Muzika Srbije je umrla?

Тачно тако.. :cool:

Рекао бих да су укуси различити, али сам посебно расположен тако да нећу рећи то, већ...


Виии рооок ооол овер д врррлд xD
 
evo ja cu ti odgovoriti. cilj svakog izvodjaca je da napravi muziku na univerzalnom jeziku. posto takav prakticno ne postoji,tezi se onom koji ljudi najvise kapiraju,a to je engleski...kratko,jasno i efikasno ;)


Tacno tako, kad je u pitanju muzika koja cilja na svetsku scenu.
110% nasih muzicara cilja na YU scenu pa to onda malo ustroji razloge da se peva po koja rec ili daje ime sastavu na engleskom, zar ne?

Vec pomenuto ali ne mislim da to moze da bude razlog
 
Ja bih rekao da je razlog sto nasi bendovi prave muziku na srpskom ustvari taj sto slabo pricaju engleski. Ukoliko bi i pevali na engleskom frontmen bi trebalo dosta dobro da prica da se ne bi desilo nesto sto se desava Fincima(npr. Nightwish, Him, jedino bi tu mozda izuzeo Lordi posto imaju americki naglasak u pesmama, ali generalno sva ta muzika je krs)
 
Tacno tako, kad je u pitanju muzika koja cilja na svetsku scenu.
110% nasih muzicara cilja na YU scenu pa to onda malo ustroji razloge da se peva po koja rec ili daje ime sastavu na engleskom, zar ne?

Vec pomenuto ali ne mislim da to moze da bude razlog


evo ja prvi ciljam na prostore van ex-yu

www.myspace.com/calypsodj

i sad reci da se ubrajam u taj procenat iznad :O
 
srpski jezik je jako težak za pevanje,bar iz mog iskustva,ali vremenom čovek navikne,tako da sada nemam nikakvih problema što se toga tiče.a zašto bendovi pevaju na engleskom?pre svega zato što je to "izvorni rock jezik",a bogami i zbog lakše prođe kod inostrane publike..svaki bend se potajno nada da će se proslaviti i u inostranstvu...
 
srpski jezik je jako težak za pevanje,bar iz mog iskustva,ali vremenom čovek navikne,tako da sada nemam nikakvih problema što se toga tiče.a zašto bendovi pevaju na engleskom?pre svega zato što je to "izvorni rock jezik",a bogami i zbog lakše prođe kod inostrane publike..svaki bend se potajno nada da će se proslaviti i u inostranstvu...


Ne, niasm mislio zasto pevaju celu pesmu na engleskom vec zasto u pesmu na srpskom ubacuju engleske reci ovde onde... fensi, okej, kul... ili daju ime grupi na engleskom (gore imas primere).
Kad celu pesmu pevaju na engleskom to jos i razumem
 
ime grupe na engleskom se opet ubraja u razloge koje sam naveo...imena na engleskom mogu biti mnogo kreativnija nego na srpskom,ako se neko malo potrudi...

Hoces da ti dam imena koja mogu da budu na Srpskom a da su neprevodiva na Engleski ili da Engleski ima samo jednu rec koja oznacava plejadu reci na Srpskom?

Prica da je Engleski kreativniji od Srpskog mi ne drzi vodu. Ne kazem da nisi, mozda, u pravu, moja procena je da je sasvim obrnuto
 
evo ja prvi ciljam na prostore van ex-yu

www.myspace.com/calypsodj

i sad reci da se ubrajam u taj procenat iznad :O


Uredu... ciljas ono sta ciljas i to je lepo.
Da li mislis da su svi muzicari u SRB okrenuti istom trzistu kao i ti?

Cak sve i da jesu, opet, kroz ceo spektar muzickih pravaca je ista (negativna) pojava, kako onda to objasniti (nisu samo rokeri takvi, neko rece to im je 'prirodno' vec i ostali)?
 
Ne, niasm mislio zasto pevaju celu pesmu na engleskom vec zasto u pesmu na srpskom ubacuju engleske reci ovde onde... fensi, okej, kul... ili daju ime grupi na engleskom (gore imas primere).
Kad celu pesmu pevaju na engleskom to jos i razumem

a shta sad ti koj q ocesh od ljudi a?....shta je uopshte tvoja tezhnja u svemu ovome,jel imash neshto da postignesh ovim bezveznim pridikama na neshto toliko nebitno i nevazhno il to samo da ubijesh vreme....:-?
 
Uredu... ciljas ono sta ciljas i to je lepo.
Da li mislis da su svi muzicari u SRB okrenuti istom trzistu kao i ti?

Cak sve i da jesu, opet, kroz ceo spektar muzickih pravaca je ista (negativna) pojava, kako onda to objasniti (nisu samo rokeri takvi, neko rece to im je 'prirodno' vec i ostali)?


da li su okrenuti istom trzistu...e tu u stvari i nastaje problem.

posto nam je takva zemlja da se ljudi uglavnom bave obradama jer su pre svega lenji da stvaraju bilo sta svoje...a cak i kada stvore nesto svoje,zele da se probiju u svetu,a ne kapiraju trziste,NE ISTRAZUJU da bi provalili sta prolazi kod publike...i na kraju se odluce da se bave muzikom profi,a sviraju 2 puta godisnje pred 200 ljudi i jos traze 500 evra za nastup...takvih bendova puna srbija...

inace,zbog cega se bavis necim ako se ne trudis da budes najbolji u tome ? :|
 

Back
Top