Na Kozari obeleženo 65 godina od pobede nad fašizmom

Ideološki veoma dobro odradjen, napravili su otklon od Staljina i prikazivali situaciju realno.
Da partizani nisu bili značajni za razvoj pred Kursk, ne bi Rusi snimili tu scenu.

Ajde,ajde bitka na Sutjesci gdje su partizani ostavili hiljade ranjenika da ih Nijemci poubijaju,bitna za najvecu tenkovsku bitku i iskrcavanje saveznika na Balkan.pa nismo u sedamdestim,pa da bas u sve slijepo vjerujemo.
 
Nije bitno šta je izjavio Dodik ili bilo koji drugi političar,svi mi vrlo dobro znamo šta je bilo sa narodom sa Kozare. Postoje ljudi koji su sve preživjeli i koji su jedini mjerodavni da o tome pričaju. Ti ljudi nisu baš imali mogućnost izbora hoće li u četnike ili partizane, već jedino da gledaju kako da prežive . Strašno mi je kad bilo ko drži nesuvisle govore na takvim mjestima a prava istina nikad nije rečena onako kako to zaslužuje srpski narod. Niko ne može da nadomjesti svu nepravdu i nesreću koju je srpski narod preživio pod nacističkom okupacijom ali najmanje što mi možemo je da ispoštujemo te žrtve a ne da one služe za ubiranje političkih poena ili da neko ko u svojoj porodici nije imao tu tragediju priča gluposti.
 
Nije bitno šta je izjavio Dodik ili bilo koji drugi političar,svi mi vrlo dobro znamo šta je bilo sa narodom sa Kozare. Postoje ljudi koji su sve preživjeli i koji su jedini mjerodavni da o tome pričaju. Ti ljudi nisu baš imali mogućnost izbora hoće li u četnike ili partizane, već jedino da gledaju kako da prežive . Strašno mi je kad bilo ko drži nesuvisle govore na takvim mjestima a prava istina nikad nije rečena onako kako to zaslužuje srpski narod. Niko ne može da nadomjesti svu nepravdu i nesreću koju je srpski narod preživio pod nacističkom okupacijom ali najmanje što mi možemo je da ispoštujemo te žrtve a ne da one služe za ubiranje političkih poena ili da neko ko u svojoj porodici nije imao tu tragediju priča gluposti.


Lijepo receno!:ok:
 
Ajde,ajde bitka na Sutjesci gdje su partizani ostavili hiljade ranjenika da ih Nijemci poubijaju,bitna za najvecu tenkovsku bitku i iskrcavanje saveznika na Balkan.pa nismo u sedamdestim,pa da bas u sve slijepo vjerujemo.

Vrlo jednostavno.
Sutjeska se završila 15 juna a bitka kod Kurska započela 5 jula- dve nedelje izmedju.
Nemci su planirali da očiste Balkan od Partizana da se Englezi ne bi iskrcali kako bi na miru slomili Ruse kod Kurska.
 
Vrlo jednostavno.
Sutjeska se završila 15 juna a bitka kod Kurska započela 5 jula- dve nedelje izmedju.
Nemci su planirali da očiste Balkan od Partizana da se Englezi ne bi iskrcali kako bi na miru slomili Ruse kod Kurska.

Ma daj molim te,pa zbog one sacice sto se izvukla,Nijemci nisu slomili Sovjete(ne Ruse) kod Kurska.a Englezi se nisu iskrcali.:think:Naivno,izvini!
 
Znači, u Jasenovcu su završili neki/mnogi Srbi koji su bili partizani/komunjare i simpatizeri/jataci takvih?
Pa i JeBoTitovi politički 'protivnici' su kasnije završili na Golom Otoku i sličnim mestima!

U Jesonovcu zavrsili Srbi, jer su bili Srbi

Vecina tih sto su zavrsili na Golom Otoku su tamanili tvoje bradonje u ratu, zato bez laznih simpatija prema zatvorenicima GO
 
I ja stvarno ne zelim vise price o tome i srpskim podjelama,ali vjeruj da ima onih koji misle i drugacije.Moj djed je poginuo kao cetnik u borbi protiv ustasa i sad ja treba da prihvatim kao istorijsku istinu da su cetnici saradjivali sa ustasama.Ne mogu.

....slična situacija...ali narod koji je učio istoriju kroz filmove Veljka Bulajića i kome je ispran mozak za vreme vladavine j.b tita i ne može drukčije da misli....!
 
Il se sprema za promenu režima u Beogradu.... ko zna... odjedared postao veliki partizan....
Sa druge strane i ova Dodikova izjava ootvrdjuje da su Bosanski četnici bili saradnici ustaša.

Al da čujem neke sa foruma šta kažu na ovo :mrgreen:

Pa to je rekao zbog Rusa,.................jos ce se ruskog kapitala slivati u RS......................namazan ovaj Dodik sa stotinu masti..........................a oni sto ne razumeju, nek se malo raduju:hahaha::hahaha:
 
Ovi ostali su bili sa Nemcima.:rtfm:

Bilo ih je koji su saradjivali samo sa Nemcima ili samo sa Talijanima, bilo ih je koji su saradjivali sa svima, bilo ih je koji su saradsjivali samo sa partizanima, a bilo ih je koji nisu hteli ni s kim, medju cetnicima je bilo svega, bili su najneorganizovaniji pokret u tom ratu.

Ali evo male zanimljivosti

241

11 Feb. 46

"I came to know Kronholz during the occupation period, before I became Prime Minister. As far as I can remember, he was brought to me by the Chief of the Gestapo, Dr. Kraus. . . . Then Kronholz insisted that I should accept the proposed post.

"Turner received me in the presence of Dr. Kiesel and said that he authorized me, through General Dankelmann, the German military commander in Serbia, to form an authoritarian government....

"Almost simultaneously with the creation of my government, the Germans established contact with a group of Chetniks under the command of Pecanac, who had until then been hiding In the forests., The contact was also established through the Chief of the Gestapo, Dr. Kraus. Shortly after this, Pecanac arrived in Belgrade, called to see me, and offered his services. That is how my government came to form its first armed units."

A little farther on, in the same minutes, we find the following record of Nedic's testimonies:

"As soon as the formation of my government had been proclaimed at the beginning of September 1941, a delegation with authority from Draga Michailovic called on me to start negotiations."

Nedic enumerates the terms, which are of no interest to us, and then says:

"I, for my part, accepted all these terms and offers. Draga Michailovic received money and the Germans permitted this." This is the end of the quotation.

Still another part of this record seems of importance to me; it concerns Nedic's visit to Hitler and the Defendant Ribbentrop. Nedic stated:

"I noticed that at the meeting with the Defendant Ribbentrop, a demand was made that I should place all the spiritual and material resources of Serbia at the disposal of the German Reich for the continuation of the war."

Speaking of this meeting with Hitler, Nedic stated:

"He shouted at me, emphasizing that the order concerning 100 for one not only would have to be altered, but that it should have been increased to 1000 for one. He added also that he was prepared to exterminate the entire population if the Serbians continued to act like rebels.'' '


Nuremberg Trial Proceedings Vol. 7

FIFTY-SIXTH DAY
Monday, 11 February 1946

Morning Session

http://avalon.law.yale.edu/imt/02-11-46.asp
 
Dodik je kazao da je nakon ofanzive na Kozari u Drugom svetskom ratu, usledilo i formiranje logora Jasenovac u kome je stradalo višse od 500.000 Srba.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Kojem govnu Srbi dadose da vodi drzavu, cije stvaranje je prespava !
:per::per::per::per::per::per::per::per::per::per::per::per::per::per::per:
 
Југословен,патриота,феномен,трговац?

54457_kozara01-reuter-ranko-cukovic_f.jpg

:mrgreen:

Ne znam da li je ovaj najludji ili najpametniji... :think:
 

Back
Top