Nacionalizam, njegovi pandami i jos poneka "nijansa"

Шта се све може укључити у национализам? мислим да могу све особине једног народа или једне групе људи подједнаких особина, и то га дели од патриотизма јер се у патриотизам неможе укључити него љубав и оданост према својој држави или нацији, држави као што су например БиХ, Велика Британија, Белгија и Сједињене Америчке Државе или као државе Србија, Хрватска, Словенија, Русија или било која друга држава која је национална. Шта све може произићи из тих доктрина видели смо у двадесетом веку али немислим да су за то криви ни национализам ни патриотизам него политичари који су их злоупотребљавали.

вујадин
 
Duh Sekire:
Како је дискусија јавна одговорићу и ја (користим прилику).
Прави националиста је онај ко:
1) Понаша се у складу са интересима грађана Србије и бори се за те интересе.
2) Бори се за очување националног идентитета Срба.

Нешто мислим да делујем дефиниционо по темама народ, нација, држава... Доста идеолошких магли треба развејати ;)

Добро секиро а пошто си секира требао си пресећи јер то прво ти је патриотизам а то друго ти је национализам, дали сам бар мало развејао?.

вујадин
 
Hayek:
nacionalizam je indikator drugih problema i trazenja identiteta.
isto tako je indikator straha i pocetka sociopatskog ponasanja koje se manifestuje u strahu koji tera na povecanu potrebu za pripadnost grupi.


Greska

Pomesao si nacionalizam sa nacizmom.

nacionalizam STVARA naciju i odrzava je.
Nacizam je svojstven srednjeevropskim drustvima, a sovinizam si pomesao sa nacionalizmom, sto je pogresno.

Trebao si da na casovima sociologije malo vise obratis paznju, 3- i nije neka ocena.

Osim ako nisi imao 5+ iz Marksizma.
 
Hayek:
Ja ne znam ni za jednog svetskog politicara koji sebe naziva nacionalistom.

To je jedno primitivno osecanje koje sluzi za etiketiranje otpadnika poput Milosevica.

Svi savremeni politicari od 1776 su bili nacionalisti.
Tvoja klasifikacija Milosevica dokazuje da si jos uvek u osnovnoj skoli, stoka je bilokakav dalji dijalog sa tobom nepotreba.

Zbogom Selma, putuj Selma....i ne naginji se kroz prozor
 
СВИМ ДАМАМА КОЈЕ ДОЛАЗЕ НА ПОДФОРУМ ПОЛИТИКА У ИМЕ АМБАСАДЕ ЧЕСТИТАМ ПРАЗНИК ДАН ЖЕНА... АКО ГА СЛАВЕ :lol:


28oi.jpg
 
Juče, 22:48 #79
Hayek
Registrovan korisnik




Učlanjen:: 10.11.2005.
Poruke: 360 Re: Nacionalizam, njegovi pandami i jos poneka "nijansa"

--------------------------------------------------------------------------------

nacionalizam je indikator drugih problema i trazenja identiteta.
isto tako je indikator straha i pocetka sociopatskog ponasanja koje se manifestuje u strahu koji tera na povecanu potrebu za pripadnost grupi.



Извитоперена национална САД осећања су у ствари есенцијални нацизам који се манифестује у страху који тера на повећану потребу асимилиције свих осталих групи којој припадају САД нацисти.
 
drvasic:
Spram pameti, i potpis. Ako je i od D.Radovića tupavo je i detinjasto. Ko zna na šta je mislio kad je i ako je rekao. Pa nije on ne znam ko.

"Кад је неко глуп, не можете му ни то доказати" - Д. Радовић
Мислим, синак. да ово управо утиче на моју жељу да се расправљам са тобом, ма колико гањао моје постове на форуму.
 
Hayek:
nacionalizam je indikator drugih problema i trazenja identiteta.
isto tako je indikator straha i pocetka sociopatskog ponasanja koje se manifestuje u strahu koji tera na povecanu potrebu za pripadnost grupi.

Прво гледе тражења идентитета, увек кад се то помене сетим се Радојице Бунчића, активисте Жена у црном и његове изјаве "Као мировни и геј активиста, пацифиста, грађанин и особа чији је основни идентитет идентитет неприпадања..." Мислим стварно...
А не знам колико је Радојица националиста ;)

Друго, неко рече да не зна ниједног политичара који изјављује да је националиста. Па много синко не знаш... Вероватнониси чуо за председнике Америке и Француске.

Треће, Ево ти мало енциклопедијска дефиниција па да научиш:

Национализам је сложен појам који обухвата различите нивое националне свести. У основи је то снажна национална свест која подразумева љубав према својој нацији, добро познавање националне историје и културе, истицање националних обележја, национални понос и страсно залагање за национални просперитет.

Мада, у том смислу ја нисам неки претерани националиста. Рецимо, дража ми је нека бразилска манекенка од Наташе кандић иако потоња живи у Србији.
 
Novela:
Mozes Biljana ti da opstuzis i Njegosa, ali o tome si mogla da procitas u Petrovom komentaru samo da si se potrudila.
Moje pitanje je glasilo koga smatras "pravim nacionalistom" na trenutnoj politickoj sceni u Srbiji?
Kostunicu pre sviju.
Zatim Radikale, i ponekog vidjenijeg pojedinca.
Radikali pricaju (jer nemaju mogucnosti da delaju) dok Kostunica manje prica ali dela, je li tako?
 
King David:
@BILJA

Nije tako. Ja ne vidim sta to Kostunica dela, a da bi ga smatrali nacionalistom? Za mene je on obican prevarant, dobro maskiran u tzv nacionalistu, i koji, samo naizgled deluje neobavesteno i mlohavo. Mislim da je mnogo perfidniji nego sto ti mozes da zamislis.

Потпуни промашај у оцени личности Премијера Србије... изузетно добар, честит и поштен човек - али и мудар. Када је раније имао жешће изјаве СВИ СУ СКАКАЛИ НА ЊЕГА И КРЕШТАЛИ ДА ЈЕ ДРУГИ МИЛОШЕВИЋ, само се сетите, сада када ћути и ради - е онда је перфидан. Заиста нема смисла, није у реду и велика је УВРЕДА РЕЋИ ЗА ПРЕМИЈЕРА ДА ЈЕ ПРЕВАРАНТ.

п.с. Али АДМИНИСТРАТОРИ НАРАВНО ОВАКВЕ УВРЕДЕ НЕЋЕ ПРИМЕТИТИ !!!
 
Како му не спочитати што је у Владу увео Г17+ и оставио Динкићу да настави тамо где су Ђелић и ДС стали.Динкић,а и В.Драшковић су му највеће"грешке"(ако тако могу да кажем).
Разочаран сам Коштуницом,јер се показао да није оно што је говорио да јесте.Чинио је све као да се власт није променила од времена ДС-а.
Ништа није бољи од њих...
 
jedite_kod_Joa:
Како му не спочитати што је у Владу увео Г17+ и оставио Динкићу да настави тамо где су Ђелић и ДС стали.Динкић,а и В.Драшковић су му највеће"грешке"(ако тако могу да кажем).
Разочаран сам Коштуницом,јер се показао да није оно што је говорио да јесте.Чинио је све као да се власт није променила од времена ДС-а.
Ништа није бољи од њих...

Ако је политика ВЕШТИНА МОГУЋЕГ - он је онда ту вештину у датим околностима максимално искористио. А шта је по теби требало да уради ???
 
eremita:
Потпуни промашај у оцени личности Премијера Србије... изузетно добар, честит и поштен човек - али и мудар. Када је раније имао жешће изјаве СВИ СУ СКАКАЛИ НА ЊЕГА И КРЕШТАЛИ ДА ЈЕ ДРУГИ МИЛОШЕВИЋ, само се сетите, сада када ћути и ради - е онда је перфидан. Заиста нема смисла, није у реду и велика је УВРЕДА РЕЋИ ЗА ПРЕМИЈЕРА ДА ЈЕ ПРЕВАРАНТ.

п.с. Али АДМИНИСТРАТОРИ НАРАВНО ОВАКВЕ УВРЕДЕ НЕЋЕ ПРИМЕТИТИ !!!


Ovo je domokratska zemlja i svako ima pravo na svoje misljenje o premijeru.

Valjda je demokratska...
 
eremita:
Ако је политика ВЕШТИНА МОГУЋЕГ - он је онда ту вештину у датим околностима максимално искористио. А шта је по теби требало да уради ???
Могао је једноставнију ствар да учини.Или да се удружи са ДС-ом(онда би се и очекивало све што се догађа у привреди,а везано је за г17+),или да то учини са СРС.
Међутим,у оба случаја,вероватно он не би имао садашњи положај и утицај у Влади(као ни његова странка).У том смислу он мене подсећа на перфидност С.Милошевића...Жудња за фотељом је,ипак,превладала своје (прилично) рационалне ставове и идеје.Ето...
Знам ја да ти волиш Коштуницу,али немој да се вређаш.То је моје мишљење.
 
eremita:
Ако је политика ВЕШТИНА МОГУЋЕГ - он је онда ту вештину у датим околностима максимално искористио. А шта је по теби требало да уради ???
Mogao je da čita obaveštanja na vreme . Izvinjavam se što odgovaram u tuđe ime ali potaklo me.
 

Back
Top