Nacionalizam, njegovi pandami i jos poneka "nijansa"

eremita:
Aha......evo i tebi isto takvo besplatno sisanje.......



cwm43.gif




wave.gif

Goxy , kao sto vidim , upravo si dobio besplatno sisanje od eremite :D :D :D :D
Fuj.........
 
eremita:
Ју, ју, ју, ју.........гледај ти "душебрижника" - боље би ти било ДА ОБРАТИШ ПАЖЊУ НА ТО КОЛИКО БЛАТИШ СВЕ ШТО ЈЕ СРПСКО И ПРАВОСЛАВНО....
КАКО СЕ И КОЛИКО РУГАШ ВЕРУЈУЋИМ ЉУДИМА итд.итд.итд...........

upravo o tome pričam... :roll:
 
Ako volis svoje dete, volis i roditelje cije si ti dete, jedna ljubav ne iskljucje drugu niti je umanjuje.
Voleti zemlju u kojoj si se rodio, gde ti je dom i koreni, nije uopste namenjena nikakvoj internet-pustahiji, nego je nesto prirodno, sto i sam primeti.
U situaciji, kad tu zemlu pljuje i gazi ko kako stigne, normalno je pokazati malo jace emocije, cisto da se obodimo sami, kao i ovu zemlju na koju nismo pali s Marsa, nego nas je ona iznedrila.
 
Imam lagani utisak da ko ne oseca privrzenost i ljubav prema svojoj zemlji, taj je bre hendikepiran....invalid u glavi. Cheda, Chanak, GSS, ona bakica shto nam je bila ambasador u Meksiku.......kako beshe se zove? Ma zar je bitno njeno ime. A najgori su mi oni shto mi prichaju da je patriotizam da damo pola drzave pa cemo onda da zivimo ko bubreg u loju, a sta cemo ostaviti deci to nema veze, shta ce biti sa tim ljudima od kojih cemo napraviti izbeglice ni to nema veze, sta ce biti sa svom tom decom sa Kosova i Metohije (zapamtite "I METOHIJA") ni to nema veze..... vazno je da necemo imati problem sa Solanom i Amerikom.
 
U vremenu izmedju prethodnog i ovog posta dobio sam na poklon shtene, neki dodzer, avlijaner. Kako sam bio pod utiskom ove teme dao sam mu ime Rodoljub. Mada mislim da cu ga skraceno zvati Rodja. E to me podsetilo na prichu da je nacionalizam uvezena rech, a domaca rech je rodoljub. Ko zna da chita shvatice da je to ljubav prema rodu (naciji). Pa ima valjda pravo i moj pas da voli svoj rod, a ne samo mi Srbi. Mada primecujem da neki Amerikanci misle da samo oni smeju da vole svoj rod i da budu patriote. Dobro.....verovatno misle da je to pravo zagarantovano i njihovim, americhkim psima, ali nikako jedan prosechan srbin nesme biti rodoljub?!?! E pa moj pas je Rodoljub i to od vecheras! A oni su i svoje rakete nazvali "Patriot".
 

Back
Top