Moje kreacije

wrb2.jpg
97b.JPG
j02h.jpg


ovo izgleda bezveze dok se ne obuče :)
Pogledajte prilog 296699

- - - - - - - - - -

ju šta bi sa ovom slikom :eek:

pa kažem za po kući jer poslednih par dana nisma izlazila iz nje :)
 
...onaj materijal sto si rekla da izgleda bezveze...ja imam skoro isti, kupila za neke male parice na meru, da sasijem letnju haljinicu, jos stoji u meterijalu..

...dopada mi se sve, i bas je lepo sto si naucila da sasijes sebi sta zelis...svaka cast Majce:D
 
Majche, sto ti zavidim što imaš vremena da šiješ. Ja sam pre neki dan kupila dva materijala, lan, braon za pantalone i crveni za suknju i odmah mi je stigao honorarni posao. A danima nisaam imala posla. I tako nekako već godinama. Čim otvorim mašinu i povadim krpice, naidje nešto hitnije. Uhvatiću valjda vremena bar za tu suknju
 
mrs.bi, sanjala sam te noćas :eek:

nije baš da imam vremena...naterala sam se za ovu suknju poslednjih par dana...
duga haljina je sašivena u aprilu(a započeta prošle god u avgustu:sad2:)
mornarska haljina započeta prošle god u junu-julu, a završila je u maju:lol:
jedino sam ovu sivu zbrzila za 2 dana pre posla
 
:) sanjala si me? :zag:

pa i ti si to, znači, radila polako i studiozno. Gledam moju kumu, ona stiže da šije. Ne onoliko koliko bi htela, ali ipak stiže. A isto ima kuću, muža, posao. Valjda ima više snage i energije. Ja kad dodjem s posla nisam ni za šta. A kad radim popodne, ujutru, dok neki ručak napravim, vreme da se krene. ... Znam da je sve u organizaciji, Ja priznajem da sam neorganizovana. Šta da radim. Pomirila sam se s tim.
 
Pa i ova
attachment.php
ti je samo faltana, ali na poseban način:

Kroj za ovakvu suknju izgleda kao lepeza, pa se prvo falta jedna dublja preklopljena unutrašnja falta, onda preko nje druga i treća (gledano odozdo) samo su one svaka malo pliće od predhodne...
E, al' sam ga objasnila, do moga... :zcepanje:
Pokušaću da nacrtam pa da postavim skicu...

cecilija je meni crtala skicu za kroj ovakve suknje, što bi se u neku ruku moglo primeniti i na tvoju
ali ne mogu da nađem tu skicu...
okačiću sa net-a jer sam je baš ovih dana tražila :)
 
kad malo bolje razmislim, ta tvoja je jednostavnija jer nema prave preklope
imaš 2 obične falte na sredini, i sa svake strane po jednu preklopljenu koje ti taman dođu kao imitacija za džep
kroj nazad kao obična pencil skirt, a za napred kačim šemu da dobiješ ideju otrpilike

- - - - - - - - - -

how-to-make-a-tulip-skirt-pattern-1-of-8-600x709.jpg
how-to-make-a-tulip-skirt-pattern-4-of-8-600x708.jpg


edit:
a evo i objašnjenja..
http://blog.megannielsen.com/2009/03/how-to-make-a-tulip-skirt-pattern/
za tu suknju kao tvoju treba malo modifikovati jer na sredini nemaš takve falte
 
Poslednja izmena:
imam endlericu i ravnoštepajuću industrijsku.Ali i dok sam radila na Bagatu nisam menjala igle,samo što je problem-konci pucaju ako se naglo trgne,povuče.
Još nisam kupila iberdek,nemam para za to,a ona je majka mara za pamučni žersej .
 
pomagajte:rida:
znači razbiću mašinu koliko sam besna
nešto očigledno ne radim kako treba, ali ne znam šta
uzela sam iz zeze da probam da napravim kostim za trnušni ples, da vidim mogu li ja to i ima li računa zezati se sa tim
prvo korak mi je bio d apresvučem grudnjak..počela na ruke, aj da probam..korpe obložila i ostao mi deo onaj što drži sve to, računam to mogu mašinski
staviću cik-cak bod da može da se tegli zajedno sa grudnjakom, a i materijal je tegljiv
i onda nastaje užas
mašina il preskače ili sve nešto mrsi
očajna sam
radim polako, bukvalno bod po bod kako ne bih nešto sj.ebala(dizvinete) i kad okrenem ima šta da vidim
 
problem je bio u koncu, odnosno u vrsti konca
materijal je ciklama boje i ponela sam ga sa sobom u pozamanteriju da nađem konac iste ili slične boje..naglasila da mi treba za taj tegljivi materijal
dale mi neki svileni konac :evil:
svileni leptir, tako se zove
2 dana izgubih zbog toga
 
pomagajte:rida:
znači razbiću mašinu koliko sam besna
nešto očigledno ne radim kako treba, ali ne znam šta
uzela sam iz zeze da probam da napravim kostim za trnušni ples, da vidim mogu li ja to i ima li računa zezati se sa tim
prvo korak mi je bio d apresvučem grudnjak..počela na ruke, aj da probam..korpe obložila i ostao mi deo onaj što drži sve to, računam to mogu mašinski
staviću cik-cak bod da može da se tegli zajedno sa grudnjakom, a i materijal je tegljiv
i onda nastaje užas
mašina il preskače ili sve nešto mrsi
očajna sam
radim polako, bukvalno bod po bod kako ne bih nešto sj.ebala(dizvinete) i kad okrenem ima šta da vidim
Nije ti to do konca budi sigurna.Kad mašina tako preskače,ne hvata sve bodove,znači da ima više slojeva materijala i da je ona preslaba za takav rad.To nije mašina za veš niti mašina za kupaći kostim već obična mašina za kućnu upotrebu.

Sve to sam i ja isprobavala ranije kada sam htela da napravim neka čudesa,neke kreacije,ali nije išlo,tj isto kao tebi.

Jedino da si uzela da spajaš materijal na mašini a prethodno sve iskrojiš kao što su korpice od grudnjaka pa onda napraviš osnovu u koju ubacuješ sve to ( a materijal tanan,pa se razvlači,pa ga i papučica i zupc a razvuku)

Probala sam i na ruke to sve da radim,ali to je mučenje,a drigo,nikad ne može da se uradi tako koako treba.
Jedino da krojiš sve od materijala koji se ne rasteže,pa praviš kao korset,sa tim nećeš imati problema.
Slab je grajfer tih mašina i ne može da veže gornji i donji konac,zato preskače,nema sve podjednake bodove,probaj da spustig iglu 1 ili 2 mm.
 
a verovatno me nisi razumela šta sam radila
na traku od grudnjaka je trebalo našiti materijal da bude isti kao i korpice koje sam presvukla ručno jer sam tako počela
znači ne šijem ja grudnjak ceo od početka, ne pada mi na pamet to, niti se u to razumem
samo našivam materijal na isti
 

Back
Top