MUSLIMAN (kurdistanac) i HRISCANKA (srpkinja)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hm...
ne mislis li da to u globalu vazi sa svaku zivu osobu na svetu - a da ne pominjem konkretno domen religije :mrgreen:
zar nije svako u pravu ;)

као особа не могу бити стално у праву и не знам све, нити ћу икад сазнати (човек се учи док је жив), могу да исповедам своју веру, хвалити своју веру, писати зашто је моја вера најлепша и најлогичнија, исказати неслагања... али убеђивати и вређати на начин да су атеисти у заблуди и затуцани јер слепо верују попјединим наукама не пада ми напамет.
 
као особа не могу бити стално у праву и не знам све, нити ћу икад сазнати (човек се учи док је жив), могу да исповедам своју веру, хвалити своју веру, писати зашто је моја вера најлепша и најлогичнија, исказати неслагања... али убеђивати и вређати на начин да су атеисти у заблуди и затуцани јер слепо верују попјединим наукама не пада ми напамет.

:hahaha: Ne, ti nimalo ne...vredjas:mrgreen:, to samo...ateisti rade :roll:

ps. Ja mislim da se postavljac teme sa nama...igra:rumenko:, postavio temu i...pobeg`o (ili se smeje...iza ugla;))
:bye:
 
али убеђивати и вређати на начин да су атеисти у заблуди и затуцани јер слепо верују попјединим наукама не пада ми напамет.
Help! Aj em blaaaajnd! Help! F1!!!1

Šalu na stranu, koja je to nauka u koju treba slepo verovati, Sale... deder me prosvetli, pošto ja pojma nemam da je tako nešto uopšte izmišljeno. (Za razliku od religije koja eksplicitno, bez blama, propagira slepo verovanje, i izmišljena je u celosti)
 
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala

Nemoj od ljudi da očekuješ ispravan odgovor i savet! Konsultuj Bibliju, Božju reč gde možeš pronaći najtačnije i najkorisnije savete.

Obrati pažnju na sledeći savet Biblije koji možeš pronaći i u svojoj Bibliji ako je imaš: Psalam 146:3 " Ne uzdajte se u knezove, u sina čovečijeg, u kog nema pomoći"
Ili Jeremija 10:23 "Znam, Gospode, da put čovečji nije u njegovoj vlasti niti je čoveku koji hodi u vlasti da upravlja koracima svojim."
 
Help! Aj em blaaaajnd! Help! F1!!!1

Šalu na stranu, koja je to nauka u koju treba slepo verovati, Sale... deder me prosvetli, pošto ja pojma nemam da je tako nešto uopšte izmišljeno. (Za razliku od religije koja eksplicitno, bez blama, propagira slepo verovanje, i izmišljena je u celosti)

па вероватно си слеп за неке ствари.

не треба слепо веровати у ништа.

е сад нећу изигравати Калибурна па те питати за доказ пропаганде слепог веровања у православљу.
 
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala

Prati svoje srce, razgovaraj sa njim. Kurdi brzo kopcaju stvari i obicno govore svi po par jezika jer dolaze iz tih mjesovitih prostora, a to je super.
Sretno..

E'o ovaj egipcanin ti je bolji ;)
 
Poslednja izmena:
Prati svoje srce, razgovaraj sa njim. Kurdi brzo kopcaju stvari i obicno govore svi po par jezika jer dolaze iz tih mjesovitih prostora, a to je super.
Sretno..

I mi govorimo po par jezika jer dolazimo iz ovih m(j)esovitih prostora, srpski, crnogorski, bosanski, hrvatski, a razumemo makedonski, bugarski, slovenacki, plus standardno bar jedan jezik ucen u srednjoj, dakle 8 i ako je neko ucio jos jedan sto je uglavnom slucaj u gimnaziji onda je to 9 i ako prati meksikanske serije 9 i po jezika prosek. Koji Kurd parla tolko jezika, a?
Sto se tice kopcanja stvari, mi brzo raskopcavamo tako da je to razlika koja moze da bude faktor rizika ako se ne koristi zastita, ali ionako preko kreveta gubimo bitku jos od 1389-te pa bi mogli tu zastitu malo i da preskocimo.
 
Vasa prognoza ...loool ...volimo se zivimo u Norveskoj,ide nam lepo veza,ali je katastrofa reci mami i tati ejjj znate imam decka kurdistanca koji ne jede svinjetinu,mislim da bi me se mama odrekla preko novina :)))

Malo savetaaaaaa,naravno zamolila bih one koji se ne razumeju u religiju i ne znaju razlike da ne pisu ,trebaju mi saveti koliko je dobro,a koliko je lose udati se za muslimana,sta bi na kraju krajeva deca iz takvog braka bila ??? LoooL Hvala

A koliko je tolerantan proveri na sledecem primeru. Pretpostavljam da ti dragi ima sestru (rodjenu ili blizi rod). E sad ti reci da se njegova sestra mnogo svidja jednom tvom prijatelju, Srbinu pa ga priupitaj ima li šta protiv da njih dvoje budu zajedno (naravno ako ona pristane, prvo) ;)
 
па вероватно си слеп за неке ствари.

не треба слепо веровати у ништа.

е сад нећу изигравати Калибурна па те питати за доказ пропаганде слепог веровања у православљу.
Ništa ja tebe ne razumem. Pitao sam te koja je to nauka u koju treba slepo verovati, pošto ja ne znam da postoji takva, a ti nešto vrdaš levo-desno. Naravno, na ovo pitanje ne možeš odgovoriti jer takve nauke nema, svaka je proveriva i oboriva.

A slepo verovanje u religiji nije ništa novo, jer niko ne traži da dokaz za sulude tvrdnje u koje treba verovati.
 
Ništa ja tebe ne razumem. Pitao sam te koja je to nauka u koju treba slepo verovati, pošto ja ne znam da postoji takva, a ti nešto vrdaš levo-desno. Naravno, na ovo pitanje ne možeš odgovoriti jer takve nauke nema, svaka je proveriva i oboriva.

A slepo verovanje u religiji nije ništa novo, jer niko ne traži da dokaz za sulude tvrdnje u koje treba verovati.

Može se slepo verovati u Matematiku, ona je neoboriva :rtfm:

:tajna: mada je matematički nedokazivo kako ljudi sa 10.000 dinara preživljavaju
 
Može se slepo verovati u Matematiku, ona je neoboriva :rtfm:

:tajna: mada je matematički nedokazivo kako ljudi sa 10.000 dinara preživljavaju

Nije matematika "neoboriva", šta god to značilo... niko ti ne brani da smisliš potpuno alternativnu matematiku, i niko te neće spaliti na lomači ili ti odseći glavu zbog toga... jedino pitanje koje se postavlja u tom slučaju jeste kako ćeš u realnom svetu da upotrebiš takvu "alternativnu matematiku", ako ti je to uopšte bio cilj...

Ukoliko misliš na normativne nauke (logika i sl....) - to je nešto sasvim drugo, jer čak ni one nisu neoborive u striktnom smislu, već imaju drugi cilj opisuju ono što je potrebno, bilo u našem ili nekom drugom Univerzumu. (C.S. Pirs je pisao opširnije tome, ako se ne varam)
 
Ništa ja tebe ne razumem. Pitao sam te koja je to nauka u koju treba slepo verovati, pošto ja ne znam da postoji takva, a ti nešto vrdaš levo-desno. Naravno, na ovo pitanje ne možeš odgovoriti jer takve nauke nema, svaka je proveriva i oboriva.

одакле идеја о великом праску?
колико је стара планета Земља?
откуд човек на Земљи?
од када је човек на Земљи?
како је настао човек?
 
одакле идеја о великом праску?
колико је стара планета Земља?
откуд човек на Земљи?
од када је човек на Земљи?
како је настао човек?

A sve to je to tako lepo i bajkovito opisano u svetim knjigama, a mi nevernici trazimo naucno objasnjenje, c,c,c... necemo da budemo deo stada koje vodi imaginarni pastir... to je strasno...kuda ide ovaj svet?
 
:hahaha: Ne, ti nimalo ne...vredjas:mrgreen:, to samo...ateisti rade :roll:

ps. Ja mislim da se postavljac teme sa nama...igra:rumenko:, postavio temu i...pobeg`o (ili se smeje...iza ugla;))
:bye:

da istina smejem se koliko komentara,a ja sam samo htela da cujem misljenja nisam znala da ce tema biti ovako popularna ...hvala svima na savetima,ja u muslimanke necu preci on ce uzeti hriscanstvo tako da :P svi srecni,a Kurdistan jos uvek nije posebna drzava ali ne zadugo i oni nisu kao muslimani na koje ljudi u prvi mah pomisle.
 
Nemoj od ljudi da očekuješ ispravan odgovor i savet! Konsultuj Bibliju, Božju reč gde možeš pronaći najtačnije i najkorisnije savete.

Obrati pažnju na sledeći savet Biblije koji možeš pronaći i u svojoj Bibliji ako je imaš: Psalam 146:3 " Ne uzdajte se u knezove, u sina čovečijeg, u kog nema pomoći"
Ili Jeremija 10:23 "Znam, Gospode, da put čovečji nije u njegovoj vlasti niti je čoveku koji hodi u vlasti da upravlja koracima svojim."

Nazalost Bibliju nemam i nikad' je nisam citala,jako malo sam zainteresovana za to...
 
da istina smejem se koliko komentara,a ja sam samo htela da cujem misljenja nisam znala da ce tema biti ovako popularna ...hvala svima na savetima,ja u muslimanke necu preci on ce uzeti hriscanstvo tako da :P svi srecni,a Kurdistan jos uvek nije posebna drzava ali ne zadugo i oni nisu kao muslimani na koje ljudi u prvi mah pomisle.
Нека сте ви здрави, срећни и дебели и да вам се брдо клинчадије мота у дворишту.
Остало...
 
da istina smejem se koliko komentara,a ja sam samo htela da cujem misljenja nisam znala da ce tema biti ovako popularna ...hvala svima na savetima,ja u muslimanke necu preci on ce uzeti hriscanstvo tako da :P svi srecni,a Kurdistan jos uvek nije posebna drzava ali ne zadugo i oni nisu kao muslimani na koje ljudi u prvi mah pomisle.
:D Ako je tako (mada, ako nisi citala Bibliju, kako rece) ne znam zasto bi on "trebao" da predje u Hriscanstvo. Najvaznije je, ziveti bez...fanatizma (hriscanskog, islamskog, ateistickog);), a sve ostalo, zivot zavisi samo od...vas i vaseg razumevanja (ponovo, tolerancije:D)
:bye: i zelim vam puno...srece:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top