Instalacija win 10 pakao!

Dell,acer, hp i lenovo su dosta kvalitetniji
Ни Леново није оно што је некад био.
Погледај лаптопове од преко 100.000 динара, дају годину дана гаранције ако је правно лице. То је некада било незамисливо да су различите гаранције за физичка и за правна лица.
И друге фирме имају исту фору.
Постоје код Ленова разлике у квалитету пластике од примерка до примерка (барем што се лаптопа тиче) а такође Леново не испоручује увек SATA кабл, па кад отвориш лаптоп имаш уредно место за HDD, aли мораш докупити кабл.
 
Што је најцрње, већина фирми који продаје и не напише да је годину дана гаранције за правна лица. Па ти сад види, плати добро лаптоп, али немој много да га користиш.
Ретке су фирме које реално напишу да је гаранција на ново као на половно (тј. уместо две године годину дана) за правна лица.
Добро је да има фирми које поштено напишу.
 
Ако је тако,што не напишу о којим компонентама је реч, него све неке генеричке спецификације.Графика-нвидиа, хард диск-2 терабајта САТА, рам-32 гб ддр5, и то су ти спецификације 90% брендираних рачунара на нашем тржишту.
Samo brend nejm mašine dolaze u obzir lenovo i hp su mi omiljene. Koristim ih zauvek! Ispod stola imam od pokojnog ćaleta ibm koji radi i ne znam šta ću sa njime jer mi je višak a star barem 20 godina.
 
Kupovali smo refurbished mini HP desktope za radnike u firmi i nije nas bolela glava, isto po mom misljenju ti brand name racunari tipa dell/hp su uvek bolja varijanta od nekih XY sklapanih konfiguracija kupljenih u nasim lancima, oni su tek uzas.

Kod njih nije fora sto su im delovi "bolji" sve to mozes da nadjes i ovako, ali su dobro uklopljeni, nema tu da se "mrda neki deo ili da memorija ispada iz slota" ili slabo napajanje, sve je uklopljeno da sljaka jedno sa drugim, znaju i oni sta rade.

Pricam za vec gotove konfiguracije,

A naravno da je uvek bolje da sklapas sam ako znas sta radis, em mozes da prodjes jeftinije, em ces sigurno da ugradis kvalitetnije komponente.
 
Kupovali smo refurbished mini HP desktope za radnike u firmi i nije nas bolela glava, isto po mom misljenju ti brand name racunari tipa dell/hp su uvek bolja varijanta od nekih XY sklapanih konfiguracija kupljenih u nasim lancima, oni su tek uzas.

Kod njih nije fora sto su im delovi "bolji" sve to mozes da nadjes i ovako, ali su dobro uklopljeni, nema tu da se "mrda neki deo ili da memorija ispada iz slota" ili slabo napajanje, sve je uklopljeno da sljaka jedno sa drugim, znaju i oni sta rade.

Pricam za vec gotove konfiguracije,

A naravno da je uvek bolje da sklapas sam ako znas sta radis, em mozes da prodjes jeftinije, em ces sigurno da ugradis kvalitetnije komponente.
Очигледно су то биле неке канцеларијске конфигурације, а то су баш слаби рачунари.
Opisao si prosečnog srpskog gejmera siromaha.
Не волим да дајем грдне паре за неки ДЕЛЛ са "16 гб РАМ-а ДДР 5" и са "8-језгарним процесором".Волим да знам који је бренд рам-а, на којој фреквенцији ради рам, и слично, и то пре куповине.
 
Очигледно су то биле неке канцеларијске конфигурације, а то су баш слаби рачунари.

Pa da ali za neku svakodnevnu upotrebu nisu toliko slabi (dimenzije 17x17cm HP - G3), ja ne verujem da se Mario bavi komp. grafikom, CAD/CAM alatima ili da je gejmer, ono browser, stampanje, word, youtube. 8gb ddr4 - i3 ne secam se da li je bila 6. ili 7 generacija za nekih 20k. - 25k tako nesto, ali cena je zaista smesna,
probao sam ih, uopste nisu toliko losi pogotovo sto im je grafika integrisana. Ima to da im sljaka jos 3-4 god. minimum.

Brand name su idealni za ljude koji se ne razumeju toliko u hardver, bacio sam pogled na prvu stranicu. Mario mu prosuo creva a i ako lepo vidim naknadno je stavljen SSD jer nema sanse da je ovo kuciste doslo sa SSD-om :lol: , takodje ga je vec razlupao a ima gresku 0x8007045d sto je definitivno neki problem sa sektorima na tom SSD (ili hard disku ista je greska) zato i ima problema sa formatiranjem, SSD mu pravi problem a on je isutirao ceo kompjuter.

Sa brand kucistem koje je dobro zatvoreno nece imati zivaca da ga ovako unakazi i zato sam ubedjen da bi ga duze sluzio :p
 
Poslednja izmena:

Back
Top