Moje kreacije

hvala devojke .Evo još jedne moje kreacije.

9rp9BU6.jpg
 
pozdrav svima, da li neko zna da mi objasni ili postavi neku skicu ili link kako obraditi U izrez na bluzi, a oko njega treba da usijem karnere, skrojila sam po snitu ali ovaj deo ne ide pa to ti je ;) a deluje jednostavno. Oni su stavili da treba nalepiti platno na deo koji sam inace odrezala sa tog mesta kad sam krojila, ali kako god okrenem to parce je malo.
Hvala unapred, procitala sam deo foruma i pogledala kreaciji, super ste, jos samo da se uvezbamo, mada cini mi se da ima i profesionalaca :)

mozda ste o ovome pisali ali zaista nisam mogla da pronadjem, a ne mogu citati sve, jer slozicete se trebalo bi mi dosta vremena
 
Pozdrav i tebi :)

Treba da napraviš "opšivku ) da bude širine 4 cm ,na tome se lepi lepljivo platno ili papirni flizelin.
Spojiš prednji i zadnji deo i lilce na lice postaviš,prošiješ,okreneš i prošiješ.
kroj-za-bluzu-02-1.jpg
 
Ne znam cemu bi mi posluzila :think: a reko da me ne podseca :( ali sam na njoj koliko sam mogla vezbala opsivke i polo izrez
ovih dana sam se nacitala :eek: gledala sam i po youtube-u sve sto je vezano za sivenje i krojenje
 
jaooo,, potrebna mi je hitno neka jako dobra i jako mastovita krojacica ,,ili krojac naravno...koja sije ali i radi prepravke odece i mastovita je
mozda mnogo trazim ali imam od bake neki rucni rad koji bih htela da ga prepravim i nosim na svadbi
 
Sijem cerki haljinu za vencanje od cipke. Ovakav model, kao sto je Modesti B postavila 15.05. .
Kolebam se cime da je postavim a da nije materijal tezak, da nije prevruce u njemu ( pocetkom juna je vencanje) a bilo bi lepo i da se ne guzva.
Zna li neku cime postavljaju vencanice?
 
Sijem cerki haljinu za vencanje od cipke. Ovakav model, kao sto je Modesti B postavila 15.05. .
Kolebam se cime da je postavim a da nije materijal tezak, da nije prevruce u njemu ( pocetkom juna je vencanje) a bilo bi lepo i da se ne guzva.
Zna li neku cime postavljaju vencanice?
Ja ne znam kako se svi materijali tacno zovu, ali morala bi da konsultiras nekog ko se razume. Naravno da to ne mora da bude tipican materjal za postave, moze bilo koji, a da odgovara kao podloga za cipku, koja je vrlo osetljiva kad treba da se "udruzi" sa drugim materijalom, u smislu da postavljeni ne bude dominantan (i tkanjem sjajem i bojom) i "proguta" svu lepotu cipke. Ja bih se toga najvise plasila.
(obavezno nosi cipku sa sobom kad kupujes postavu, da bi proverila idu li zajedno.)

I sa srecom i ocekujemo fotke kad sve bude gotovo! :D
 
Poslednja izmena:
Ovde sam se preznojala dok nisam uradila i mode i nabor

Prelepa haljina, materijal takodje. Gde si ga kupila? Ja nikako da nadjem materijal koji mi se svidja za moju haljinu

Ja ne znam kako se svi materijali tacno zovu, ali morala bi da konsultiras nekog ko se razume. Naravno da to ne mora da bude tipican materjal za postave, moze bilo koji, a da odgovara kao podloga za cipku, koja je vrlo osetljiva kad treba da se "udruzi" sa drugim materijalom, u smislu da postavljeni ne bude dominantan (i tkanjem sjajem i bojom) i "proguta" svu lepotu cipke. Ja bih se toga najvise plasila.
(obavezno nosi cipku sa sobom kad kupujes postavu, da bi proverila idu li zajedno.)

I sa srecom i ocekujemo fotke kad sve bude gotovo! :D

Valjda cu naci, a cipku cu svakako poneti Mada ni cipki nema neki izbor :(.Ono sto sam videla vecinom je tegljivo a takva ne bi odgovarala zbog prednjeg dela da se ne otegli od tezine haljine sa postavom Videla sam nesto sto moze da prodje ali zadnja je cerkina, u ponedeljak idemo zajedno da da odobrenje za kupovinu
 
Prelepa haljina, materijal takodje. Gde si ga kupila? Ja nikako da nadjem materijal koji mi se svidja za moju haljinu



Valjda cu naci, a cipku cu svakako poneti Mada ni cipki nema neki izbor :(.Ono sto sam videla vecinom je tegljivo a takva ne bi odgovarala zbog prednjeg dela da se ne otegli od tezine haljine sa postavom Videla sam nesto sto moze da prodje ali zadnja je cerkina, u ponedeljak idemo zajedno da da odobrenje za kupovinu
Ovaj materijal je kupljen u Bombaju,cena je bila oko 715 dinara,bio je i zeleni.
Spominjete čipku,ne znnam da li ste iz Beograda ni kada je svadba,imate dobar izbor čipke u Sajonari i Bombaju u Beogradu.Samo su malo skuplji.Prosečna cena čipke je oko 3 600 dinara.

Ne znam kakvu haljinu planirate da šijete,koji je to model ? Možete da postavite sa satenom ( moja preporuka je pamučni saten,ne onaj koji je 100% sintetika)
 
Ovaj materijal je kupljen u Bombaju,cena je bila oko 715 dinara,bio je i zeleni.
Spominjete čipku,ne znnam da li ste iz Beograda ni kada je svadba,imate dobar izbor čipke u Sajonari i Bombaju u Beogradu.Samo su malo skuplji.Prosečna cena čipke je oko 3 600 dinara.

Ne znam kakvu haljinu planirate da šijete,koji je to model ? Možete da postavite sa satenom ( moja preporuka je pamučni saten,ne onaj koji je 100% sintetika)

..imaju li u tom Bombaju pamucnog zerseja? i gde se nalazi uopste?
 
..imaju li u tom Bombaju pamucnog zerseja? i gde se nalazi uopste?
Bombaj je u Balkanskoj ulici,preko puta hotela Moskva,malo dole,niže,sa desne strane.
Najbolji izbor pamučnog žerseja ima u prodavnici Madam,oni su nekada bili u Kameničkoj kod zelenjaka,sad su se preselili na Banovo brdo,u neki tržni centar,ali nisam još tamo bila.Oduvek su prednjačili po pamučnom žerseju u odnosu na sve druge radnje.Koliko je puno bilo tufnica i materijala na štrafte i raznih drugih boja....... cene su oko 600 dinara metar.
 
Bombaj je u Balkanskoj ulici,preko puta hotela Moskva,malo dole,niže,sa desne strane.
Najbolji izbor pamučnog žerseja ima u prodavnici Madam,oni su nekada bili u Kameničkoj kod zelenjaka,sad su se preselili na Banovo brdo,u neki tržni centar,ali nisam još tamo bila.Oduvek su prednjačili po pamučnom žerseju u odnosu na sve druge radnje.Koliko je puno bilo tufnica i materijala na štrafte i raznih drugih boja....... cene su oko 600 dinara metar.

...juuu pa to mi je onda blizu, ali moram ici da ih nadjem, zna neko verovatno gde se tacno nalaze...treba mi jednobojnih nekih malo kao fluorescentnih, ono tipa zeleno,
zuto, ljubicasto, crveno...cere hoce neke halinice..pa da im kupim par boja, neka siju....
...hvala puno, idem ovih dana da trazim pa javim sta sam nasla:)
 
Ovaj materijal je kupljen u Bombaju,cena je bila oko 715 dinara,bio je i zeleni.
Spominjete čipku,ne znnam da li ste iz Beograda ni kada je svadba,imate dobar izbor čipke u Sajonari i Bombaju u Beogradu.Samo su malo skuplji.Prosečna cena čipke je oko 3 600 dinara.

Ne znam kakvu haljinu planirate da šijete,koji je to model ? Možete da postavite sa satenom ( moja preporuka je pamučni saten,ne onaj koji je 100% sintetika)

Nisam iz Bgd, odgovarao bi mi NS ( ponadala sam se da mozda jeste tamo kupljen taj plavi materijal ), cerka tamo zivi a ona nema vremena, tj. ne moza da uzme slobodan dan na poslu. U NS ili kod mene u Zr niceg- ja sam videla samo jednu cipku koja "lici na nesto" mada to ni izbliza nije ono sto sam vidjala na slikama na netu. Vencanje je 07. juna
A i cerka je prvo rekla da ce kupiti haljinu, " obicnu", ne vencanicu i samo rucak za desetak najblizih - pre nedelju dana je resila da ipak hoce haljinu kao ova desno ( a tek sutra sam je namolila da ide sa mnom da izabere materijal) http://bride.wannabemagazine.com/wp-content/uploads/2013/04/Anna-Maier-Ulla-venčanice-4.jpg . A spisak je trenutno 55 ljudi a bas danas mi kaze " mozda zovne jos nekoliko kolega... sa sve partnerom, naravno" :D
Tako da bice kako mora biti - nije problem da sasijem, kupicu cipku kakvu nadjemo
Hvala za savet za saten, pogledacu sta imaju
 

Back
Top