MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ne otvaram novu temu.
Koliko je para potrebno da bi se sagradila pristoja kuca sa dva sprata? i koliko je para potrebno da bi se sagradila mala vikendica negde na moru? Hvala.
P.s.
I hotel, mislim da se cene izgradnji hotela krecu oko: od 2 pa do nadalje miliona eura ?
 
Koje gađanje ciframa, možeš ti da oblažeš zlatom i dijamantima pa da te sobica košta dva miliona :mrgreen:

Sve zavisi od nivoa opreme, materijala utrošenih u gradnju, svrhe, lokacije etc. Najbolje ti je da nađeš dobar arhitektonski biro koji će ti napraviti projekat i troškovnik.
 
pozdrav, znate li možda koliko se plaća carina ili pdv na uvoz montažne kuće iz srbije u hrvatsku? mislim da je nešto novo otkad je HR ušla u EU.
i još jedno pitanje imam, jeste li imali kakva iskustva sa firmom my home company iz novog sada?
hvala vam!

Poješće te carina i porez koji moraš da platiš plus ruke majstora da je sklope a one su isto duplo skuplje nego u Srbiji. Najbolje njih da kontaktiraš, možda imaju podizvođača u Hr.
 
Svako ko je u tim građevinskim vodama zna da je cena montažne kuće ista kao i cena normalne kuće od blokova. Sve se to kompenzuje sa vekom trajanja i izolacijom. Po meni je apsurdno graditi montažnu kuću koja se nakon par desetina godina ubrzano raspada i zahteva velika ulaganja u njenu rekonstrukciju, da ne pominjem crve i ostale napasnike koji bukvalno pojedu celu kuću. U americi je jako veliki problem sa ovim napasnicima, postoje kuće koje vrede milione i one druge iste takve koje niko ne želi da kupi upravo zbog ovih problema i bivaju srušene.

Zašto je apsurdno graditi montažnu kuću u Srbiji? Zato što ne postoji nikakva tradicija obrade drveta, pogledajte samo parket koji se proizvodi na ovim prostorima, svaki drugi se rasuši i iskrivi posle samo par godina od ugradnje. Jednostavno niko ne poštuje proceduru obrade drveta, skladištenja i sušenja a o konzervaciji da i ne govorim. U Srbiji je moto mazni lovu i nestani, masa firmi koja nešto radi par godina i nestane a na pitanje što je tako nekvalitetno imaju uvek spreman odgovor - što nisi platio više?!?

Prema tome, držite se tradicije na ovim prostorima, nemojte da vam uvaljuju muda za bubrege.
 
Nikako se ne mogu sloziti sa tobom (ali zato se to zove razmena gledista, ne moramo se sloziti), uzimash najnegativniji scenario i potom generalizujesh stvari. Naravno da psotoje firme koje fusare, kao i u svim oblastima, ali zbog nekoliko njih ne znaci da nista ne valja.
Ja mislim da su montazne kuce buducnost, a ne apsurd.Ovde fali (ne volim da se pozivam na to, ali tako je) neka pristojna (i stroga) drzavna institucija koja ce sertifikovati te kuce i materijal od koje se one grade, tako da obican covek bude zasticen.
 
Koliko košta izrada montažnih kuća, vikendica i splavova?
NovostiOnline | 23. septembar 2014. 10:56 | Komentara: 0

Pripremili smo za Vas galerije slika svih tipova montažnih kuća i splavova koji se proizvode u Srbiji ali i celom regionu.


Pod krov za mesec dana

Cene nikad nisu bile jeftinije, a proizvođači su često voljni i da dodatno spuste cene u direktoj pogodbi.



Ukoliko želite kuće od punog drveta, kao na slici iznad, možete da pogledate galeriju slika i postavite pitanje proizvođačima OVDE. Bukvalno sve što kupac želi može biti projektovano i izrađeno po zahtevu kupca.

Tržište montažnih objekata u Srbiji je prilično neuređeno, cene variraju od 150 do pa do 500-600 eur po kvadratu, zavisno od toga za šta se klijent opredeli. Neko u tu cenu uračunava i temelj dok se kod većine temelj dodatno naplaćuje. Bitno je sve detalje unapred definišete sa izvođačem.

Kada je reč o kvalitetu gradnje posebno bismo izdvojili preduzece Građevinar iz Ivanjice. Građevinar oko 50 % objekata izvozi, kako u zemlje u okruzenju, tako i u Švajcarsku i Norvešku. Kako navodi direktor Građevinara, inženjer građevine Borko Mosilović, ovo preduzeće ima izuzetan kapacitet u kadrovima, pored ekipe od 5 inženjera sa iskustvom od 15 do 20 godina u ovom poslu tu je i majstorski kadar izuzetnog kvaliteta. Inženjerski tim ovog preduzeća je prvi među proizvođačima kuća u Srbiji osvojio proizvodnju montažnih kuća na sprat i na dva sprata.


Pored toga prvi su osvojili sistem gradnje krupno-panelnim elementima i sistem skeletne gradnje. Takođe su i prvi uradili montažnu kuću na vodi. Pogledajte modele kuća koje proizvodi Građevinar OVDE.

Što se grejanja tiče, sve popularniji su norveški radijatori koji su spoj ekonomije, ekologije i estetike. Lako se uklapaju u svaki prostor, zauzimaju minimalno mesto na zidu i ne zagadjuju zivotnu sredinu. Pogledajte cene norveških radijatora kompanije Rovex OVDE.

MarketKonekt, najveća regionalana platforma za online trgovinu Vam omogućava da sami prezentujete svoje proizvode i usluge i da direktno komunicirate sa kupcima (preduzecima ili krajnjim korisnicima ) iz Srbije i regiona.

preuzeto sa sajta Novosti
 
Колико је разлика у цени по квадрату између монтажне и куће са блоковима?

Generalno gledano, cena je jako slicna, ali se razlika stvara kasnije u grejanju i hladjenju, u korist MK..

Sve zidane kuce u mom komsiluku, ovih dana vec su pocele da loze kotlove, peci, klime se ne gase...ja jos i ne razmisljam o grejanju..

rekao bih jos, klimu nemam, jer u MK nema potrebe za njom, sjajno drzi temperaturu i leti i zimi, pod uslovom da je dobro uradjena, u ovo ne spada presek kuce iz Ivanjice...
 
Generalno gledano, cena je jako slicna, ali se razlika stvara kasnije u grejanju i hladjenju, u korist MK..

Sve zidane kuce u mom komsiluku, ovih dana vec su pocele da loze kotlove, peci, klime se ne gase...ja jos i ne razmisljam o grejanju..

rekao bih jos, klimu nemam, jer u MK nema potrebe za njom, sjajno drzi temperaturu i leti i zimi, pod uslovom da je dobro uradjena, u ovo ne spada presek kuce iz Ivanjice...


Svaka cast, oborio si sve zakone fizike ( stvaras toplotnu energiju bez energije itd ).

Nema te izolacije koja ce te grejati ili hladiti nego samo izolacija koja ce ti troskove grejanja / hladjenja uciniti manjim ( znaci i dalje grejes / hladis ).

Nemam nista posebno protiv MK ali nema potrebe za njima dok su cene klasicne gradnje ovakve kao sada, vrlo priblizne ceni montazne gradnje.
Ako je cena priblizna, onda bolje klasicna gradnja jer je trajnija. Npr, vecina (zidanih) kuca u poplavljenim mestima bice obnovljene a da su bile MK kuce - mogle bi samo za ogrev da posluze.
 
Svaka cast, oborio si sve zakone fizike ( stvaras toplotnu energiju bez energije itd ).

Nema te izolacije koja ce te grejati ili hladiti nego samo izolacija koja ce ti troskove grejanja / hladjenja uciniti manjim ( znaci i dalje grejes / hladis ).

Nemam nista posebno protiv MK ali nema potrebe za njima dok su cene klasicne gradnje ovakve kao sada, vrlo priblizne ceni montazne gradnje.
Ako je cena priblizna, onda bolje klasicna gradnja jer je trajnija. Npr, vecina (zidanih) kuca u poplavljenim mestima bice obnovljene a da su bile MK kuce - mogle bi samo za ogrev da posluze.

Mozda se nismo razumeli, nigde nisam rekao da se greje ili hladi sama od sebe..

a sto se tice cene, ne procitah nigde kolika je cena zidane kuce sa istim ili slicnim termickim karakteristikama kao MK..

da, bice obnovljena, ove srusene drugim MK, a ove sto su ostale citave, godinama ce se osecati vlaga i budj iz zidova...
 
cena montazne kuce je 300-400 evra m2. Ne verujem da je klasicna gradnja toliko, sigurno je iznad 500 evra kvadrat. A ako se ugradi izolacija josh vise. Jedina prednost je sto je stvarno trajnija. A sto se tice poplava, vec sam rekao i ranije da se naselja od MK lakse obnavljaju. Primer je Skoplje koji ke posle zemjoteresa pre 40 godina podignut mahom od montaznih baraka. A tada su materijali bili daleko manje efikasniji.
 
cena montazne kuce je 300-400 evra m2. Ne verujem da je klasicna gradnja toliko, sigurno je iznad 500 evra kvadrat. A ako se ugradi izolacija josh vise. Jedina prednost je sto je stvarno trajnija. A sto se tice poplava, vec sam rekao i ranije da se naselja od MK lakse obnavljaju. Primer je Skoplje koji ke posle zemjoteresa pre 40 godina podignut mahom od montaznih baraka. A tada su materijali bili daleko manje efikasniji.

i ta navedena cena je mnogo jaka, svoju sam uradio za 280e/m2 sa sve grejanjem, a tom sajtu koji navodis, za slabiju izolaciju od moje je 400 e/m2
 
Montažna kućica od slame i g... :lol:

280 evra kvadrat zidane kuće sa izolacijom? Pa to je fenomenalno, isplati se i dovući majstore izvan beograda. Naročito jug, dole je velika glad i nemaština.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top