Muzika Srbije je umrla?

Pa između ostalog... koliko god to neki ljudi danas odbijali i ne prihvatali - Marina Tucaković je veoma bitna karika današnje srpske """muzike"""!
Iskreno - meni se ona gadi! Kao i cela šarada koja stoji iza nje - ali i ona postoji!
Tu vlada režim Koliko para,toliko muzike...

Tekstovi se ne pišu,kao do sada,iz potrebe onog ko piše da iskaže nešto tom pjesmom,već se sad pišu radi para,bilo šta naškrabaš...
Tekstovi nastaju jer su tekstopisci inspirisani svotom novca...
 
Na žalost,slušaoci se dijele na:Narodnjake,repere,metalce,pankere,rokere i slično...i tu nastaju struje i dovodi do toga da se ljudi počinju mrziti zbog nečijeg drugog muzičkog opredijeljenja...

Heh... ovaj tvoj post me je vratio na trenutak u vreme mojih prvih dana na krstarici... dok sam pokušavao Different-u da objasnim baš to što si ti gore napisao! Heh... nostalgija...

Ja bih voleo da imam rep-metal bend!
 
Pa između ostalog... koliko god to neki ljudi danas odbijali i ne prihvatali - Marina Tucaković je veoma bitna karika današnje srpske """muzike"""!
Iskreno - meni se ona gadi! Kao i cela šarada koja stoji iza nje - ali i ona postoji!
chekaj...ako je ja smatram alkoholicarkom bez sluha,zabole mene da je 95% stanovnistva srbije voli njene textove...ja znam da ona sigurno nije bitna karika muzike koju ja slusam..........ne mogu da poverujem chemu sada prisustvujem......sve je kao(najgori) nauchno fantasticni film...u meni to izaziva BUNT!
 
Ja volim da sa ortacima koji slušaju metal, rok pričam o muzici... kontam da od njih mogu dosta da naučim... volim da ih slušam na tu temu...

Lično ne volim rep jer imaju neke socijalne tekstove,a tamo lik svotom novca miluje djevojku po guzu...nema logike...
Volim metal,ali mi je smiješno prozivanje religije,trip oblačenje i slično...


Naravno u oba pravca ima i kvalitetnog...
 
Da, i tu jos i nekako ne bode oci kada sje ime grupe na stranom jeziku.

Medjutim, da bi se iskazala inspiracija (pa cak i za novcem) kroz tekstove, nije potreban Engleski, zar ne?

Ja kad bih davao ime svojoj grupi tražio bih riječ iz nekog drugog jezika,nekih zaboravljenih...
Stavim riječ na srpskom i brzo postaje isfurano...Mada ih ima koje se drže dobro...
 
Da, i tu jos i nekako ne bode oci kada sje ime grupe na stranom jeziku.

Medjutim, da bi se iskazala inspiracija (pa cak i za novcem) kroz tekstove, nije potreban Engleski, zar ne?

Nije! Ali ne vidim neku želju da se ljudi udalje od Srpstva time što će im ime ili tekstovi biti na engleskom, ili na nekom drugom jeziku!

Mislim... ako razmišljaš tako - onda bi trebalo i pola televizijskih programa ugasiti, jer na domaćoj televiziji ne puštaju samo domaće filmove, već su tu upleli američka i ostala vizuelna ostvarenja! Mislim... brišimo granice!
 
Lično ne volim rep jer imaju neke socijalne tekstove,a tamo lik svotom novca miluje djevojku po guzu...nema logike...
Volim metal,ali mi je smiješno prozivanje religije,trip oblačenje i slično...


Naravno u oba pravca ima i kvalitetnog...

Baš tako!

Ja recimo slušam pomalo Pro-pain... imaju baš dobre tekstove!

A što se tiče repa... ni ja ne pratim ove mainstream izvođače! Smaraju i seru - baš kao što si i sam rekao!
Ali kad se zagrebe ispod površine i u repu možeš naći svašta dobrog :)
 
Nije! Ali ne vidim neku želju da se ljudi udalje od Srpstva time što će im ime ili tekstovi biti na engleskom, ili na nekom drugom jeziku!

Mislim... ako razmišljaš tako - onda bi trebalo i pola televizijskih programa ugasiti, jer na domaćoj televiziji ne puštaju samo domaće filmove, već su tu upleli američka i ostala vizuelna ostvarenja! Mislim... brišimo granice!


Ne moraju oni da ZELE da se odalje od Srpskog, ipak, oni to rade mozda nesvesno, mozda zarad kolotecine svakodnevnog zivota ili sta vec

Ne mislim da je poredjenje sa tv programima smisao teme. To mu dodje kao da bih bio protiv sve strane muzike a nisam. Ni najmanje.
Zamisli Rowan Atkinson-a da napravi seriju i da u fazonu Herkul Poaro-a govori malo Engleski malo Francuski?
 
Ljudi, ***** Srbiju, Hrvatsku, Englesku, Ameriku, Tursku i sve ostale! BRIŠIMO GRANICE!

Да... Напред глобализација, братство и јединство, велики брат и мала Америка...

Умрла. Јесте музика умрла. И ми смо сами духовно и културно скоро умрли. Пола људи слуша турбо-фолк, који и није музика, јер нема уметничку вредност, друга половина се батрга покушавајући да остане нормална, што не успева баш увек. Решење? Нема га, док поново не схватимо ко смо и шта смо.

Иначе Лимуне, некада се и јесте говорило срБски. Сад то што је срПски постало учесталије, и што су неки тамо стручњаци за језик измислили то правило... *******.
 
Да... Напред глобализација, братство и јединство, велики брат и мала Америка...

Умрла. Јесте музика умрла. И ми смо сами духовно и културно скоро умрли. Пола људи слуша турбо-фолк, који и није музика, јер нема уметничку вредност, друга половина се батрга покушавајући да остане нормална, што не успева баш увек. Решење? Нема га, док поново не схватимо ко смо и шта смо.

Иначе Лимуне, некада се и јесте говорило срБски. Сад то што је срПски постало учесталије, и што су неки тамо стручњаци за језик измислили то правило... *******.
To su vam one glasovne promene. :mrgreen::)
Inače Miki slažem se sa tobom... samo... mislim da si pogrešio si kada si rekao pola Srbije sluša turbo folk... više od pola...:roll:
A kad mi je drugarica rekla '' Bolji je ''Grand'' od tvojih čupavaca''... :|:-? Ne znaju oni ništa... Nije važno da li su čupavi ili ne, kvalitet pojedine muzike je važan...:-|
Njihovi mali mozgovi (smanjeni dok su gledali ''Pink'') mogu samo tu ''muziku'' da prihvate...:roll:
 
Да... Напред глобализација, братство и јединство, велики брат и мала Америка...

Умрла. Јесте музика умрла. И ми смо сами духовно и културно скоро умрли. Пола људи слуша турбо-фолк, који и није музика, јер нема уметничку вредност, друга половина се батрга покушавајући да остане нормална, што не успева баш увек. Решење? Нема га, док поново не схватимо ко смо и шта смо.

Иначе Лимуне, некада се и јесте говорило срБски. Сад то што је срПски постало учесталије, и што су неки тамо стручњаци за језик измислили то правило... *******.

U pravu jesi.
Odavde bi trebalo da znaci da druga polovina koja duhom nije klonula ne bi trebala da bude opcinjena anglizacijom a to nije slucaj.
SVI mi u Srbiji izgledaju opcinjeni anglizacijom, neki mnogo, neki manje. Cak i oni koji ne poznaju ni svoj jezik dovoljno kazu KUL, EKSTRA, SORI... ponajvise muzicari svih tabora
 

Back
Top