Na Kozari obeleženo 65 godina od pobede nad fašizmom

Đujić asked the Germans to afford his forces refuge in German-occupied Slovenia. When this was initially declined, Đujić appealed to Dimitrije Ljotić, who travelled to Vienna and successfully petitioned Nazi party official Hermann Neubacher that Đujić's forces should be allowed passage, which was then arranged with Wehrmacht and Ustaše assistance

http://en.wikipedia.org/wiki/Momčilo_Đujić

Википедија? :hahaha::hahaha::hahaha:

Да чујем, где је извор и како уопште мислиш да ми докажеш да је Ђујић хтео да се повлачи за Аустрију?
 
Википедија? :hahaha::hahaha::hahaha:

Да чујем, где је извор и како уопште мислиш да ми докажеш да је Ђујић хтео да се повлачи за Аустрију?

Eno ti izvora na dnu stranice.

Kako to da Wikipedija samo cetnicima ne valja? :lol:

Znamo i ti i ja da je tebi SVE sta govori protiv cetnika falsifikat i laz, jel tako?

Sta god da postavim uvek ovo

":hahaha:"

tja

Ali ajde ovaj put cisto hipoteticki, nek bude kako ti kazes, Djujic je bezao preko NDH ali bez pomoci ustasa.

Zasto bas tuda, ocigledno da se plasio vise partizana nego ustasa :per:

Inace bi bezao preko Bosne i Srbije zar ne?

he he
 
Eno ti izvora na dnu stranice.

Kako to da Wikipedija samo cetnicima ne valja? :lol:

Znamo i ti i ja da je tebi SVE sta govori protiv cetnika falsifikat i laz, jel tako?

Sta god da postavim uvek ovo

":hahaha:"

tja

Ali ajde ovaj put cisto hipoteticki, nek bude kako ti kazes, Djujic je bezao preko NDH ali bez pomoci ustasa.

Zasto bas tuda, ocigledno da se plasio vise partizana nego ustasa :per:

Inace bi bezao preko Bosne i Srbije zar ne?

he he

Бежао је преко Јадранске обале у Словенију јер другде није могао. Да је кренуо са усташама као што није десило би му се исто што се десило Роквићу, љотићевцима(одн. делу љотићеваца) или Ђуришићу и још 150 официра и интелектуалаца.
 
Бежао је преко Јадранске обале у Словенију јер другде није могао. Да је кренуо са усташама као што није десило би му се исто што се десило Роквићу, љотићевцима(одн. делу љотићеваца) или Ђуришићу и још 150 официра и интелектуалаца.

Pa da ostanemo na tome, bezao je preko NDH, isto kao i ustase i cela nemacka armijska grupa E, one "sitnije" necu ni da racunam, malo cudno ako se bas protiv svih tih i borio kako kazete, zar ne? Nije bezao preko teritorija gde su bili samo partizani - jedna neprijateljska vojska, a ne vise njih kao u NDH.

Ali ajde, bila je kolektivna bezanija i panika, lakse se tuda provuci nego pored partizana.

Ako prihvatim tvoju tvrdnju da je bezao bez ustaske pomoci, onda znaci da su partizani bili strahovito jaki, daleko jaci od ustasa, Nemaca i svih ostalih zajedno.
 
Pa da ostanemo na tome, bezao je preko NDH, isto kao i ustase i cela nemacka armijska grupa E, one "sitnije" necu ni da racunam, malo cudno ako se bas protiv svih tih i borio kako kazete, zar ne? Nije bezao preko teritorija gde su bili samo partizani - jedna neprijateljska vojska, a ne vise njih kao u NDH.

Ali ajde, bila je kolektivna bezanija i panika, lakse se tuda provuci nego pored partizana.

Ako prihvatim tvoju tvrdnju da je bezao bez ustaske pomoci, onda znaci da su partizani bili strahovito jaki, daleko jaci od ustasa, Nemaca i svih ostalih zajedno.

1945. да.
 
:dash::dash::dash::dash::dash:

Је ли то значи да се повлачио са усташама? Јаоооо, он се сам повлачио, нико му није ничим помагао, повлачио се Јадранским приморјемн зато што су ту партизанске и усташке снаге биле најмање концентрисане. Када је пробио блокаду на Пађенима, на брду Медвеђаку стигао је у Словенију, где је оформио заједнички фронт са словеначким белогардејцима и љотићевцима. И није ишао за Аустрију него за Италију.

За крај Западњаци никада ниједноиг Дражиног четника нису предали комунистима.

Ne samo da se povlačio sa ustašama nego je pre toga branio Knin od NOVJ zajedno sa dva ustaška zdruga i nemačkom vojskom a prebačen u USA pacovskim kanalima Vatikana.
 
Ne samo da se povlačio sa ustašama nego je pre toga branio Knin od NOVJ zajedno sa dva ustaška zdruga i nemačkom vojskom a prebačen u USA pacovskim kanalima Vatikana.
:rotf::rotf::rotf:
Ово треба урамити - Ђујић и Ватикан:zcepanje:. Ко се на овој слици лиже са усташким папом у усташком Ватикану?
tito&papez.jpg

tito1.jpg


Ко се побунио тридесетих година против конкордата са Ватиканом - Тито или Ђујић?
Иначе,Ђујић и цела ДЧД су били у енглеском логору у Италији у нељудским условима пуне две године,и тек после две године су пуштени на слободу.
Книн су бранили само Четници и Немци (и око 500 Пољака у немачкој војсци),а усташе су биле код Бихаћа.
Велики српски пријатељ генерал Херман Нојбахер је (на Љотићеву молбу) запретио Павелићу да мора да се направи пролаз за ДЧД до Словеније и да се усташе помере одатле,иначе би Загреб био бомбардован.Павелић је о томе рекао Лубурићу: "Ти знаш шта ја мислим о њима (Четницима) али сам под великим притиском".
 
Poslednja izmena:
Не лупај, тете ти. Ђујић се повлачио у Италију, усташе у Аустрију. Ђуришићеви четници(заправо од маја 1944. љотићевци, а од априла 1945. Дрљевићева војска) су се повлачили са усташама.
Ђуришићеви четници би (иако дупло или тродупло малобројнији од усташа,слабо наоружани,гладни и са пуно цивила) добили битку против усташа и домобрана на Лијевча пољу да их комунисти нису напали са леђа.Четници су у почетку пробили усташки обруч на Лијевча пољу,али су их комунисти напали са леђа (из правца југозапада) усред битке са усташама и тако решили ту битку.
Усташе су убиле 2000 заробљених четника,а остали су морали да изјаве лојалност Дрљевићу и пређу у тзв. "Црногорску народну војску" да би остали живи док прођу кроз усташку хрватску и да би се домогли Словеније.Чим су прешли у Словенију опет су постали Четници и заклали су Дрљевића и осталу зеленашку про-хрватску багру.
Усташе и њихови помагачи српски одроди комунисти и зеленаши су били заједно против Срба (четника)!
 

Back
Top