Musko-zensko prijateljstvo

Sta mislite o tome, ko je vise povredjen u ovoj situaciji: Muskarac i devojka pocnju da se druze, odgovaraju jedno drugom po mnostvu kriterijuma, on nju ne privlaci fizicki tj seksualno, ali joj je jako drag, voli ga bas kao druga, zajedno izlaze, idu na trcanje i td i td. On posle godinu dana kaze da je sve vreme zaljubljen u nju, u stvari voli je, ona shokirana-posto nikad to nije pokazivao-ona ne oseca isto-on ne moze vise da se pravi da joj je samo drug i prekida prijateljstvo posto ona ne zeli nista vise od toga.

Zar nije i ta devojka povredjena, izgubila je najboljeg prijatelja zbog toga sto jednostavno ne oseca nista u tom "romanticnom" smislu prema njemu?
Ili je ipak njemu gore, posto se sve vreme nadao da ce i ona njega zavoleti, a sad ne moze vise da glumi da ne oseca nista vise od prijateljstva, pa mu je lakse da je ni ne vidja..

Znam da lici na pricu od onog malog ali pitanje je drugacije :)
 
Ovaj mali iz teme latinoamericke me podseti..jel tvrdite da postoji musko-zensko prijateljstvo ali ono gde su bas bas bliski, cesto se cuju, vidjaju, imaju potrebu jedan za drugim a da apsolutno nista ne postoji u "romanticnom smislu" ni sa jedne ni sa druge strane?
ZNaci ne racunam ono poznanik, koleginica, ili od momka drugar pa smo dobri..nego bas bas bliski kao prijatelji, a bez sexualne privlacnosti sa obe strane?
Imam samo jednu drugaricu (podrazumevam samo one s kojima se češće družim) sa kojom nije bilo ništa ... al polako, strpljiv sam ja :per:
 
ranije, dok sam bila mlada i luda mislila sam da su muško ženska prijateljstva moguća- Međutim, vremenom, sam shvatila da baš i nije tako. Ako sam htela da se družim sa muškarcima, oni su mislili da hoću da se zbližim sa njima u sexualnom smislu, a kad bih dopustila muškarcu da ostvari neku emotivnu bliskost, on bi prelazio na sledeći korak, shvatao bi me pogrešno i očekivao od mene sex i poljupce.....ja ne verujem u muško ženska prijateljstva
 
ranije, dok sam bila mlada i luda mislila sam da su muško ženska prijateljstva moguća- Međutim, vremenom, sam shvatila da baš i nije tako. Ako sam htela da se družim sa muškarcima, oni su mislili da hoću da se zbližim sa njima u sexualnom smislu, a kad bih dopustila muškarcu da ostvari neku emotivnu bliskost, on bi prelazio na sledeći korak, shvatao bi me pogrešno i očekivao od mene sex i poljupce.....ja ne verujem u muško ženska prijateljstva

Chek, pa u oba sluchaja su zeleli sex....:mrgreen:
 
Ovaj mali iz teme latinoamericke me podseti..jel tvrdite da postoji musko-zensko prijateljstvo ali ono gde su bas bas bliski, cesto se cuju, vidjaju, imaju potrebu jedan za drugim a da apsolutno nista ne postoji u "romanticnom smislu" ni sa jedne ni sa druge strane?
ZNaci ne racunam ono poznanik, koleginica, ili od momka drugar pa smo dobri..nego bas bas bliski kao prijatelji, a bez sexualne privlacnosti sa obe strane?

Ma ne mogu da vjerujem u takav oblik prijateljstva! Ma nema šanse,obično bi tu neko bio kresnut na kraju... :)

MOŽDA jedino....al opet upitno...Ako su odrasli zajedno to iz pelena i da cijeli zivot se druze,da su ih roditelji odgajali kao brata i sestru...e onda moguce,opet mozda,ne znam....
 
Ne razumem zašto su ljudi nepoverljivi prema takvim prijateljstvima.
Pisala sam već na istoj temi ranije o Tarinim i mojim najboljim drugarima, ima ih dvojica. Svašta smo radili zajedno, u po noći mogu da ih budim ako mi trebaju i obrnuto, izlazili, opijali se, bili jedni s drugima i u tužnim i veselim dešavanjima, dešavalo se da se opijem pa me jedan lepo svuče i smesti u krevet, bez zadnjih namera...
Mnogo ih volim, i garantujem da nema nikakve seksualne privlačnosti između nas. Jedan od njih ima sad već dužu i lepu vezu i tako sam srećna zbog njega. Ovaj drugi je još u fazonu kombinacija :lol: i redovno me obaveštava šta se događa na tom planu kod njega... :))))
 
au bre ljudi pa vi stvarno previse paznje pridajete sexu.:)
naravno da su moguca, ako se na vreme stvari stave na svoje mesto.
muskarci umeju tako sjajno da se zahebavaju..cesto bolje nego zene, taman posla da se odreknem druzenja sa njima zbog tripova.
a ako se nesto izmakne kontroli, i tu nema pravila-nekad predje u ljubav, nekad se raspadne prijateljstvo, nekad se desi sex, i ne bude nista narocito, i prijateljstvo prezivi..:)
nema pravila u zivotu, i nista se ne moze znati sigurno unapred.
svaka zena je drugacija, i svaki muskarac je drugaciji.
opusteno.
 
pa ako je samo prijateljstvo u pitanju
čemu samokontrola?
ili obrnuto
ako je u jednom odnosu potrebna samokontrola
da li taj odnos možemo nazvati prijateljstvom?
hehe..kako sustinsko nerazumevanje ljudske prirode:)
ako ti je prijatelj, ne znaci da u nekom trennutku neces videti u njemu muskarca, ili on u tebi zeni..
samokontola je tu da tog trenutka drzi konce u svojim rukama, da te spreci da tu prvu, incijalnu misao razvijas..
niko se nije naprasno zaljubio..od prve misli, do zaljubljenosti, proslo je neko vreme u kom si dozvolio sebi da o nekom mislis u TOM smislu..pohtranjivao si takve misli, uzivao si u tom osecanju..cak i ako znas da je neuzvraceno...
covek koji nije u vezi, i ne oseca nista, obraduje se kad napokon oseti nesto..jer je to lep osecaj, znas da si ziv..i nece tako lako tog osecanja da se odrekne..
zato ga neguje, i razvija, i onda posle prica kako se "desilo slucajno"
nista se ne desava slucajno
 
Znas valjda po njenim reakcijama i ponasanju.
Nije moguce da bas nijedan muskarac ne moze da odvoji bliskost od privlacnosti?
I da bas svi mesaju neki polusestrinski odnos prema sebi sa seksualnom privlacnoscu ??

Ne kazem da je nemoguce da oboje vremenom shvate da se zapravo privlace, ali je mnogo vise slucajeva u kojima obicno muskarac, utripuje da se drugarica zapravo lozi na njega, a ona se ponasa isto kao i ranije.

I da se ogradim, ovde ne pricam o ultra mega giga ribama koje vole da oko sebe imaju desetine navodnih drugova, koji im sluze da im podizu samopouzdanje i koje neumereno loze i napaljuju, da bi onda glumile ludillo tipa " Staaaaa ti je debilu napaljeni.....znala sam da se lozi na mene.....zamisli bolesnika, mislio je da hocu da se kresnem sa njim ....." itd itd.
Prema drugu se ne ponasas tako sto ga stalno provociras, sto si stalno dvosmislena , sto mu guras svoje zenske atribute u nos svakog dana i tome slicno.
 
Poslednja izmena:
Ovaj mali iz teme latinoamericke me podseti..jel tvrdite da postoji musko-zensko prijateljstvo ali ono gde su bas bas bliski, cesto se cuju, vidjaju, imaju potrebu jedan za drugim a da apsolutno nista ne postoji u "romanticnom smislu" ni sa jedne ni sa druge strane?
ZNaci ne racunam ono poznanik, koleginica, ili od momka drugar pa smo dobri..nego bas bas bliski kao prijatelji, a bez sexualne privlacnosti sa obe strane?

sa sex privlacnoscu bar sa jedne..
 

Back
Top