Mogucnosti koje Srbija pruza mladima i apatija

Kamo srece da niko ne zeli da radi kod ovih nasih privatnika onda bi mozda i bilo sanse za neke bolje uslove rada ali ovako dok god ima budala koji ce se javljati na takve poslove nista se ovde promeniti nece.Onom Miskovicu non-stop ide oglas za MAXI....i uvek nadje neke boje ce mu rintati za smesne pare ko stoka.[/QUOTE]

Kamo srece,kazem i ja,al racuni moraju da se placaju i nesto mora da se jede,jos i ako imas decu,ne krivi te ljude
 
Mada pravo pitanje je "Mogucnosti koje Srbija pruza svojim gradjanima" Te fore ovih "demokrata" koje stalno forsiraju od EU pa do mladih i brige o mladima su tragikomicne. Sta je sa recimo onima koji imaju 45 godina??? Ne vidim da je neko od 25 u losijem polozaju od nekoga od 45??? Cak naprotiv. Ti ljudi su izbrisani...Recimo neka riba od 25 ili zena od 45 kad konkurisu na posao neki ta od 45 nema nikakve sanse...

Realno u ovoj drzavi u kojoj djubrad vlada posten svet nema nikakve mogucnosti ni sanse.I to ce tako biti dok god su g.ovna na vlasti. Samo ce prolaziti bezobrazluk i lopovluk....ko takav nije taj nema cemu da se nada ovde.
 
Mada pravo pitanje je "Mogucnosti koje Srbija pruza svojim gradjanima" Te fore ovih "demokrata" koje stalno forsiraju od EU pa do mladih i brige o mladima su tragikomicne. Sta je sa recimo onima koji imaju 45 godina??? Ne vidim da je neko od 25 u losijem polozaju od nekoga od 45??? Cak naprotiv. Ti ljudi su izbrisani...Recimo neka riba od 25 ili zena od 45 kad konkurisu na posao neki ta od 45 nema nikakve sanse...

Realno u ovoj drzavi u kojoj djubrad vlada posten svet nema nikakve mogucnosti ni sanse.I to ce tako biti dok god su g.ovna na vlasti. Samo ce prolaziti bezobrazluk i lopovluk....ko takav nije taj nema cemu da se nada ovde.

problem je sto je ovde sve go lopov...koga da glasas SJASE KURTA DA UZJASE MURTA ,sve je to isti olos i sljam,ko god da dodje samo ce jos vise da sroza ovaj narod,jer je danas najunosniji i najisplativiji posao biti politicar ili poslanik :dash:
 
Kamo srece da niko ne zeli da radi kod ovih nasih privatnika onda bi mozda i bilo sanse za neke bolje uslove rada ali ovako dok god ima budala koji ce se javljati na takve poslove nista se ovde promeniti nece.Onom Miskovicu non-stop ide oglas za MAXI....i uvek nadje neke boje ce mu rintati za smesne pare ko stoka.

Kamo srece,kazem i ja,al racuni moraju da se placaju i nesto mora da se jede,jos i ako imas decu,ne krivi te ljude[/QUOTE]

A cekaj sto su pravili decu a znaju kakva je situacija. Ma takvima treba dati i manju platu nego za koju i sad rade. Pa sta znaci ja imam dete i sve cu vas po firmi utopiti cinkati i smestati vam, samo da bi mom detetu doneo jelo kuci. Veliki ste vi svi samozivci

Znaci samo ja i moje dete treba ziveti a drugi i njihova deca nek crknu.:roll:
 
Ma stav ljudi u Srbiji je tragican.....umesto na svako dr.kanje od strane gazda od kasnjenja plata pa na dalje da reaguju strajkom i sl. oni cute .

Prica mi zet kad su primali kod njega u firmi ljude i dodje neka krava i sad usledi klasicno pitanje koliku platu ocekuje.....i ona kaze...ocekuje xx platu ALI RADILA BI I ZA MANJE. Ej!!!!

Pa ja da sam gazda te firme rekao bi joj ok plata je tolika koliku i ocekujes ali posto bi ti radila za manje manje ces i dobiti.
 
[/QUOTE:
A cekaj sto su pravili decu a znaju kakva je situacija. Ma takvima treba dati i manju platu nego za koju i sad rade. Pa sta znaci ja imam dete i sve cu vas po firmi utopiti cinkati i smestati vam, samo da bi mom detetu doneo jelo kuci. Veliki ste vi svi samozivci

Znaci samo ja i moje dete treba ziveti a drugi i njihova deca nek crknu.:roll:

Nisam na to mislio,ne izvrci moje reci.najvise se gnusam takvih cinkarosa i ulizica,ali ima tu i postenog sveta.Slazem se s time sto si rekao,ali pritom sam mislio na posten svet ne na takvu gamad,a neko mora da pravi decu,sta cemo ako niko ne zeli,sta ce ostati od ove zemlje
 
Ma stav ljudi u Srbiji je tragican.....umesto na svako dr.kanje od strane gazda od kasnjenja plata pa na dalje da reaguju strajkom i sl. oni cute .

Prica mi zet kad su primali kod njega u firmi ljude i dodje neka krava i sad usledi klasicno pitanje koliku platu ocekuje.....i ona kaze...ocekuje xx platu ALI RADILA BI I ZA MANJE. Ej!!!!

Pa ja da sam gazda te firme rekao bi joj ok plata je tolika koliku i ocekujes ali posto bi ti radila za manje manje ces i dobiti.

I sta ce da postignu strajkom,otpustice ih sve i zaposlice masu onih koji ce da rade za manje ,a oni su svesni da ce ostati na ulici i da ce ostati bez bedne crkavice koju su i dotad imali....Nije ovo zapad,niti pravna drzava pa da se stvari resavaj strajkom,voleo bih da t moze,ali smo daleko od toga....
 
Tuzno je to sto u stvari napolje odlaze najvise oni koji hoce i zele da rade...oni koji ovde rade kao konji nekoliko poslova za bedne pare razmisljaju da bi takvim tempom rada ziveli komforno napolju...
Zato se neradnici i nerado odlucuju za odlazak, a kad se odluce brzo se i vrate. Nama vise ne odlaze samo najpametniji, vec najvredniji...a ostaju paraziti, cinovnici i lencuge
 
То је тако кад генерације пролазе кроз систем паганског затупљивања, онеспособљавања за самосталан живот и једну општу лоботомију над кључним образовањем важним за живот сваког човека.Погубљене генерације без животног смисла или са потпуно поремећеним смислом(као што је "успех",ЕУ и сл) који их онда доводи у стање духовног обољевања(депресија,апатија,па се одрази на физичко здравље) су логична последица.

U potpunosti se slazem sa navedenim. Lepotu i vrednost zivota treba znati prepoznati, a pogresno vaspitanje odvodi na krivi smer.
 
Ma stav ljudi u Srbiji je tragican.....umesto na svako dr.kanje od strane gazda od kasnjenja plata pa na dalje da reaguju strajkom i sl. oni cute .

Prica mi zet kad su primali kod njega u firmi ljude i dodje neka krava i sad usledi klasicno pitanje koliku platu ocekuje.....i ona kaze...ocekuje xx platu ALI RADILA BI I ZA MANJE. Ej!!!!

Pa ja da sam gazda te firme rekao bi joj ok plata je tolika koliku i ocekujes ali posto bi ti radila za manje manje ces i dobiti.

Jake su to firme u kojima na razgovoru za posao, tebe kao radnika pitaju za kolike novce bi radio.:hahaha:

Zamisli koliko su to nepismeni likovi i koliko to rusi ugled firme. Pa sta je to pijaca ili firma. :roll:
 
problem je sto je ovde sve go lopov...koga da glasas SJASE KURTA DA UZJASE MURTA ,sve je to isti olos i sljam,ko god da dodje samo ce jos vise da sroza ovaj narod,jer je danas najunosniji i najisplativiji posao biti politicar ili poslanik :dash:

Upravo tako.
Onda nas čude rezultati kojekakvih anketa kako klinci žele da postanu ili političari ili pevaljke :roll:
A onaj k'o nema želudačne predispozicije za nijedno od nabrojanog, ili tavori ili kida odavde.
 
Tuzno je to sto u stvari napolje odlaze najvise oni koji hoce i zele da rade...oni koji ovde rade kao konji nekoliko poslova za bedne pare razmisljaju da bi takvim tempom rada ziveli komforno napolju...
Zato se neradnici i nerado odlucuju za odlazak, a kad se odluce brzo se i vrate. Nama vise ne odlaze samo najpametniji, vec najvredniji...a ostaju paraziti, cinovnici i lencuge

Ma ne moze svako ni da ode......nije ni na zapadu kao sto je bilo nekada ..pre recimo 20-ak godina.....sada i tamo ima gomila radne snage iz bivseg istocnog bloka a o raznim arapima ,kinezima i sl. i da ne govorim. Ko nema neke rodbine tamo tesko moze da se snadje. U buducnosti kako se stvari razvijaju posto su demokrate od Srbije koloniju napravili ovde ce biti smao robovi koji ce da sklapaju i prave neke zapadne proizvode a talenti ce na zapad....Ovde se nista vise ne razvija pa samim tim nema ni potrebe za inzenjerima i sl.....vec samo za radnicima koji ce da sklapaju kao u slucaju ove Zastave sada.
 
Tuzno je to sto u stvari napolje odlaze najvise oni koji hoce i zele da rade...oni koji ovde rade kao konji nekoliko poslova za bedne pare razmisljaju da bi takvim tempom rada ziveli komforno napolju...
Zato se neradnici i nerado odlucuju za odlazak, a kad se odluce brzo se i vrate. Nama vise ne odlaze samo najpametniji, vec najvredniji...a ostaju paraziti, cinovnici i lencuge


Vrlo dobro zapazanje, odlicno.:ok:

Vani ne prolaze oni koji ne vrede, a kod nas su takvi uspesni.:hahaha:
 
Jake su to firme u kojima na razgovoru za posao, tebe kao radnika pitaju za kolike novce bi radio.:hahaha:

Zamisli koliko su to nepismeni likovi i koliko to rusi ugled firme. Pa sta je to pijaca ili firma. :roll:

Pa bogami ovo jeste jaka firma.

Koliko god meni to idiotsko pitanje bilo ali to im je izgleda sada standardno po tom europskom sistemu.....koliku platu ocekujes,zasto tebe da primimo,koje su tvoje dobre osobine......to su neka pitanja moronska koja sada cirkulisu.
 
Ma ne moze svako ni da ode......nije ni na zapadu kao sto je bilo nekada ..pre recimo 20-ak godina.....sada i tamo ima gomila radne snage iz bivseg istocnog bloka a o raznim arapima ,kinezima i sl. i da ne govorim. Ko nema neke rodbine tamo tesko moze da se snadje. U buducnosti kako se stvari razvijaju posto su demokrate od Srbije koloniju napravili ovde ce biti smao robovi koji ce da sklapaju i prave neke zapadne proizvode a talenti ce na zapad....Ovde se nista vise ne razvija pa samim tim nema ni potrebe za inzenjerima i sl.....vec samo za radnicima koji ce da sklapaju kao u slucaju ove Zastave sada.

To je tacno...no, znam vise slucajeva, svojih prijatelja koji su batalili ovde studije i sad rintace, fizikalisu po Zapadu, arapskim zemljama...neki su bili sjajni studenti, sjajni proseci....zato i kazem da ce za vredne ipak biti posla...Pricaju mi da se kriza bas oseca...ali se snalaze i rade svasta i po 13 sati dnevno i dobro zaradjuju, salju kuci matorcima kintu. Ko je vredan snaci ce se. Uostalom, oni su mi bas i pricali da su deca iz boljestojecih porodica brze bolje pobegla nazad za Srbiju kad su videli koliko treba da se radi
 
Pa bogami ovo jeste jaka firma.

Koliko god meni to idiotsko pitanje bilo ali to im je izgleda sada standardno po tom europskom sistemu.....koliku platu ocekujes,zasto tebe da primimo,koje su tvoje dobre osobine......to su neka pitanja moronska koja sada cirkulisu.


Ma covece ne zanosi se, kojem Evropskom sistemu, to je Srpski sistem. Pa sta je Srbija veca evropa od Italije, Austrije, Slovenije, Hrvatske? Tamo te niko ne pita za kolike bi novce radio, nego ti kazu kolika je plata, pa ti ako neces niko te ne tera.
 
U Americi je to normalno,kao i svuda na zapadu,slobodno trziste,samo je kod nas to samo fiktivno

I kod nas ti ako mu kazes da ocekujes neku veliku platu gazda to tumaci:" U majku mu ovaj bi 500 evra a ja dajem 150....ima da me krade "

Dok na zapadu tumace:" U ovaj je ambiciozan daj da vidimo kako radi pa mozda mu posle i dam toliko ako je dobar radnik "
 
I kod nas ti ako mu kazes da ocekujes neku veliku platu gazda to tumaci:" U majku mu ovaj bi 500 evra a ja dajem 150....ima da me krade "

Dok na zapadu tumace:" U ovaj je ambiciozan daj da vidimo kako radi pa mozda mu posle i dam toliko ako je dobar radnik "

Upravo tako,on ti da samo predstavu kolika ti je otprilike plata,i ti otprilike i znas koliko ti dodje po satu,e sad upravljaj se po tome....da li vredis vise ili manje
 
U Americi je to normalno,kao i svuda na zapadu,slobodno trziste,samo je kod nas to samo fiktivno


Ne znam. Ja sam radio u Hrvatskoj u 4 firme, nikad me niko nije pitao za koliku bi platu radio. Isao sam po evropi stalno, nisam nikad cuo da te pitaju za kolike bi novce radio. Moj rodjak u Slo, kad sam mu rekao da je u Srbiji tako, on se cudio. Radio sam za Austrijsku firmu u Sibiru niko me nije pitao za koje novce bi radio.

Jedan poznanik sto radi u Italiji promenio je 5 firmi za 8 godina, nikad niko ga nije pitao za kolike bi novce radio. Za Ameriku ne znam kakva je situacija, kod njih je sve moguce, jer oni ipak nisu normalan narod ni nacija. A di ce i biti kad su drugima oteli zemlju.
 
Jos je zanimljivije kad se razmisli o onome o cemu se manje prica, a o cemu politicari jos manje razmisljaju...a to je sta se nudi mladima van gradova..po manjim mestima, varosima, pa i selima...Sta tek oni imaju i kakav je njihov motiv da ostanu negde gde nemaju ni osnovne uslove, a kamo li neku kvalitetniju zabavnu, kulturnu, sportsku i inu ponudu
 
Pa ovo je strana firma...minimalna plata im je od 60000 pa na vishe....


Da ali znas sta to znaci, da ti i tvoj kolega mozete raditi isti posao a da on ima manju platu duplo.

Znam ja za to, i to se desava u bas jakoj firmi. Ali ista ta firma van ovih granica se ne ponasa tako, jer to ne sme. tu su takve stvari dozvoljene, jer narod to trpi i ne buni se. A cesto narod ima totalno drugaciju sliku zapada, jer retko ko je isao zbog viza. i oni takvim ljudima mogu prodavati muda pod bubrege.
 

Back
Top