MUSLIMAN (kurdistanac) i HRISCANKA (srpkinja)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
одакле идеја о великом праску?
колико је стара планета Земља?
откуд човек на Земљи?
од када је човек на Земљи?
како је настао човек?
Aktuelne odgovore na ova pitanja imaš u knjigama osnovaca, i svaki od tih naučnih odgovora otvoren je za reviziju, dopunu i dodatne dokaze.

Međutim, ti i dalje izvrdavaš moje pitanje, pa me ne mrzi da ponovim opet: koja to nauka nije oboriva, i u koju nauku treba slepo verovati?

Stoga, ako nije problem - ti meni najzad odgovori na to pitanje. (Ili reci da ne znaš, i da si lupio - što je najverovatniji razlog izvrdavanja)
 
Hristos licno kaze u Svetom Pismu da svi koji u to ne vjeruju ne mogu dobiti vjecno spasenje, nego ce zavrsiti u paklu.


fear-face1.jpg
 
Sve, sve, ali iako nije fundamentalista sada može sa godinama da postane, pa ti recimo dovede kući još jednu (dve, tri) mladu ženu.

Razmisli zašto bi te možda mama ubila.

Sve ostalo, sem tih razlika, nije bitno. Svi smo ljudi, ali,.., kako uskladiti razlike.

Tvoje savjete ona moze prihvatiti, ali prvo mora sebi da prizna da nije hriscanka kao i ti sto nisi hriscanka.
 
MUSLIMAN (kurdistanac) i HRISCANKA (srpkinja)


Kako ti samo palo na pamet,od toliko muskaraca na ovom svijetu...Jedino ako zelis da promjenis vjeru i postanes Muslimanka....Da je jedini muskarac na svijetu ne bih ni u malom mozgu pomislila biti sa njim.....Misli na buducnost,a ne na trenutnu zaljubljenost....


Djevojka treba da zna da po zakonima islama djeca iz takvog braka moraju biti muslimani, a ona, ako je hriscanka, vjerovatno zna da su muslimani vjerom antihristi, tj ne vjeruju da je Hristos Bozji sin i ne vjeruju u Hristovo vaskrsenje. Hristos licno kaze u Svetom Pismu da svi koji u to ne vjeruju ne mogu dobiti vjecno spasenje, nego ce zavrsiti u paklu.
Sta ti vise treba? Zar nije dovoljno?
 
Nazalost Bibliju nemam i nikad' je nisam citala,jako malo sam zainteresovana za to...

Nikad nije kasno! Biblija je naučno tačna iako nije naučni udžbenik. Sadrži principe i savete za vođenje srećnog i svrsishodnog života. Biblija je uputstvo za upotrebu naših života jer je autor Biblije naš kreator lično!

Pokušaj da nabaviš Bibliju i počni da je proučavaš, iznenadićeš se dobitkom koji možeš da stekneš! Možeš da otkriješ odgovore na pitanja koja muče čovečanstvo od postanka pa sve do danas, možeš da saznaš preciznu i tačnu budućnost koja nas očekuje, možeš da dobiješ odgovor na pitanja kao što su: zašto starimo i umiremo, šta se dešava sa našim voljenim mrtvima, kako možeš da imaš srećnu budućnost i mnoga druga!
 
  • Podržavam
Reactions: O
I mi govorimo po par jezika jer dolazimo iz ovih m(j)esovitih prostora, srpski, crnogorski, bosanski, hrvatski, a razumemo makedonski, bugarski, slovenacki, plus standardno bar jedan jezik ucen u srednjoj, dakle 8 i ako je neko ucio jos jedan sto je uglavnom slucaj u gimnaziji onda je to 9 i ako prati meksikanske serije 9 i po jezika prosek. Koji Kurd parla tolko jezika, a?
Sto se tice kopcanja stvari, mi brzo raskopcavamo tako da je to razlika koja moze da bude faktor rizika ako se ne koristi zastita, ali ionako preko kreveta gubimo bitku jos od 1389-te pa bi mogli tu zastitu malo i da preskocimo.

Skoro svi kurdi govore svoj jezik, arapski i turski, takodje mnogi govore i farsi i pashtu jezike, kada dodju u evropu nauce engleski i npr nemacki, francuski i sl. koliko je to jezika? A to kako mi sa balkana govorimo takodje puno jezika, to je izlizana fora, iako vjerujem da ti ne razumijes mnoge rijeci u hrvatskom jeziku, ne razumijes hrvatsku gramatiku i td, ne mozes reci da govoris hrvatski jezik, vec samo donekle razumijes uopsteni ulicki hrvatski jezik. Takodje o generalno tvom poznavanju bosanskog jezika da ne govorimo, bosanski jezik je bogat i pun je starih historijskih termina plus arapskih persijskih i turskih termina, tako da opet ponavljam ti razumijes samo bosanski ulicni jezik, koji je identican ostalim okolnim jezicima ali ne razumijes ono glavno.
 
Eto, vidis da pokazujes svoje neznanje. Kroz cijelo Jevandjelje Hristos na mnogo mijesta tvrdi to da spasenje bez Njega nema. Evo ti samo dva primjera:

'Ko ne postuje sina, ne postuje oca koji ga je poslao."

U Kur'anu ima vise o Isusu nego u Bibliji, muslimani vole vise Isusa nego mnogi hriscani, muslimani vjeruju da je Isus Boziji poslanik, isto kao i Mojsije i Muhammed, muslimani vjeruju da je Isus rodjen bez bioloskog oca, muslimani vjeruju da je Isus vracao vid slijepima, da je lijecio ljude od raznih bolesti, koji god musliman ne vjeruje u ovo taj ne vjeruje ni u Kur'an. Tako da te informacije koje ti iznosis uopste nisu tacne.
Muslimani su blizi Isusu nego hriscani.
Isus je bio obrezan, muslimani se obrezuju, Isus je cesto kleknuo i klanjao se tako - identicno kao sto se danas muslimani klanjaju zar ne? Isus nije jeo svinjsko meso, muslimani ne jedu svinjsko meso... Isus nije imao svetce niti je sam drzao necije slike u bogomolji i kuci, muslimani to takodje ne rade, hriscani to rade.. postoji jos mnoooogo toga, govori nam da su muslimani mnoooooogo blizi Isusovom ucenju nego hriscani. Htjeo ti to prihvatiti ili ne - tako je. Ja sam ti samo da par primjera. I molio bih te da ne siris svoje neznanje javno na forumu, a ovoj djevojci bih se izvinio za to sto sam tebi morao ovo da objasnim ovde, ali sam mislio da je mnogo bitno da te ispravim jer vidim da ne znas.
Pozdrav i selam i molim Allaha dz.s. da te uputi na pravi put ;) a ne na put mrznje i krivog vjerovanja. Amin
 
Poslednja izmena:
Skoro svi kurdi govore svoj jezik, arapski i turski, takodje mnogi govore i farsi i pashtu jezike, kada dodju u evropu nauce engleski i npr nemacki, francuski i sl. koliko je to jezika? A to kako mi sa balkana govorimo takodje puno jezika, to je izlizana fora, iako vjerujem da ti ne razumijes mnoge rijeci u hrvatskom jeziku, ne razumijes hrvatsku gramatiku i td, ne mozes reci da govoris hrvatski jezik, vec samo donekle razumijes uopsteni ulicki hrvatski jezik. Takodje o generalno tvom poznavanju bosanskog jezika da ne govorimo, bosanski jezik je bogat i pun je starih historijskih termina plus arapskih persijskih i turskih termina, tako da opet ponavljam ti razumijes samo bosanski ulicni jezik, koji je identican ostalim okolnim jezicima ali ne razumijes ono glavno.

Ma nije valjda a sto mi je baba dalmatinka, a stric i cela ta familija iz Bosne nema veze, ti si me ocenio. A jeste kad Kurdi dodju u Evropu nauce nemacki, francuski i sl. a mi jok, nego naucimo japanski :hahaha:
 
Ma nije valjda a sto mi je baba dalmatinka, a stric i cela ta familija iz Bosne nema veze, ti si me ocenio. A jeste kad Kurdi dodju u Evropu nauce nemacki, francuski i sl. a mi jok, nego naucimo japanski :hahaha:

Koji si ti lik, pa i ja imam strica i tetku u Fr. pa ne govorim francuski :D
Pa naucimo i mi, a to znaci da mi samo govorimo svoj jezik i jezik zemlje u koju dodjemo da zivimo i eventualno engleski. dok Kurdi sva ta tri (kao mi) i plus arapski turski i farsi i td. a sad ti fino uzmes digitron i izracunas :p
 
Nije moja baba gastarbajterka, nego je vec 20 godina u kuci sa nama, i to ne prica hrvatski nego dalmatinski, kako ona kaze :) samo retard ne bi pored nje naucio, a sa rodbinom smo bliski tako da nije neka muka progovoriti bosanski koji doskoro nije ni bio jezik, kao ni crnogorski. Mogu ti reci za mene licno, 12 godina ucenja engl, 10 god francuskog, 4 godine latinskog-srednja i fax, 2 spanskog kursevi i putovanja i od pre dve nedelje ucim hebrejski onako radi zabave jer mi je to prvi kontakt sa nekim semitskim jezikom. I jos nisam ni blizu da da za bilo koji od tih jezika kazem da sam ga naucio pa ni za srpski.
Pogresnog coveka prozivas i poredis sa poliglotama Kurdima;)
 
Poslednja izmena:
Nije moja baba gastarbajterka, nego je vec 20 godina u kuci sa nama, i to ne prica hrvatski nego dalmatinski, samo retard ne bi pored nje naucio, a sa rodbinom smo bliski tako da nije neka muka progovoriti bosanski koji doskoro nije ni bio jezik, kao ni crnogorski. Mogu ti reci za mene licno, 12 godina ucenja engl, 10 god francuskog, 4 godine latinskog-srednja i fax, 2 spanskog kursevi i putovanja i od pre dve nedelje ucim hebrejski onako radi zabave jer mi je to prvi kontakt sa nekim semitskim jezikom. I jos nisam ni blizu da da za bilo koji od tih jezika kazem da sam ga naucio pa ni za srpski.
Pogresnog coveka prozivas i poredis sa poliglotama Kurdima;)

Ne prozivam te nego to sto ti kazes da govoris bosanski hrvatski crnogorski srpski beogradski vojvodjanski zemunski i td to ne mogu da prihvatim ko ozibljno:mrgreen: ne znam zasto ti smeta ako kazem da kurdi govore vise jezika od nas na balkanu? Za njih je to normalno, znaju svoj maternji jezik i jezike njihovih sunarodnika (turci arapi iranci i td).. sta ti je tu cudno i neprihvatljivo? Kao sto cigani na kosovu govore svoj maternji jezik zatim albanski i srpski, druze moj mi smo daleko unazad od njih, govorim u globalu. A to sto ti navodis sebe kao primjer i falis se na forumu kako govoris 2-3 jezika, ja tebi vjerujem ali isto vjerujem da ti kao pojedinac neces povecati taj prosjek u srbiji i balkanu gdje ljudi jedva da govore i maternji jezik :per::mrgreen:
 
Ne prozivam te nego to sto ti kazes da govoris bosanski hrvatski crnogorski srpski beogradski vojvodjanski zemunski i td to ne mogu da prihvatim ko ozibljno:mrgreen: ne znam zasto ti smeta ako kazem da kurdi govore vise jezika od nas na balkanu? Za njih je to normalno, znaju svoj maternji jezik i jezike njihovih sunarodnika (turci arapi iranci i td).. sta ti je tu cudno i neprihvatljivo? Kao sto cigani na kosovu govore svoj maternji jezik zatim albanski i srpski, druze moj mi smo daleko unazad od njih, govorim u globalu. A to sto ti navodis sebe kao primjer i falis se na forumu kako govoris 2-3 jezika, ja tebi vjerujem ali isto vjerujem da ti kao pojedinac neces povecati taj prosjek u srbiji i balkanu gdje ljudi jedva da govore i maternji jezik :per::mrgreen:

Idi na neki BIH sajt i videces opcije bosnski i engleski, Crnogorci su prosle gpodine proglasili svoj maternji jezik- crnogorski, za vojvodjanski i zemunski prvi put cujem. Ne falim se, samo kazem kad se vec navodi da oni znaju, znamo i mi.
 
Idi na neki BIH sajt i videces opcije bosnski i engleski, Crnogorci su prosle gpodine proglasili svoj maternji jezik- crnogorski, za vojvodjanski i zemunski prvi put cujem. Ne falim se, samo kazem kad se vec navodi da oni znaju, znamo i mi.

Mi ne znamo, prosjek na balkanu je sigurno manje od 1.5 jezika po glavi ;)
Kod kurda (u kurdistanu kako ga oni nazivaju) je najmanje prosjek 3-4 jezika po glavi :)
 
Isus je bio obrezan, muslimani se obrezuju, Isus je cesto kleknuo i klanjao se tako - identicno kao sto se danas muslimani klanjaju zar ne? Isus nije jeo svinjsko meso, muslimani ne jedu svinjsko meso... Isus nije imao svetce niti je sam drzao necije slike u bogomolji i kuci, muslimani to takodje ne rade, hriscani to rade.. postoji jos mnoooogo toga, govori nam da su muslimani mnoooooogo blizi Isusovom ucenju nego hriscani. Htjeo ti to prihvatiti ili ne - tako je.
A dali je Isus ubijao vernike koji su Njega napustili? Ne bih rekao.A to je u Islamu kod muslimana praksa i zakon koje Isus nije učio.Ko napusti veru Islama,tog osuđuju na smrt a pretpostavljam ženu na kamenovanje.Ova devojka je prisiljena da se odrekne hrišćanstva ako hoće da budu zajedno.A jedino rešenje bi bilo,koliko odricanja se traži od devojke kao hrišćanke,toliko odricanja da učini i taj musliman,i na kraju ostaje samo ljubav prema Bogu bez nehumanih zakona ljudi.Ako toliko žrtve nema sa obe strane,neka devojka sama proceni šta može od toga da bude.
 
A dali je Isus ubijao vernike koji su Njega napustili? Ne bih rekao.A to je u Islamu kod muslimana praksa i zakon koje Isus nije učio.Ko napusti veru Islama,tog osuđuju na smrt a pretpostavljam ženu na kamenovanje.Ova devojka je prisiljena da se odrekne hrišćanstva ako hoće da budu zajedno.A jedino rešenje bi bilo,koliko odricanja se traži od devojke kao hrišćanke,toliko odricanja da učini i taj musliman,i na kraju ostaje samo ljubav prema Bogu bez nehumanih zakona ljudi.Ako toliko žrtve nema sa obe strane,neka devojka sama proceni šta može od toga da bude.

I u hriscanstvu slijedi ista kazna kao i u Islamu, ova djevojka isto da je muslimanka i da treba da se uda za hriscanina po hriscanstvu takodje bi morala da prihvati hriscanstvo, ali za razliku od tebe ja na to ne gledam negativno vec pozitivno.
Kada djevojka predje na islam, ona se i dalje moli istom Bogu, malo na drugaciji nacin a taj drugaciji nacin je nacin na koji se molio i sam Isus. Ta djevojka bi trebala da ostavi svinjetinu a ni sam Isus nije jeo svinjetinu, djevojka bi morala da poskida svetce sa njenih zidova kao sto ni Isus nije imao slike svetaca po zidovima itd. znaci rezultat je da kada bi ona presla na Islam samo bi se priblizila Isusu jos mnogo vise nego sto je sada ako praktikuje hriscansko vjerovanje.
Da preokrenemo uloge, da je ova djevojka muslimanka i kada bi presla na hriscanstvo, mogla bi da jede svinjetinu, mogla bi da se nikad ne moli, mogla bi da pije alkohol do mile volje, mogla bi polugola da seta mogla bi svasta nesto a ja cisto sumnjam da je Isus govorio da se tako radi ;)
Izvini sto znam malo vise nego sto mislis :heart::rumenko:
 
U Kur'anu ima vise o Isusu nego u Bibliji, muslimani vole vise Isusa nego mnogi hriscani, muslimani vjeruju da je Isus Boziji poslanik, isto kao i Mojsije i Muhammed, muslimani vjeruju da je Isus rodjen bez bioloskog oca, muslimani vjeruju da je Isus vracao vid slijepima, da je lijecio ljude od raznih bolesti, koji god musliman ne vjeruje u ovo taj ne vjeruje ni u Kur'an. Tako da te informacije koje ti iznosis uopste nisu tacne.
Muslimani su blizi Isusu nego hriscani.
Isus je bio obrezan, muslimani se obrezuju, Isus je cesto kleknuo i klanjao se tako - identicno kao sto se danas muslimani klanjaju zar ne? Isus nije jeo svinjsko meso, muslimani ne jedu svinjsko meso... Isus nije imao svetce niti je sam drzao necije slike u bogomolji i kuci, muslimani to takodje ne rade, hriscani to rade.. postoji jos mnoooogo toga, govori nam da su muslimani mnoooooogo blizi Isusovom ucenju nego hriscani. Htjeo ti to prihvatiti ili ne - tako je. Ja sam ti samo da par primjera. I molio bih te da ne siris svoje neznanje javno na forumu, a ovoj djevojci bih se izvinio za to sto sam tebi morao ovo da objasnim ovde, ali sam mislio da je mnogo bitno da te ispravim jer vidim da ne znas.
Pozdrav i selam i molim Allaha dz.s. da te uputi na pravi put ;) a ne na put mrznje i krivog vjerovanja. Amin

U Kur'anu ima vise o Isusu nego u Bibliji, muslimani vole vise Isusa nego mnogi hriscani, muslimani vjeruju da je Isus Boziji poslanik, isto kao i Mojsije i Muhammed, muslimani vjeruju da je Isus rodjen bez bioloskog oca, muslimani vjeruju da je Isus vracao vid slijepima, da je lijecio ljude od raznih bolesti, koji god musliman ne vjeruje u ovo taj ne vjeruje ni u Kur'an. Tako da te informacije koje ti iznosis uopste nisu tacne.
Muslimani su blizi Isusu nego hriscani.
:hahaha::rotf::hahaha:

Hoces li ti savjetovati muslimanku da se uda za hriscanina?

Hoces li kazati ovoj jadnici koja ze zaljubila u muslimana da je svaka muslimanka koja se uda za hriscanina po serijatskom zakonu automatski osudjena na fizicku likvidaciju!

Hoces li joj kazati da ce joj djeca bezuzlovno morati da budu muslimani?

Naravno da joj to neces kazati, jer tajis istinu i lazes.I ne balavi sa tim svojim molitvama za mene, meni molitve takvih ne trebaju.Tvoja vjera i tvoj Alah za svakog hriscanina su antihriscanstvo, bogoborstvo, bezboznost!
 
Poslednja izmena:
Aktuelne odgovore na ova pitanja imaš u knjigama osnovaca, i svaki od tih naučnih odgovora otvoren je za reviziju, dopunu i dodatne dokaze.

Međutim, ti i dalje izvrdavaš moje pitanje, pa me ne mrzi da ponovim opet: koja to nauka nije oboriva, i u koju nauku treba slepo verovati?

Stoga, ako nije problem - ti meni najzad odgovori na to pitanje. (Ili reci da ne znaš, i da si lupio - što je najverovatniji razlog izvrdavanja)

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14258320&postcount=32
 
Da preokrenemo uloge, da je ova djevojka muslimanka i kada bi presla na hriscanstvo, mogla bi da jede svinjetinu, mogla bi da se nikad ne moli, mogla bi da pije alkohol do mile volje, mogla bi polugola da seta mogla bi svasta nesto a ja cisto sumnjam da je Isus govorio da se tako radi ;)
:

Cim muslimanke dodju u sredinu koja nije vecinski muslimanska ponasaju se onako kako si opisao . A da vidis tek muslimanke studentkinje ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top