Muslimanski tradicionalni bonton

Ja ne verujem nijednom verniku ma koliko se kleo u liberalizam,kad tad ce da postane fanatik,ateisti su najbolji ljudi logicni,neprijatno mi i da pricam sa nekim vernikom a kamoli da se ozenim nekom bilo koje vere.
To mu dodje isto ko da se ozenis nekim ko veruje u deda mraza ili male zelene
 
Radila sam sa muslimanima iz Jordana, Pakistana i Afganistana, i mogu da kazem da je razlika izmedju njihove i nase kulture ogromna, rekla bih cak nepremostiva...Mislim da ni jedan musliman sa istoka ne moze da postane potpuno liberalan i prihvati evropsku kulturu i pravila ponasanja, ma gde i koliko dugo ziveo u Evropi. Jednostavno, njihova tradicija je previse jaka...
 
Muslimani sad dozivlajavaju jednu ekpsanziju razlicith stilova ponasanja u bontonu dozivljavaju deobu u regionalnoj podjeljenosti jednog covjeka.Na pirmjer mi znamo cesto podijeliti covjeka ?po kulturi na juznjaka i sjevernjaka i onda zatim mi postupamo na osnovu naseg saznanja, kako se trebamo ponasati. Muslimani nemaju pojma o tome sta Evropljani cine, ali mi mladi muslimani smo vaspitani po patrijarhalnom sistemu, pa zato mi znamo ono osnovno kako su se nasi stari udvarali i zaljubljivali.Zaljubljivali bi se ocima i pogledima i emociju prikazivali kroz blage osmjehe a nekada i placom.Drage nemuslmanke vi trebate da se upoznate sa nasom kulturom i da nam pomognete da razumijemo i Evropsku kulturu.Karakteristika muslimana je da rodietlji ne daju kcer i ljuti su, a rodbina muskarceva zahtjeva mladu kroz prosnju i nekako ubjedjuju buduce prijatelje da daju kcer.
Kako vi razmatrate taj nacin udvaranja koja je srpska kinematografija prikazala u Zoni Zamfirovoj i Ivkovoj Slavi.

what the **** is this??? :eek:
 
Komunjare, a vernici - Bordzije?
Staljin je isao u skolu za popove iskvarili ga :)

Сигурно су га тамо искварили...
Није проблем у верницима и неверницима већ у твом генерализовању ствари...
Ако не знаш, једна од карактеристика комунизма јесте колективни атеиам...
А ти рече да су атеисти најбољи људи...
Ми још увек трпимо последице система који су створили најбољи људи.
И не само ми...
НО, нећемо да распаваљамо о томе на овом форуму.
Моја намера је била да докажем да лупаш и да си пун предрасуда...
Ништа друго...
 
e znam ja jednu sto je tako bila u vezi sa arapinom nekim.i sve je bilo super,on liberalan ovo ono...onda su se vencali i otisli nazad u njegovu zemlju (nikako da se setim koja tacno) pa je on obuko u cador,onako uredno muslimanski...nije da mracim,samo slabo ja tom njihovom liberalizmu verujem pa nek bude najfiniji u univerzumu.

a jednom kada sam cekala na frankfurtskom aerodromu,dolazi neki vezani let ne znam odakle....kad izadje neka porodica muslimana,tata,mama i sin.tata ide onako sepuri se ko petlic a mama inace prekrivena crnim carsafom skroz (mislimd a je cak imala i mrezicu na ocima) vuce dete i par torbi rucnog prtljaga :confused:

nekako sam stekla utisak da su finiji pre braka nego u braku :neutral:...nadam se da gresim.

inace sa arapinom ne hvala...ja ateista vec dugoooo,al da mi napravi decu i da budu muslimani...ne ne ne.mislim evropski ili ne taj islam je pun tradicija koje se meni ne svidjaju...nekako bolje da bude hinduista ili jevrejin ili sta god :confused: mada videla sam i te ortodoksne jevreje bas su strasni sa tim svojim odelima i onim kapicama i onim loknama sto prave sa strane...papilotnama ili kako vec....:confused: a ima i katolika i pravoslavaca hc vernika...oni sto se bacaju na pod nedelju dana pred uskrs i oni sto placu i bajaju pred kipom device marije ili pred kipom pozelenelog isusa u staklenoj vitrini :confused:

u stvari najvise vlim ateiste.a bolje i da slavi sunce ili mesec ili vetar nego nekog svevisnjeg.ne mora da bude mngo fin i pazljiv samo da nije fanatik i da me ne zlostavlja svojim obicajima :neutral: mada to sam ja bas ne volim da mi neko namece takve stvari i tera me da se prilagodim...zato je nekako najlakse kad je teren neutralan bez primesa religija obicaja i svega ostalog.

i tako...
Ovo za muslimane je potvrđeno od ranije...
Što se tiče npr.katolićanstva ti koji se ''bacaju'' su prihvatili formu, a ne suštinu...Za koju treba malo otvoriti mozak.U katoličanstvu možda formalno žena je još u ''okovima'' patrijarhata,što se da primjetiti u nekim ''zaostalijim sredinama'',ali ako je čovek urbanizovan, to se gotovo i ne osjeća...Katolićanstvo se drastićno razlikuje od sredine do sredine,ima mnogo varijanti i to je ono što je lijepo...Meni su lićno najbliže slovenska i njemačka varijanta...Svakog ,ma bio on katolik,musliman ili budista koji digne ruku na ženu ili je zlostavlja, ima nažalost i takovog ološa, treba objesiti na najviše drvo:evil::evil::evil:.
 

Back
Top