Ovakva Srbija NE treba ni Evropi ni Putinu!? Koje su nam opcije?

Misliš zbog silnih milijardi iz EU-fondova? Zaboravi, to je razgrabljeno, ostale mrvice... Možeš samo za NATO gutati prašinu sa puškom u ruci trčkarati u nekim vukohebinama.... i štititi američke 'NACIONALNE INTERESE'.. :rotf::rotf:
Fosilvaso, nije bitno da li mi trebamo bilo Evropi, bilo Putinu. Vazno je da se sami okrenemo odrzivoj privredi bez zavisnosti od drugih, samim tim ni politicke zavisnosti.

Ne postojimo valjda vekovima i milenijumima da bi se dopadali nekome, vec da bi se odrzali kao takvi. A svet je veliki i predvidjam neku vrstu nove nesvrstanosti.
 
To je razultat naše loše politike prema Kosovu.

Onog momenta kad smo dozvolili da tamo bude 90% Albanaca i 10% Srba, mi smo se pozdravili sa tom teritorijom. Ne znam kako to ljudima nije jasno. Čemu onda 25 godina mrcvarenja i inata? Svi ti ljudi su izginuli badava. Kad su došli Ameri i ponudili nam referendum za 3 godine, što je bila korektna ponuda, lepo pristaneš, izgubiš teritoriju, ali ostaneš u dobrim odnosima i sa zapadom i sa albancima, niko ne pogine, svi nastave da žive kao i pre toga. Danas bi bili u EU i sa standardom 3x boljim nego sad. Ali ne, mi nećemo referendum, Albanci su stoka koja nema pravo da odlučuje, pitaće se 10% Srba na teritoriji, a ostale ćemo u gasnu komoru. Pa se tako busamo silom koju nemamo i nalupaju nas. Jbg, šta si očekivao?
I???? Malo istorije: " Vođa ustanka, knez Miloš Obrenović, uspeo je da unese više diplomatije u odnose sa Turcima. On u Beograd, uz određene povlastice, sve više naseljava srpski živalj sa juga, pa Turci, gotovo u bescenje, počinju da prodaju imanja i kuće...." Nako stotina godina KUJCHENJA osmanlija, na kraju bilo ovako. Beograd na vrhuncu turske vlasti imao oko 75 posto muslimana i orijentalno-istočnjački iugled i pun ku*ac džamija!
https://www.znanje.org/i/i29/09iv01/09iv0115/Istorija.htm
 
Orban popusti posle prve vaspitno-popravne zauške

Da se ispravim nije čak ni dobio klempu, popustio je na prvu pretnju da će je dobiti

To je odlika hrabrih i mudrih, kurchis se bez ikakvog pokrića a onda popustiš na prvu mošu.

Sad će tek da ga hebu, sad kad je popustio, jer sa takvim buzdovanima se ne može drugačije.


I odmah da se razumemo, ne kritikujem ja Orbana zbog stavova o finansiranju rata u Ukrajini, slažem se sa njim.
Samo nemoj prijatelju da se izlećeš i da se kurchis kao pojedinac i zemlja ako nemas mooda da to isteras do kraja.

EU rekla nema pare za Ukrajinu nema ni za tebe i on odmah u kmečanje.

Budu dosledan, kaži, po cenu da nas sutra isterate iz EU mi nećemo dalje podržavati finansiranje tog suludog rata i TAČKA
pa da vidiš da li te ne bi više cenili, slagali se s tobom ili ne.


Prijatelj Vučić mu je isti takav
Polako... Recimo, šta bi mnogi seljaci u EU rekli da nema više nafte za njihove traktore jer sve ide za ukrajinske tenkove!!??? .... Odluka EU političara po kojoj pljuje Orban polako vodi ka tom cilju.... 50 milijardi za Ukrajinu treba NEKOM drugom IZBITI iz džepa....
 
Nazovi to kako hoćeš, onog momenta kad smo tamo naselili dva miliona albanaca, to je bilo ćao zdravo za teritoriju. To će ti reći svako ko ima više od 12 godina. Sve ovo što se posle dešavalo je samo cirkuska predstava za mase. Na kraju će biti ovako kako sam rekao.
Pogledaj malo istoriju Beograda I....vidi koliko se puta svakih 20-50 godina drastično menjao izgled i sastav stanovništva.....
 
I???? Malo istorije: " Vođa ustanka, knez Miloš Obrenović, uspeo je da unese više diplomatije u odnose sa Turcima. On u Beograd, uz određene povlastice, sve više naseljava srpski živalj sa juga, pa Turci, gotovo u bescenje, počinju da prodaju imanja i kuće...." Nako stotina godina KUJCHENJA osmanlija, na kraju bilo ovako. Beograd na vrhuncu turske vlasti imao oko 75 posto muslimana i orijentalno-istočnjački iugled i pun ku*ac džamija!
https://www.znanje.org/i/i29/09iv01/09iv0115/Istorija.htm

A to ima veze sa današnjom situacijom kakve? Niti se Srbi tamo naseljavaju unazad 50 godina, čak suprotno, niti su Albanci u fazonu da idu negde. Takvo rešenje je naučna fantastika, barem sada. To su sve stvari o kojima je trebalo razmišljati ranije. Ali mi nismo, volimo da guramo probleme pod tepih, pa kad dogori, kukamo nad lošom sudbinom. Eto zli svet nam otima, svi nas mrze, hoće sa nas unište... Sopstvene greške opravdavamo budalaštinama.

Eno gledam predsednika, u poslednjih 12 godina predao Albancima sve što se moglo predati. Nema sporazuma gde nismo izašli kao gubitnici. Evo sad Albanci izbacili dinar (gle čuda, dali smo im svoju državu na tacni i hoće svoju valutu, baš neočekivano), i onda Vučić kreće sa svojom dramom i patetikom, saziva skupštinu UN, glumi ludilo, čisto da ne ispadne da nije ništa "radio", zatim malo pričeka da se stvari slegnu i idemo dalje. I ljudi glasaju za takvu teletabis politiku. Znači za bolje i nismo ;)
 
A to ima veze sa današnjom situacijom kakve? Niti se Srbi tamo naseljavaju unazad 50 godina, čak suprotno, niti su Albanci u fazonu da idu negde. Takvo rešenje je naučna fantastika, barem sada. To su sve stvari o kojima je trebalo razmišljati ranije. Ali mi nismo, volimo da guramo probleme pod tepih, pa kad dogori, kukamo nad lošom sudbinom. Eto zli svet nam otima, svi nas mrze, hoće sa nas unište... Sopstvene greške opravdavamo budalaštinama.

Eno gledam predsednika, u poslednjih 12 godina predao Albancima sve što se moglo predati. Nema sporazuma gde nismo izašli kao gubitnici. Evo sad Albanci izbacili dinar (gle čuda, dali smo im svoju državu na tacni i hoće svoju valutu, baš neočekivano), i onda Vučić kreće sa svojom dramom i patetikom, saziva skupštinu UN, glumi ludilo, čisto da ne ispadne da nije ništa "radio", zatim malo pričeka da se stvari slegnu i idemo dalje. I ljudi glasaju za takvu teletabis politiku. Znači za bolje i nismo ;)
Ima indirektno, igre asocijacije: Nešto se značajno desilo da bi turci počeli da jeftino sve rasprodaju i beže glavom bez obzira! U Srbiji se to još NIJE desilo jer još uvek jedemo gofna još od 45-e, kao i višeDECENIJSKE POSLEDICE toga....
 

Back
Top