Mislite li da je neko u kamenom dobu imao depresiju?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.149
Mislite li da su ranije civilizacije patile od ove ili sličnih bolesti? Ako nisu zašto nisu?

1700810035-shutterstock_1596021481-550x360.jpg
 
Mislite li da su ranije civilizacije patile od ove ili sličnih bolesti? Ako nisu zašto nisu?

1700810035-shutterstock_1596021481-550x360.jpg
komsinica onomad vodila macku kod veterinara..........kaze, macka joj u depresiji........ne jede, ne pije, ne prede, uznemirena............
A doktor joj reko da se to dogadja sa neke macke u februaru.
Vrag cega znati, al ako zivotinje mogu biti u depresiji, mogo je i covek u kameno doba jer je bio na slicnom razvojnom nivou zivotinje.
 
Nisu imali vremena.
Svaki dan su cuvali svoju glavu.
I ja mislim tako.
Da su stalno bili aktivni, preokupirani zivotom i da nisu imali vremena da budu depresivni...Opet...Ko ce ga znati...
Ako je recimo to tacno to bi trebalo da znaci da bi i mi trebali da smo stalno aktivni? Ili da smo stalno u drustvu?
Posto ranije ljudi valjda nikada nisu bili sami. Imali su velike porodice.
 
onda dolazimo do toga da su depresija i ostala slicna psihicka stanja rezultat dosade i samoce...i da su kao takve izlecive prostim promenama navika i stila zivota ali po nauci nije tako :think:
I ja sam nekad mislio da je to tako, ali je stvar komplikovanija.

Danas su dosta ljudi sami, usamljeni.
Nema vise velike porodice da te nauci da lovis, pecas, budes koristan.

Takodje, od danasnjeg coveka se dosta vise ocekuje. Tada je covek imao mozda 3 zaduzenja dnevno, danas 101.
 
komsinica onomad vodila macku kod veterinara..........kaze, macka joj u depresiji........ne jede, ne pije, ne prede, uznemirena............
A doktor joj reko da se to dogadja sa neke macke u februaru.
Vrag cega znati, al ako zivotinje mogu biti u depresiji, mogo je i covek u kameno doba jer je bio na slicnom razvojnom nivou zivotinje.
Na slicnom razvoju smo mi, a preistorijski covek je imao je veci mozak i bio pametniji od nas. Mi ne bi preziveli da zivimo u takvim uslovima.
 
Oд момента кад је Сатанаил отпао од ОЦА са својим демонима а Св. Арханђел Михаило га поразио и протерао у поднебесје.....људи су имали депресију и анксиозност и психозе и шизофренију. Било да се ради од праљудима или модерном човеку. Тврдим да су и праљуди имали психичких проблема. Па замисли само да сваки дан срећеш диносаоруса или сабљастог тигра или гризлија од осам метара. Живи тако три године и пући ћеш као лајсна !
 
komsinica onomad vodila macku kod veterinara..........kaze, macka joj u depresiji........ne jede, ne pije, ne prede, uznemirena............
A doktor joj reko da se to dogadja sa neke macke u februaru.
Vrag cega znati, al ako zivotinje mogu biti u depresiji, mogo je i covek u kameno doba jer je bio na slicnom razvojnom nivou zivotinje.
Jel mačka u stanu/kući
Za vrijeme "mačijeg" mjeseca?
 
Naravno, depresija je nastala kao i sve ostale adaptacije i ima biološko utemeljenje.

Ono što sniženi afekat zvani depresija nije imao u kamenom dobu je naglašeno psihološko tumačenje kao danas jer čovek tog doba nije imao psihologiju. Životinje mogu imati simptome depresije, zašto ne i čovek kamenog doba
 
Naravno, depresija je nastala kao i sve ostale adaptacije i ima biološko utemeljenje.

Ono što sniženi afekat zvani depresija nije imao u kamenom dobu je naglašeno psihološko tumačenje kao danas jer čovek tog doba nije imao psihologiju. Životinje mogu imati simptome depresije, zašto ne i čovek kamenog doba
Zato sto i zivotinje drugacije zive?
Na primer ako lovackog psa i slicne rase ne izvodis da se istrcavaju postaju psi sa poremecajem paznje, hiperaktivni, vrte se u krug, agresivni su, itd...
Uglavnom se kod zivotinja te bolesti vezuju za uslove zivota.
 
onda dolazimo do toga da su depresija i ostala slicna psihicka stanja rezultat dosade i samoce...i da su kao takve izlecive prostim promenama navika i stila zivota ali po nauci nije tako :think:

Nisu ni depresija ni anksioznost rezultat dosade i samoće..Da je tako svi koji imaju depresiju dobili bi spisak aktivnosti kojima treba da se bave i depresija bi se lako lečila.

Ne znam da li je u kamenom dobu bilo depresivnih ljudi. Ne znam ni da li su se lekari i naučnici bavili pitanjem, kada je tačno nastala depresija kao psihički poremećaj.

U kasnijim vekovima pojavile su se i depresija i još neke bolesti koje danas imaju drugi naziv. Depresivni i oni drugi sa psihičkim poremećajima i bolestima smeštani su u bolnicu za lude, tačnije u duševne bolnice.

U kasnijim vekovima pojavio se giht ( bolest kraljeva ) i rak ( veliki otok u nekom delu tela koji izaziva jake bolove ).

A što se tiče kućnih ljubimaca, i oni mogu da budu depresivni ali pre svega anksiozni. Postoje psihijatri za pse i mačke.
 

Back
Top