
 

Back
Top