"Moj" hram

Slaven jesi čuo za manastir Liplje, recimo slučajnost je to da, kada se moja porodica doselila iz Istočne Hercegovine u XIII veku, tada je i nastao manastir, kakva slučajnost hahha...
 
Znam da ću zažaliti pokretanje 500 puta prožvakane teme...ali...obrazloži.

I kako to nije srpski stil? Zar nije srpsko=pravoslavno? :???:

Verovatno misli na raški stil, kombinaciju vizantijskih i primorskih arhitektonskih elemenata, ili na moravski stil gradnje, koji u velikoj meri ima izvorno srpskih arhitektonskih elemenata, pa se uzima kao autohtoni srpski stil gradnje. A to što su pravoslavne crkve u raznim krajevima srpskih zemalja građene u različitim stilovima ne znači da nisu srpske, naročito u primorju i Hercegovini, gde je zapadni uticaj predominantan
 
Tačno, ali i narodu i grešniku su potrebna sredstva, narod može da skupi dovoljno, a pojedinac...?

Neki gresnik koji je pljackom ili nekim necistim nacinom dosao do sredstava pod starost se pokaje a ostalo mu novca ili ga umnozio dize neku crkvu pokajanja. :worth:
Ne ciljam na Slavenove ali ima slucajeva.
 
To je bio odgovor na Rachetovo da crkve ne dizu pojedinci/ Zbog sredstava/ a ako hoces da se prica o tebi i tvojim predcima otvori pricu ja cu citati i (mozda postaviti par pitanja)
ne da provociram nego sto me interesuje.Ako shvatas da je TVOJ HRAM predavanje, monolog ili istorija nekog monumenta trebao si na pocetku izneti ceo istorijat pa kasnije ocekivati
pitanja raspravu ili sta vec.
Zagonetno si poceo i prica se razvila sama od sebe.
Bez namere da vredjam ali ako sam suvisan u ovoj temi nema problema.
Pozdrav !
 

Back
Top