Mogucnosti koje Srbija pruza mladima i apatija

Ne znam. Ja sam radio u Hrvatskoj u 4 firme, nikad me niko nije pitao za koliku bi platu radio. Isao sam po evropi stalno, nisam nikad cuo da te pitaju za kolike bi novce radio. Moj rodjak u Slo, kad sam mu rekao da je u Srbiji tako, on se cudio. Radio sam za Austrijsku firmu u Sibiru niko me nije pitao za koje novce bi radio.

Jedan poznanik sto radi u Italiji promenio je 5 firmi za 8 godina, nikad niko ga nije pitao za kolike bi novce radio. Za Ameriku ne znam kakva je situacija, kod njih je sve moguce, jer oni ipak nisu normalan narod ni nacija. A di ce i biti kad su drugima oteli zemlju.

Pa evo ja sam u Americi i svaki posao koji god sam radio,uvek u aplikaciji moras da popunis koliku platu ocekujes i za koliko bi radio,mada moras biti realan,ne mozes ni ti traziti neke besne pare kad vec i sam znas koliko se placa otprilike...
 
Pa evo ja sam u Americi i svaki posao koji god sam radio,uvek u aplikaciji moras da popunis koliku platu ocekujes i za koliko bi radio,mada moras biti realan,ne mozes ni ti traziti neke besne pare kad vec i sam znas koliko se placa otprilike...


Verujem ti. A problem je kod nas sto su za isti posao velike razlike od firme do firme u plati. I ajde budi ti sad pametan pa reci a ne zajebi se. Ma za moj pojam to je ciganija. I hvala bogu da se zapadni deo Evrope jos drzi i nije podlegao americkim majmunima i njihovim pravilima zivljenja i poslovanja.
 
Pa evo ja sam u Americi i svaki posao koji god sam radio,uvek u aplikaciji moras da popunis koliku platu ocekujes i za koliko bi radio,mada moras biti realan,ne mozes ni ti traziti neke besne pare kad vec i sam znas koliko se placa otprilike...

Amerikance ti vode Zidovi i oni su tamo najjaci. Pa jel ti znas koliko je Amerika u ovoj krizi zajebala Rusiju i otela im kesha. Ogulili su ih kao volove. A tako lukav ne moze biti Amerikanac prosecan, to moze samo Zidov. Oni su zlo i to veliko.
 
Verujem ti. A problem je kod nas sto su za isti posao velike razlike od firme do firme u plati. I ajde budi ti sad pametan pa reci a ne zajebi se. Ma za moj pojam to je ciganija. I hvala bogu da se zapadni deo Evrope jos drzi i nije podlegao americkim majmunima i njihovim pravilima zivljenja i poslovanja.

Kod nas je tacno,a Americki sistem jeste majmunski i to je tacno,ali zahvaljujuci takvom njihovom haoticnom sistemu,ako cenis sebe vise,bolje ces proci....znaj da ovde koliko god te platio,ti si mu vise zaradio,iscedice te ko limun...to ti je surovi kapitalizam :roll:
 
Kod nas je tacno,a Americki sistem jeste majmunski i to je tacno,ali zahvaljujuci takvom njihovom haoticnom sistemu,ako cenis sebe vise,bolje ces proci....znaj da ovde koliko god te platio,ti si mu vise zaradio,iscedice te ko limun...to ti je surovi kapitalizam :roll:

A dok mozes zaraditi nesto radi i stedi i polako planiraj u neku drugu zemlju. Samo se nemoj zeznuti pa doci nazad u ovaj haos, a opet nemoj ni kod ludih Amera ostati. Ne znam sta je gore.
 
A dok mozes zaraditi nesto radi i stedi i polako planiraj u neku drugu zemlju. Samo se nemoj zeznuti pa doci nazad u ovaj haos, a opet nemoj ni kod ludih Amera ostati. Ne znam sta je gore.

To je i jedino resenje,ti kao da mi citas misli :super:
Poenta cele price je,ovde si samo fizicki,dusom i srcem u Srbiji,a sto se nase mladezi tice,voleo bih vise od svega da kod nas mozes daradis pristojan posao i zivis od svoje plate,da je tako nikad ne bih ni odlazio,meni su 28,otiso sam s 26,svoju zemlju koja mi nista nije dala ne pamtim po nicem dobrom,trebao sam joj jedino za vojsku.'
Ali ni ta mladez ne sme da samo ocajava,morai ona malo da se trgne iz letargije,ako ne pomognes prvo sam sebi,drugi ti nece pomoci.....kriv je za sve ovaj nas nakaradni sistem,ogorcen sam na one majmune na vlsti jer su mojo generaciji kao i mnogim generacijama unistili najlepse godine zivota i naterali da se potucamo po belom svetu :dash::dash::dash::dash:
 
To je i jedino resenje,ti kao da mi citas misli :super:
Poenta cele price je,ovde si samo fizicki,dusom i srcem u Srbiji,a sto se nase mladezi tice,voleo bih vise od svega da kod nas mozes daradis pristojan posao i zivis od svoje plate,da je tako nikad ne bih ni odlazio,meni su 28,otiso sam s 26,svoju zemlju koja mi nista nije dala ne pamtim po nicem dobrom,trebao sam joj jedino za vojsku.'
Ali ni ta mladez ne sme da samo ocajava,morai ona malo da se trgne iz letargije,ako ne pomognes prvo sam sebi,drugi ti nece pomoci.....kriv je za sve ovaj nas nakaradni sistem,ogorcen sam na one majmune na vlsti jer su mojo generaciji kao i mnogim generacijama unistili najlepse godine zivota i naterali da se potucamo po belom svetu :dash::dash::dash::dash:

Ma ti si garant otisao u Ameriku i u Srbiji ti je bilo lose, jer nisi hteo raditi u Srbiji, ali si dolaskom u Ameriku odjednom postao vredan.:hahaha::D

Znas kako zakljucuju nasi retardi. Cudi me da sad nema nekog sa takvim komentarom. Ma bice ih sve manje, meni se cini.:)
 

ne nego u Americkim zakonima!

Ja se potpuno slazem sa nasim srbozapadjacima i najnaprednijom demokratskom zemljom na svetu.

Treba li Srbiji vojska?
Ne treba.
Granicu cuva policija, para za avijaciju ,pvo ,oklopno-mehanizovane jedinice nema, za flotu nema potrebe.
Pot hitno raspustiti ucmalu grupu nesposobnih skorojevica koju nazivaju vojskom i ustedeti ogromne novce.
Ovo malo opreme sto nam je preostalo ,sto je zastarelo neupotrebljivo i nicem ne sluzi ,prodati afrikancima.......

Sa druge strane promeniti zakon i dozvoliti nosenje licnog naoruzanja u svakoj prilici i to po vise komada ,ukinuti procedure za pribavljanje oruzja ,i otvoriti prodavice naoruzanja na svakom cosku.

Jer samo je naoruzan gradjanin ,slobodan gradjanin -da citiram pametne amerikance.

A da , i uvesti obavezno casove borilackih vestina u osnovne skole.

Pa da vidim koji ce opljacka banku u po bela dana ,koji ce mafijas da te isece il se nepropisno parkira ,koji ce drzavni sluzbenik da te mrko pogleda, koji ce privatnik da te nepropisno otpusti ili zloupotrebljava?
Mislim stvarno ,ovaj Beograd nam oduze bilo kakav metod borbe i samozastite.
Srbima treba zastita od ove vlasti pre svega!
 
Da ali znas sta to znaci, da ti i tvoj kolega mozete raditi isti posao a da on ima manju platu duplo.

Znam ja za to, i to se desava u bas jakoj firmi. Ali ista ta firma van ovih granica se ne ponasa tako, jer to ne sme. tu su takve stvari dozvoljene, jer narod to trpi i ne buni se. A cesto narod ima totalno drugaciju sliku zapada, jer retko ko je isao zbog viza. i oni takvim ljudima mogu prodavati muda pod bubrege.

To je losa firma onda...
Vrlo je psiholoski dobro pitanje, upitati za pocetnu platu. Jer je zadowoljan i motivisan radnik-dobar radnik...
Ako neko ocekuje platu 100 000 a ti mu mozes priustiti 50 000 ocigledno je da nije pogodan, i treba da trazi bolje. Nisu swi ljudi na niwu daj sta das da preziwim :roll:
 
Birajte druge ljude na sljedećim izborima. Novi ljudi, pogotovo mladi su snaga svakog društva i nada za budućnost!

Nema problema,a koga od mladih da glasam? Cedu? Pre bi svoju ruku osekao nego mu dao glas. Mladju? Lopina teska i prevarant. Tadica? Nesposoban covek i ima lopine oko sebe... realno nemas koga da glasas ko bi mogao da nas iscupa iz gowana!
 
Imam par drugara koji imaju po 20-ak godina,dvojica su skole zavrsili i jedan nece da radi,a jedan radi za crkavicu od 7000 dinara svaki dan i ima kvalifikaciju za svoj posao (srednju skolu) pa vi vidite.kada krenem parkom vidim isto ljude od 20 godina koji svaki boziji dan sede u parku,klosare,roditelji ih izdrzavaju i niko nece da radi! Ovde je glavni problem sto su se ljudi ulenjili i sto se svaki rad cini uzaludnim jer nije dobro placen,ljudi se radnim danom vozikaju po gradu u 4 sata ujutro umesto da spavaju ko sav normalan svet i da idu na naposao. Ova zemlja moze da bude raj za one koji imaju neku silu iza sebe,jer je idealna za otimacinu,pljacku i prevare a ostalim ljudima ostaje samo da kuluce za neku crkavicu i da citav zivot budu slepci! Ako nemas nekog da te ubaci u drzavnu firmu,ukoliko si posten, ma koliko ti znao, bices uvek slepac! eto to je danas zivot u Srbiji!
 
Ja verujem u rad,ali moras imati vezu da bi mogao uopste da radis nesto za pristojne pare,sta mi vredi i da imam za more,za odmor na Palicu.....kad drugi nemaju,s kim da idem sama sa sobom?!Retki su ti koji imaju danas za uzivanje,Novi Sad nema uslova za bavljenje sportom,Imamo samo jedan zatvoren bazen,a "oni"prave otvoren koji je samo preko leta u funkciji-bas su bistri.Sto se tice izlazaka,to jednom mesecno ako se utrefi,posto se nema para.Nisu krivi ljudi sto su se ulenjili,SISTEM ih je ulenjio,treba ceo dan da radis kod privatnika za jedva20.000i to je jos plata na nivou,ajd jos dok smo sami ,nemamo decu,muza,a kad to dodje muka.Drzava treba da ponudi mladima mogucnost pristojnog zaposlenja,normalnu platu da moze nesto i da se ustedi,spotske centre za zdrav nacin zivota i svi bi se motivisali i isli s voljom na posao.Moja drugarica radi kod privatnika za 18.000,nije prijavljena,nema zdravstveno,bolovanje,nista,sada je apsolvent,ali je izgubila pravo polaganja ispita jer nema para da plati svaki ispit koji joj je ostao.STRASNO i TUZNO
 

Back
Top