MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daleko je bolje, za svaki vid posla kada ti sam kontrolises situaciju, sigurno bolje prolazis..

samo za taj poslednji sprat ili potkrovlje, ne znam kako si odlucio redova da ides, pre bih isao na onu belu tavanicu, sa dobrom izolacijom u krovu, a zidove bih ostavio na bloku...
kuća mi je denivelisana tako da po projektu pola kuće ima kosine a pola je na punu visinu. ako se odlučim za blok najverovatnije da taj sprat neću raditi sa sendvič zidom...verovatno ću uraditi termo-blokom na 25 i spolja stiropor 12 cm. a gledao sam prospekte bele tavanice i nije to tako loše ali mi se čini da je cena prenabudžena...25-30 evra po kvadratu. bolje da uradim klasičnu ploču sa dobrom izolacijom
 
kuća mi je denivelisana tako da po projektu pola kuće ima kosine a pola je na punu visinu. ako se odlučim za blok najverovatnije da taj sprat neću raditi sa sendvič zidom...verovatno ću uraditi termo-blokom na 25 i spolja stiropor 12 cm. a gledao sam prospekte bele tavanice i nije to tako loše ali mi se čini da je cena prenabudžena...25-30 evra po kvadratu. bolje da uradim klasičnu ploču sa dobrom izolacijom

slazem se sa tobom, posto je krov odmah iznad, tu je najvaznija izolacija samog krova...

nisam gledao cene same bele tavanice, ali sam gledao samu metodologiju, po meni je to prosto da se uradi I sa obicnim fert gredicama I standardnim blokom 20 cm, samo da se urezuju I tako pakuju..

ja bih tako to radio...
 
slazem se sa tobom, posto je krov odmah iznad, tu je najvaznija izolacija samog krova...

nisam gledao cene same bele tavanice, ali sam gledao samu metodologiju, po meni je to prosto da se uradi I sa obicnim fert gredicama I standardnim blokom 20 cm, samo da se urezuju I tako pakuju..

ja bih tako to radio...
u međuvremenu sam dosta čitao po raznim forumima i naišao na prilično loša mišljenja o tim blokovima tipa ytong ili zorkin klimablok. kaže čovek, koji se očigledno dobro razume u problematiku, da su skloni upijanju vlage iz vazduha i da im se termički parametri time katastrofalno pogoršavaju. njegovo mišljenje da nema boljeg rešenja od višeslojnog zida i da velika cena tih nazovi dobrih termičkih materijala uopšte nije opravdana. po njemu bi bilo opravdano zidanje takvim blokovima samo ako bi cena zida po metru kvadratnom bila jednaka sa cenom običnog zida. da čak i taj ytong zid od 38cm on ne bi radio bez minimum 5cm stiropora spolja. što više čitam ispada da je klasika najbolje a najeftinije rešenje...zid od 25cm giter-blok, klasična ploča i sve ušuškati sa 12cm stiropora...
 
Taj ytong je samo poprskan sredstvom za impregnaciju koji traje 3-4 godine maksimum a zamisli količinu kondenzata koji se stvara u njegovim porama tj strukturi? Sad zamisli kako i koliko dugo opstaje beton u takvom okruženju i armatura?
 
u međuvremenu sam dosta čitao po raznim forumima i naišao na prilično loša mišljenja o tim blokovima tipa ytong ili zorkin klimablok. kaže čovek, koji se očigledno dobro razume u problematiku, da su skloni upijanju vlage iz vazduha i da im se termički parametri time katastrofalno pogoršavaju. njegovo mišljenje da nema boljeg rešenja od višeslojnog zida i da velika cena tih nazovi dobrih termičkih materijala uopšte nije opravdana. po njemu bi bilo opravdano zidanje takvim blokovima samo ako bi cena zida po metru kvadratnom bila jednaka sa cenom običnog zida. da čak i taj ytong zid od 38cm on ne bi radio bez minimum 5cm stiropora spolja. što više čitam ispada da je klasika najbolje a najeftinije rešenje...zid od 25cm giter-blok, klasična ploča i sve ušuškati sa 12cm stiropora...

moje iskustvo je sledece po tom pitanju, kuce o kojima pricam su u nasem vlasnistvu od pocetka, starim siporeks blokovima zidana klasicnim produzenim malterom, prizemna kuca, blok 20cm, malterisana sa obe strane, pre nekih 6-7 godina uradjena izolacija stiropor 5cm I fasada, daleko bolje drzi toplotu, a I svezinu leti od kuce giter blok na 25 cm malterisanje I stiropor 5 cm sa fasadom, daleko bolje se pokazala siporeks kuca cak I uperiodu kada je bila ne malterisana I kada je bila samo malterisana..eto to ti je to iz zivotnog primera, a u tim kucama sam odrastao, a I radio u izgradnji...sto se utroska za grejanje tice, siporeks kuca trosi 25% manje ogreva po sezoni, a leti je daleko prijatnije, klima nije potrebna..
sto se tice upijanja vlade, to niko nije primetio, a prve godine je bila pod plocom, kasnije pod krovom I tako jos neke 3-4 sezone dok se nije malterisala, a isto tako znam da sam blokove koristio kao camce I igrao se na potoku sa njima, secam se da se seku rucnom testerom I da se super oblikuju...bar je to tako bilo, sumljam da je to sada drugacije..
a sto se tice izolacije, ne bih se ja nesto upustio da zivim u takvoj kuci bez izolacije uzdajuci se u pricu o termo bloku...
a kada to pomenuh, u SLO, recimo, minimum da bi ostvario na subvenciju drzave za izolaciju je 15 cm stiropora, na cvrstu gradnju, dok kod montaznih prihvataju od 6 cm neopora..
 
Ja zivim u montažnoj kući i mogu Vam reći da sam prezadovljna! Termo izolacija je odlična. Svakom bih preporučila montažnu kuću, i jeftinija je, i štedi energiju i jako brzo možeš da se useliš, meni je bila gotova za dva meseca, samo sam ključ u ruke dobila. Kuću mi je radila firma iz Paraćina ,,Montaža stil''. Ja sam imala ideju što se tiče rasporeda prostorija, i spoljašnjeg izgleda kuće, otišla sam kod njih sa tom idejom, oni su prilagodili kuću kvadraturi koju sam ja želela i posle dva meseca samo sam dobila ključ u ruke.
 
Ja zivim u montažnoj kući i mogu Vam reći da sam prezadovljna! Termo izolacija je odlična. Svakom bih preporučila montažnu kuću, i jeftinija je, i štedi energiju i jako brzo možeš da se useliš, meni je bila gotova za dva meseca, samo sam ključ u ruke dobila. Kuću mi je radila firma iz Paraćina ,,Montaža stil''. Ja sam imala ideju što se tiče rasporeda prostorija, i spoljašnjeg izgleda kuće, otišla sam kod njih sa tom idejom, oni su prilagodili kuću kvadraturi koju sam ja želela i posle dva meseca samo sam dobila ključ u ruke.
:hahaha: i samo si se zbog toga registrovala na krsti?
 
Pogledajte ponudu jtong kuća, pogledajte kako imaju lepih i modernih projekata, za svakoga po nešto! Dok ovi proizvode montažne kuće po nacrtima iz kraljevine jugoslavije! Da se razumemo, nemam ja ništa protiv montažnih kuća ali su cene i dizajn katastrofa.

Dotična kuća ima 357 m2, cena kvadrata ključ u ruke je 435 a kompletna kuća je 155.295 evra.

http://www.ytong.rs/rs/content/ytong_kuce_1884.php

tip_08_3_m.jpg
tip_08_3d_b.jpg
 
Poslednja izmena:
Pogledajte ponudu jtong kuća, pogledajte kako imaju lepih i modernih projekata, za svakoga po nešto! Dok ovi proizvode montažne kuće po nacrtima iz kraljevine jugoslavije! Da se razumemo, nemam ja ništa protiv montažnih kuća ali su cene i dizajn katastrofa.

Dotična kuća ima 357 m2, cena kvadrata ključ u ruke je 435 a kompletna kuća je 155.295 evra.

http://www.ytong.rs/rs/content/ytong_kuce_1884.php

tip_08_3_m.jpg
tip_08_3d_b.jpg


Ajde ne pricaj svasta, ako se malo potrudis mozes da nadjes MK kakve zelis, i oblika i velicina...

a cena je u skladu sa cinjenicom da nemaju krovnu konstrukciju, koja je jednaka i zidovima kuce, naravno po ceni...

a sto se tice dizajna, meni se ne svidja, ali o tome smo vec pricali...svako ima svoju viziju za stanovanje...

meni je dosta sto radim u ovako slicnoj zgradi:D
 
Sasvim je normalno na ovim prostorima da se ljudi užasavaju objekata koji nemaju krov jer to je za njih - nedovršen život. Kada staviš kuću pod krov, onda si pola posla završio i možeš da se ženiš. Kako bre sad kuća brez krova šta će selo da kaže :sad2:

 
Ja kao inženjer konsultujem građevince i arhitekte a ti koga konsultuješ? Ženu? Dođi malo u grad pa vidi koliko ima ravnih krovova.

Ti si inženjer koliko sam ja violinista.

I ne pričaj mi o gradu i ravnim krovovima jer sam u istom rođen a pod ravnim krovom živeo 20 godina i to u naselju pravljenom za generale. Čak i ti krovovi su tajali max 15-18 god što bi itekako znao da si samo zavirio u građevinsku struku a ne samo na "forum specijalizovan za veš prašak".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top