Nacionalizam, njegovi pandami i jos poneka "nijansa"

@eremita

Ne razumem, sta ti smeta moj komentar? Pazi, ti, koji na ovom forumu sipas uvrede na racun svakog ko ti se, ucini politicki nepogodnim, ti se zalis sto sam izneo svoj stav o Kostunici???Premijer, pa sta! Zamisli se malo nad onim sto pises. Pocinjes da mi licis na komunistickog aparatcika i cenzora. A, poznat si i po vrlo emotivnim ispadima, koje ja razumem, ali, pocesto ne odobravam.Ipak, ne bih trazio cenzuru na to sto pises, samo bih preskocio neke "momente".
 
Nacionalista i demokrata 8-)
srbija%20do%20kaira.jpg

zoran_dj.jpg

Ovo je lepsa strana Srbije for me
kopaonik.jpg
 
Е сад. Национализам. Данас је национализам постао љубав према свом народу и као такав га и ја препознајем али треба знати дефиницију национализма која је дата у 19. веку. Национализам представља тежњу за стварањем националне државе при чему би се сви припадници једне нације нашли у једној држави. То је политичка дефиниција док је општа већ поменута љубав и поштовање према свом народу! Дакле патриотизам.
Национализам је као што је неко рекао најсветије осећање које један припадник нације може осећати према свом народу! Дакле уз поштовање свих осталих, мени је српски народ најбитнији.
Е сад како неко формулише ту љубав према свом народу - неко ће бити часта - патриотизам, неко ће прећи у мржњу према другим народима - шовинизам, а неко ће постати тотално отуђен од свог народа и то није ништа друго до ИЗДАЈА!
Све у свему данас говоре како национализам не иде уз демократију. То су будале јер ево ја сам први који је и националиста и демократа!
 
Данашњи највећи националиста на политичкој сцени Србије је Војислав Коштуница! Желим да верујем да је и Ђинђић био исто српски националиста ма колико данас неки (читај лопуже из грађанског блока и радикали) причали да није.
 
Микула:
Данашњи највећи националиста на политичкој сцени Србије је Војислав Коштуница! Желим да верујем да је и Ђинђић био исто српски националиста ма колико данас неки (читај лопуже из грађанског блока и радикали) причали да није.
U better believe it....Sad sto ti neki ``rabe`` njegovo ime i koriste ga na svakom ,mogucem mestu ali i neprimerenom to je njihov problem...... 8-)
 
Lilu:
Цитат:
Оригинал поставио eremita
Потпуни промашај у оцени личности Премијера Србије... изузетно добар, честит и поштен човек - али и мудар. Када је раније имао жешће изјаве СВИ СУ СКАКАЛИ НА ЊЕГА И КРЕШТАЛИ ДА ЈЕ ДРУГИ МИЛОШЕВИЋ, само се сетите, сада када ћути и ради - е онда је перфидан. Заиста нема смисла, није у реду и велика је УВРЕДА РЕЋИ ЗА ПРЕМИЈЕРА ДА ЈЕ ПРЕВАРАНТ.

п.с. Али АДМИНИСТРАТОРИ НАРАВНО ОВАКВЕ УВРЕДЕ НЕЋЕ ПРИМЕТИТИ !!!


Ovo je domokratska zemlja i svako ima pravo na svoje misljenje o premijeru.

Valjda je demokratska...


Ооооооооооо, драга Ултра Лилу, добар дан, дуго вас није било.

Баш ми је драго да сте ово написали и зато сам себи дозволио да ваш одговор увеличам на достојну величину Е ДА БИ СВИ ДОБРО ОВО ЗАПАМТИЛИ !

Надам се да УБУДУЋЕ неће бити ДРУГАЧИЈИХ РЕАКЦИЈА када учесници износе слична мишљења о пок.Ђинђићу, Брозу, Тадићу, комунистима, Јеврејима.....ИДМ, и сличним актуелним ликовима и темама. 8-)
 
eremita:
Ооооооооооо, драга Ултра Лилу, добар дан, дуго вас није било.

Баш ми је драго да сте ово написали и зато сам себи дозволио да ваш одговор увеличам на достојну величину Е ДА БИ СВИ ДОБРО ОВО ЗАПАМТИЛИ !

Надам се да УБУДУЋЕ неће бити ДРУГАЧИЈИХ РЕАКЦИЈА када учесници износе слична мишљења о пок.Ђинђићу, Брозу, Тадићу, комунистима, Јеврејима.....ИДМ, и сличним актуелним ликовима и темама. 8-)
kostunjavom 8-)
 
Nisam siguran ko ima više moralnog i prava u opšte da sudeluje u političkom životu:

Visoko sveštenstvo, koje j epo pravilu završilo fakultete, i dav najčešće, koje govori bar dva strana jezika, koje j eu glavnom proputovalo svet

Ili Čeda koji ima srednju školu.

Ad-Hoc univerzitete ne priznajem (Menadžerstvo, Karić. Hotelijerstvo...)

A Živković j eimao srednju trgovačku....
 
Lilu:
Tako je Elvine, ali sam mislila na misljenje a ne vredjanje i bahato ponasanje!

nisam ni ja mislio na vređanje, nego na komentarisanje...

recimo, neko kaže da patrijarh ne treba da se meša u referendum oko ustava i da poziva na glasanje...na to će da se javi pet nikova koji će instant da ga okarakterišu kao komunjaru, bezbožnika, satanistu...


i mogli biste malo da obratite pažnju na ono što se piše o narodima a ne o pojedincima ili pokretima, tipa svi jevreji su zločinci i ubice...neko je juče napisao da su svi hrvati genetski ustaše...sad su počeli da pišu i o crncima...to stvarno nema smisla...
 
Alekasandar2:
Nisam siguran ko ima više moralnog i prava u opšte da sudeluje u političkom životu:

Visoko sveštenstvo, koje j epo pravilu završilo fakultete, i dav najčešće, koje govori bar dva strana jezika, koje j eu glavnom proputovalo svet

Ili Čeda koji ima srednju školu.

Ad-Hoc univerzitete ne priznajem (Menadžerstvo, Karić. Hotelijerstvo...)

A Živković j eimao srednju trgovačku....

Toma je kopac grobova i to NKV ( niskokvalifikovani) to su oni sto kopaju lopatama
Da je zavrsio neku skolu , mozda bi dobio i neku masinu za kopanje..........

Posto nije zavrsio skole, dobio je velliku politicku partiju na upravljanje....
Naravoucenije............u Srbiji je skolovanje gubljenje vremena, najuspesniji likovi su neskolovani primitivci....... :evil:
 
Elvin:
nisam ni ja mislio na vređanje, nego na komentarisanje...

recimo, neko kaže da patrijarh ne treba da se meša u referendum oko ustava i da poziva na glasanje...na to će da se javi pet nikova koji će instant da ga okarakterišu kao komunjaru, bezbožnika, satanistu...


i mogli biste malo da obratite pažnju na ono što se piše o narodima a ne o pojedincima ili pokretima, tipa svi jevreji su zločinci i ubice...neko je juče napisao da su svi hrvati genetski ustaše...sad su počeli da pišu i o crncima...to stvarno nema smisla...

Ју, ју, ју, ју.........гледај ти "душебрижника" - боље би ти било ДА ОБРАТИШ ПАЖЊУ НА ТО КОЛИКО БЛАТИШ СВЕ ШТО ЈЕ СРПСКО И ПРАВОСЛАВНО....
КАКО СЕ И КОЛИКО РУГАШ ВЕРУЈУЋИМ ЉУДИМА итд.итд.итд...........
 
eremita:
Ју, ју, ју, ју.........гледај ти "душебрижника" - боље би ти било ДА ОБРАТИШ ПАЖЊУ НА ТО КОЛИКО БЛАТИШ СВЕ ШТО ЈЕ СРПСКО И ПРАВОСЛАВНО....
КАКО СЕ И КОЛИКО РУГАШ ВЕРУЈУЋИМ ЉУДИМА итд.итд.итд...........
Ta kakva ste vi frajla.....Gospodjice eremita 8-) Evo besplatno sisanje, tj. na racun STATE DEPARTMENTA za vas :-D
frajla.gif
 

Back
Top