Na Kozari obeleženo 65 godina od pobede nad fašizmom

Gdje ti nađe da sam napisao 12.000 civila, vojnici djeca žene starci njih 12.000 je poginulo i oko 50.000 ranjeno. Od broja poginulih 1.200 ili 10% djece. Ubiti 1.200 djece čovjeće i ubice da čekaju reintegraciju srpskog u normalno sarajevo.
Za tebe je Aerodrom pod međunarodnon kontrolom bio kao deblokada a hapššeni ljudi i vračani u pakao koji su načinili SRBI.
Tunel je možda za tebe deblokada dva čovjeka se sa vrečim krompira nemogu mimoići u njemu. Kroz tu rupu treba proči hrane za 400.000 građana. Zato je kg brašna u Sarajevu koštao 20 maraka koje sarajnije nisu imale gdje zaradit.
Srebrenica i Sarajevo su največi zločini koji je načinaila neka vojska na balkanu zadnjig 500 godina, neračunajući Hitlera, Ustaše i Četnike.
Ideologija Republike srpske i srpske vojske i policije je bila klasičan primjer fašizama.
Ti samnom nečeš i nemožeš zato što ti kažem istinu svi oni koji su opkolili Sarajevo i učestvovali u njegovoj blokadi su zločinci a oni koji su učestvovali u zločinu u Srebrenici su Genocidni ljudi.
Podjela BiH isključivo po nacionalnim kriterijima je zločin i zločinac je ma ko to činio.
Bosna i Hercegovina je danes rezultat zločinačke politike svih naroda a prvenstveno entiteta Republika srpska.


Vi ste u toj prici o vama kao jedinim zrtvama rata,toliko zastranili da vise ne znate sta bi!Vi ste cas janjad za klanje,a cas junacine koje su se hrabro borile protiv visestruko jaceg "agresora".E pa,ne moze i jdno i drugo!

Zao mi je svih civila koji su poginuli u ratu,a naravno pogotovo djece,ali ginuli su civili i djeca i u srpskom dijelu ratnog Sarajeva,pa jeste li i njih ubacili u tu tvoju cifru,ne niste naravno,vi ste gadjali karanfilima i kadaifom.

O teskocama u gradu tokom rata trebalo je da vode racuna vasi vajni vojni strucnjaci,pa da ne idete na svadbu bez one stvari.Imali ste vi hrane puno vise nego sto pricate,krizno vam je bilo samo prva dva-tri mjeseca,znam ostalo mi je familije dosta u Sarajevu.Cuvali stanove,pa kad su vidjeli sta im komsije spremaju,kuku vadite nas van.

Koliko god ti nas smatras za fasiste,mi vas smatramo jos vise.Toliko smo podijeljeni da je to nevjerovatno.To je na kraju krajeva i dokaz da nikad i nismo trebali biti zajedno,jer kad covjek pogleda unazad u ona satro zajednicka vremena uvijek je bilo potrebno samo malo,pa da nam okreneta ledja i udarite po nama.Sad kad smo vas na vrijeme sprijecili u tome,mi smo fasisti,e pa duvaj ga zato bivsi i nikad vise jarane!


Zivjela REPUBLIKA SRPSKA!
 
Ти си вероватно била учесник свих офанзива и партизанских борби и знаш из прве руке.




Где сам ја то написао. Комунисти су били главешине партизанског покрета, који су организовали партизанске одреде, постављали политичке комесаре, који су правили различите глупости, али нећу о томе, мада можеш да одеш у неке крајеве Херцеговине и Црне Горе, а вала и Србије да ти народ прича мало о лијевим скретањима, кад волиш да слушаш од народа..



Док су комунисти са собом имали прехрамбену индустрији и хранили сељаке.:roll:




Немој молим те о народу и тим колективним гласовима..Различита су искуства



Ја нисам ни рекао супротно, а у твом црно-белом свету где четници кољу српску, муслиманску, хрватску, шиптарску, вијетнамску, кубанску...и др. нејач нећу...

Мада нису ни сви четници били антикомоунисти, чак ни ројалисти,нити мрзели иког нити сарађивали са окупатором....него су ето били само сељци кје је сплет околности одредио да уместо ''другова'' у село наиђу ''браћа'''. Чак већина њих...

Овде је реч о Козари, а другови врло брзо побегоше са ње , а оставише жену, старце, децу усташама.


Да, реч је о Козари, зашто да питам народ из Херцеговине, Црне Горе
или Србије, када знам шта МИСЛИ народ испод Козаре!!!

"другови" како си их прекрстио,...су били у том случају сељаци,
а знало се да свака кућа даје мушке главе за рат,...а жене и нејач остају
код куће,...
Друго је питање КОЈА је то војска тако ратовала, клала жене и нејач
из неких села и то увек радила онда када
су мушкарци били на фронту!!!



Da nije bilo partizana i njihove borbe protiv okupatora, možda bi MNOGO manje Srba iz Bosne i Hrvatske završilo u Jasenovcu?

чиста глупост и непознавање историјских чињеница!

.
 
Да, реч је о Козари, зашто да питам народ из Херцеговине, Црне Горе
или Србије, када знам шта МИСЛИ народ испод Козаре!!!

"другови" како си их прекрстио,...су били у том случају сељаци,
а знало се да свака кућа даје мушке главе за рат,...а жене и нејач остају
код куће,...
Друго је питање КОЈА је то војска тако ратовала, клала жене и нејач
из неких села и то увек радила онда када
су мушкарци били на фронту!!!





чиста глупост и непознавање историјских чињеница!

.

Највећи усташки логори су били на партизанским територијама. Партизани никад ништа нису учинили поводом тога.
Пример како су комунисти чували народ.

Извори:
Милослав Самарџић, Дража и општа историја четничког покрета, 1 велики одн. 3. мали том.
Богдан Болта, Грачачка четничка бригада
Раде Чубрило, Успон и пад Крајине

У ноћи 23/4. 10. 1942. 9. хрватска бригада је напала четничко село Радуч. Четници су се предали, јер су им партизани натерали породице као живи штит и партизани су их све побили ударцима кочева по врату. За то време усташе из села Ловињац и Свети Рок(као што знамо Будаково родно место) су поклале све што су могле да нађу у српским селима северне Лике. Само у селу Јошан побили су 180 Срба. Комунисти нису интервенисали. После рата, 1947. комунисти су срушили цркву Св. Илије у Радучу и од ње направили шумаријски дом у Светом Року.

Моје питање:
Шта им је црква учинила? Јел црква четник, јел им она убила некога да је руше и да од ње праве шумаријски дом у селу које је било познато као изузетно јак центар усташтва?

Такође, партизани са Козаре су нападали четнике са Мањаче, Борје, Требаве, Озрена а обрнути случај се није могао ни замислити.
На мањачким селима се и данас препричавају довикивања партизана и четника. Четници су им викали да беже кућама да их чувају од усташа, а ови су им псовали мајку и појачавали нападе, док су им усташе клале децу.

Иначе, четници нису учествовали у злочину на Козари 1942. Нема документа који то може да потврди.

И за крај, Тито је после рата одликовао Курта Валдхајма, злочинца са Козаре.
 
Cetnici DM, Pavla Djurisica, Drenovica, Kerovica, Koste Pecanca, Djujica itd

Neki su se rokali i izmedju sebe cak

Za partizane nisi cuo da je bilo partizani ovog ili onog, vec samo partizani - samo NOVJ.

Zar ne?

Cetnici su bili rasulo od vojske, partizani kompaktna celina.

Uostalom, kraj rata je to jasno pokazao.

;)

Crveni,ne znam šta ti treba da učestvuješ u ovim diskusijama.Svaki tvoj post odaje da si vrlo skromnog znanja inače a po pitanju Drugog Svetskog Rata i totalna neznalica.
 
Crveni,ne znam šta ti treba da učestvuješ u ovim diskusijama.Svaki tvoj post odaje da si vrlo skromnog znanja inače a po pitanju Drugog Svetskog Rata i totalna neznalica.

Pa zar jos nisi shvatio?

Tu sam samo da bi vama pio krv

vampire_classic.jpg
 
aha, kad je NOVJ imala vazduhoplovne baze, ratnu mornaricu i tenkovske divizije cetnici su i dalje jurisali na konjima

jaka vojska u pm

Па герила и не треба да има тенкове. Што се тиче морнарице, само мали део југо морнара се придружио комунистима, већина је отишла у емиграцију. Што се тиче ваздухопловних база и четници су имали импровизоване аеродромме за пријем оружја итд.
 
Па герила и не треба да има тенкове. Што се тиче морнарице, само мали део југо морнара се придружио комунистима, већина је отишла у емиграцију. Што се тиче ваздухопловних база и четници су имали импровизоване аеродромме за пријем оружја итд.

ok

Gerila je bila pocetak zar ne? Jer drugacije nije bilo moguce, ni za jedne ni za druge.

Razne okolnosti su kasnije odlucile koja ce opcija da nadvlada drugu.

Tito je dao cetnicima sansu da mu se pridruze sto je vecina i prihvatila, prema ustasama nije imao milosti.

Poslusaj

 
Da nije bilo partizana i njihove borbe protiv okupatora, možda bi MNOGO manje Srba iz Bosne i Hrvatske završilo u Jasenovcu?

Sram te bre bilo , kako nesto ovako mozes da napises ?:roll:

Da nije bilo partizana , ni jedna srpska glava od odojceta i deteta u stomaku do neke sede starine ne bi ziva napustila ni hr ni bosnu i to je cinjenica koje svi treba da budu svesni !!!!!!!!
:ok:

Gde su tu bili cetnici i da nisu oni isli u hr i bosnu da spasavaju nejaki narod, zene , decu i starce Srbe ?:evil:
 
Vi ste u toj prici o vama kao jedinim zrtvama rata,toliko zastranili da vise ne znate sta bi!Vi ste cas janjad za klanje,a cas junacine koje su se hrabro borile protiv visestruko jaceg "agresora".E pa,ne moze i jdno i drugo!

Zao mi je svih civila koji su poginuli u ratu,a naravno pogotovo djece,ali ginuli su civili i djeca i u srpskom dijelu ratnog Sarajeva,pa jeste li i njih ubacili u tu tvoju cifru,ne niste naravno,vi ste gadjali karanfilima i kadaifom.

O teskocama u gradu tokom rata trebalo je da vode racuna vasi vajni vojni strucnjaci,pa da ne idete na svadbu bez one stvari.Imali ste vi hrane puno vise nego sto pricate,krizno vam je bilo samo prva dva-tri mjeseca,znam ostalo mi je familije dosta u Sarajevu.Cuvali stanove,pa kad su vidjeli sta im komsije spremaju,kuku vadite nas van.

Koliko god ti nas smatras za fasiste,mi vas smatramo jos vise.Toliko smo podijeljeni da je to nevjerovatno.To je na kraju krajeva i dokaz da nikad i nismo trebali biti zajedno,jer kad covjek pogleda unazad u ona satro zajednicka vremena uvijek je bilo potrebno samo malo,pa da nam okreneta ledja i udarite po nama.Sad kad smo vas na vrijeme sprijecili u tome,mi smo fasisti,e pa duvaj ga zato bivsi i nikad vise jarane!


Zivjela REPUBLIKA SRPSKA!

bas tako, muslimani su pokazali da su prevrtljivi i podmukli, srbi im ne smeju nikada vise verovati
 
ok

Gerila je bila pocetak zar ne? Jer drugacije nije bilo moguce, ni za jedne ni za druge.

Razne okolnosti su kasnije odlucile koja ce opcija da nadvlada drugu.

Tito je dao cetnicima sansu da mu se pridruze sto je vecina i prihvatila, prema ustasama nije imao milosti.

Poslusaj


Важи што је већина добровољно прелазила, мало морген. За амнестију исто тако, већ сам ти одговорио на историји.
А видим и како је имао милости према усташама, најмање 10 његових генерала су били усташе.
 
Sram te bre bilo , kako nesto ovako mozes da napises ?:roll:

Da nije bilo partizana , ni jedna srpska glava od odojceta i deteta u stomaku do neke sede starine ne bi ziva napustila ni hr ni bosnu i to je cinjenica koje svi treba da budu svesni !!!!!!!!
:ok:

Gde su tu bili cetnici i da nisu oni isli u hr i bosnu da spasavaju nejaki narod, zene , decu i starce Srbe ?:evil:

Какве глупости.

Да се поновим.

Највећи усташки логори су били на партизанским територијама. Партизани никад ништа нису учинили поводом тога.
Пример како су комунисти чували народ.

Извори:
Милослав Самарџић, Дража и општа историја четничког покрета, 1 велики одн. 3. мали том.
Богдан Болта, Грачачка четничка бригада
Раде Чубрило, Успон и пад Крајине

У ноћи 23/4. 10. 1942. 9. хрватска бригада је напала четничко село Радуч. Четници су се предали, јер су им партизани натерали породице као живи штит и партизани су их све побили ударцима кочева по врату. За то време усташе из села Ловињац и Свети Рок(као што знамо Будаково родно место) су поклале све што су могле да нађу у српским селима северне Лике. Само у селу Јошан побили су 180 Срба. Комунисти нису интервенисали. После рата, 1947. комунисти су срушили цркву Св. Илије у Радучу и од ње направили шумаријски дом у Светом Року.

Моје питање:
Шта им је црква учинила? Јел црква четник, јел им она убила некога да је руше и да од ње праве шумаријски дом у селу које је било познато као изузетно јак центар усташтва?

Такође, партизани са Козаре су нападали четнике са Мањаче, Борје, Требаве, Озрена а обрнути случај се није могао ни замислити.
На мањачким селима се и данас препричавају довикивања партизана и четника. Четници су им викали да беже кућама да их чувају од усташа, а ови су им псовали мајку и појачавали нападе, док су им усташе клале децу.

Иначе, четници нису учествовали у злочину на Козари 1942. Нема документа који то може да потврди.

И за крај, Тито је после рата одликовао Курта Валдхајма, злочинца са Козаре
 
Какве глупости.

Да се поновим.

Највећи усташки логори су били на партизанским територијама. Партизани никад ништа нису учинили поводом тога.
Пример како су комунисти чували народ.
Na slobodnim teritoraijama nije bilo živih ustaša.

Извори:
Милослав Самарџић, Дража и општа историја четничког покрета, 1 велики одн. 3. мали том.
Богдан Болта, Грачачка четничка бригада
Раде Чубрило, Успон и пад Крајине
Samardžić je kreten.
 
Важи што је већина добровољно прелазила, мало морген. За амнестију исто тако, већ сам ти одговорио на историји.
А видим и како је имао милости према усташама, најмање 10 његових генерала су били усташе.

Pa cetnici su mogli da ostanu u sumi da se kao gerila bore i dalje protiv nove komunisticke vlasti, protiv NOVJ, isto onako kao sto su se "borili" protiv okupatorske, ali nisu, zasto? Mozda zato jer vise nije bilo stranih vojski u Jugoslaviji da ih u njihovoj borbi protiv partizana podrze? ;)

Na kraju krajeva, ako im je toliko bila mrska komunisticka vlast, mogli su lepo da odu iz zemlje, onako kako je to uradio pop Djujic, skupa sa ustasama.

Ali nisu, ocigledno je da su bili razocarani u svoj pokret, pa su prihvatili "manje zlo".

http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Poljana

Probaj onim u Bleiburgu da objasnis kako je Tito bio milostiv prema ustasama.

Ili bilo gde u Hrvatskoj.
 
Pa cetnici su mogli da ostanu u sumi da se kao gerila bore i dalje protiv nove komunisticke vlasti, protiv NOVJ, isto onako kao sto su se "borili" protiv okupatorske, ali nisu, zasto? Mozda zato jer vise nije bilo stranih vojski u Jugoslaviji da ih u njihovoj borbi protiv partizana podrze? ;)

Na kraju krajeva, ako im je toliko bila mrska komunisticka vlast, mogli su lepo da odu iz zemlje, onako kako je to uradio pop Djujic, skupa sa ustasama.

Ali nisu, ocigledno je da su bili razocarani u svoj pokret, pa su prihvatili "manje zlo".

http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Poljana

Probaj onim u Bleiburgu da objasnis kako je Tito bio milostiv prema ustasama.

Ili bilo gde u Hrvatskoj.

Podseti me, kada je bio četnički napad na Jasenovac?
 
Pa cetnici su mogli da ostanu u sumi da se kao gerila bore i dalje protiv nove komunisticke vlasti, protiv NOVJ, isto onako kao sto su se "borili" protiv okupatorske, ali nisu, zasto? Mozda zato jer vise nije bilo stranih vojski u Jugoslaviji da ih u njihovoj borbi protiv partizana podrze? ;)

Na kraju krajeva, ako im je toliko bila mrska komunisticka vlast, mogli su lepo da odu iz zemlje, onako kako je to uradio pop Djujic, skupa sa ustasama.

Ali nisu, ocigledno je da su bili razocarani u svoj pokret, pa su prihvatili "manje zlo".

http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Poljana

Probaj onim u Bleiburgu da objasnis kako je Tito bio milostiv prema ustasama.

Ili bilo gde u Hrvatskoj.

Не лупај, тете ти. Ђујић се повлачио у Италију, усташе у Аустрију. Ђуришићеви четници(заправо од маја 1944. љотићевци, а од априла 1945. Дрљевићева војска) су се повлачили са усташама.
 
Не лупај, тете ти. Ђујић се повлачио у Италију, усташе у Аустрију. Ђуришићеви четници(заправо од маја 1944. љотићевци, а од априла 1945. Дрљевићева војска) су се повлачили са усташама.

Kuda je isao Djujic za Austriju, preko cije teritorije?

Ili je isao Jadrolinijom za Bari?
 
Kuda je isao Djujic za Austriju, preko cije teritorije?

Ili je isao Jadrolinijom za Bari?

:dash::dash::dash::dash::dash:

Је ли то значи да се повлачио са усташама? Јаоооо, он се сам повлачио, нико му није ничим помагао, повлачио се Јадранским приморјемн зато што су ту партизанске и усташке снаге биле најмање концентрисане. Када је пробио блокаду на Пађенима, на брду Медвеђаку стигао је у Словенију, где је оформио заједнички фронт са словеначким белогардејцима и љотићевцима. И није ишао за Аустрију него за Италију.

За крај Западњаци никада ниједноиг Дражиног четника нису предали комунистима.
 
:dash::dash::dash::dash::dash:

Је ли то значи да се повлачио са усташама? Јаоооо, он се сам повлачио, нико му није ничим помагао, повлачио се Јадранским приморјемн зато што су ту партизанске и усташке снаге биле најмање концентрисане. Када је пробио блокаду на Пађенима, на брду Медвеђаку стигао је у Словенију, где је оформио заједнички фронт са словеначким белогардејцима и љотићевцима. И није ишао за Аустрију него за Италију.

За крај Западњаци никада ниједноиг Дражиног четника нису предали комунистима.

Đujić asked the Germans to afford his forces refuge in German-occupied Slovenia. When this was initially declined, Đujić appealed to Dimitrije Ljotić, who travelled to Vienna and successfully petitioned Nazi party official Hermann Neubacher that Đujić's forces should be allowed passage, which was then arranged with Wehrmacht and Ustaše assistance

http://en.wikipedia.org/wiki/Momčilo_Đujić
 

Back
Top