Muslimanski tradicionalni bonton

Muslimanski tradicionalni bonton
na koga mislis kada kazes muslimani?
otkud ti znas kakav je "tradicionalni bonton" kod muslimana u Avganistanu,Zairu ili Indoneziji?
tradicija se moze vezati za naciju...narod,a ne za veroispovest
znaci..ti ocigledno mesas veroispovest sa nacijom,pa nam reci onda..ciji nam to "nacionalno tradicionalni bonton" zapravo predstavljas?
i kako nazivas nekog prijatelja ili poznanika,koji je pripadnik tvog naroda,a nije vernik,ne ide u dzamiju,ne moli se ili je druge veroispovesti,kako njega nazivas..posto sebe nazivas muslimanom?
 
ja misim da on misli na muslimane iz okrooženja......bošnjaci...i tako to..oni imaju vrlo kako se to kaže...kako bih ja to rekao...renesansno mooslimansku treadiciju poslednjih godina........ja sam gledo kod njih emisiju o koovanju...........obično te emisije na deoogim televozijama....onako upeglane...kod njih voditelj neki ćelavi...onako sa strane sve. ćelavo...a po sredini...ima repić do doopeta....to je jedan vrlo originalan koovar...koji se ne viđa.....to je sad ta novo građenje tradicije u tranziciji...............a za ljoobavne odnose stvarno ne znam.......pretpostavljam da vode ljoobav na isti način kao i svi ostali....možda su malo pervezniji...jer jedu goorabije...i sve te orijentalne slatkiše sa mnogo šećera......pitooljice...i tako to...
 
Muslimani sad dozivlajavaju jednu ekpsanziju razlicith stilova ponasanja u bontonu dozivljavaju deobu u regionalnoj podjeljenosti jednog covjeka.Na pirmjer mi znamo cesto podijeliti covjeka po kulturi na juznjaka i sjevernjaka i onda zatim mi postupamo na osnovu naseg saznanja, kako se trebamo ponasati.
Muslimani nemaju pojma o tome sta Evropljani cine, ali mi mladi muslimani smo vaspitani po patrijarhalnom sistemu, pa zato mi znamo ono osnovno kako su se nasi stari udvarali i zaljubljivali.Zaljubljivali bi se ocima i pogledima i emociju prikazivali kroz blage osmjehe a nekada i placom.Drage nemuslmanke vi trebate da se upoznate sa nasom kulturom i da nam pomognete da razumijemo i Evropsku kulturu.Karakteristika muslimana je da rodietlji ne daju kcer i ljuti su, a rodbina muskarceva zahtjeva mladu kroz prosnju i nekako ubjedjuju buduce prijatelje da daju kcer.
Kako vi razmatrate taj nacin udvaranja koja je srpska kinematografija prikazala u Zoni Zamfirovoj i Ivkovoj Slavi.


meni se jednostavno ne svidja kako muslimani tretiraju zene....:thumbdown:
 
E sada neznam odakle bih pocela,muslimani u Evropi nisu bas takvi kako ih ti opisujes,sve to zavisi od porodice.Ja sam u vezi sa muslimanom koji zivi u Evropi tek 5 godina i izmedju njega i evropljana nema razlike,znaci on nije ovde rodjen vec doseljen i to ni manje ni vise vec iz Kabula(Avganistan).
Toliko paznje i ljubavi koliko od njega nisam dobila ni od bilo kog drugog,mozda ce malo glupo zvucati ali najbolji nacin da ti dokazem koliko su njegova shvatanja moderna reci cu da za njega nikakv problem nije ici sa mnom u sex shop ili ..................
Mi cak planiramo i skoro vencanje,i bilo kako bilo nikakve veze religija sa ljubavlju nema,naravno ako je ta ljubav prava.A sto se tradicije tice mislim da toga ima samo po selima ali toga ima i kod nas a ne samo kod muslimana,samo je to kod njih izrazenije.
:)
 
E sada neznam odakle bih pocela,muslimani u Evropi nisu bas takvi kako ih ti opisujes,sve to zavisi od porodice.Ja sam u vezi sa muslimanom koji zivi u Evropi tek 5 godina i izmedju njega i evropljana nema razlike,znaci on nije ovde rodjen vec doseljen i to ni manje ni vise vec iz Kabula(Avganistan).
Toliko paznje i ljubavi koliko od njega nisam dobila ni od bilo kog drugog,mozda ce malo glupo zvucati ali najbolji nacin da ti dokazem koliko su njegova shvatanja moderna reci cu da za njega nikakv problem nije ici sa mnom u sex shop ili ..................
Mi cak planiramo i skoro vencanje,i bilo kako bilo nikakve veze religija sa ljubavlju nema,naravno ako je ta ljubav prava.A sto se tradicije tice mislim da toga ima samo po selima ali toga ima i kod nas a ne samo kod muslimana,samo je to kod njih izrazenije.
:)

A posto si "ateista", naravno necete ici u crkvu na vencanje.
A posto je on vernik, nekako ce te ubediti da nije nista strasno da se vencate u dzamiji.
Poen.
 
E sada neznam odakle bih pocela,muslimani u Evropi nisu bas takvi kako ih ti opisujes,sve to zavisi od porodice.Ja sam u vezi sa muslimanom koji zivi u Evropi tek 5 godina i izmedju njega i evropljana nema razlike,znaci on nije ovde rodjen vec doseljen i to ni manje ni vise vec iz Kabula(Avganistan).
Toliko paznje i ljubavi koliko od njega nisam dobila ni od bilo kog drugog,mozda ce malo glupo zvucati ali najbolji nacin da ti dokazem koliko su njegova shvatanja moderna reci cu da za njega nikakv problem nije ici sa mnom u sex shop ili ..................
Mi cak planiramo i skoro vencanje,i bilo kako bilo nikakve veze religija sa ljubavlju nema,naravno ako je ta ljubav prava.A sto se tradicije tice mislim da toga ima samo po selima ali toga ima i kod nas a ne samo kod muslimana,samo je to kod njih izrazenije.
:)

Sve je to lepo dok je njegova sira porodica, van vaseg zivota...
 
Muslimani sad dozivlajavaju jednu ekpsanziju razlicith stilova ponasanja u bontonu dozivljavaju deobu u regionalnoj podjeljenosti jednog covjeka.Na pirmjer mi znamo cesto podijeliti covjeka po kulturi na juznjaka i sjevernjaka i onda zatim mi postupamo na osnovu naseg saznanja, kako se trebamo ponasati.
Muslimani nemaju pojma o tome sta Evropljani cine, ali mi mladi muslimani smo vaspitani po patrijarhalnom sistemu, pa zato mi znamo ono osnovno kako su se nasi stari udvarali i zaljubljivali.Zaljubljivali bi se ocima i pogledima i emociju prikazivali kroz blage osmjehe a nekada i placom.Drage nemuslmanke vi trebate da se upoznate sa nasom kulturom i da nam pomognete da razumijemo i Evropsku kulturu.Karakteristika muslimana je da rodietlji ne daju kcer i ljuti su, a rodbina muskarceva zahtjeva mladu kroz prosnju i nekako ubjedjuju buduce prijatelje da daju kcer.
Kako vi razmatrate taj nacin udvaranja koja je srpska kinematografija prikazala u Zoni Zamfirovoj i Ivkovoj Slavi.

a mujo bi hteo da kara neshto pravoslavno?
 
E sada neznam odakle bih pocela,muslimani u Evropi nisu bas takvi kako ih ti opisujes,sve to zavisi od porodice.Ja sam u vezi sa muslimanom koji zivi u Evropi tek 5 godina i izmedju njega i evropljana nema razlike,znaci on nije ovde rodjen vec doseljen i to ni manje ni vise vec iz Kabula(Avganistan).
Toliko paznje i ljubavi koliko od njega nisam dobila ni od bilo kog drugog,mozda ce malo glupo zvucati ali najbolji nacin da ti dokazem koliko su njegova shvatanja moderna reci cu da za njega nikakv problem nije ici sa mnom u sex shop ili ..................
Mi cak planiramo i skoro vencanje,i bilo kako bilo nikakve veze religija sa ljubavlju nema,naravno ako je ta ljubav prava.A sto se tradicije tice mislim da toga ima samo po selima ali toga ima i kod nas a ne samo kod muslimana,samo je to kod njih izrazenije.
:)
e znam ja jednu sto je tako bila u vezi sa arapinom nekim.i sve je bilo super,on liberalan ovo ono...onda su se vencali i otisli nazad u njegovu zemlju (nikako da se setim koja tacno) pa je on obuko u cador,onako uredno muslimanski...nije da mracim,samo slabo ja tom njihovom liberalizmu verujem pa nek bude najfiniji u univerzumu.

a jednom kada sam cekala na frankfurtskom aerodromu,dolazi neki vezani let ne znam odakle....kad izadje neka porodica muslimana,tata,mama i sin.tata ide onako sepuri se ko petlic a mama inace prekrivena crnim carsafom skroz (mislimd a je cak imala i mrezicu na ocima) vuce dete i par torbi rucnog prtljaga :confused:

nekako sam stekla utisak da su finiji pre braka nego u braku :neutral:...nadam se da gresim.

inace sa arapinom ne hvala...ja ateista vec dugoooo,al da mi napravi decu i da budu muslimani...ne ne ne.mislim evropski ili ne taj islam je pun tradicija koje se meni ne svidjaju...nekako bolje da bude hinduista ili jevrejin ili sta god :confused: mada videla sam i te ortodoksne jevreje bas su strasni sa tim svojim odelima i onim kapicama i onim loknama sto prave sa strane...papilotnama ili kako vec....:confused: a ima i katolika i pravoslavaca hc vernika...oni sto se bacaju na pod nedelju dana pred uskrs i oni sto placu i bajaju pred kipom device marije ili pred kipom pozelenelog isusa u staklenoj vitrini :confused:

u stvari najvise vlim ateiste.a bolje i da slavi sunce ili mesec ili vetar nego nekog svevisnjeg.ne mora da bude mngo fin i pazljiv samo da nije fanatik i da me ne zlostavlja svojim obicajima :neutral: mada to sam ja bas ne volim da mi neko namece takve stvari i tera me da se prilagodim...zato je nekako najlakse kad je teren neutralan bez primesa religija obicaja i svega ostalog.

i tako...
 
Poslednja izmena:

Back
Top