MiG-35 Novo cudoviste od Mikojana i Gurevicha

Sukhoi:
Пошто видим да си разуман човек(страсно), јесам ли у праву или нисам када кажем да, сто се тиче борбеног ваздухопловства, су Руси 5 година испред Америке? Упореди конкретно било која два борбена авиона исте намене.
Ne treba ti da tvrdis nesto pa od nas da trazis da mi izvrsimo uporedjenja, ako TI tvrdis onda ti izvrsi uporednja i daj nam rezulate ali prave rezultate, a ne ovaj ruski je obojen lepsom bojom stoga mora da je i bolji

I ne, ne mislim da si u pravo kad tvrdis ono iznad
 
puzzled:
Ne treba ti da tvrdis nesto pa od nas da trazis da mi izvrsimo uporedjenja, ako TI tvrdis onda ti izvrsi uporednja i daj nam rezulate ali prave rezultate, a ne ovaj ruski je obojen lepsom bojom stoga mora da je i bolji

I ne, ne mislim da si u pravo kad tvrdis ono iznad
Овај пост се није односио на Вашу висост.
Друга ствар, када смо код фарбе, Амери улажу много више од руса у фарбу.
 
dejina81:
... samo jedno pitanje na sve ovo zasto su mari toliko jaci od svih u vazduhu kad ima je oprema losija od ruske, kad god se ovde nesto kaze protiv rusa odmah te svi zigosu... strasno!
Ови мари су вероватно неко плема за које још нисам чуо. Ако су мислио на Американце, у поређењу са Русима имају инфериорне ловачке авионе. Нису јачи од свих у ваздиху.
 
Sukhoi:
Ф-22 је обичан крш.
tako lako daješ takve ocjene, ti si sigurno nekakav atutoritet. momak, pitao sam te već jednom... jesi li ti tehničar, inžinjer, pilot.. ili nesto slično?
ti si takav nevjerojatan zaljubljenik u rusku tovatnu mast. kad već pričamo općenito o tehnologiji evo male digresije da stekneš dojam o ruskoj tehnologiji.
tvornica "prvomajska", ponos ex yu tehnike... znači..radili su sa još par firmi sa ovih prostora, znači prava ex jugoslavenska firma, znači ne hrvatska ne srpska ne ne znam ja kakva već, već prava ex yu privredna organizacija. reći ću ti par stvari o njoj.
Proboj prvomajske nastaje kad je jedan inžinjer, radeći za vrijeme ww2 u njemačkoj dolazi u posjed znanja o tehnologiji proizvodnjetkz "vidie", da ti ne dužim, s tom vidiom ti je njemački stroj mogao 7 X brže proizvoditi od recimo istog francuskog ili britanskog(to je jedan od razloga, zasto saveznici u početku(početak 30tih) nisu povjerovali u njemačku vojnu silu, zdravom logikom su došli da je prezentiran broj broja oružja barem 5X veći od stvarnog).
Oko 1950. je samo 7 zemalja u svijetu posjedovalo tehnologiju za proizvodnju vidije, s tim da je ex yu(prvomajska) bila u posjedu orginalne najbolje tehnologije. Letimice cu preći preko toga da je prvi cnc proizveden 1958 godine, što je u tehnološkom smislu bilo kao da danas hrvatska planira svemirski program. E sad..dolazimo do 80tih... rusi naručuju cijele proizvodne linije..stotine ljudi to montira... proces je završen...ali netko je nesto zaboravio..i slijedi povratak. Nekav lik /ala Ljubo ćesić rojs u hrvatskoj... puna ih je hrvatska takvih kretena) se vraća, pošto smo dinaroidne sirovine, probija se u pogon, jer je zaboravio nesto, znači samo par sati nakon primopredaje... i što nalazi... rusi razmontiravaju cijelu liniju.. sve su platili samo da mogu 30% linije primjeniti za neke druge stvari. jel shvaćaš???
Ili kad su ti rusi radili u egiptu na asuanskoj brani, pa su ti egipćani njima dali da im izgrade generatore turbine... turbine su im se raspadale nakon uključenja u rad... jugoturbina i francuzi (neka firma)su spašavali stvar. Ruska tehnologija ti je lada s motorom 1.7 a njemci su golf sa tdi motorom, eto to ti je i tako i u elektronici, i u metalurgiji i informatici, kompozitnim materijalima....ne kažem da je u svemu tako , rusi, tj ukrajinci su imali najbolji svjetski zavod za zavarivanje i neke druge stvari.. ali sve u svemu zaostaju za zapadnom tehnologijom. I zato ako kažeš da je f22 krš e onda to više govori o tebi a ne tehnologiji.
 
Markelja:
Koliko ima operativnih MiG- 21 jedan koji mogu da polete reci kroz pola sata ako se proglasi uzbuna?

Znam da imate 22 komada MiG-21 ja tebe pitam koliko je njih u operativnoj upotrebi?

Svaki aerodrom kod nas ima dva dežurna aviona spremna za poletanje u slučaju uzbune tzv. dežurna para koja takođe ima svoju rezervu. Trenažni letovi se takođe obavljaju ali ne na dezurnim avionima (govorim za Batajnicu), tako da smo već premašili ta dva što ti pominješ, a koliki tačno imamo Migova 21 i koliko je tačno njih ispravno i koji su u operativnoj upotrebi, to ni ja ni ti ne znamo, a mislim ni ostali na ovom forumu!

Pozz
 
Sukhoi:
Ови мари су вероватно неко плема за које још нисам чуо. Ако су мислио на Американце, у поређењу са Русима имају инфериорне ловачке авионе. Нису јачи од свих у ваздиху.
a ko im je to ikada uzeo predonst u vazduhu... vec 60 god. nijhova doktrina zavisi od toga, i koliko znam dosta se dobro pokazala
 
Могу сад' ја да кажем нешто. Мрзи ме да преводим ово
In April 1961, in a field near the village of Smelovaka in Russia, two farm workers look up to see a man parachuting down towards them. He is wearing a bright orange suit and a white helmet. When he lands they approach him and ask "Have you come from outer space?"
"Yes, yes, would you believe it' he answered with a big grin, "I certainly have".
The man in the orange space suit was Yuri Gagarin and he was indeed returning to earth after becoming the first man to travel in space. Sputnik had been a great achievement and a ground-breaking event but this was even better. The Russians could present the first real spaceman to the world's press.
Пошто си нашао добро упоређење Руске и западне технологије, могу ти рећи да си у великој заблуди. Априла 1961 године Руси су послали човека у свемир, што значи да су могли исто тако и Америма да рокну ICBM сто доводи Русе у предност од 1000 према 1. Подгедај само тај тренутак. Није ти то довољно? Добро. По респаду Совјетског Савеза, 90-и неке године, Насин тим стручњака долази у Русију да би "заменили искуства". И шта налазе? Виде у чуђењу 30 година старе ракетне моторе РК-30(нисам сигуран да се тако зову, није ни битно) који користе и водоник и кисеоник, за разлику од америчких(где је то незамисливо). Распитај се и сам о рекетним моторима. Руси су 30 година испред свих других, што се тога тиче. Од краја 2. св. рата па следећих 20 година, Американцима су правили ракете Немци који су бежали од Руса да би се предали Американцима. Погледај пушке(макар јуришне). Колико је Америма и нјиховим европским савезницима требало времена да сустигну само АК-47, а камоли остале пуске које су руси правили у следећих 50-60 година? Кад је изашла М-16 коју толико хвале, а плус што не може да приђе Калашњиковоу? Толико о томе. Мрѕи ме да ти сад набрајам још триста сличних примера. Кад кажем да је Ф-16 срање, мислим у односу на исти Руски авион. На пример, Су-35? Миг-31? Шта, да није можда бољи од њих? Заслепљени сте превише тиме што вам Амери мажу очи и продају ту неку маглу. Stealt jet plane F-22 Raptor supersonic high performance jet aircraft... Како да не! Спусти се на земљу човече. Нисам хтео ништа злонамерно да ти кажем, али си једноставно у заблуди.
 
imam samo jedno pitanje, po cemu je tvoja pretpostavka da su mig-31 i su-35( mada koliko znam nije u sluzbenoj upotrebi ) bolji od f-22 gde ti to imas napismeno sem tvoje zelje. reci gde je to dokazano? gde su se oni sreli u borbi?
mozda su oba sranje, a mi to neznamo... ti si stvarno toliko rusofil da je to zalosno!
 
Boba-No1:
Svaki aerodrom kod nas ima dva dežurna aviona spremna za poletanje u slučaju uzbune tzv. dežurna para koja takođe ima svoju rezervu. Trenažni letovi se takođe obavljaju ali ne na dezurnim avionima (govorim za Batajnicu), tako da smo već premašili ta dva što ti pominješ, a koliki tačno imamo Migova 21 i koliko je tačno njih ispravno i koji su u operativnoj upotrebi, to ni ja ni ti ne znamo, a mislim ni ostali na ovom forumu!

Pozz
ima ih i koji znaju, uopste nije neka strogo cuvana tajna! Obicna informacija. Problem je samo kada odes na sajt vojske, znati koje su eskadrile ugasene, onda ih prosto prebrojis ! evo za tebe cu ja to uraditi ako tebe mrzi! Ali te gluposti o tome da nemamo avine koji dezuraju... to je malo naivno misliti!
 
dejina81:
imam samo jedno pitanje, po cemu je tvoja pretpostavka da su mig-31 i su-35( mada koliko znam nije u sluzbenoj upotrebi ) bolji od f-22 gde ti to imas napismeno sem tvoje zelje. reci gde je to dokazano? gde su se oni sreli u borbi?
mozda su oba sranje, a mi to neznamo... ti si stvarno toliko rusofil da je to zalosno!
kako to su35 nije u operativnoj upotrebi? :) Uzmi dve stvari, kao prvo naoruzanje, uz tesko navlacenje na stranu amerikanaca (jer se stvarno bar to zna, rusi prave bolje rakete u svim oblastima) je istog kvaliteta! U slucaju borbe na malim rastojanjima, svi znamo pobednika! Pitanje se javlja na polu, i velikim rastojanjima! Na polu rastojanju, su ima jednu veliku prednost, prilikom izvodjenja svojih (unapred propisanih manevara) njega je izuzetno tesko lokovati, odnosno obeleziti, na velikim rastojanjima , ako uzmes hipoteticki da se na 100km razdaljine priblizavaju jedan drugom, kobra, i super kobra, su manevri , koji sluze upravo za tu namenu, prilikom tih manevara, brzina se u neverovatno kratkom vremenskom roku obara na nulu, zatim avion ide u izvlacenje, sta hocu reci, jedan na drugog ce ispaliti d.rakete, su ce stici da se izvuce iz zone dometa, i pobegne raketi, f22 nece! Inace piloti ne rade nista na svoju ruku, oni za svaku situaciju imaju propisano ponasanje! Falkoni zbog tog svog nedostatka, uvek gledaju da borbu prenesu sto vislje, jer onda mogu da se izvlace propadanjem, i tako dobiju na brzini , i time nadoknade zaostatak, pitanje je dali ce uspeti u tome. Druga bitna stvar je , to je jedan na jedan, sto se nikada nece desiti, kako se povecava broj aviona tako se i sve drugo menja, tu onda bezanja nema! puno bi zavisilo od taktike, tu je nemoguce predvideti sta bi se desilo1 Su takodje uvek ima i vece sanse da prezivi napad, tj da izbegne raketu!
 
Boba-No1:
Svaki aerodrom kod nas ima dva dežurna aviona spremna za poletanje u slučaju uzbune tzv. dežurna para koja takođe ima svoju rezervu. Trenažni letovi se takođe obavljaju ali ne na dezurnim avionima (govorim za Batajnicu), tako da smo već premašili ta dva što ti pominješ, a koliki tačno imamo Migova 21 i koliko je tačno njih ispravno i koji su u operativnoj upotrebi, to ni ja ni ti ne znamo, a mislim ni ostali na ovom forumu!

Pozz


Po mojim podacima, a koji su od pre dva meseca spremna su da polete samo ta dva iz Batajnice. U ladjevcima se najvise se nalaze spijunski avioni. Jedan Mig-21 i cini mi se oko sest ili sedam tipa Orao. Takodje nalazi se i eskadrila orlova i cini mi se dva ili tri galeba g-4. Sad oko tih dezurnih parova nisam siguran, posto pratim ovo malo duze vidim da ti evidentno radis na Bataji ili nesto slicno. Hocu reci dal' imaju zamenu ili ne. Oko toga bisam siguran
 
Sukhoi:
Априла 1961 године Руси су послали човека у свемир, што значи да су могли исто тако и Америма да рокну ICBM сто доводи Русе у предност од 1000 према 1. Подгедај само тај тренутак. Није ти то довољно?
[/qutoe]

vreme danas:
februar 2007.

Sukhoi:
који користе и водоник и кисеоник, за разлику од америчких(где је то незамисливо).

ako je tako, onda americke rakete prkose svim do sada poznatim fizickim zakonima...

Sukhoi:
Распитај се и сам о рекетним моторима. Руси су 30 година испред свих других,

jesu, ali je 30 godina preterana cifra...ohoho preterana...

Sukhoi:
Stealt jet plane F-22 Raptor supersonic high performance jet aircraft... Како да не! Спусти се на земљу човече. Нисам хтео ништа злонамерно да ти кажем, али си једноставно у заблуди.

i, hoces li vec jednom reci sta je to lose kod f22, i zasto nije "high perfomance jet"?
 
ZORANNS83:
U slucaju borbe na malim rastojanjima, svi znamo pobednika!

ne znamo, nikad nismo videli takvu borbu....

ZORANNS83:
drugog ce ispaliti d.rakete, su ce stici da se izvuce iz zone dometa, i pobegne raketi, f22 nece!

f22 je po brzini sasvim u rankgu ruskih aviona, ali je daleko iznad ua celokupnoj avionici, od prekidaca za svetlo u kabini pa do radara....tako da onaj k'o prvi u ovoj situaciji bude pucao ce biti f22. za to vreme rus verovatno nece biti ni svestan da se jedan stealth mota okolo...
 

Back
Top