Da li u Srbiji dominira niska kultura?

guslar1389

Buduća legenda
Poruka
27.394
Da li smatrate da u Srbiji dominira niska kultura, tj nekultura? Ljudi psuju jedni druge, svadjaju oko sitnica, gleda se rijaliti, slusa se sund, lijece se kompleksi zastavama, urlikanjem i noletom. Gledaju i slusaju se kvaziistoricari, kvazinaucnici, kvazibiznismeni, kvazimuzicari, kvazipatrioti, kvazdrzavnici.....

Da li smatrate da ima Srbiji spasa od niske kulture i nekvaliteta? Da li postoji obrazovano, dostojanstveno intelektualno drustvo u Srbiji? Ili su u debeloj manjini ili cute da ih niko ne primjeti. Sta je vama rjesenje za ovaj problem, ako smatrate da postoji?
 
Da li smatrate da u Srbiji dominira niska kultura, tj nekultura? Ljudi psuju jedni druge, svadjaju oko sitnica, gleda se rijaliti, slusa se sund, lijece se kompleksi zastavama, urlikanjem i noletom. Gledaju i slusaju se kvaziistoricari, kvazinaucnici, kvazibiznismeni, kvazimuzicari, kvazipatrioti, kvazdrzavnici.....

Da li smatrate da ima Srbiji spasa od niske kulture i nekvaliteta? Da li postoji obrazovano, dostojanstveno intelektualno drustvo u Srbiji? Ili su u debeloj manjini ili cute da ih niko ne primjeti. Sta je vama rjesenje za ovaj problem, ako smatrate da postoji?
kakav ti je narod takva ti je vlast...a posle toga ti dolazi kakva ti je vlast takav ti postaje i narod..riba smrdi od glave
 
Да се не дрви причом о ''култури'' него о људском стиду... (обзиру)

КАд се људи буди стидели да глуме будале и лудаке - ето ти културе...

Stid odnosno strah ne mora da bude jedini ili glavni ljudski motiv za uzviseno ponasanje. Moze to doci iz pozitivne zivotne filozofije, kavalijerstva, dobrog vaspitanja, ljubavi prema bliznjem i covjecanstvu.
 
Stid odnosno strah ne mora da bude jedini ili glavni ljudski motiv za uzviseno ponasanje. Moze to doci iz pozitivne zivotne filozofije, kavalijerstva, dobrog vaspitanja, ljubavi prema bliznjem i covjecanstvu.
У култури мора... чега се паметан стиди, будала се поноси...

А до љубави, тек после стида, нема прескакања комплекса
 
Da li smatrate da ima Srbiji spasa od niske kulture i nekvaliteta? Da li postoji obrazovano, dostojanstveno intelektualno drustvo u Srbiji? Ili su u debeloj manjini ili cute da ih niko ne primjeti. Sta je vama rjesenje za ovaj problem, ako smatrate da postoji?
Ljudi imaju preča posla od vaspitavanja deteta, ali ona sva-ne naravno sva, nekolicina, mali broj, dolaze na moje časove engleskog kao gospoda. Kod mene se zna da nema blesavluka, ozbiljni smo i hoćemo nešto da uradimo zajedno-nema minuta izgubljenog. Godinama srećem decu koja su povišeno bezobrazna inače, ali na času engleskog su gospoda-prava, pravcata gospoda.
Deca vole lepo ponašanje, oponašaju ga i usvajaju rado, ali je pitanje u kojoj meri ga dobijaju za primer.
 
Ljudi imaju preča posla od vaspitavanja deteta, ali ona sva-ne naravno sva, nekolicina, mali broj, dolaze na moje časove engleskog kao gospoda. Kod mene se zna da nema blesavluka, ozbiljni smo i hoćemo nešto da uradimo zajedno-nema minuta izgubljenog. Godinama srećem decu koja su povišeno bezobrazna inače, ali na času engleskog su gospoda-prava, pravcata gospoda.
Deca vole lepo ponašanje, oponašaju ga i usvajaju rado, ali je pitanje u kojoj meri ga dobijaju za primer.

Ja bih vjerovao da su djeca boljih ponasanja nego mnogi punoljetni u Srbiji.
 
Nijesam u nekom poetskom tripu trenutno....ali htio sam rec da djeca su nekako ,,tabula rasa" oni su donekle cisti i nevini..takoreci normalni....a ovi sto oponasaju pinka i hepija su odrasli ljudi. Ucene budale.
Ima mišljenja da dolazimo kao "tabula rasa" bez urođenog, ali pokazalo se da neki arhetipovi ipak postoje, sad- da li se aktiviraju odmah nakon našeg rođenja ili kasnije... Onako, i jedno i drugo mišljenje i dalje držimo validnima i diskutabilnima. Nije ustaljeno, ali ipak ima mesta da se odbije "tabula rasa" po mnogo stvari, ali ono ipak... genetika ima uticaj.
 
Da li smatrate da u Srbiji dominira niska kultura, tj nekultura? Ljudi psuju jedni druge, svadjaju oko sitnica, gleda se rijaliti, slusa se sund, lijece se kompleksi zastavama, urlikanjem i noletom. Gledaju i slusaju se kvaziistoricari, kvazinaucnici, kvazibiznismeni, kvazimuzicari, kvazipatrioti, kvazdrzavnici.....

Da li smatrate da ima Srbiji spasa od niske kulture i nekvaliteta? Da li postoji obrazovano, dostojanstveno intelektualno drustvo u Srbiji? Ili su u debeloj manjini ili cute da ih niko ne primjeti. Sta je vama rjesenje za ovaj problem, ako smatrate da postoji?

Pa ne mogu Srbi da budu toliko "civilizovani" kao vi Monenegrini (u prevodu sa Italijanskog: znaci crnci sa planina).
:D
 
Primer je šta od nas odlazi u svet-dobar primer nije prihvaćen dobro??? Onda idemo na loš primer-taj je možda prihvaćen dobro-konačno! Ljudi misle da je ovaj svet nekakav servis, nekakva polatforma za sve nas da zasijamo, da se obogatimo, da budemo konačno srećni.
Ovo nije svet servisa ili platforme, ovo je svet u kom gledamo u sebe, i znajući vrlo dobro šta je OK, zažmureli smo da bi nam momentalno bilo lepo. Mi treba da napravimo razliku između momenta i večnosti, za početak.
 
Da li smatrate da u Srbiji dominira niska kultura, tj nekultura? Ljudi psuju jedni druge, svadjaju oko sitnica, gleda se rijaliti, slusa se sund, lijece se kompleksi zastavama, urlikanjem i noletom. Gledaju i slusaju se kvaziistoricari, kvazinaucnici, kvazibiznismeni, kvazimuzicari, kvazipatrioti, kvazdrzavnici.....

Da li smatrate da ima Srbiji spasa od niske kulture i nekvaliteta? Da li postoji obrazovano, dostojanstveno intelektualno drustvo u Srbiji? Ili su u debeloj manjini ili cute da ih niko ne primjeti. Sta je vama rjesenje za ovaj problem, ako smatrate da postoji?
Ovo se samo u Srbiji radi? Što se ostalog tiče, u svim državam ima konzumenata rijalitija, niskobudžetnih produkcija, divljanje navijača ( smerni Englezi, Hrvati, Španci :mrgreen:) Rešenje problema je razvoj svesti kod naroda, od malih nogu poraditi na tome.
 
Ovo se samo u Srbiji radi? Što se ostalog tiče, u svim državam ima konzumenata rijalitija, niskobudžetnih produkcija, divljanje navijača ( smerni Englezi, Hrvati, Španci :mrgreen:)

Opet sa najjacim relativizacijama :mrgreen: Naravno da imaju svi manje vise, ali imaju oni i mnogo visoke kulture. To u Srbiji cini se ponekad, obzirom na ponasanje Presjednika, nacionalne frikvencije i institucija - da je skoro nema.

Rešenje problema je razvoj svesti kod naroda, od malih nogu poraditi na tome.

Slazem se....ali mora doci iz nekog izvora.
 
Opet sa najjacim relativizacijama :mrgreen: Naravno da imaju svi manje vise, ali imaju oni i mnogo visoke kulture. To u Srbiji cini se ponekad, obzirom na ponasanje Presjednika, nacionalne frikvencije i institucija - da je skoro nema.



Slazem se....ali mora doci iz nekog izvora.
Tog istog, hteli, ne hteli, i ja gledam, gledaju i moja deca, al ne postadosmo nekulturni,bar se nadam da nismo :mrgreen:
 
Ma brte, vecina odje se zainteresuje za Srbiju, ipak je to najveca najuticajnija zemlja na Balkan zar ne. Beograd je metropola bre
ok,ok....samo da me ne shvatis pogresno
nemam nista protiv tvojih postova,pogotovo daleko bilo - protiv tebe licno...
nego se bavis samo nasom lipom....
daj neku pikanteriju iz srbske Sparte...
da cujemo iz prve ruke..
sta ima dole kod vas?
kako gurate ... kako nova vlast...
kako Majbasi....?
 
ok,ok....samo da me ne shvatis pogresno
nemam nista protiv tvojih postova,pogotovo daleko bilo - protiv tebe licno...
nego se bavis samo nasom lipom....
daj neku pikanteriju iz srbske Sparte...
da cujemo iz prve ruke..
sta ima dole kod vas?
kako gurate ... kako nova vlast...
kako Majbasi....?

Zasto moras iz perspektive nacionalizma bracane? Pusti to, bavimo se Srbijom, to je tvoja domovina, i ja tamo imam puno nekretnine, svi mi se brinemo za nju jer nije trenutno u dobroj poziciji egzistencijalno. Kaprash?
 

Back
Top