mt:s- Pitanja i odgovori

1. Ako se aktivira Net Limit usluga da li je dovoljna ta brzina 64/32 Kb/s za korišćenje Fejsbuka i Fejsbuk Mesindžera?

2. Da li besplatni Vajber koji MTS daje u okviru paketa troši tih 3GB + 1GB koji se dobijaju u paketu?

E razmisli da uzmeš Omoriku 2 paket
Tu imaš nezavisno protok za youtube i dupliran korisnički broj Gb
Youtube uvek startuje prvog sa 10Gb i ne prenosi se dok se neutrošeni net dodaje a maksimalno mesečni iznos.
Čini mi se 5 aplikacija onda budu van tarifiranja protoka korisničkog interneta a youtube ceo mesec možeš da se zezaš samo stavi na 240 ako gledaš ili 144 ako je muzika.

NAPOMENA: Cena tarife na 24 meseca važi samo bez uredjaja, ako uzimaš i telefon onda dodaj mesečnu ratu (1 din jednokratno za off modele ili śta napišu da će biti rata za telefon) PLUS 500 dinara (tako naplate onih 1 din telefon)

Rata telefona je manja ako je tarifa skuplja ali se računa po inicijalno potpisanom ugovoru. To znači da ti naknadno neće spuśtati cenu ako predješ na skuplju tarifu, jedino ćeš dobiti benefite tarife i besmisleno viśi račun umesto da uśtediš na uredjaju.

Ali ako imaš svoj telefon - udri brigu na veselje
 
Note 8t jeste "nesto" skuplji ali je za klasu ako ne i dve bolji telefon od Redmi 8, brzhi brocesor, brzha grafika, kamera neuporedivo bolja (to mu je glavni adut 48mpx glavna + 3 dodatna modula 8mpx + 2mpx+ 2 mpx , i prednja - selfie kamera od 13 megapiksela, dok Redmi 8 poseduje 12 mpx glavna +1 modul od 2mpx sa prednjom kamerom od 8mpx )

Zatim Note 8T ima dosta kvalitetniju izradu materijala (oba telefona su pokrivena staklom sa obe strane s tim sto Note 8t ima Gorilla 5 zastitu sa obe strane, dok Redmi 8t ima Gorilla 5 samo na displeju dok je sa zadnje strane klasicno staklo tako da je maskica preporucljiva, verujem da se dobija u pakovanju )... shto ne znaci da je ovaj drugi (redmi 8) spor telefon ili "los" (stavise odlicno ce se nositi sa vecinom aplikacija i surfovanje internetom), ali ce te note 8t sluziti na nesto duze staze bas zbog procesorske brzine pa ce se i nakon 2-3 godine solidno nositi sa novim telefoncicima. Oba telefona inace podrzavaju "brzo punjenje" 18W sto Xiaomi polako uvodi kao neki standard.

Generalno Note 8T vredi novca, no ako si na budzetu, neces pogresiti ni sa ovom jeftinijom varijantom (Redmi 8), solidan telefon, i svidja mi se sto je "splash resistant" sto znaci da je u nekoj meri otporan na prosipanje vode cime se ne mogu pohvaliti ni neki High End modeli drugih marki, takodje ima nesto veci kapacitet baterije, ako to ukombinujemo sa nesto slabijim procesorom i grafikom trebalo bi da i baterija traje koji sat duze.
 
Licno imam pozitivna iskustva sa Xiaomi modelima kako sa onim skupljim tako i jeftinijim, npr. i Xiaomi od 150 eura i 500 eura uredno godinama dobijaju sistemska azuriranja cime se retko koja marka moze pohvaliti, takodje to su jos uvek strasno jeftini telefoni ako uzmemo u obzir ono sta nude (kvalitet - performanse), kazem "jos uvek" jer sve vise osvajaju trziste i postaju "poznata" marka da imaju itekako razloga da podignu cene u nivou konkurencije, jer mnogi njihovi telefoni od npr 300 eura mogu komotno da stanu rame uz rame sa recimo nekim Samsungom od 450-500 eura. Ukratko za Xiaomi se slobodno moze reci da je kvalitetna i pouzdana marka.

Sto se tice Huawei-a, to su takodje sjajni telefoni ali njima je iz skorasnjih politickih razloga zabranjen Google store i uopste svi Google servisi, no to ne znaci da neces moci da skidas igrice ili aplikacije samo ces to umesto Google-a skidati preko njihovih servisa, tako da nemam pojma sta da mislim o tome, ne znam sta ostali misle ali licno bih malo sacekao i video kako ce cela ta situacija sa tim zabranama da se zavrsi.
 
...ja ne moram da zurim, imam vremena jos dobra tri meseca da odlucim sta cu, do tad mi je na snazi postojeci ugovor, a mogu vec od srede ako mi se zuri ili bilo kog razloga da uzmem nov telefon i sklopim nov ugovor...ne bih da se zaletim kao kad sam uzela prethodni telefon Nokia2 je u pitanju i jako sam nezadovoljna od samog starta...a sad kako istice ugovor kao po nekom planu sve vise baguje...
 

Back
Top